У Європі заборонили фотографувати людей: що це значить

25 травня 2018 року на всій території ЄС вступили в силу нові правила поводження з персональними даними - закон General Data Protection Regulation (GDPR). Один з розділів GDPR стосується публікації зображень третіх осіб. Тепер для цього потрібно їх згоду.

Що це означає на практиці? Якщо ви помітили своє обличчя в фотогалереї публічного заходу (це не відноситься до приватних дружнім вечіркам) в соціальних мережах або в іншому місці, але при цьому ви чітко знаєте, що вас не попередили, що будуть фотографувати або ви не погодилися на це, і безумовно не бажаєте публікації цих фото, ви маєте повне право зв'язатися з організатором заходу і просити про вилучення фото з місця публікації.

фото

pixabay.com

Відчутно нові правила можуть вплинути на фотографію, особливо вуличну. На такі знімки часто потрапляють різні люди, навіть не підозрюючи про це. Виходить, що тепер у кожного з них автор фото повинен запитати дозвіл?

Управління Комісара із захисту інформації та даних в своїх роз'ясненнях наголошує на тому, що у випадку з вуличної фотографією на НЕ постановочний знімок можуть потрапити люди, які знаходяться в громадських місцях. У цій ситуації згідно ст. 5 Закону про захист даних, він не буде застосовуватися, якщо такі фото (тобто, згідно з буквою закону, обробка персональних даних) будуть використовуватися фотографом виключно для особистого діяльності.

Будь-яка інша обробка цього зображення вже підпадає під дію закону. І термін "обробка" в даній ситуації передбачає збір, запис і збереження персональної інформації - тобто будь-яких даних, які відносяться до ідентифікованого людині.

На практиці це означає, що якщо фотограф зробить фото, на якому можна ідентифікувати людину десь в громадському місці, і опублікує ту ж фотографію, то до нього закон буде застосовуватися. У випадку з виставкою фотографій правила будуть іншими.

При цьому, кожен випадок повинен оцінюватися окремо в залежності від того чи була зроблена фотографія в громадському місці, чи є людина на ній публічною особою, а саме фото - загальнодоступним, чи була вона зроблена під час публічного заходу.

Для того, щоб при публікації зображення фотограф не порушив закон, йому потрібно отримати згоду суб'єкта - того, хто на цьому фото. У законі конкретно не вказано, що це повинна бути злагода в письмовій формі. Але в управлінні Комісара відзначають, що воно повинно включати якесь позитивне дію, яке доводить, що суб'єкт дійсно не проти. І письмову згоду - найбільш практичний і безпечний формат.

Якщо ж фотограф не може отримати таку згоду, а фото опублікувати все одно хоче, то зображення людей потрібно розмити, радять в Управлінні.

Якщо фотограф порушив правила і на нього надійшла скарга, від нього можуть вимагати компенсацію або змусити видалити фото, опубліковане онлайн (але заходи, які можуть бути зроблені відносно автора фото визначаються в залежності від конкретного випадку).

раніше OBOZREVATEL розповідав про прості правила, які дозволять захистити свої дані в соціальних мережах .

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!

Що це означає на практиці?
Виходить, що тепер у кожного з них автор фото повинен запитати дозвіл?

Дополнительная информация

rss
Карта