Українські користувачі комп'ютерів фірми Apple, "перескочили" з Windows на OS X стикаються з незвичним розташуванням букв "і" і "і", не кажучи вже про точку і кому, які стрибнули з правій частині клавіатури в її верхню частину. Але до цього поступово звикаєш і все стає на свої місця. Так було зі мною. Але ось використання відразу трьох клавіатур: англійської, російської та української всього лише через не частих потреб "погуглити" українське слово з букових "і" або "ї", мене не влаштовувало. Друг поділився чудовою і унікальною в своєму роді програмою Ukelele, яка і вирішила всі проблеми.
У скачані образі ви виявите саму програму, набір готових розкладок (файли .keylayout) і зображення до них.
Запускаємо Ukelele (можна попередньо закинути її в Applications) і бачимо вікно, яке пропонує створити нову розкладку, відредагувати копію вже існуючої (у вас їх ціла купа) або модернізувати системну розкладку. Останній варіант не активний, так як в нових версіях OS X файли захищені та Ukelele їх не розпізнає. А нам цього і не треба :)
Моїм завданням було відредагувати російську розкладку так, що б можна було вводити літери "і", "ї", апостроф і, можливо, якісь додаткові символи не змінюючи її на українську, Вибираємо "Copy of other keyboard layout" і вказуємо на файл Russian.keylayout.
У що з'явилася графічної копії клавіатури можна робити будь-які зміни, досить двічі клацнути на потрібній клавіші і задати їй нове значення. наприклад:
Для зручності використання букв "і" і "ї", а так само їх заголовних сусідів "І" та "Ї" їх можна розмістити в додатковій клавіатурі, яка з'являється при натисканні клавіші alt (⌥). У підсумку ці літери будуть знаходиться на своїх звичних місцях від української розкладки, з тією лише відмінністю, що для їх виклику потрібно буде додатково натискати клавішу alt (⌥). Тобто, перебуваючи на активній російській розкладці, для однієї літери "ї" вам потрібно натиснути клавіші alt (⌥) + "ь"
Як бачите, все просто.
Зберігаємо вашу розкладку в файл названіе.keylayout і кладемо за адресою Library / Keyboard Layouts. Туди ж кладемо іконку клавіатури, яку можна взяти там же, де брали файл russian.keylayout. Назви файлів повинні збігатися. Перезавантажуємо систему і вибираємо додану вами розкладку в системних настройках.
Якщо вам сподобалася стаття,. Зараз на форумі.