мікроджиг

  1. замість передмови
  2. особливості оснащення
  3. Мікроджіговие приманки
  4. Мікроджіговие проводки
  5. В підсумку

Ловля ультралайтових спінінгом на силіконові мікропріманкі користується величезною популярністю серед рибалок, і вважається мало не панацеєю від бесклевья

Ловля ультралайтових спінінгом на силіконові мікропріманкі користується величезною популярністю серед рибалок, і вважається мало не панацеєю від бесклевья. Дійсно, зловити маленьку рибку набагато простіше, ніж умовити трофей. Але і цей вид спінінга риболовлі таїть свої секрети, які ми постараємося розкрити в даній статті.

замість передмови

Не варто освоювати спінінг з мікроджига. Йому краще приділити увагу, коли ви вже володієте основними технічними прийомами лову на середньотяжкі спінінг з тестом приблизно 5 - 25 г, якщо рибалити на протязі, і кастингом 3 - 15 г в спокійній воді. З такими вагами новачкові простіше навчиться закидати і проводити приманку, зрозуміти, чим відрізняється гра твістер від поведінки виброхвоста, що таке пасивний і активний силікон, освоїти монтаж основних джигових оснасток і багато чого ще. Після цього буде простіше працювати з ультралайтових джиг-головками і вудилищем з тестом до 7 м

Після цього буде простіше працювати з ультралайтових джиг-головками і вудилищем з тестом до 7 м

Натисніть на фотографії щоб дізнатися, як вибрати мікроджіговий комплект?

Тепер поговоримо про особливості оснащення і техніки лову надлегкими силіконовими приманками.

особливості оснащення

При ловлі на мікроджиг велике значення має правильно змонтована оснащення, основу якої становить довгий - від 1,5 до 2,5 метрів лідер з флюорокарбона діаметром від 0,16 до 0,22 мм. Якщо мета - окунь, і в місці лову немає гострих каменів, черепашок, корчів і інших небезпек зрізу і чи зацепа приманки, то можна використовувати більш тонкі волосіні. В іншому випадку краще перестрахуватися і поставити лідер товстіший. Він безпосередньо прив'язується до шнура з розривним навантаженням від 6 до 10 lb за допомогою спеціальних вузлів. Найбільш ефективні серед них:

Найбільш ефективні серед них:

Вузол «Олбрайт» Вузол «Олбрайт»   Вузол «Морквина»   Вузол Double Uni-Knot Вузол «Морквина» Вузол Double Uni-Knot

Ці вузли - досить міцні, компактні і легко прослизають крізь напрямні кільця вудилищ. Однак в процесі риболовлі краще постійно контролювати цілісність з'єднання, особливо на перших порах, тому що постійне тертя може привести до ослаблення вузла.

Джиглголівку найкраще прив'язувати безпосередньо до лідера, не використовуючи застібок. Відсутність додаткових елементів позитивно позначиться на клюванні. Недолік такого варіанту в тому, що зміна вантажив буде утруднена. Доведеться кожен раз обрізати лідер і прив'язувати вантаж. Набагато простіше і швидше використовувати застібку розміром 00 або 0. З нею зміна вантажив відбувається дуже просто і швидко.

У мікроджига, найчастіше, використовують, вантаж «чебурашку», яка забезпечує рухливість гачка з приманкою і, отже, більш живу гру. У продажу є гачки з широким вушком, які дають ще більшу свободу.

Гачок з широким кільцем Owner S-59

Якщо ловля ведеться серед трави та інших зацепістих місцях, то краще використовувати офсетні гачки. Їх конструкція дозволяє заховати жало і з легкістю проходити будь-які підводні перешкоди.

Мікроджіговие приманки

У джиговой ловлі використовуються силіконові приманки довжиною до 7,5 см (3 дюйми). Правда, тридюймові моделі - це зазвичай черви і найрізноманітніші варіації. Якщо говорити про Твістер, віброхвости і інших формах, то в основному їх довжина в мікроджига не перевищує 5 - 6 см. Немає сенсу кріпити довгу, важку сіліконку на 2-або 3-, 4-грамовий вантаж, адже надати їй правильну гру при таких обставинах буде складно. Отже, в мікроджига успішно застосовуються силіконові приманки найрізноманітніших форм і конструкцій, від яких залежить приналежність силікону до однієї з великих груп:

  • пасивний силікон не володіє власною грою і «пожвавлюється» маніпуляціями вершинкой вудилища,
  • активний силікон має рухливі елементи, які під час рівномірної проводки «оживають», імітуючи той чи інший харчовий об'єкт хижака.

пасивний силікон не володіє власною грою і «пожвавлюється» маніпуляціями вершинкой вудилища,   активний силікон має рухливі елементи, які під час рівномірної проводки «оживають», імітуючи той чи інший харчовий об'єкт хижака

Обидва типи приманок широко використовуються в мікроджига як при лові активного, так і пасивного хижака. Головне, підібрати той варіант, який сподобається рибі в конкретний момент часу і конкретному місці. Для початку краще витратитися на уловистий силікон від відомих виробників:

потім при необхідності заощадити поступово переходити на більш бюджетні копії та оригінальні разраоткі таких компаній як:

Мікроджиг - досить уловистий і відмінно спокушає всіх без винятку хижаків. В уловах обов'язково будуть присутні окунь, щука, судак ... Іноді при збігу обставин клюють навіть представники «мирної» іхтіофауни, в тому числі плотва, карась, лящ ... і навіть коропи, що не проти поживитися дрібними личинками, черв'яками і ракоподібними.

Мікроджіговие проводки

Отже, ви на водоймі з активними і пасивними приманками в сумці. Спочатку краще спробувати ваги 4 - 6 г, щоб навчиться впевнено і правильно проводити їх, задаючи привабливу гру. Якщо покльовок не було, то варто перейти на більш легкі ваги 2 - 3 грами. Пам'ятайте, товщина лідера впливає на поведінку мікропріманок. Чим більше діаметр флюорокарбона, тим більше він парусит на стадії занурення джиг-головки, задаючи більш плавні рухи, що подобається пасивного хижакові. Проблема в тому, що неактивна риба більш обережна і товстий лідер може створювати відчутні коливання, ще більше насторожуючи потенційний улов. Золота середина - флюорокарбон діаметром 0,2 - 0,22 мм. Він непогано протистоїть абразивним середах, досить невидимий і навіть може витримати гострі зуби щуки. Хоча при активному клюванні плямистої красуні після лідера краще ставити поводок з того флюорит, але вже діаметром від 0,35 до 0,55 мм.

У мікрождіге існує безліч способів проводок і анімації приманок. Кожен досвідчений рибалка має в своєму арсеналі кілька найбільш ефективних технік, заснованих на наступних класичних проводках:

  • Джиговая сходинка - 1 - 3 обороту ручкою котушки, пауза до занурення приманки, і так далі. Даний варіант хороший для розвідки і визначення місць знаходження риби. Тривалість пауз, підбираються дослідним шляхом, а ось кількість оборотів котушки залежать від ваги джиг-головки і глибини водойми в місці лову. У зв'язку з цим важливо домогтися, щоб приманка занурювалася близько 3-4 секунд.
  • Підриви з паузами і без - після занурення приманки за допомогою вершинки виробляються безперервні вибухи приманки з дна. Найбільш ефективні варіації: два або три підриву з паузою між ними з одночасним вибиранням волосіні. Причому риба може відгукуватися на два підриву, ігноруючи три або навпаки. Частота і амплітуда, тривалість пауз підбирається досвідченим шляхом. Можна вести без пауз, якщо риба активна або треба зробити швидкий її пошук.
  • Волочіння по дну - відмінно провокує на клювання пасивного хижака. Після занурення приманки за допомогою неспішної підмотки котушкою або вершнкой спінінга приманка підтягується так, щоб вона волочилася по дну. Паузи між підмотці і невеликі посмикування частенько оживляють рибу і провокують її на клювання. Єдиний мінус - в зарослих травою і захаращених ділянках здійснити таку проводку складно, а іноді неможливо.
  • Рівномірна проводка в товщі води - після того, як приманка досягне необхідної глибини, починаємо рівномірно помативать котушкою. При цьому можна смикати вершинкой спінінга, щоб надати сіліконке більш живу гру. Цей варіант хороший при лові над заростями трави, скупченням каменів, корчів і т. Д., А також при високій активності хижака, який полює за верховодка та іншими пелагическими видами риб. Так проводять не тільки силікон, а й мікроклебалкі.

Так проводять не тільки силікон, а й мікроклебалкі

Досвідчені рибалки можуть за одну проводку застосувати кілька технік, щоб зрозуміти, чого очікує хижак. Обловлювати акваторію краще застосовуючи віялові закидання. Якщо риба не виявила себе поклевками, потрібно переходити на інше місце.

У мікроджига важливий кожен нюанс, тому успіх може залежати не тільки від зміни кольору, розміру і форми приманки, але і від зміни ваги джиг-головки навіть на 1 г або тривалості паузи між підривами на 1 секунду.

В підсумку

Ви вже знайомі з основами джиговой лову? Тоді можна сміливо приступати до освоєння мікроджига. Якщо ви тільки плануєте освоєння лову спінінга, то краще почати з лайтових або середньо-важких ваг. Вони дозволять осягнути основи джига і швидше зрозуміти особливості лову на ультралайтових снасті. Ми не стали давати конкретні поради по принадах або проводках. Кожен рибалка визначать для себе те, що необхідно застосувати в тій чи іншій ситуації. З досвідом прийде і розуміння, що, і коли краще використовувати. Часто «мікроджігіти» на інтуїтивному рівні відчувають необхідну тривалість пауз, необхідну кількість підривів, найбільш затребувані колір і форму приманки. Але одне можна сказати точно: мікроджиг дійсно є одним з найбільш цікавих і ефективних видів лову спінінга.

Дополнительная информация

rss
Карта