Стаття була написана при вивченні найпершої збірки - 16.04.0. У 2018 році актуальна збірка 16.04.4 і в ній виправлена помилка установки дистрибутива. У 2016 році, в кінці цієї статті, я писав, що не рекомендую цю версію до установки. Але в 2018, збірку 16.04.4 використовувати можна.
Вийшов черговий реліз Ubuntu - 16.04. Це черговий LTS реліз. Для тих хто не знає - раз на два роки компанія Canonical випускає LTS релізи, від інших версій вони відрізняються терміном підтримки в 5 років. Тобто поновлення для Ubuntu 16.04 будуть випускатися до 2021 року.
Для тих хто хоче зробити завантажувальну флешку - Запис образу Ubuntu ISO на флешку .
Розмір дистрибутива знову підріс і вже становить 1.4 Гб! Втім це не найбільший розмір серед безлічі Linux дистрибутивів.
Розмір споживаних ресурсів теж виріс. Якщо відкрити кілька веб-сторінок, запустити Transmission, Наутілус, створити текстовий файл - використання пам'яті приблизно 900 Мб. Мабуть вже годі й думати про встановлення Ubuntu 16.04 на комп'ютер, якщо там менше 2 Гб оперативної пам'яті. Експеримент я не проводив - лінь було витягувати планки пам'яті. Але щось мені підказує - на комп'ютері з 1 Гб цієї Убунту буде дуже сумно.
Добрі новини
Вони пов'язані зі швидкістю. Два самих повільних компонента системи - Compiz і Software Center, різко прискорилися. Меню Dash тепер відкривається майже миттєво. Інші елементи графічного інтерфейсу теж не гальмують.
Software Center взагалі випиляли. Замість нього тепер інша програма, Ubuntu Software. Вона виглядає скромніше, але працює спритно:
нейтральні новини
У новому дистрибутиві, з коробки, немає ніякої програми для інтернет-месседжінга (icq, jabber, etc.).
Погані новини
Можна сказати остаточне прощай, старих імен мережевих інтерфейсів - eth0, wlan0. Тепер вони іменуються інакше:
І щоб повернути колишні імена інтерфейсів, потрібно вручну їх призначати через правила в /lib/udev/rules.d. Втім це мало для кого актуальна проблема.
Ще одна погана новина, пов'язана з мережами. З коробки Убунту 16.04 не може підключитися до локальних ресурсів, які розшарені з Windows XP. Саме з XP, до Windows 7 підключається нормально. Якщо вам потрібна локальна мережа і в локалке у вас є Windows XP тоді вам доведеться шукати причину проблеми і усувати її.
І ще одна погана новина, на цей раз графічний інтерфейс. У Unity, значки в лончер мають маркери, якщо програма запущена. А клік на такому значку, просто розкриває або згортає вікно програми. В Ubuntu 16.04 змінилася поведінка значка Наутілуса. Маркер відкритої програми переміщається на значок локального диска (або флешки), якщо в Наутілусі відкрита папка цього диска. І якщо в цей момент натиснути на значку самого Наутілуса то буде запущений новий екземпляр програми. Тобто, якщо ви звикли повертатися в вікно Наутілуса через його значок, то ці скачки маркера призводять до постійного запуску нових вікон програми.
кепські новини
Якщо образ 16.04 записувати, на флешку, з самої Убунту, через її фірмову програму USB Creator, то в результаті буде ЛП (лютий пі * ец).
У дистрибутиві 16.04 LTS, розробники зробили страшне. Замінили програму записи дистрибутива на флеш-диск. І нова програма це лютий пі * ец. Ось що вона зробила з 8-ми гігабайтної флешкою:
Розмір дистрибутива всього 1.4 Гб, але засрана вся флешка. Створити розділ в неразмеченное області не вийде, тому, що программуліна накосорезіла з розміткою. Загалом флешку можна буде використовувати за прямим призначенням, поки не відкинеш це сміття і заново не створиш розділ FAT32.
Я з подібним жахом стикався лише одного разу, коли тестував дистрибутив Альт-Лінукс. Ubuntu завжди була, в цьому сенсі прикладом адекватного і розумного підходу. І ось адекватність закінчилася. Тепер і Ubuntu поповнила ряди збоченців.
А адже ще зовсім недавно убунтовскій USB Creator не просто писав на FAT32 розділ, він навіть не видаляв наявні там файли! Можна було зробити завантажувальну флешку прямо з якоюсь робочої, використовуваної. Це була найкраща програма такого роду.
Сподіваюся, що в пеклі припасений окремий котел, для розробників таких програм. Мені от цікаво, які процеси відбуваються в головах у людей, що придумують таку ось жесть? І розробникам дистрибутива питання - як таке можливо, що в LTS дистрибутиві виявилася косячная програма?
Рятує те, що поки ще можна записати образ на флешку програмою Universal-USB-Installer або Unetbootin.
І ще одна погана новина
Установка, точніше сказати спроба встановити Ubuntu 16.04 на диск, виявила ще одну проблему. Детальніше про це в окремій статті - Проблема з установкою Ubuntu 16.04 .
резюме
Не дивлячись на те, що нова Убунту працює швидше і начебто цілком стабільна, проте, в цілому, я розчарований. На моїй пам'яті, за останні років 6, це найгірший LTS дистрибутив. Втім, це дуже суб'єктивно.
Якщо без емоцій, то в плюсі більш швидка робота інтерфейсу. А в мінусі установник на флешку і проблеми з репозитаріїв і з підключенням до Windows XP. Проблема установника на флешку, вирішується використанням іншої програми. Проблема з репозитаріїв може бути просто тимчасової.
Іван Сухов, 2016 р
Поділіться цим сайтом з друзями!Якщо вам виявилася корисна або просто сподобалася ця стаття, тоді не соромтеся - підтримайте матеріально автора. Це легко зробити закинувши грошиків на Яндекс Гаманець № 410011416229354. Або на телефон +7 918-16-26-331.
Або іншими способами (з карти, з телефону)
Навіть невелика сума може допомогти написання нових статей :)
Або поділіться посиланням на цю статтю зі своїми друзями.
супутні статті
Мені от цікаво, які процеси відбуваються в головах у людей, що придумують таку ось жесть?І розробникам дистрибутива питання - як таке можливо, що в LTS дистрибутиві виявилася косячная програма?