- Необхідність надання послуг з видалення вірусу
- Причини зараження і як не допустити потрапляння вірусу на комп'ютер або ноутбук
- Невеликі безкоштовні програми для видалення відомих вірусів, інтернет-хробаків, троянів
Необхідність надання послуг з видалення вірусу
На сьогоднішній день комп'ютер або ноутбук грають дуже велику роль в житті людини. Але часом трапляється так, що операційна система (ОС), встановлена на персональному комп'ютері (ПК) починає гальмувати або довільно перезавантажуватися. У більшості випадків винуватцем такої трагедії є комп'ютерний вірус, перемогти який буває досить складно. Користувачі намагаються завершити процес, пов'язаний з вірусом, на який отримують відмову, намагаються видалити його через службу видалення програм, а він заново встановлюється після перезавантаження, встановлюють антивірус - а він напросто не знаходить його в системі, так як контрольні суми ще не потрапили в антивірусні бази. Сучасні комп'ютерні віруси стали настільки розумні, що часом впоратися без допомоги фахівця є дуже складним завданням. Іноді на це йде цілий день, а в результаті тільки витрачені нерви без результату. Звичайно можна поставити собі за мету, прочитати багато спеціалізованих джерел, як це зробити, навчиться самому, але на це піде час, а деколи час гроші. Тому необхідність звернення до фахівця з ремонту комп'ютера має дуже великий плюс. Також після наданої вам послуги, ви отримаєте цінні поради, наберетеся досвіду набагато швидше, ніж зробили б це самі.
Причини зараження і як не допустити потрапляння вірусу на комп'ютер або ноутбук
Основною причиною зараження комп'ютера є сайти, на яких поширюються шкідливі програми. Також це можуть бути змінні носії інформації, які дають вам ваші знайомі або друзі. Щоб убезпечити себе ми рекомендуємо обережно натискати «Ок», і з усім погоджуватися, натискаючи «Так». Хоча в другому випадку, якщо це буде наприклад флешка, вірус і без вашого відома зможе потрапити на комп'ютер або ноутбук. В такому випадку краще всього користуватися фаєрволом - захисником. Він не допустить вірусу проникнути.
Невеликі безкоштовні програми для видалення відомих вірусів, інтернет-хробаків, троянів
Якщо ви хочете заощадити, та ще й самі видалити вірус з ПК, не вдаючись до допомоги комп'ютерного фахівця, я хочу Вам допомогу з вибором безкоштовної антивірусної програми. Нижче я зібрав добірку найбільш популярних на мій погляд безкоштовних антивирусах.
- AutoLogger. AutoLogger - автоматичний збирач логів. AutoLogger в своєму складі працює повністю на скрипті AVZ і містить: AVZ, RSIT (x86 \ x64), HiJackThis, Check Browsers 'LNK, 7za.exe, все збирається і упаковується на сервері.
- Combofix. Combofix є безкоштовною антивірусною програмою, організованою групою розробників sUBs. Combofix призначена для сканування комп'ютера на наявність відомих шкідливих програм, шпигунських програм (SurfSideKick, QooLogic і Look2Me, а також будь-який інший комбінації зазначених додатків програм-шпигунів) і видалення їх. У ComboFix є фуккція ручного видалення програм-шпигунів, яка є ефективним інструментом очищення в видаленні складних шкідливих програм і програм-шпигунів. Після того як Combofix закінчить роботу, буде створений звіт. Ви можете використовувати цей звіт для пошуку і видалення інфекції, які залишаються автоматично.
- Microsoft Malicious Software Removal Tool. Це засіб видалення шкідливих програм є антивірусною утилітою, яка перевіряє комп'ютери під управлінням Windows 10 Technical Preview, Windows 8 і Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP *, Windows Server 2012 R2 і Windows Server 2012, Windows Server 2008, і Windows Server 2003 на інфекції по конкретним, найбільш поширені шкідливі програми, в тому числі Blaster, Sasser, Mydoom і допомагає видаляти шкідливі програми і будь-які інші знайдені інфекції.
- Kaspersky RakhniDecryptor. Kaspersky RakhniDecryptor - утиліта, розроблена фахівцями "Лабораторії Касперського" для розшифровки файлів, зашифрованих шкідливою програмою Trojan-Ransom.Win32.Rakhni, Trojan-Ransom.Win32.Aura і Trojan-Ransom.AndroidOS.Pletor. Шкідлива програма Trojan-Ransom.Win32.Rakhni, Trojan-Ransom.Win32.Aura і Trojan-Ransom.AndroidOS.Pletor використовуються зловмисниками для зашифровуваної файлів таким чином, що в їх розширення додаються префікси: .locked, .kraken, .darkness,. oshit, .nochance і т.п.
- Malwarebytes Anti-Rootkit (MBAR). Malwarebytes Anti-Rootkit - утиліта, створена корпорацією MALWAREBYTES, що дозволяє видаляти глибоко вкорінені приховані загрози - руткіти. У комплекті з програмою йде додаток FixDamage tool, яке може виправити ушкодження, викликані діями руткітів.
- Security Check by glax24. Security Check by glax24 - утиліта для швидкої перевірки на наявність вразливих додатків. Підтримувані ОС: Windows XP, Vista, 7, 8 будь розрядності.
- Kaspersky RectorDecryptor. Kaspersky RakhniDecryptor - утиліта корпорації "Лабораторії Касперського" для розшифровки файлів, зашифрованих шкідливою програмою Trojan-Ransom.Win32.Rector. Шкідлива програма Trojan-Ransom.Win32.Rector використовується шахраями для несанкціонованої модифікації даних на комп'ютері-жертві таким чином, щоб унеможливити роботу з ними, або блокувати нормальну роботу комп'ютера. Після того, як дані заблоковані, користувачеві висувається вимога викупу. Озвучену в вимозі суму жертва повинна передати зловмисникові, після чого зловмисник обіцяє вислати програму для відновлення даних або відновлення працездатності комп'ютера. Шкідлива програма Trojan-Ransom.Win32.Rector шифрує файли користувача з розширенням .jpg, .doc, .pdf, .rar.
- Kaspersky XoristDecryptor. Kaspersky XoristDecryptor - утиліта "Лабораторії Касперського", призначена для боротьби з шкідливими програмами сімейства Trojan-Ransom.Win32.Xorist, Trojan-Ransom.MSIL.Vandev. Шкідлива програма сімейства Trojan-Ransom.Win32.Xorist призначена для несанкціонованої користувачем модифікації даних на комп'ютері-жертві таким чином, щоб унеможливити роботу з ними, або блокувати нормальну роботу комп'ютера. Після того, як дані заблоковані, користувачеві висувається вимога викупу. Озвучену в вимозі суму жертва повинна передати зловмисникові, після чого зловмисник обіцяє вислати програму для відновлення даних або нормальної працездатності комп'ютера.
- Kaspersky TDSSKiller. Kaspersky TDSSKiller - утиліта дядька Касперського, розроблена для боротьби з руткітів. Rootkit (руткит) - програма або набір програм для приховування слідів присутності зловмисника або шкідливої програми в системі.
- Kaspersky ScraperDecryptor. Kaspersky ScraperDecryptor - утиліта Касперського, розроблена для розшифровки файлів, зашифрованих шкідливою програмою Trojan-Ransom.Win32.Scraper. Шкідлива програма Trojan-Ransom.Win32.Scraper зашифровує призначені для користувача файли, щоб унеможливити роботу з ними. Після того, як дані заблоковані, користувачеві висувається вимога викупу.
- RKill. RKill - програма, розроблена компанією Bleeping Computer LLC., Допомагає завершити популярні процеси шкідливих програм і інфекцій. RKill вбиває шкідливі процеси, а потім видаляє неправильні виконувані асоціації та виправлення політики безпеки. Після завершення програма відображає файл журналу, який показує процеси, які були завершені.
- Kaspersky RannohDecryptor. Kaspersky RannohDecryptor - утиліта Kaspersky, для розшифровки файлів після зараження Trojan-Ransom.Win32.Rannoh, Trojan-Ransom.Win32.AutoIt, Trojan-Ransom.Win32.Fury, Trojan-Ransom.Win32.Crybola або Trojan-Ransom.Win32.Cryakl . Якщо система заражена шкідливою програмою сімейств Trojan-Ransom.Win32.Rannoh, Trojan-Ransom.Win32.AutoIt, Trojan-Ransom.Win32.Fury і Trojan-Ransom.Win32.Cryakl, то всі файли на комп'ютері будуть зашифровані.
- Kaspersky CapperKiller. Kaspersky CapperKiller розроблена для боротьби з шкідливою програмою Trojan-Banker.Win32.Capper.
- Bitdefender Rootkit Remover. Bitdefender Rootkit Remover береться з відомими руткитами швидко і ефективно. На відміну від інших аналогічних інструментів, Bitdefender Rootkit Remover може бути запущений негайно, без необхідності перезавантаження в безпечному режимі від першого (хоча може знадобитися перезавантаження для повного очищення).
- Trend Micro RootkitBuster. Trend Micro RootkitBuster - надійна утиліта для виявлення і боротьби з прихованими погрозами - руткитами.
- Kaspersky ScatterDecryptor. Kaspersky ScatterDecryptor призначений для боротьби з шкідливою програмою Trojan-Ransom.BAT.Scatter, яка зашифровує призначені для користувача файли відкритим криптографічним ключем і змінює їх розширення. Розшифрувати файли можливо тільки унікальним ключем. ScatterDecryptor відновлює файли тільки в тому випадку, якщо утиліта містить секретний ключ від конкретної модифікації Trojan-Ransom.BAT.Scatter. На даний момент утиліта містить ключі для файлів з розширеннями: .pzdc, .crypt, .good
- McAfee Rootkit Remover. McAfee Rootkit Remover автономна утиліта, призначена для виявлення і видалення складних руткітів і пов'язаних з ними шкідливими програмами. В даний час вона може виявити і видалити ZeroAccess, Necurs і сімейство TDSS руткітів. McAfee Labs планує додавати виявлення різних сімейств руткітів в майбутніх версіях інструменту.
- ESET Win32 / Olmarik / Olmasco Cleaner. ESET Win32 / Olmarik / Olmasco Cleaner - невелика програма-антивірус для боротьби з троянами: Win32 / Alureon.DX (Microsoft), Generic.Dropper.va.gen.b (McAfee), Win32: Alureon-KA (Avast). Троян служить в якості бекдора. Він може управлятися дистанційно. Він використовує методи, загальні для руткітів.
- Trend Micro Fake Antivirus Remover. Trend Micro Fake Antivirus Remover виявляє і видаляє підроблені антивіруси з комп'ютера або ноутбука.
- RecIt. RecIt. (Від Recover It, "віднови це") - невелика системна утиліта, призначена для боротьби з СМС-троянами, вінлокерамі і іншими шкідливими програмами, що блокують доступ до робочого столу.
© Едуард Адамович
Спеціально для:
Комп'ютерна допомога в Мінську - http://www.repc.by