bePaid - це сервіс, який дає можливість продавцям приймати оплату на сайті за свої товари і послуги від покупців, вироблену в інтернеті по банківській карті. А з іншого боку - значно спрощує процес ведення бізнесу в інтернеті, надаючи, наприклад, бухгалтеру та власнику зручні інструменти для роботи з платежами, відстеження статистики оплати. Для маркетингу - поведінка покупців, їх переваги. На початку червня цей сервіс з'явився і в Білорусі. Про те, як буде працювати bePaid, про його безпеки і про те, чи готовий білоруський бізнес до такого сервісу, дізнаємося у Олександра Михайлівського, керуючого ТОВ "ІКомЧардж" і співзасновника проекту bePaid.
- Розкажіть про bePaid. Як цей сервіс працює?
- Для будь-якого бізнесу - від початківця індивідуального підприємця до вже відбулася великої компанії - ми виступаємо свого роду єдиним інформаційним центром, і надаємо кваліфіковану консультацію з прийому карткових платежів через інтернет. І зовсім не важливо, працює з нами клієнт, або це тільки його перше звернення в компанію. З нами працює група експертів з юридичної, бухгалтерської, банківської сфери, тому наші клієнти можуть бути впевнені, що вони приймають онлайн-платежі на своєму сайті, не порушуючи білоруського законодавства .
Іншими словами, починаючи з моменту звернення до нас і на протязі всього часу співпраці, ми постійно знаходимося поруч з клієнтом:
- Ми допомагаємо заповнити анкету, зібрати всі необхідні документи для банку-еквайра.
- Даємо рекомендації по бізнес-моделі клієнта, якщо бачимо, що вона в чомусь не відповідає білоруському законодавству або правилам платіжних систем.
- Допомагаємо привести сайт клієнта у відповідність до вимог банку.
- Допомагаємо вирішити всі технічні питання, пов'язані з підключенням сайту до нашої системи обробки платежів.
- Чи можемо доопрацювати нашу систему під запити його бізнесу, причому в більшості випадків безкоштовно.
- А після запуску - захищаємо клієнта від шахрайських транзакцій і недобросовісних покупців.
Ми працюємо в партнерстві з найбільшим банком нашої країни - Беларусбанком . Саме цей банк, будучи банком-еквайром, веде розрахунки з нашими клієнтами по успішно обробленим картковим платежах. Гроші перераховуються безпосередньо з Беларусбанк на розрахунковий рахунок нашого клієнта. Ми ж відповідаємо за технічне забезпечення прийому карткових транзакцій, вирішуємо питання інтеграції сайту клієнта з нашою системою і забезпечуємо повну технічну підтримку наших клієнтів.
- В яких країнах bePaid вже запущений? Чому вирішили запустити сервіс в Білорусі?
- У початку 2013 року ми стали постачальником платіжних послуг і запустили сервіс bePaid в країнах Європейського Союзу. Уже в 2014 році ми почали надавати послуги з прийому карткових платежів в Росії. І нарешті, 3 червня 2015 року, ми оголосили про запуск сервісу bePaid в Білорусі.
Чому ми прийшли в Білорусь? Відповідь очевидна - це наша рідна країна. Перебуваючи в Мінську, з 2004 року ми розробляємо складні багаторівневі системи, інтернет-платформи для роботи з електронними платежами через інтернет для європейських постачальників платіжних послуг. Але нам завжди хотілося надавати послуги з приймання та обробки карткових платежів в своїй країні, використовуючи великий досвід, який ми напрацювали.
Однак дуже довгий час ринок Білорусі не був готовий до подібного сервісу. Ще 2-3 роки тому більшість наших громадян використовувало банківські платіжні карти виключно для того, щоб в день зарплати отримати готівку в банкоматі. Сектор електронної комерції теж вважав за краще працювати з готівкою.
На початку 2014 року в наш офіс, який знаходиться в Ризі, стали надходити запити від представників білоруського бізнесу з проханням підключити їх сайти до нашої європейської системи прийому карткових платежів.
Для нас це стало сигналом, що білоруський онлайн-бізнес уже готовий працювати з безготівковими платежами. На той час дуже багато підприємців вже чули, що є така можливість, розуміли її зручності, особливо, якщо мова йшла про продаж товарів або послуг в міжнародному масштабі, коли просто неможливо використовувати традиційну зв'язку «кур'єр-готівка». Але в той же час багатьом було незрозуміло з чого почати і куди звернутися, щоб підключити прийом карт до сайту.
Більш того, підприємці готові були реєструвати компанії за межами Білорусі, щоб підключатися до іноземних платіжних сервісів. І бачачи це прагнення, ми вирішили запустити наш сервіс в Білорусі, тим більше, що умови по прийому карткових платежів, які пропонують місцеві банки-еквайєри, набагато кращі за ті, які зазвичай пропонуються в Європі. І це важливо. Важливо розповісти і показати представникам вітчизняної електронної комерції, що не потрібно шукати якісні платіжні послуги десь там, за кордоном . Їх можна отримати і в нашій країні. Саме цим ми і займаємося.
- Для кого створено цей сервіс?
- Сервіс створений для будь-якого індивідуального підприємця або юридичної особи, який продає свої товари, послуги, продукти через інтернет, і яким необхідно надати своїм клієнтам простий, зрозумілий і зручний спосіб оплати з використанням банківської платіжної картки.
- Як підключити прийом карткових платежів?
- Все починається з дзвінка в наш офіс або з заповнення невеликої заявки на нашому сайті. Так чи інакше, ви розповідаєте нам про свій бізнес. Якщо ваша бізнес-модель не суперечить національному законодавству і правилам платіжних систем, ми розповідаємо вам про умови підключення, вартості, етапах, терміни. Якщо вас все влаштовує, ми переходимо до підготовки документів, які необхідно надати банку-еквайєру. Ознайомитися зі списком необхідних документів можна у нас на сайті.
Після того, як всі документи зібрані, ми говоримо клієнтові, в якій філія банку їх потрібно відвезти для підписання договору на еквайрингове обслуговування, для подальшої реєстрації його і сайту в платіжних системах. Або ж відвозимо документи самі, якщо клієнт територіально розміщується в Мінську.
Поки банк реєструє клієнта, ми проводимо аудит сайту на предмет відповідності з білоруським законодавством і правилами платіжних систем, а також говоримо йому, які зміни потрібно внести на його інтернет-ресурсі.
Паралельно з підготовкою сайту ми допомагаємо клієнтові зробити інтеграцію з нашою системою, а в деяких випадках, якщо у клієнта немає IT-фахівців, ми робимо її самі. Зазвичай це відбувається досить просто і швидко, оскільки для більшості популярних систем управління сайтами, тобто CMS, у нас вже є готові платіжні модулі. І вся інтеграція зводиться до установки модуля на стороні клієнта. Якщо клієнт використовує якусь CMS, для якої у нас модуля немає, ми його створюємо безкоштовно і, як правило, протягом 1 тижня.
Після того, як інтеграція виконана, і банк надіслав нам реєстраційні дані, ми проводимо фінальне тестування з використанням справжньої платіжної картки. І якщо платіж проходить успішно, ми активуємо сайт в робочий режим.
З цього моменту наш клієнт може приймати платежі за банківськими платіжними картками на своєму сайті. З практики, весь процес займає не менше трьох тижнів.
- Скільки коштує використання сервісу?
- На даний момент ми пропонуємо 2 тарифних плани. Це зручно, клієнт вибирає відповідний, виходячи з середньої суми свого чека:
Перший тарифний план: 2.8% від суми платежу + фіксована частина в 3000 рублів за кожну проведену транзакцію (платіж).
Другий тарифний план: тільки 3% від суми платежу без будь-якої фіксованої суми.
Крім зазначених тарифів клієнт не платить більше ні за що. Немає плати за підключення, немає плати за інтеграцію, немає щомісячної абонентської плати. Немає навіть вимоги до мінімального обороту. Клієнт платить тільки в тому випадку, якщо користується нашим сервісом.
Так, і оскільки ми тільки виходимо на ринок інтернет-еквайрінгу Білорусі, ми знаходимося ще в пошуку тієї оптимальної цінової моделі, яка буде задовольняти як наші фінансові цілі, так і фінансові можливості наших клієнтів. Ми досить гнучкі в цьому плані і відкриті до обговорення індивідуальних умов.
- Які можливості для клієнтів надає bePaid?
- Ми пропонуємо приймати платежі за банківськими картками через інтернет так, як це потрібно конкретному бізнесу, допрацьовує необхідними інструментами нашу систему, і в той же час ми стежимо за строгим дотриманням всіх правил і норм як локального законодавства, так і платіжних систем.
Підключившись до нашого сервісу, клієнт користується як загальними можливостями системи, так і індивідуальними настройками. Отже:
- Наш клієнт приймає до оплати банківські карти VISA, MasterCard і Белкарт.
- На захищеної від перехоплення карткових даних платіжної сторінці з красивим адаптивним дизайном.
- При цьому платіжна сторінка може відкриватися в iframe для збереження візуального контакту покупця з сайтом продавця.
- Клієнт отримує SDK (Software Development Kit) для прийому карткових платежів з додатків під Android та iOS.
- У клієнта є можливість автоматичного регулярного списання грошей з карти покупця, якщо він, наприклад, продає доступ до контенту або сервіс по підписці.
- Крім цього, використовуючи технологію токенов, клієнт може запропонувати постійним покупцям прийом платежів в один клік, які не змушуючи їх щоразу вводити свої карткові дані.
- Клієнту надається можливість скасувати платіж і повернути гроші на карту покупця буквально в 2 кліка.
- Якщо у нашого клієнта до 20 товарів / послуг, ми пропонуємо не інтегруватися з нашою системою, а прямо в робочому кабінеті bePaid створювати спеціальні посилання для оплати, які можна відправляти клієнтам і покупцям по електронній пошті або вставляти на продуктові сторінки через CMS, наприклад, в кнопку «сплатити». Ця функція дуже важлива для тих клієнтів, сфера діяльності яких не знаходиться в сфері IT.
- Наш клієнт отримує детальну статистику по всіх транзакціях в режимі реального часу.
- Можна ще довго перераховувати, тому закінчу фразою - і багато іншого, що може спростити прийом платежів через інтернет будь-якому підприємцеві.
- Що стосується безпеки?
- Питання безпеки при роботі з платежами через інтернет складається з двох аспектів.
По-перше, при прийомі карткових платежів важливо не допустити перехоплення даних покупця, а особливо - номера його карти.
Для того, щоб мінімізувати цей ризик, ми зобов'язані виконувати вимоги стандарту безпеки даних, прийнятих в індустрії платіжних карт (PCI DSS - Payment Card Industry Data Security Standard). Цей галузевий стандарт був розроблений і регулярно оновлюється за участю провідних світових платіжних систем. Для звичайного інтернет-магазину стандарт досить складний. Він ще і доріг, оскільки проходити сертифікацію необхідно щорічно. Коштує це від 20.000 євро.
Але на щастя, в Білорусі інтернет-магазини не стосуються карткових даних покупця, тому їм не потрібно виконувати вимоги PCI DSS, про це піклується наш сервіс. Платформа bePaid сертифікована на вищому рівні стандарту PCI DSS - Level 1 і для введення карткових даних ми надаємо інтернет-магазину або ресурсу спеціальну захищену платіжну сторінку, дані з якої йдуть безпосередньо в нашу систему, минаючи мережеву інфраструктуру продавця.
По-друге, при прийомі карткових платежів в інтернеті дуже важливо виявити і відхилити шахрайські транзакції.
Беручи платежі за картками в інтернеті, продавець не бачить свого покупця, і, фактично, нічого про нього не знає, крім того, що той сам про себе повідомив. Така ситуація дуже на руку різного роду шахраям, які використовують крадені платіжні карти для покупки товарів або послуг в інтернеті за чужий рахунок.
Тому дуже важливо вміти визначати підозрілі і шахрайські транзакції до того, як вони будуть відправлені в банк-еквайєр для подальшої обробки.
У bePaid ми використовуємо багатоступеневий захист від шахрайства:
В першу чергу, ми захищаємо своїх клієнтів технологією 3-D secure. На сьогодні це єдина офіційна технологія перевірки власника карти, розроблена за участю платіжних систем VISA і MasterCard. І рекомендована ними в якості захисту від шахрайських платежів в інтернеті.
У разі, якщо транзакція пройшла успішну перевірку по 3-D secure, відповідальність за платежі, оспорювані через шахрайства, переноситься з банку-еквайра і продавця на банк-емітент, який видав карту покупцеві, і на самого покупця.
У другу чергу, ми пропонуємо систему управління ризиками власної розробки. Вона базується на списку правил безпеки, що описують всі можливі ситуації, коли транзакція може виявитися шахрайської. Набір правил складається нами індивідуально для кожного інтернет-магазину з урахуванням нашого досвіду в інтернет-еквайринг. А досвід у нас дуже великий.
І нарешті, по-третє чергу, наша система пропонує досить зручне управління чорними і білими списками покупців.
- Які картки приймаються? Всіх банків?
- Так, підключившись до bePaid, продавець може приймати у себе на сайті до оплати карти, видані будь-яким банком будь-якої країни світу. Головне, щоб це була карта систем VISA, MasterCard або Белкарт.
І якщо ми вже торкнулися цієї теми, то хочу підкреслити, що не має значення, в якій валюті карта покупця. З bePaid ви можете виставляти до оплати рахунок в білоруських і російських рублях, доларах США або євро. Беларусбанк зробить виплату на ваш розрахунковий рахунок у валюті платежу. Якщо карта вашого покупця видана у валюті відмінній від перерахованих вище, його банк зробить конвертацію у валюту транзакції і спише еквівалентну суму з карти. Але вас, як продавця, це не повинно хвилювати. Ви отримаєте гроші в тій валюті, в якій призначили ціну за ваш товар або послугу.
- Чи готовий білоруський бізнес до використання цього сервісу?
- Упевнений, що так. Як я вже говорив раніше, однією з причин, чому ми вирішили вийти на білоруський ринок інтернет-еквайрінгу, з'явився стабільний інтерес білоруських підприємців до прийому безготівкових платежів за банківськими картками через інтернет у європейських постачальників платіжних послуг.
За останні роки ставлення громадян нашої країни до безготівкових платежів в повсякденному житті почало змінюватися. Ми все частіше платимо картою в магазині, за комунальні платежі. І ми все частіше починаємо робити покупки в інтернеті.
А раз є покупець, готовий платити карткою, то з'являється і бізнес, що пропонує йому таку можливість. Тим більше, що банківські карти - це найбільш популярний інструмент оплати після готівки як у всьому світі, так і в нашій країні. Досить сказати, що на сьогодні в Білорусі знаходяться в обігу 12.5 мільйонів платіжних карт. Це більше, ніж все населення нашої країни. Тобто, теоретично, кожен платоспроможний громадянин Білорусі має в гаманці банківську карту, якою він може заплатити за товари або послуги.
З урахуванням досить низьких тарифів, встановлених за прийом карткових платежів через інтернет, і дуже привабливих, навіть за європейськими мірками, умов, інтенет-еквайринг є дуже зручним способом розрахунків між покупцем і продавцем.
Приймати карти на сайті простіше, ніж ви думаєте. Саме з цим посилом ми вийшли на білоруський ринок. Популяризація прийому карткових платежів і підвищення рівня освіти в сфері прийому онлайн-платежів - це завдання нашого сервісу нарівні з отриманням прибутку.
Як цей сервіс працює?Чому вирішили запустити сервіс в Білорусі?
Чому ми прийшли в Білорусь?
Для кого створено цей сервіс?
Як підключити прийом карткових платежів?
Скільки коштує використання сервісу?
Що стосується безпеки?
Які картки приймаються?
Всіх банків?
Чи готовий білоруський бізнес до використання цього сервісу?