Згідно з доповіддю New Knowledge і Колумбійського університету, вплив на аудиторію відбувалося через сторінки в соцмережах
Фото: panthermedia / vostock-photo
Москва. 17 грудня. INTERFAX.RU - Росія, в ході кампанії по впливу на президентські вибори США 2016 року приділяла особливу увагу спільноти афроамериканців, повідомляє в понеділок видання The New York Times з посиланням на доповідь для комітету з розвідки Сенату США.
Також New York Times згадує ще один доповідь, присвячену "російському втручанню" і підготовлений Проектом дослідження обчислювальної пропаганди Оксфордського університету і фірмою мережевого аналізу Graphika.
В обох дослідженнях, в тому, що стосується спроб вплинути на результат виборів 2016 року, відповідальність покладається на "Агентство інтернет-досліджень", яке фігурує в розслідуванні спецпрокурора США по "російському справі" Роберта Мюллера.
"Протиріччя на расовому ґрунті і почуття відчуження по-справжньому існують в Америці протягом десятиліть." Агентство інтернет-досліджень "не створював їх (протиріччя - ІФ). Воно експлуатує їх", - заявила один з авторів дослідження з New Knowledge Рене Діреста.
"Найбільш продуктивні зусилля" Агентства інтернет-досліджень "в фейсбуці і інстаграме були особливо спрямовані проти громад афроамериканців і, як здається, фокусувалися на розширенні афроамериканської аудиторії і на мобілізації чорношкірих американців в якості свого активу", - стверджується в доповіді New Knowledge.
Згідно з дослідженням, в рамках російської кампанії на роботу з афроамериканским спільнотою виділялися десятки акаунтів і сторінок, в той час, як для інших етнічних і релігійних груп - "одна або дві" сторінки. У доповіді згадується 81 сторінка в фейсбуці, нібито створена "Агентством інтернет-досліджень": з них 30 були призначені для афроамериканців, і мали 1,2 млн фоловерів. При цьому для прихильників правих поглядів виділили 25 сторінок, які, правда, залучили 1,4 млн фоловерів. У адептів лівих поглядів - сім сторінок з 689 045 фоловерів.
Однак доповідь не уточнює, чому РФ приділяла таку увагу афроамериканської аудиторії.
"Важко судити, чи мали подібні зусилля істотний ефект", - пише The New York Times.
За даними газети, в 2016 році вперше за 20 років зафіксовано зниження явки афроамериканців на президентських виборах, але неможливо визначити, чи стало це результатом російської кампанії.
The New York Times зазначає, що два нових доповіді по російському втручанню підтверджують ранні висновки щодо цілей кампанії РФ: допомогти республіканцеві Дональда Трампа, перешкодити кандидату від Демократичної партії Хілларі Клінтон перемогти і збільшити існуючі в американському суспільстві протиріччя.
При цьому в New Knowledge вважають, що Росія продовжує вести діяльність в цьому напрямку. "Активні і безперервні операції по втручанню тривають на кількох (цифрових - ІФ) платформах", - зазначає доповідь.
Газета додає, що доповіді засновані на даних, наданих компаніями Facebook, Twitter, Google і іншими.
Раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков не став коментувати звіт про "втручання" Росії в президентські вибори в США в 2016 році, складений Оксфордським університетом та фірмою мережевого аналізу Graphika.
В ході спілкування з журналістами в понеділок прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова попросили прокоментувати звіт, в якому, зокрема, йдеться про те, що повідомлення, що розповсюджувалися "Агентством інтернет-досліджень" та іншими структурами, "явно прагнули принести користь Республіканської партії і, в зокрема, Трампу ". Він від коментарів відмовився. "Не можу прокоментувати, тому що я не бачив документа, на який ви посилаєтеся. Я не знаю, про які повідомленнях цього" Агентства інтернет-досліджень "йдеться. Тому, не маючи інформації, на жаль, я позбавлений можливості це коментувати", - сказав Пєсков.