У Києві 30-річній дівчині пересадили механічне серце: подробиці

Фото з мережі facebook

У Києві 30-річній дівчині пересадили механічне серце: подробиці Олександра Чабаненко https://cdn.segodnya.ua/img/article/7612/11_main.1476717858.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/7612/ 11_tn.1476717858.jpg 2016-10-18T07: 49: 59 + 03: 00 Україна Операція тривала чотири години і пройшла успішно. Ще кілька років пацієнтка зможе жити з німецьким серцем, але потім потрібно обов'язково пересадити донорське

У столичному Інституті серця провели унікальну операцію: вдруге за останні три місяці успішно пересадили механічне серце! На цей раз рятували 30-річну Людмилу Філяренко з Кропивницького. У неї захворювання серцевого м'яза - дилатаційна кардіоміопатія, через яку все за півроку серце збільшилася в чотири рази, і Людмилі була показана термінова трансплантація донорського органу. Як і в перший раз, операцією керував київський кардіохірург Борис Тодуров, а допомагали йому фахівці з Німеччини, які і надали штучний мотор.

"Операція тривала чотири години і пройшла успішно. Пацієнтка почуває себе добре, вже може говорити і вставати з ліжка. Попереду на неї чекають два місяці реабілітації, - розповів Борис Тодуров. - Далі її буде спостерігати фахівець з Кропивницького, якого спеціально навчать догляду за Людмилою" . Кардіохірург зазначив, що клініці ще належить розрахуватися з боргом в 80 тис. Євро за механічне серце, надане фахівцями з Німеччини. Пацієнтка Людмила не могла самостійно заплатити таку ціну, тому гроші на операцію збирали всією країною, однак потрібну суму - 118 тис. Євро, так і не накопичили - виручили німецькі колеги, які надали "мотор" в борг . Але, як каже Тодуров, механічне серце не є повною заміною людського, воно лише допомагає продовжити термін очікування донора. Ще кілька років пацієнтка зможе жити з німецьким серцем, але потім потрібно обов'язково пересадити донорське, але з цим в Україні проблеми. "Сьогодні страшно бути не донором, а реципієнтом", - сказав Тодуров, пояснивши, що згідно з нашим законодавством, людина за життя не може дати згоду на використання своїх органів. Таке право можуть дати найближчі родичі після смерті людини, і люди змушені чекати донорів багато років.

Як заявляла і. о. голови МОЗ Уляна Супрун, "в Україні дуже низький показник трансплантації органів. В порівнянні з Білоруссю у нас на 1 млн населення пересадили в 13 разів менше органів в 2014 році, а якщо порівнювати з Іспанією - то в 28 разів менше. Така кількість спровокована тільки недосконалістю чинного законодавства, а й відсутністю координаційного центру і низьким рівнем знання про трансплантологію ". У ВР поки тільки обговорюють питання фінансування. "Уже обговорюють закон , Згідно з яким кошти на пересадку органів будуть виділяти на держрівні. У МОЗ підрахують, скільки людина на даний момент гостро потребують пересадки, і тоді можна буде сказати про конкретні суми. Але фінансування має йти від бюджету ", - розповіла нам заступник голови Комітету охорони здоров'я Верховної Ради Ірина Сисоєнко.

Світовий досвід пересадки "мотора"

Першу трансплантацію серця провели майже 50 років тому - 3 грудня 1967 року в ПАР. Тоді чоловікові успішно пересадили серце молодої дівчини, яка загинула в автокатастрофі, але через 18 днів він помер через двосторонньої пневмонії. Зараз така операція вважається рутинною, і пацієнти живуть з новими серцями більше 10 років. Так, світовим рекордом став термін в 30 років: саме стільки після трансплантації прожив американець Тоні Хьюз і помер від раку шкіри.

В наші дні щороку по всьому світу проводять близько 4000 таких операцій, більшість з них - в США . Серед європейських країн абсолютним чемпіоном є Німеччина - в середньому 400 втручань на рік. Відразу після німців йдуть хірурги Бельгії, вони пересаджують "мотор" до 100 пацієнтам в рік.

Як і раніше залишається і проблема "недовговічності" серця: щоб успішно його пересадити у лікарів є не більше 24 годин (на цей час його поміщають в контейнер з низькими температурами і потім "запускають" заново), і іноді, в залежності від відстані між пацієнтом і донором, серце просто можуть не встигнути довезти.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта