- У чому особливість eSATA?
- Робота на платформі Windows
- Робота на платформі Linux
- Power eSATA (eSATAp)
eSATA (розшифрують. як External SATA ) - це інтерфейс, створений для підключення зовнішніх пристроїв з підтримкою режиму «гарячої заміни» (Hot-swap). eSATA був розроблений в середині 2004 року, вже після виходу SATA.
У чому особливість eSATA?
eSATA оснащений менш крихкими роз'ємами, які конструктивно розраховані на більше число підключень, в порівнянні з SATA, проте ці роз'єми фізично не сумісні зі звичайними SATA. В роз'єм додано екранування. Також eSATA вимагає для підключення два дроти: шину даних і кабель живлення. У нових специфікаціях передбачається відмова від окремого кабелю живлення для виносних eSATA-пристроїв. Довжина кабелю становить 2 м (у SATA - 1 метр), щоб компенсувати втрати, змінені рівні сигналів: підвищений рівень передачі і зменшений рівень порога приймача. В середньому, реальна швидкість передачі даних у eSATA вище, ніж у USB 2.0 або IEEE 1394. У сигнальному плані SATA і eSATA цілком сумісні, проте застосовують різні рівні сигналу.
Робота на платформі Windows
Щоб активувати підтримку режиму «гарячої заміни» в eSATA необхідно включити в BIOS режим AHCI. Якщо завантажувальний диск Windows підключений до контролера, в якому перемикається режим з IDE на AHCI, Windows перестане завантажуватися; активувати даний режим в BIOS можливо лише до установки Windows XP. Після включення режиму в BIOS потрібно на початку установки Windows XP інсталювати драйвер контролер AHCI з дискети «за методом F6».
Втім, можливо і на встановлену Windows XP без AHCI встановити AHCI драйвер вручну. Для цього необхідно лише вибрати inf-файл, перевантажити його в BIOS, а потім вже вручну виставити SATA mode режим у вкл. ( "ON").
Робота на платформі Linux
Майже всі дистрибутиви мають підтримку eSATA без будь-яких додаткових налаштувань. Для цього ядро має бути налаштоване з підтримкою AHCI.
Power eSATA (eSATAp)
eSATA може передавати тільки дані (за замовчуванням). Для живлення застосовується окремий кабель. Компанією MicroStar була розроблена нова версія eSATA-роз'єму, що представляє собою гібрид eSATA (для даних) і USB (для живлення). Такий роз'єм отримав назву Power eSATA, він дозволяє за допомогою кабелю Power Over eSATA, підключати SATA накопичувачі без якихось додаткових перехідників.
У чому особливість eSATA?У чому особливість eSATA?