Це не традиційна розповідь про подорож або паломництві на самому економічному в світі транспорті з моторчиком. Це, перш за все, книга про пошуки сенсу життя, про відкриття землі обітованої, тобто розповідь про найголовніше - тому читати цей текст потрібно повільно і поступово. З цієї причини розповідь розбито на дві-три частини, які будуть публікуватися раз в тиждень. Тут мало власне подорожі, тут ви не знайдете опис доріг, розміри штрафів, цін і готелів, тут залишилося тільки те, про що можна і треба говорити, мислити і писати.
Скільки себе пам'ятаю, завжди мріяла поїхати в Шушенское на машині! Для тих, хто не знає, що це за місце, я поясню. Це селище прославився на всю Росію тим, що свого часу на засланні там жив, працював і попивав пивко В. І. Ленін! Для тих, хто не знає, хто такий В. І. Ленін (і нічого страшного), Вікіпедія в допомогу! Але для мене селище Шушенское - моя мала Батьківщина! Тут живе моя бабуся і жив мій дід, ветеран ВВВ, якого вже немає в живих, але пам'ять про нього жива і щороку я приїжджаю, відвідую бабусю і могилу діда.
Все почалося в 2009-му році, коли я в компанії трьох друзів потрапив в самий високогірний район Саян - масив Мунку-Сардик. В той травень ми провели чудову тиждень в горах, зробили три сходження на вершини масиву і на все життя закохалися в цей район. Тепер, кожен рік Мунку-Сардик вабить нас своїми білосніжними шапками.
Експедиція «501-503» є заходом у форматі автомобільної подорожі з елементами орієнтування. На учасників чекає знайомство з культурними цінностями радянських часів, з визначними пам'ятками округів, етносом, культурою, побутом, традиціями місцевого населення. 70% маршруту пройде по зимникам двох округів: ХМАО-Югра і ЯМАО, де учасникам доведеться серйозно випробувати свою техніку, силу духу і волю.
Настала весна, і мого товариша Денису все хотілося кудись вирватися, хоча і у мене таке ж бажання присутнє, я теж любитель подорожей і активного відпочинку, але я це все справа відкладав, як зазвичай, на останній момент. Так би і відкладав, якби не наполегливість і завзятість мого товариша. Ну ось, уладнавши всі свої справи, ми намітили наш виїзд на 28 березня.
Їдемо таким маршрутом: Тула-Коломна-Воскресенська-Ярославль-Кострома-Іваново-Суздаль-Володимир-Муром-Рязань-Тула. На все є трохи часу, з вечора п'ятниці по ранок понеділка, ну коротше в понеділок треба вже бути на роботі. Я хоч і сам собі господар, але все ж чіткого графіка роботи намагаюся дотримуватися завжди, так би не давати поганого прикладу підлеглим.
Ось і наблизилися, нарешті, травневі свята. Більшість людей в ці дні, не замислюючись, вирушили на дачу відпочити на природі і відкрити сезон шашликів, але не ми з чоловіком ... У планах була поїздка в північному напрямку до місць, для багатьох не дуже відомим, але від цього не менш привабливим, ніж будь-які поширені маршрути на зразок «Москва-Санкт-Петербург-Москва».
Зазвичай наші подорожі з позашляховим ухилом по відвідуваних місцях, але в цьому році авто не дозволяє далеко їхати від цивілізації, тому елементи екстриму вирішили почерпнути у відвідуванні місць на західній Україні, де рідко бувають туристи з Росії - у Львові та околицях. Треба сказати, що на машині на Україну ми їздили останній раз аж в 1997 р в Крим.
Хочу сказати відразу: слово «крепасць» використано в самому прямому сенсі і не несе ніяких навколополітичних алегорій - просто маршрут цієї поїздки розроблявся таким чином, щоб за п'ять травневих святкових днів (з 1 по 5 травня 2013 року) оглянути кілька фортець і укріпрайонів різних епох , розкиданих від Бобруйська до Гродно.
Після придбання машини в травні 2011 року в голові твердо засіло рішення - хочу проїхати по Європі на своїй машині! Показав дружині звіт, який я знайшов - сподобався, але особливого ентузіазму спочатку не висловила. Далі я вже почав предметно гуглити про автоподорож по Європі - і ось тут вже був вражений різноманітністю звітів і тому, яка кількість людей їздить саме таким способом. До речі, саме так я знайшов розділ «подорожі» на Drom.ru. Згодом, побачивши моє бажання на межі одержимості, дружина змирилася з тим, що доведеться їхати. Подорож вирішено було планувати на літо 2012 року.