піратство

Програма УНП ООН по боротьбі з піратством була заснована в 2009 році з метою надання одній країні - Кенії - допомоги в боротьбі з активізувалися сомалійськими піратами

Програма УНП ООН по боротьбі з піратством була заснована в 2009 році з метою надання одній країні - Кенії - допомоги в боротьбі з активізувалися сомалійськими піратами. Цей мандат був розширений, і тепер Програма УНП ООН по боротьбі з піратством реалізується в шести країнах сомалійського басейну. Програма довела свою ефективність в підтримці зусиль, спрямованих на затримання і кримінальне переслідування осіб, підозрюваних в піратстві, відповідно до міжнародних стандартів верховенства права і при дотриманні прав людини.

Незважаючи на це, сомалійські злочинці випереджають міжнародне співтовариство в його зусиллях, спрямованих на боротьбу з цією загрозою. Корінні причини піратства знаходяться на суші, і для їх усунення необхідно забезпечити безпеку на місцях. Поки піратство буде залишатися таким прибутковим, а інші економічні можливості настільки безрадісні, переваги будуть очевидні.

Головні завдання Програми по боротьбі з піратством полягають в забезпеченні справедливого і ефективного судового розгляду і тюремного ув'язнення в регіональних центрах, а також гуманного та безпечного утримання ув'язнених і справедливого і ефективного судового розгляду в Сомалі. Зусилля УНП ООН і його багатосторонніх партнерів виявилися вельми результативними в сфері кримінального правосуддя. Кенія в даний час тримає 69 підозрюваних, вже засудивши 50 осіб, а Сейшельські Острови, незважаючи на свої невеликі розміри, провели 31 судовий розгляд і винесли вироки 22 обвинуваченим. Маврикій також заявив про свою готовність брати участь в судовому переслідуванні піратів. Ці країни, а також Танзанія і Мальдівські острови продовжують отримувати допомогу від УНП ООН в рамках програм зміцнення потенціалу судових відомств, прокуратури і поліції. У деяких країнах були побудовані в'язниці та інші будівлі, було поставлено обладнання для офісів, книги по праву та спеціальне обладнання для берегової охорони.

Виконавчий директор УНП ООН Юрій Федотов закликав підтримати зусилля з розширення цієї регіональної програми Управління та включенню в неї ще більшого числа країн, надати Сомалі можливість модернізувати свої в'язниці і суди, а також забезпечити, щоб сомалійські пірати, засуджені в інших країнах, відбували покарання у своїй країні. В даний час під вартою знаходяться в 13 країнах близько 740 осіб, і УНП ООН вказує на необхідність врегулювання цієї надзвичайної ситуації, так як довгострокові тюремні ув'язнення лягають "дуже важким тягарем" на містять їх країни. Вироки зазвичай складають від 5 до 20 років, хоча іноді виносяться вироки перевищують 33 роки.

Пенітенціарна система Сомалі відчуває хронічну нестачу фінансових ресурсів, тому для кримінального переслідування і ув'язнення піратів необхідно в терміновому порядку зміцнити її потенціал. УНП ООН вже почало працювати в цьому напрямку, зайнявшись будівництвом нової в'язниці в Харгейсі, столиці Сомаліленду. Зміцнюючи недостатньо ефективні структури в тих районах Сомалі, де можна працювати, УНП ООН допомагає вирішувати цю проблему в рамках закону, а також підвищувати авторитет і зміцнювати потенціал власних сомалійських структур.

"Очевидно, що єдиним реальним і довгостроковим рішенням Сомалі проблеми піратства є відновлення законності і порядку в Сомалі (в тому числі на його морської території)", - сказав Федотов. "Очевидно також, що це рішення вимагає часу і узгоджених і скоординованих міжнародних зусиль".

Піратство сприяє загостренню проблем нестабільності, слабкості управління і бідності, якими вражена Сомалі. Зміцнюючи верховенство права в цілях боротьби з піратством, УНП ООН також допомагає Сомалі в побудові більш справедливого і стабільного суспільства для всіх її громадян.

[Далі]

Брошура по Програмі УНП ООН по боротьбі з піратством:

- Березень 2013 (PDF)

Дополнительная информация

rss
Карта