- Що трапилося?
- Це добре чи погано? Що зміниться? відповідають експерти
- Що робити?
- Що можна зробити прямо зараз, не чекаючи реакції Яндекса?
Що кажуть експерти галузі про введення пошуковою системою нового показника якості сайтів - ІКС, який повністю замінить тематичний індекс цитування. Чим «загрожує» скасування тИЦ для власників сайту, і що можна зробити вже зараз.
Що трапилося?
Яндекс вводить ІКС - індекс показника якості сайту, який повністю замінить тИЦ. Своє рішення пошуковик пояснює тим, що така метрика, як тематичний індекс цитування, застаріла. А посилання, які раніше грали ключову роль у визначенні того, як розраховувалася авторитетність ресурсу, вже не єдиний показник якості сайту.
При розрахунку ІКС Яндекс планує використовувати всі наявні дані, як про сайті, так і про що стоїть за ним бізнесі.
Це добре чи погано? Що зміниться? відповідають експерти
Олександр Алаев, генеральний директор веб-студії «Алаіч' і Ко» :
«Для мене ці зміни абсолютно природні. Та й які зміни, якщо тИЦ вже давно помер? Його показник оновлювали більше року назад, а єдине місце, де він міг би бути використаний - Яндекс.Каталог - закрився за незатребуваність.
Чи не зміниться нічого, крім назви і формули розрахунку показника. тИЦ -> ІКС. Вебмастера як і раніше зможуть мірятися піпіркамі іксами, оцінюючи відносну «крутість» сайту.
Упевнений, що сам по собі цей показник ніяк у формулі ранжирування не використовується. Просто так вийшло, що сукупність різних показників вдалося висловити кількісно, так чому б не показувати цю цифру вебмастерам.
Абстрактно - чим більше, тим краще. Але що на це впливає і в якій мірі? Не ясно. Ясно одне - робіть свій сайт краще, тоді і виросте ... »
Оксана Виборнова, аналітик рекламних каналів Rookee :
«Стійкий курс Яндекса в сторону оцінки якості сайту, виходячи з поведінки користувачів, вважаю правильним і обґрунтованим. Для тих, хто схильний до паніки, хочу зазначити, що Яндекс в своєму блозі не відмовляється від впливу посилань на новий показник ІКС, а цитую: «Стала очевидна необхідність метрики, що враховує крім посилань і інші аспекти якості сайту».
Для власників сайтів, веб-майстрів і seo-фахівців це послужить ще однією мотивацією прагнути зробити сайт зручним та корисним для користувача, обганяючи конкурентів в новій «пузомерку». А це плюс для всіх нас, адже Рунет може стати краще :)
Спочатку фахівців чекає «розгадування» формули ІКС, виявлення ваги її компонентів (в своєму блозі співробітники Яндекса натякнули, що це і посилання, і поведінкові чинники, і соціальні сигнали, і використання сервісів, типу Я.Справочніка). Будемо працювати, в обов'язковому порядку проводити аналітичні дослідження на основі показників проектів, з якими працюємо. Все це дуже цікаво.
Звичайно, є і сумніви. Наприклад, як швидко Яндекс викотить об'єктивний показник, без багів і проблем (думаю, спочатку вони все ж будуть)? Чи дійсно між ІКС і результатами ранжирування не буде прямої залежності? Наскільки складно буде заробляти показник авторитетності молодим сайтам, які не встигли поки обзавестися постійною аудиторією і хорошими поведінковими чинниками?
Посилальні біржі, вважаю, чекають в основному організаційні зміни - новий розрахунок ціни посилання, виходячи з ІКС донора, заміна показників в інтерфейсі. В основному, все залишиться так, як є. Можливо, і останній показник тИЦ будуть використовувати, як історичні дані. Деякі біржі, наприклад, до цих пір використовують давно скасований PR Google для оцінки якості сторінок-донорів ».
Олег Сахн про, керівник напрямку досліджень Rookee :
«Виняток тИЦ очікувано і здивування у мене не викликало. Відсутність оновлень індексу цитування та відключення каталогу прозоро про це натякали. Але виникає інше питання: для чого Яндекс ввів нову метрику? У нього була можливість взяти приклад Google і вольовим рішенням відмовитися від «пузомерки». Однак Яндекс пішов іншим шляхом, були витрачені ресурси розробки і світ побачив новий показник. Навіщо? Думаю, відповідь на це питання ми скоро дізнаємося.
Має бути велика робота, як за оцінкою даних, що впливають на цей показник, так і по тому, наскільки видимість сайту в результатах пошуку корелює з показником ІКС. У нашому випадку, для проведення такої аналітики є готова база даних по майданчиках, власники яких просувають свій бізнес в Rookee ».
Що робити?
Працювати над якістю сайту і його просуванням.
Майбутнє нової метрики Яндекса, як і ступеня його впливу на ранжування сайтів поки туманно. А працювати над поліпшенням свого ресурсу треба в цьому, тоді і показник якості буде рости. Грамотна оптимізація, орієнтованість на користувача і його потреби, перевірений пул джерел трафіку і робота з репутацією зроблять свою справу.
Що можна зробити прямо зараз, не чекаючи реакції Яндекса?
У Rookee є всі необхідні інструменти для просування сайту, як з посиланнями, так і без них. Але починати ми завжди радимо з аудиту і складання стратегії просування.
- П роведіте технічний аудит сайту . Дізнайтеся, що заважає користувачам взаємодіяти з вашим бізнесом, а значить вимагає термінових доробок.
- Зверніть увагу, що швидкість завантаження сайту не повинна перевищувати 3 секунд. Це легко перевірити за допомогою нашого б есплатного seo-помічника , Який доступний всім активним користувачам. Він же розповість вам про коректність виконаної перелинковки, чи є у вашого сайту фавікон, як працює «помилка 404», виявить критичні проблеми, які блокують просування і розставить пріоритети в доробках. Рукатий хлопець, корисний. :)
- Підготуйте і розмістіть метатеги на сайті . Допоможіть пошуковим системам про вас дізнатися і якісно розповісти.
- Проаналізуйте контентную складову сайту. Чи всі запитання користувачів закриті? Які типи контенту є на сайті, його якість, вид, як вони взаємодіють один з одним. За потреби займіться контентним просуванням .
- Проведіть аналіз юзабіліті і поведінки користувачів. В особливу групу робіт над внутрішньою оптимізацією сайту відносять поведінкові чинники. Їх вплив на ранжування в пошуку можна переоцінити. ПФ включають в себе сукупність всіх дій користувачів на сторінках пошукової видачі і сайті. При необхідності займіться оптимізацією поведінкових факторів .
- У своєму блозі Яндекс розповідає, що при розрахунку ІКС він має намір використовувати всілякі наявні дані як про сайті, так і про що стоїть за ним бізнесі. Щоб про вас багато і позитивно відгукувалися, займіться репутацією і підвищуйте впізнаваність бренду в мережі.
- Зовнішня оптимізація неможлива без створення і реалізації посилальної стратегії , А також залучення цільової аудиторії з інших рекламних каналів. Посилання, як один з методів просування, ніхто не відміняв, просто з них давно вже перестали робити культ. "Стала очевидною є необхідність метрики, що враховує крім посилань і інші аспекти якості сайту", - розповідає Яндекс в своєму блозі.
Радимо ретельно вибирати майданчики для розміщення, виходячи з того, що будь-яке посилання потрібна не тільки для SEO. Вона повинна залучати додатковий трафік і працювати на впізнаваність бренду. Зробіть більший акцент на покупку наступних типів посилань:
Новини, оголошення, крауд-посилання. Пошукові системи не відрізняють їх від реальної користувача активності.
Не забувайте про якісну кількість посилань (checktrust, smartlink).
Просування сайту це завжди комплексна робота над якістю сайту і його розвитком. Процитуємо Яндекс: "Щоб сайт подобався користувачам, необхідно, як мінімум:
створювати привабливий дизайн,
підвищувати зручність інтерфейсів,
наповнювати сайт корисною інформацією ".
Така оптимізація дозволить сайту займати гідні місця в результатах пошуку і залучити відвідувачів, які можуть стати його клієнтами. Простіше кажучи, не можна обмежуватися одним напрямком, потрібно робити все, що зробить сайт краще в очах користувачів і пошукових систем.
Що трапилося?Це добре чи погано?
Що зміниться?
Що можна зробити прямо зараз, не чекаючи реакції Яндекса?
Що трапилося?
Це добре чи погано?
Що зміниться?
Та й які зміни, якщо тИЦ вже давно помер?
Але що на це впливає і в якій мірі?
Наприклад, як швидко Яндекс викотить об'єктивний показник, без багів і проблем (думаю, спочатку вони все ж будуть)?