Дискус

  1. Середовище проживання
  2. Розмір
  3. забарвлення
  4. форма тіла
  5. Зміст в акваріумі
  6. вимоги
  7. Розведення

Дискус - одна з найкрасивіших акваріумних риб, яка вважається також однією з найбільш примхливих

Дискус - одна з найкрасивіших акваріумних риб, яка вважається також однією з найбільш примхливих. Але чи правда, що містити королів акваріума може тільки професіонал?

Середовище проживання

Дискуси мешкають в притоках найбільшої в світі річки Амазонки. Так-так, поруч з грізними піраньями , Що вистрибують з води арованамі і прісноводними дельфінами. Воліють берегові зони тихих басейнів річки, ховаються між коренів прибережних дерев. Клімат екваторіально лісу жаркий, навіть вночі температура не опускається нижче 20 ° C, часто йдуть рясні дощі, звідси і необхідність утримувати цих риб в теплій, м'якій і чистій воді.

Розмір

Дискус - рибка досить велика, зростає до 20-22 см в довжину. Розмір кардинально залежить від обсягу акваріума, якості води і корму. Часто в аматорських акваріумах живуть дорослі особини довгою 10-12 см, це результат неправильно догляду та утримання.

забарвлення

Король акваріума повинен мати не один барвистий наряд. І дискуси повністю виправдовують своє звання: яких тільки кольорів не буває! Коричнева, блакитна, червона, зелена кобальтова всі можливі їх варіації ... На забарвлення дискус впливає освітлення, колір грунту і фону в акваріумі, так як вони підлаштовуються під навколишнє оточення. Рибка зазвичай продається в дуже юному віці, коли ще неможливо зрозуміти, яким виросте ваш вихованець. Тому доводиться вірити продавцеві на слово, а побачити всю красу забарвлення можна тільки тоді, коли дискус досягне однорічного віку.

форма тіла

Дисковидна. Визначити підлогу за зовнішнім виглядом практично неможливо. Але досвідчені акваріумісти все-таки намагаються розгледіти відмінності і кажуть, що у самців велика голова з широким чолом і трохи зігнуті черевні плавники, у самки ж вони абсолютно прямі.

Зміст в акваріумі

Рибки стайня, тому зазвичай в акваріум заселяють відразу 6-8 або більше особин. До інших видів агресії не проявляють, проте можуть змагатися між собою. Більшість професійних акваріумістів рекомендують утримувати цих риб окремо від інших. Деякі думають, що через високий температурного режиму. Це не так, цілком можна знайти кілька видів, які будуть насолоджуватися теплою водою. Небезпека в тому, що, наприклад, ті ж скалярии переносять паразитів і хвороби, які ніяк не проявляються у інших риб, але згубні для дискус. А ця рибка, як відомо, не дешева, краще себе убезпечити. Ще деякі донні види, особливо всілякі «чистильники», люблять з'їдати секрет з шкіри дискус, іноді виїдаючи його до помітних плям. Найкраще зімітувати в акваріумі природну обстановку: приглушити світло, наклеїти темний фон і опустити в акваріум мангрові корчі. Існує думка, що рослин в акваріумі з дискусії бути не повинно. Це помилка. Просто в густо засадженому акваріумі важко добре просифонить грунт, що позначається на чистоті води, до якої так вимогливі дискуси. Так само потрібно підібрати спеціальні види рослин, які будуть зеленіти і радувати око навіть при високих температурах. Що, чесно кажучи, не так просто. І все ж претенденти є: Твердолисті анубиас, стійкий ехінодорус , валліснерія або симпатичний апоногетон кучерявий . Рослини - це природний хімічний фільтр і чудове прикраса для акваріума, але не захоплюйтеся занадто «садівництвом», залиште дискус місце для прогулянок. Освітлення, яке підійде рослинам і не буде бентежити ваших вихованців, - 0,4-0,5 ват на літр.
Годують цих риб 2-3 рази в день, так як шлунок у них маленький, стежачи за тим, щоб корм з'їдався без залишку. Часто дискуси по-королівськи вередують і вимагають різноманітності в меню.

вимоги

У змісті дискус немає нічого такого, чого не зміг би зробити любитель цихлид з руками, зростаючими правильно. Будьте готові до того, що з куплених підлітків до королів акваріума доростуть не всі, деякі так і залишаться невеликими принцами. У природному середовищі існування дискуси живуть у воді з приблизною температурою 24 ° С. Але якщо в акваріумі не підняти її до 28-32 ° С, рибки починають постійно хворіти, втрачають апетит і мало рухаються.
На одного дискус доведеться виділити 40-50 літрів. У цьому випадку досить підмінювати воду 2-3 рази в тиждень. Якщо ви не встояли перед красою цих риб і щільність посадки висока, щоденні підміни життєво необхідні. В крайньому випадку, один день можна пропустити, але тоді годувати риб небажано. В акваріумі повинна бути хороша аерація і потужний фільтр, можна з торф'яними добавками.
Рибок годують живим кормом (мотиль і трубочник, артемія їм не дуже подобається) або спеціально приготованим фаршем, не зайвими будуть і якісні корми з вітамінами і добавками для кольору.
Дискуси дуже чутливі до змін кислотності води, оптимальний варіант рН 5,5 - 7,0 і dH до 15. У жорсткій воді ці рибки можуть жити, але розмножуватися не стануть. Краще при підготовці акваріума купити тест і заздалегідь перевірити всі параметри.
Ось, мабуть, і все.

Утримувати дискус, виявляється, не так і важко, правда?

Розведення

Ці рибки самі розбиваються на пари і чим більше у них вибір, тим краще. Сімейні стосунки не завжди зберігаються, трапляються «розлучення». Сформувалася пару важко не помітити: вони плавають поруч, забавно смикаючи плавниками і тілом, разом чистять майданчик для нересту.
Підготуйте 100 літровий нерестовик. Грунт не потрібен, а вода повинна бути м'якою і кислої, про точні параметри вже сказано вище. Іноді дискуси метають ікру і у водопровідній воді, але тоді велика її частина залишається незаплідненої. У нерестовіке необхідний цілодобовий приглушене світло і як можна менше рухів навколо. Підготуйте також субстрат для нересту, це може бути спеціальний конус, камінь, корч і т.д. В середньому самка відкладає 100-150 ікринок, в цей час обоє батьків стають агресивними і трепетно ​​доглядають за кладкою. Через 3-4 діб мальки вже будуть плавати поруч з виробниками, харчуючись особливими виділеннями на їх шкірі. Зазвичай цього секрету на всіх не вистачає і дітвора підростає нерівномірно. Більш того, постійні спроби відщипнути шматочок від тіла батьків виснажує і дратує останніх. Тому через 5-6 днів малюків можна забрати і годувати жовтком, живий пилом, наупіліямі і іншим дрібним кормом. Режим харчування - не рідше 4-х разів на добу, причому після годування обов'язково прибрати залишки їжі з акваріума.

Анна Марченко,
спеціально для inthewater.ru

Але чи правда, що містити королів акваріума може тільки професіонал?
Утримувати дискус, виявляється, не так і важко, правда?

Дополнительная информация

rss
Карта