У Нижнього Тагілу з'явився свій герб

  1. До речі
  2. сюжет

24 липня в 1973 році рішенням №278 нижньотагільського міськвиконкому був затверджений герб міста.

Нижній Тагіл як вотчина промисловців Демидових до революції не мав свого герба, вистачало герба дворянського роду Демидових. Несподіваний інтерес до створення символу цього міста виник за радянських часів - кілька проектів міського герба Нижнього Тагілу опублікував журнал «Уральський слідопит» в 1960 році. Серед проектів були цікаві - наприклад, зав'язаний вузлом рейок на білому полі. Не менш цікаві образи нижнього Тагілу використовувалися на сувенірних знаках міста: один варіант - червоний щит з розімкненим вгорі шестернею і розливних ковшем над полум'ям з силуетом біжить соболя, інший варіант - коричневий щит, що відрізняється від попереднього розташуванням соболя на ковші, з двома стилізованими рудоіскательнимі лозами і трьома доменними вагончиками вздовж верхнього краю щита.

Збереглося два варіанти радянського герба Нижнього Тагілу: перший - мальований, другий (еталонний) - з малахіту і мідного лиття. Праворуч - сучасний герб міста.

У квітні 1969 року міськвиконком, де зацікавилися символом міста, своїм рішенням оголосив відкритий конкурс, який називався, правда, не конкурсом на створення герба, а конкурсом міського символу, але підсумком став саме герб. Переміг колективний проект чотирьох авторів: художників Льва Перевалова і Івана Боголюбова і архітекторів Володимира Солтиса і Анатолія Обухова.

До речі

Сучасний герб Нижнього Тагілу набагато більше нагадує герб Демидових, ніж герб радянського періоду: той же шолом, три рудоіскательние лози і молот на нижньому полі

сюжет

Цей день в історії області
"ОГ" розповідає про події, що сталися в цей день на території Середнього Уралу або за участю наших земляків

Дополнительная информация

rss
Карта