Тонкощі вибору датчиків руху і присутності. Об'єкт виявлений!

  1. Датчик руху або датчик присутності
  2. Параметри вибору датчиків
  3. Варіанти монтажу датчиків

Завдяки різним датчикам експлуатація систем «розумного будинку» стане більш зручною. Однак для того, щоб пристрої ефективно функціонували, необхідно ретельно підійти до їх вибору та налагодженню параметрів роботи.

Однак для того, щоб пристрої ефективно функціонували, необхідно ретельно підійти до їх вибору та налагодженню параметрів роботи

При підборі, встановлення та налаштування датчиків руху (присутності) потенційні користувачі стикаються з низкою труднощів. Так, покупці не тільки плутають терміни або типи датчиків, але іноді взагалі погано уявляють, які функції виконують ті чи інші пристрої.

Датчик руху або датчик присутності

Датчик руху відстежує переміщення в контрольованій частини будинку (зоні чутливості), при цьому найчастіше використовуються детектори інфрачервоного випромінювання. Одночасно вбудований світлочутливий елемент реєструє рівень освітлення, і якщо останній недостатній, то пристрій вмикає світло.

Датчик присутності оснащений більш досконалої оптичною системою і здатний виявляти навіть незначний рух (наприклад, перегортання сторінок). Це більш точне і дороге пристрій забезпечений реєстратором рівня освітлення. Крім того, існують сотні різновидів датчиків. Як показує практика, установка «найкращого» (тобто самого дорогого в серії) пристрої проблеми не вирішує.

Параметри вибору датчиків

Фахівці рекомендують спочатку визначити тип і розміри приміщення, потім вибрати тип датчика, оптимальний варіант установки і спосіб монтажу, чутливість (дальність дії) і кут спрацьовування. Останній параметр - потужність навантаження, обумовлена ​​кількістю підключаються ламп або інших пристроїв.

Тип датчика. Випускаються моделі для сухих, вологих і холодних приміщень (наприклад, гаража), а також для вуличного монтажу. Окремий тип - пристрої узконаправленного дії для коридорів, галерей та інших витягнутих в довжину приміщень. Деякі датчики присутності оснащені кількома вихідними ланцюгами: до однієї підключається освітлення, а до іншого, наприклад, витяжний вентилятор.

Нарешті, існують датчики присутності для ванних кімнат. Вони обладнані звуковим сенсором: по шуму води пристрій розуміє, що господарі знаходяться у ванній. При цьому світло не згасне, навіть якщо штори засунуті і рух відсутній. Є і датчики захищають квартиру від протікання води.

Варіанти монтажу датчиків

Крім стандартних, для електроустановочних виробів накладних і врізних моделей випускаються датчики для монтажу в підвісні стелі. Цей варіант установки дозволяє монтувати пристрої урівень. Зовні такий датчик складно відрізнити від галогенного світильника.

Установка. Може бути стельової і настінного. Останній спосіб часто застосовують в приміщеннях із занадто високими стелями (оптимальна висота розміщення більшості стельових моделей - 2-3 м).

Перед монтажем датчик необхідно налаштувати. На корпусі виробу є один або кілька регуляторів. З їх допомогою задаються рівень освітленості (порогове значення, при якому пристрій спрацьовує), рівень чутливості, час затримки спрацьовування і спеціальні режими роботи, наприклад коли світло тільки відключається датчиком, а загоряється при натисканні на клавішний вимикач.

Таким же чином потрібно налаштовувати кут огляду пристрою. Для цієї мети в комплекті передбачені накладні пластикові шторки - так званий фільтр відсічення сигналу. Необхідний кут огляду у датчиків задається шляхом видалення частини шторки, непотрібний пластик вручну виламується по насічках.

Слід враховувати максимально допустиме навантаження, тобто кількість приладів, що включаються по команді датчика. Сучасні світлодіодні і люмінесцентні лампи (на відміну від ламп розжарювання) мають неприємну особливість - вони створюють дуже велику стартову навантаження на подключающее пристрій, через що датчик присутності може просто перегоріти. Оптимальне навантаження на підключають електроустановочні вироби (датчики і диммери) для світлодіодних ламп повинна бути в 2-3 рази менше розрахункової потужності навантаження. На практиці це означає, що якщо датчик розрахований на 300 В, то загальна потужність підключених до нього світлодіодних ламп не перевищує 150 В.

Матеріал підготовлений за участю: ТОВ "Міст Безпеки" , ТОВ Охоронне об'єднання "Лекс" .

Дополнительная информация

rss
Карта