ТОП-5 Куда уходит трафік на iPhone і як зменшити його витрати

  1. Після завантаження або оновлення програм з App Store
  2. Як дізнатися який додаток «жере» трафік на iPhone
  3. Відправлення «службової інформації» теж може витрачати інтернет
  4. «Допомога з Wi-Fi» - трафік на iPhone витікає дуже швидко
  5. Синхронізація сервісів iCloud поглинає мобільні дані

Привіт! Незважаючи на те що кількість гігабайтів (включених стільниковими операторами в свої тарифи) з кожним роком зростає, а ціна навпаки падає, все одно мало хто може дозволити собі повністю безлімітний інтернет на пристрої. Та й тут скоріше справа не в «дозволити», а просто не багатьом це треба. Є умовний один гігабайт на місяць і його вистачає - навіщо платити більше?

Але в деяких випадках (особливо при переході на айфон з іншого апарату) цих самих гігабайт раптом починає не вистачати - мобільник від Apple при включенні починає дико жрать трафік і з'їдає весь доступний ліміт за кілька годин. І ось тут починаються крики: «Айфон поганий, тільки вставив сімку - нічого не роблю, а трафік йде сам по собі (та ще й акумулятор розряджається!)». Ай-ай-ай і все таке ... :) Чому це відбувається? Повірте, не тому що айфон поганий і компанія вирішила вас розорити. Ні.

Вся справа в тому, що у iPhone як і будь-якого сучасного смартфона є ряд налаштувань, на які просто необхідно звернути увагу, щоб уникнути подібного «самоуправства» вашого смартфона з вашим же інтернетом.

Але для початку, невеликий список того, куди може йти трафік на iPhone без вашого відома:

  1. Оновлення (завантаження) програм і додатків.
  2. Самі програми використовують трафік для своїх потреб.
  3. Відправка службової інформації.
  4. Слабкий сигнал Wi-Fi.
  5. Синхронізація сервісів iCloud.

Досвідчений читач і користувач скаже: «Та там ще повно куди може витікати трафік!». І він буде прав - поновлення поштових скриньок, push-повідомлення, браузер і т.д. все це також впливає на кількість споживаних гігабайт, але:

  • Сказати що пуш-повідомлення, завантаження пошти і т.д. прямо-таки сильно пожирають весь стільниковий інтернет - не можна. Вони якщо і використовують його, то в дуже невеликих кількостях.
  • І якщо все це відключити, як пропонують на багатьох сайтах (найгеніальніший рада який я зустрів - вимкніть в налаштуваннях інтернет, щоб він у вас не витрачався), то навіщо тоді iPhone?

Тому, спробуємо обійтися малою кров'ю - заборонимо iPhone самостійно споживати інтернет, але без особливого збитку для нас.

Після завантаження або оновлення програм з App Store

Нинішні програми та ігри своїм обсягом можуть досягати 2-3 гігабайт і компанія Apple подбала про збереження трафіку - офіційно завантажити програму обсягом понад 150 мегабайт з App store не можна (правда ми-то знаємо спосіб обійти це обмеження ). Але при цьому існує велика кількість програм обсягом менше цього порога (150 МБ). І ось саме вони можуть пожирати Ваш інтернет-пакет.

Тут мова йде не стільки про завантаження (ви-то бачите що завантажуєте), а про самостійне оновленні цих програм через стільникову мережу. Тому подібне оновлення потрібно відключити:

  1. Відкриваємо налаштування.
  2. Заходимо в «iTunes Store і App Store».
  3. Вимикаємо перемикач на «Стільникові дані». Привіт

Все, тепер програми перестануть використовувати для свого поновлення стільникову мережу, і будуть робити це тільки через Wi-Fi.

Як дізнатися який додаток «жере» трафік на iPhone

Встановлені програми, крім простого оновлення своєї версії, можуть споживати інтернет і для того, щоб виконувати свої звичайні функції. Тому, якщо ви прям-таки відчуваєте що мегабайти тікають, має сенс перевірити - а може якийсь додаток занадто «зажралися»? Зробити це можна:

  1. Відкривши настройки.
  2. Перейти на сторінку "Стільниковий зв'язок».
  3. Аналізуємо статистику і при необхідності обмежуємо доступ програмам до мережі.

Про всяк випадок, запам'ятайте цей момент, для того щоб в майбутньому не дивуватися тому, чому це карти (наприклад) відмовляються працювати і оновлювати свої дані.

Відправлення «службової інформації» теж може витрачати інтернет

Насправді, звичайно ця опція не так сильно споживає мобільний інтернет і сам я з таким не стикався, однак бачив кілька історій, в яких розповідалося саме про це чи то «глюки», то чи збої, коли ця сама службова інформація відправлялася постійно. Тому я вирішив включити цей пункт сюди - відключити її відправку зайвим не буде точно. Як це зробити?

  1. Відкриваємо налаштування.
  2. Переходимо у вкладку «Конфіденційність».
  3. Знаходимо пункт «Діагностика та використання».
  4. Вибираємо «Не відправляти».

Як бачимо в поясненні, дана інформація відправляється щодня, і особливого навантаження крім того, що ми допомагаємо Apple в удосконаленні продуктів, не несе. Тому, якщо вимкнути її передачу, то нічого страшного не станеться, а трафік (нехай навіть невеликий) буде заощаджено.

«Допомога з Wi-Fi» - трафік на iPhone витікає дуже швидко

«Чудова» опція, яка за замовчуванням чомусь включена. Суть її в тому, що якщо ваш Wi-Fi сигнал «не тягне», а мережа може забезпечити кращу швидкість - Wi-Fi автоматично відключиться і передача даних піде через сім-карту.

Сам не так давно попався на цю вудку - сидів дивився ролики на YouTube, нікому не заважав. Тут iPad щось не сподобалося в моєму Wi-Fi (поганий сигнал, недостатня швидкість) і він вважав за потрібне його відключити (що важливо - ніяких повідомлень не приходить!), А я в щасливому невіданні продовжив насолоджуватися відео через стільниковий зв'язок. Отямився я тільки після того, як оператор прислав смс повідомлення з текстом: «Ваш інтернет-пакет добігає кінця».

Тому, на мій погляд, якщо у вас не безлімітний тариф - цю опцію треба відключати відразу ж. Як це зробити:

  1. Знову йдемо в настройки.
  2. Пункт «Стільниковий зв'язок».
  3. Прокручуємо в самий низ екрану.
  4. Відключаємо «Допомога з Wi-Fi».

Повторюся, цю опцію потрібно вимикати практично в будь-якому випадку, щоб не було сюрпризів зі зникненням трафіку.

Синхронізація сервісів iCloud поглинає мобільні дані

iCloud - це дійсно добре і зручно, а резервні копії так взагалі вище всяких похвал. Однак, якщо ви дбаєте про збереження дорогоцінних мегабайт на своєму тарифі, то в цьому випадку «хмара» доведеться відключити.

Мова зараз йде про iCloud Drive - це своєрідне хмарне сховище даних (про принципи його роботи я вже розповідав тут ). Так ось, синхронізація (завантаження і вивантаження даних) з цим сховищем може відбуватися через стільникову мережу. І добре якщо ви туди відправили об'єкт невеликого розміру, а якщо 100-200 мегабайт? Поки він захитається - весь трафік піде.

Та й звичайні програми можуть зберігати там свої дані. А хто знає - скільки вони туди завантажать? Але добре, що все це можна відключити:

  1. Відкриваємо Налаштування.
  2. Переходимо в «iCloud».
  3. Шукаємо пункт «iCloud Drive».
  4. Вимикаємо «Стільникові дані».

Після цього, «хмара» буде здійснювати синхронізацію виключно через Wi-Fi.

Здавалося б, кожне з дій досить просте і не вимагає особливих зусиль. Але відключення і виконання всіх пунктів:

  • По-перше, не завдасть великих збитків функціональності iPhone.
  • По-друге, допоможе зберегти трафік і інтернет не буде зникати незрозуміло куди.

PS Пишіть в коментарі, якщо навіть після виконання всіх цих дій ваш iPhone до цих пір дуже «ненажерливий».

PSS Ставте «лайки» - це допоможе зберегти дорогоцінні мегабайти, перевірено! :)

Є умовний один гігабайт на місяць і його вистачає - навіщо платити більше?
Чому це відбувається?
І якщо все це відключити, як пропонують на багатьох сайтах (найгеніальніший рада який я зустрів - вимкніть в налаштуваннях інтернет, щоб він у вас не витрачався), то навіщо тоді iPhone?
Тому, якщо ви прям-таки відчуваєте що мегабайти тікають, має сенс перевірити - а може якийсь додаток занадто «зажралися»?
Як це зробити?
І добре якщо ви туди відправили об'єкт невеликого розміру, а якщо 100-200 мегабайт?
А хто знає - скільки вони туди завантажать?

Дополнительная информация

rss
Карта