У чому різниця між модемом і WiFi роутером, чим вони відрізняються і що краще

  1. Що робить модем
  2. Модем 3G / 4G
  3. Відмінність модемів з підтримкою 4G від 3G-модемів
  4. Мінуси 3G / 4G модемів
  5. Відео: порівняння 3G і 4G модемів
  6. Підключення до інтернету через ADSL-модем
  7. Мінуси ADSL-модемів
  8. Що робить роутер
  9. Основні характеристики роутера
  10. Плюси і мінуси роутера
  11. Замінює чи роутер модем
  12. Відео: що таке роутер
  13. Таблиця: відмінності між роутером і модемом

Там, де необхідно підключити комп'ютер до інтернету, в першу чергу доводиться зіткнутися з двома основними поняттями: «модем» і «роутер». Вони хоча і позначають засоби для створення і підтримки каналу зв'язку між ПК і мережею, але відносяться до різних пристроїв і застосовуються в різних ситуаціях.

Що робить модем

Модем - пристрій, що на вигляд схоже на USB-накопичувач (флешку). Воно забезпечує з'єднання одного пристрою (зазвичай настільного комп'ютера або ноутбука) з інтернетом. Коли користувач активує модем, відбувається наступне: модем визначає, з яким інтернет-оператором доведеться працювати, підключається до нього, починати передавати дані користувача і завантажувати на комп'ютер інформацію з мережі. Модем відповідає тільки за підтримку інтернет-з'єднання для одного пристрою.

Модем відповідає тільки за підтримку інтернет-з'єднання для одного пристрою

Модем зовні схожий на USB-флешку і так само вставляється в USB-роз'єм комп'ютера

Існують два типи модемів: 3G / 4G і ADSL. Сьогодні в основному використовується перший тип, так як він забезпечує більш стабільне, швидке, недороге і доступне з'єднання з мережею.

Модем 3G / 4G

Модеми цього типу з'єднуються з Інтернетом за допомогою сім-карти. Практично всі популярні оператори стільникового зв'язку (МТС, Beeline, Megafon, Yota, Tele2 і інші) пропонують свої послуги і спеціальні тарифи для модемів. При цьому більшість модемів готове працювати з сім-картами, підключеними ні до спеціальним тарифом для комп'ютерів, а тільки до тарифу з пакетом мобільного трафіку.

При цьому більшість модемів готове працювати з сім-картами, підключеними ні до спеціальним тарифом для комп'ютерів, а тільки до тарифу з пакетом мобільного трафіку

Модеми з підтримкою 4G забезпечують більш швидке з'єднання, ніж 3G-модеми

Підключення до інтернету по 3G / 4G модему відбувається наступним чином: в модем вставляється сім-карта з заздалегідь обраним і сплаченим тарифом, модем підключається до комп'ютера і за допомогою спеціальної програми, що поставляється разом з модемом, встановлює з'єднання з мережею.

Ціна модема може коливатися від однієї до кількох тисяч рублів. Важливим фактором, що впливає на ціну, є підтримка 4G: модеми, що підтримують цей стандарт, коштують дорожче.

Відмінність модемів з підтримкою 4G від 3G-модемів

Купуючи сім-карту і модем, пам'ятайте, що модем з підтримкою 3G здатний забезпечувати тільки з'єднання в стандартах стільникового зв'язку 3G і 2G. Якщо ж в назві модему заявлена ​​підтримка 4G, то пристрій може забезпечувати зв'язок в стандартах 4G, 3G, і 2G.

4G-модеми можуть коштувати дорожче, і інтернет-тарифи 4G також зазвичай дорожчі, ніж 3G. Але за більш високу ціну ви отримаєте швидке інтернет-з'єднання, в кілька разів перевищує за швидкістю кращі показники стандарту 3G. Середня швидкість 4G з'єднання - 40-50 Мбіт / с, а 3G з'єднання - 5-15 Мбіт / с.

Мінуси 3G / 4G модемів

Вибираючи модем, обов'язково зверніть увагу на зону покриття. Все 3G / 4G модеми залежні від неї.

Під терміном «зона покриття» мається на увазі територія, на якій у вашій місцевості доступна мережа. Люди, які проживають в Москві і Санкт-Петербурзі, з проблемою відсутності зв'язку, швидше за все, не зіткнуться, так як оператори зазвичай зосереджують свої сили саме на території цих міст. Але якщо ви живете не в великому місті, то перед покупкою модему обов'язково подивіться на офіційному сайті оператора, чи знаходиться ваш регіон в зоні покриття. Якщо сім-карта не бачитиме мережу, тобто виявиться поза зоною покриття - модем не зможе працювати. Зону покриття потрібно визначати окремо для 3G і 4G мереж.

На сайті оператора мобільного зв'язку потрібно з'ясувати, де «ловить» мережу

Відео: порівняння 3G і 4G модемів

модем ADSL

Модем ADSL - це пристрій, який забезпечить вашому комп'ютеру з'єднання з інтернетом через телефонну лінію. Такий модем зовнішнім виглядом нагадує роутер і теж може роздавати інтернет на декілька комп'ютерів, так як у нього є Ethernet-порти для виходять кабелів.

Такий модем зовнішнім виглядом нагадує роутер і теж може роздавати інтернет на декілька комп'ютерів, так як у нього є Ethernet-порти для виходять кабелів

У ADSL-модему є вхід для підключення до телефонної лінії

Підключення до інтернету через ADSL-модем

Підключення здійснюється наступним чином: до модему підводиться телефонний кабель і підключається до гнізда спеціального порту, а до іншого порту приєднується USB або Ethernet-кабель, який іншим кінцем підключається до комп'ютера. Модем в цьому випадку служить посередником, що забезпечує відповідний діапазон частот для передачі даних. Іноді зустрічаються і більш складні конструкції, що з'єднують комп'ютер з ADSL-модемом за допомогою роутера або точки доступу.

Мінуси ADSL-модемів

Технологія ADSL в наші дні практично не використовується з двох причин: під'єднатися до телефонної лінії складніше, ніж до інтернет-кабелю, а максимальна швидкість при подібному підключенні - всього лише 24 мегабіт в секунду. Для порівняння: 3G модем за ідеальних умов може досягти швидкості до 63,3 мегабіт в секунду.

Що робить роутер

Роутер підключається до інтернету через модем або інтернет-кабель і по Wi-Fi мережі підключає до «всесвітньої павутини» кілька пристроїв: комп'ютерів, планшетів або смартфонів. Часто стосовно до роутера можна також почути слово «маршрутизатор» - воно означає, що роутер займається розподілом трафіку, що йде від різних пристроїв.

Часто стосовно до роутера можна також почути слово «маршрутизатор» - воно означає, що роутер займається розподілом трафіку, що йде від різних пристроїв

Роутер має входи для модему, Ethernet-кабелю і WLAN-кабелів

Припустимо, до мережі Wi-Fi підключено два комп'ютера і один телефон. На кожному пристрої користувач щось робить в мережі, відправляє якісь дані в інтернет і отримує інформацію з інтернету. Вся ці потоки даних проходять через роутер, який повинен самостійно визначити, яку частину інформації відправити на певний комп'ютер, а яку - на мобільний телефон, і нічого при цьому не переплутати.

Основні характеристики роутера

Готуючись до покупки роутера, зверніть увагу на наступні характеристики:

  • ціна: найдешевші варіанти - від 1 тис. рублів, найдорожчі - понад 10-20 тис. рублів;
  • список підтримуваних модемів: список моделей, з якими зможе працювати роутер;
  • підтримка технології 3G / 4G: всі сучасні роутери вміють працювати з 3G мережею, але при цьому далеко не всі підтримують 4G з'єднання; якщо спробувати роздати 4G-інтернет з роутера, який не підтримує цю технологію, відбудеться автоматичне перемикання на протокол 3G, роутер продовжить роботу, але високій швидкості не вийде;
  • дальність дії: від неї залежить радіус, на який буде поширюватися Wi-Fi сигнал; виробники зазвичай вказують радіус дії в ідеальних умовах (без дощу, при відмінній якості з'єднання з супутником, без бетонних та інших загороджень), але в реальності роутера будуть заважати стіни і інші перешкоди, а також, можливо, низький рівень інтернет-сигналу (його якість залежить від модему), тому сміливо, урізати заявлену дальність на 5-10 м; середній радіус дії роутерів - 100 метрів в звичайних умовах і 300 метрів на відкритій місцевості, причому швидкість з'єднання при віддаленні від роутера падає.

Плюси і мінуси роутера

Використання роутера має два основних плюса: посилення сигналу і можливість роздачі інтернету на кілька пристроїв. У всіх роутерів є антени, які допомагають модему зловити сигнал з супутника, причому чим краще сигнал, тим вище швидкість прийняття та відправлення трафіку.

До мінусів роутера можна віднести:

  1. Його розмір. Стандартний пристрій займає площу близько 300 см2 (приблизно розміром з книгу).
  2. Крім цього, роутер вимагає постійного підключення до розетки електроживлення, в той час як модем харчується від USB-порту.
  3. При підключенні проводового інтернету до роутера також можуть виникнути проблеми: не скрізь можна прокласти інтернет-кабель.

Замінює чи роутер модем

Роутер не замінює модем, вони працюють в парі. Сам роутер не вміє встановлювати з'єднання з супутником, це робить модем. Модем вставляється в роутер і бере на себе задачу приймати і відправляти дані, а роутер тільки сортує, що якого з підключених пристроїв віддати, а у якого прийняти і куди відправити.

Модем вставляється в роутер і бере на себе задачу приймати і відправляти дані, а роутер тільки сортує, що якого з підключених пристроїв віддати, а у якого прийняти і куди відправити

Модем з роутером разом створюють домашню Wi-Fi мережу з виходом в інтернет

Роутер може працювати не тільки з бездротовим модемом, але і з провідним інтернетом. У цьому випадку з'єднання з мережею буде забезпечувати кабель Ethernet, але функції роутера не зміняться.

Відео: що таке роутер

Що вибрати: роутер або модем

Вибрати тільки роутер не вийде з причин, описаних в пункті «Замінює чи роутер модем». При виборі ж конкретної конфігурації підключення рекомендується виходити з таких міркувань.

  1. Якщо вам потрібен інтернет для одного пристрою, при цьому не прив'язаний до однієї точки, купуйте модем. Ви зможете увіткнути його в ноутбук і використовувати в будь-якому місці свого регіону (і за його кордоном теж, але за межами домашнього регіону зазвичай починають діяти особливі умови, передбачені тарифом).
  2. Якщо вам потрібен інтернет по всьому будинку для двох і більше пристроїв одночасно - купіть модем і підключіть його до роутера. У будь-який момент ви зможете вийняти модем з роутера і почати користуватися ним за межами будинку. До того ж сучасні роутери настільки малі і легкі, що при необхідності їх завжди можна взяти з собою в дорогу.
  3. Якщо потрібно забезпечити інтернетом велика кількість пристроїв, наприклад, в організації або клубі, потрібно встановити роутер і підключити до нього або потужний модем, здатний забезпечити швидкість, достатню для роботи на всіх комп'ютерах одночасно, або інтернет-кабель.
  4. Якщо ви збираєтеся подорожувати з пристроєм, що має порт USB або підтримує сім-карту (з модему можна вийняти сім-карту і переставити її в телефон або планшет), то краще купити модем і підібрати відповідний тариф для подорожей.

Таблиця: відмінності між роутером і модемом

Відео: відмінності роутера від модему

Модем забезпечує обмін даними з інтернетом: прийом і відправку інформації. Роутер відкриває доступ до інтернету по Wi-Fi мережі. Модем дозволяє користуватися інтернетом тільки на одному пристрої, роутер - на двох і більше. Пропускна здатність роутера встановлюється виробником.

Дополнительная информация

rss
Карта