У Харкові запрацювала онлайн-платформа "Портал харків'янина"

«Портал харків'янина». Сайт, додаток і групи в соцмережах. Фото: city.kharkov.ua

"Портал харків'янина": опитування, скарбниця і бали Людмила Грубник https://cdn.segodnya.ua/img/article/11143/71_main_new.1518633560.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11143/71_tn .1518633560.jpg 2018-02-15T06: 14: 52 + 02: 00 Харків У мережі можна управляти частиною бюджету і спілкуватися зі слугами народу

У Харкові запрацювала онлайн-платформа "Портал харків'янина", про яку в кабінетах мерії говорили ще в минулому році. Творці і чиновники впевнені, що завдяки новому ресурсу городяни та громадські організації зможуть брати участь в розподілі суспільного бюджету, спілкуватися з представниками місцевої влади та змінювати вигляд міста на краще. "Сегодня" з'ясувала, як буде працювати портал і навіщо потрібна харківська прописка.

Вчора городянам представили сайт, мобільний додаток, а також сторінки в соціальних мережах "Портал харків'янина". "Сайт міських ініціатив" городяни можуть знайти за адресою portal.city.kharkov.ua, а додаток, яке буде працювати на операційних системах iOS і Android, можна буде безкоштовно завантажити в Apple Store або Play Market. За хештег #portal_kh ресурс також можна буде знайти в Facebook, Telegram і Instagram.

Чи легко користувач зможе отримати доступ до особистого кабінету на порталі, ми перевірили на собі. На сайті реєстрацію ми пройшли швидко завдяки зручному інтерфейсу і невеликій кількості полів для заповнення, правда, система просила вказати вулицю і номер будинку. Після цього треба було пройти невелике опитування з п'яти питань, на які за півдня встигли відповісти 129 харків'ян. Один з них був про будівництво метро в бік вулиці Одеській. 91% опитаних городян висловилися позитивно, але були і ті, хто сумнівається в доцільності будівництва підземки.

Розробники говорять, що активні городяни, які братимуть участь в опитуваннях і ставити лайки під новинами, отримають подарунки. Наприклад, на порталі вже є купон з 50-відсотковою знижкою на квитки в кіно, для якої потрібно зібрати 50 балів, браслет за 100 балів і сертифікат в квест-кімнату за 200 балів. Зареєструвавшись на сайті і взявши участь в одному опитуванні, отримали в скарбничку три бали. "В опитуваннях городяни будуть, наприклад, оцінювати роботу громадського транспорту, установ міста", - каже розробник Андрій Джміль.

Читати, голосувати і пропонувати. За активність - подарунки. Фото: Л. Грубник

Також при реєстрації особистого кабінету харків'янин отримує доступ до стрічки новин і календарем заходів міста. "Кожну новина жителі міста зможуть оцінити за 5-бальною шкалою і тим самим визначитися зі ставленням до неї", - говорить один з розробників ресурсу, голова Молодіжної ради при міському голові Михайло Лазарєв.

ІНІЦІАТИВИ. Незважаючи на безліч корисних супутніх функцій, одна з головних цілей створення "Порталу харків'янина" - це реалізація проекту "Громадський бюджет (бюджет участі) Харкова", завдяки якому харків'яни зможуть вирішувати, куди будуть витрачені 50 млн грн. "60% цієї суми (30 млн грн. - Авт.) Передбачено під ініціативи фізичних осіб, 40% (20 млн грн. - Авт.) - на проекти громадських організацій", - пояснює Михайло Лазарєв.

Щоб отримати підтримку, людині або громадської організації необхідно виставити свій проект на порталі. Голосовать і подавати проекти через портал зможуть тільки жителі з харківською пропискою, які зареєструються через систему BankID (спосіб електронної ідентифікації через прив'язку до українських банків), і громадяни, які мають статус ВПЛ і зареєстровані в нашому місті. Це дозволить уникнути махінацій і накрутки голосів. До публікації на сайті проекти перевірить робоча група з 18 осіб, до якої увійдуть депутати, представники громадських організацій та виконкому.

"Вони будуть переглядати наявність необхідної інформації, а також оцінювати адекватність кошторису", - розповідає Андрій Джміль.

НА ПРОЕКТ - НЕ БІЛЬШЕ МІЛЬЙОНА

Вибирати членів робочої групи, яка буде відбирати проекти для фінансування, також зможуть харків'яни. Своїх кандидатів можна реєструвати на сайті до кінця лютого. Городяни ж зможуть вибрати серед ініціатив скільки завгодно переможців, так як на здійснення одного проекту буде виділятися не більш одного мільйона гривень.

Коли список переможців буде відомий, на найближчій сесії міськради проголосують за передачу коштів на рахунок профільних департаментів, які і займуться реалізацією проектів. Використовувати портал як інформаційний ресурс можна вже сьогодні, а ось подавати проекти і голосувати за них можна буде після створення робочої групи, яку оберуть в березні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта