Трохи тому, що таке Socket - роз'єм процесора

  1. Визначення типу сокета по напису на системній платі
  2. Модель материнської плати і процесора
  3. Дізнатися тип сокета за допомогою сторонніх програм

Іноді я пишу про різні термінах комп'ютерної системи, а так як роблю це рідко, думаю, потрібно це виправити. Сьогодні почнемо з роз'єму процесора - Socket.

Socket - це роз'єм центрального процесора будь-якої комп'ютерної системи, він розташований на материнській платі.

Ось і все визначення. Але на цьому стаття не закінчується, а починається найцікавіше: ми поговоримо про типи сокетів і різних видах.

Отже, є дві відомі компанії - Intel і AMD, що випускають процесори. Сокети для кожного з них відрізняються, наприклад, интеловский процесори використовують гніздові сокети (іноді буду говорити роз'єми), а процесори компанії AMD так звані щілинні сокети, а контакти, які вставляються в ці «щілини», припаяні до самого процесора.

На сьогоднішній день існує величезна кількість типів роз'ємів (гнізд), налічується більше 60-ти. Природно технології швидко розвиваються, а число нововведень зростає, теж відноситься і сокетів.

Кожен сокет відрізняється один від одного за багатьма параметрами: розмір, тип, розташування на системній платі, формою, кількістю контактів, до відмінної риси ще можна виділити кріплення системи охолодження, яке на кожному роз'ємі відрізняється.

У підсумку, з усього вищесказаного можна здогадатися, що для кожного сокета існує певний процесор. Якщо ви візьмете якийсь навмання, то гарантую вам, що він не підійде.

Для визначення типу сокета є багато методів, про які я теж зараз напишу, досліджуючи тип роз'єму в майбутньому буде дуже легко підібрати потрібний процесор .

Визначення типу сокета по напису на системній платі

Практично всі материнські плати мають позначення під кожним типом роз'єму, інтерфейсу і порту. Уважно подивіться на сам роз'єм процесора або поруч з ним. Часто тип вказується десь поруч.

Модель материнської плати і процесора

Якщо у вас вже стоїть процесора в комп'ютері ви можете по ньому дізнатися який сокет стоїть на системній платі, або ж дізнатися за назвою самої материнської плати. І ту і іншу інформацію можна дізнатися на офіційних сайтах розробників.

ось тут знаходиться інформація про те, як дізнатися, яка материнська плата стоїть на комп'ютері. А який процесор стоїть, можна дізнатися звідси .

Дізнатися тип сокета за допомогою сторонніх програм

Останній пункт цієї статті. Як тип сокета, так і будь-яку іншу корисну інформацію можна дізнатися за допомогою спеціальних утиліт їх дуже багато, але ми зупинимося на найбільш популярних - Speccy і CPU-Z .

Це цікаво: Як подивитися інформацію про систему?

При використанні програми CPU-Z вам потрібно перейти у вкладку «CPU» і подивитися на пункт «Package». Дізнавшись тип сокета, ви можете придбати потрібний процесор.

Програма Speccy теж показує інформацію про процесор і сокеті. У нашому випадку потрібно перейти у вкладку «Центральний процесор», а в поле «Конструктив» буде відображатися потрібна нам інформація про сокеті.


За допомогою цих програм можна дізнатися і назва процесора, якщо він стоїть на вашому комп'ютері і вже на основі цього дізнатися в інтернеті про тип сокета.

Дополнительная информация

rss
Карта