Український Facebook охопив вірус, який приваблює "приватними відео"

16 Грудня, 2014 року, 12:06

16554

В українському Facebook - чергова «пандемія»: в мережі швидко поширюється вірус, який від імені користувача публікує посилання на «приватне відео» (насправді - вірусну посилання) і зазначає друзів користувача. Вірусні посилання висилаються та в особисті повідомлення людям зі списку друзів. Якщо хоча б один з друзів зацікавиться і клацне на відео, вірус піде далі. Примітно, що цей вірус вже був помічений в мережі раніше, але саме сьогодні отримав дуже широке поширення.

Сплеск вірусної активності відзначають в українському SMM-паблік, також про це пишуть і окремі SMM-спеціалісти. Вірусне повідомлення виглядає так:

Крім очевидного ради не клікати на відео з подібною назвою, яке з'являється у вас в стрічці або приходить в особисті повідомлення, можемо порадити також змінити пароль в соціальній мережі і встановити двухфакторную авторизацію (при спробі доступу з іншого браузера мережу буде запитувати підтвердження по SMS, подібні схеми працюють також в Gmail і багатьох інших сервісах). Ця опція є в настройках безпеки мережі.

Ця опція є в настройках безпеки мережі

Можна перевірити список розширень, запущених в браузері в даний момент і видалити всі підозрілі (для Chrome, наприклад, для цього потрібно зайти в настройках в «Додаткові інструменти», а потім в «Диспетчер завдань»). Можна зробити те ж саме, але з диспетчера задач самої системи, видалити підозрілі браузерні розширення (ті, які ви не ставили самостійно), після чого змінити пароль. Постраждалі користувачі пишуть, що шкідницьке розширення називається YouTurn або якимось іншим, схожим з «youtube» чином.

Можна також відключити можливість відзначати вас в постах без підтвердження.

Рецептами лікування діляться і самі учасники мережі, по засланні - приклад однієї з найбільш детальних інструкцій, написаних користувачем Дмитром Малютой.

При цьому, в Facebook (також в настройках безпеки) можна включити отримання повідомлень (текстових або по e-mail) про те, що в ваш аккаунт намагаються зайти з іншого пристрою. З метою загальної безпеки також незайвим буде регулярно перевіряти список додатків, підключених до вашого аккаунту (вони мають доступ до вашого списку друзів і будь-який інший інформації, яку ви зробили публічною).

Нагадаємо, нещодавно на AIN.UA публікувалася карта зараженості Україна вірусами, що крадуть гроші з банківських карт. Третина всіх банківських троянців була виявлена ​​в Києві, який став абсолютним лідером серед всіх міст України.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Помітили помилку?

Дополнительная информация

rss
Карта