Типова інструкція з охорони праці для кухаря

Автор: Ткаченко Павло Васильович

Робота кухарем пов'язана з декількома небезпечними для життя і здоров'я виробничими факторами, і цими факторами обумовлена ​​необхідність дотримуватися простих вимоги безпеки.

Розглянемо приклад заповнення типової інструкції з охорони праці для кухаря.

  1. Загальні вимоги безпеки.
    З урахуванням роботи кухаря в конкретних організаціях, шкідливими і небезпечними виробничими факторами в цій професії є рухливі частини технічного обладнання, підвищені і знижені температури поверхонь, продуктів і агрегатів, підвищений рівень шуму, температури і вологості повітря, недостатня освітленість, високі рівні фізичного і психологічного навантаження , робота з гострими предметами і електричними приладами.
    До роботи допускаються особи, які досягли 18 років і які пройшли спеціальне навчання та інструктаж з охорони праці.
  2. Вимоги ВІД перед початком роботи.
    Кухар зобов'язаний надіти спеціальний одяг, перевірити чистоту робочого місця і належну роботу обладнання (плит, вентиляції, кухонних витяжок) і електроприладів, справність і цілісність ємностей, інструментів і поверхонь, забезпечити вільні підходи до обладнання і надійність кріплення інвентарю.
    Перед роботою з електричним і газовим обладнанням необхідно також перевірити наявність заземлення та цілісності електропроводів. Про всі знайдених неполадки негайно повідомити рукводству.
  3. Вимоги ВІД під час роботи.
    Виконувати необхідно тільки ту роботу, по якій кухар пройшов навчання та інструктаж. Стежити за тим, щоб в харчоблок не допускалися сторонні особи, а до роботи - недостатньо підготовлені співробітники. Дотримуватися запобіжних заходів при роботі з електричними приладами, газом, жарочні шафами, холодильним обладнанням, ножами, м'ясорубками та іншими інструментами. Чи не переносити перевантажені продуктами тари і ємності. Підтримувати чистоту на робочому місці і своєчасно витирати пролиті і прокидається інгредієнти. Не працювати з несправними або зламаними приладами, предметами і апаратами.
  4. Вимоги ВІД в аварійних ситуаціях.
    При поломці обладнання припинити роботу, відключити його, про несправності повідомити керівництву. Не намагатися полагодити обладнання самостійно. У разі пожежі або витоку газу оповістити про подію оточуючих співробітників і спеціальні служби, після чого почати евакуацію. Потерпілим надати першу допомогу, при необхідності викликати лікаря.
  5. Вимоги ВІД по закінченню роботи.
    Відключити обладнання та прилади, вимити все забруднені деталі, частини і поверхні, прибрати робоче місце і винести утворився сміття. Спецодяг зняти і прибрати у відведене для неї місце.

Завантажити зразок типової інструкції з охорони праці для кухаря Ви можете на нашому сайті.

Вам може бути цікаво:

Дополнительная информация

rss
Карта