Українці можуть залишитися без графи "проти всіх", фото УНІАН
Українцям пояснюють, що графа "проти всіх" скасована в усій Європі https://cdn.segodnya.ua/img/article/2449/46_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2449/46_tn. jpg 2011-04-12T15: 54: 07 + 03: 00 Політика Скасування в новому виборчому законі графи «проти всіх» у бюлетені викличе певне несприйняття в суспільстві, але це є позитивним кроком.
"Дуже важливим і принциповим є відмова від голосування" проти всіх ". Але, очевидно, в Україні буде дуже специфічне ставлення до цього", - сказав він. Когут пояснив це тим, що суспільство, не маючи вибору, все одно змушений буде комусь віддавати свої голоси. "Тепер треба буде ретельніше і більш вимогливо ставитися до тих, за кого голосуєш. Я розумію, що це ставить в дуже непросту ситуацію українських виборців, але це стандарт", - сказав він. При цьому Когут додав, що від графи "проти всіх" відмовилася не тільки вся Європа, але і наш сусід - Російська Федерація.
Проблемним питанням, за його словами, залишається норма в законопроекті щодо голосування на дому. За словами Когута, вона залишиться такою, як і була, але немає чітких правил, як виборці будуть голосувати на дому.
У той же час, додав він, позитивом запропонованих положень законопроекту є обмеження права скасування реєстрації кандидатів у депутати. "Над цим і далі треба працювати. Але тепер ця позиція виглядає як сприймається", - додав Когут. За його словами, прийнятним є також і пропозиція, що кожна ділянка може мати тільки 0,5% відсотка додаткових бюлетенів, а також неможливість відмови від участі у виборах в разі, якщо бюлетені вже надруковані. "Дуже добре було, якби ця позиція стосувалася і неможливості зняття реєстрації в разі, якщо бюлетені вже надруковані", - додав експерт.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Підписуйтесь на нашу розсилку