Умовні речення в англійській мові

  1. Що таке умовне пропозицію в англійській мові?
  2. Типи умовних речень в англійській
  3. висновок

Кожен з нас час від часу любить вжити слівце «якщо»: «Ось, якщо б я старанніше працював і заробив багато грошей, то міг би нежить тлінне тільце на сонечку в Майамі». Справа-то, звичайно гарне, але як би ось це все красиво сказати на інгліш, не впавши при цьому в бруд обличчям. Щоб ваша мова відрізнялася різноманітністю важливих конструкцій, сьогодні ми поговоримо про умовні англомовних пропозиціях. Deal with it!

Зміст статті:

Що таке умовне пропозицію в англійській мові?

Почнемо з того, що умовне пропозицію (conditional) використовуються, коли мається на увазі те, що може статися, могло б статися, і наші безпосередні бажання. В англомовному підрядному реченні умови, як правило, зустрічається спілка «If».

У деяких умовних пропозиціях в англійській мові використовуються дієслова в минулих тимчасових формах. Це називається «нереальним минулим». І хоча ми можемо використовувати минулий час, але, насправді, не завжди на нього посилаємося, про це поговоримо трохи пізніше.

Існує 4 основних способи побудови умовного речення в англійській мові. Ці складнопідрядні пропозиції, як правило, складаються з придаткового умови, яке починається з союзу «if» (if clause) і головного пропозиції (main clause). Однак, у багатьох умовних негативних пропозиціях використовується і еквівалентна конструкція «unless», яка вже несе в собі відтінок заперечення.

Типи умовних речень в англійській

  • Нульовий тип умовних речень.

Умовні підрядні речення нульового типу (Zero Conditional) в англійській мові складаються з двох частин, де в кожному сегменті використовуються Present Simple . Нижче наведені формула і приклад вживання:

[If + Present Simple], + [Present Simple]

Nota Bene: Важливо запам'ятати, що у всіх умовних пропозиціях, порядок пропозицій щодо не фіксований. З цієї причини при зміні порядку пропозицій видозмінюється і пунктуація, але сенс завжди залишається незмінним. У нульових умовних пропозиціях можна замінити «if» на «when», тому що обидва вирази використовуються для передачі загального значення. До речі, пропозиції з «when» в англійській мові - це додаткові часу.

Нульове умова використовується для тверджень про реальний світ і часто посилається на загальні істини, такі як наукові факти, наприклад. У цих пропозиціях істина правдива зараз або завжди, і ситуація реальний і можливий. Нульове умова також часто вживається для вказівки інструкцій, використовуючи імператив в «main clause».

Нульове умова також часто вживається для вказівки інструкцій, використовуючи імператив в «main clause»

  • Перший тип умовних речень.

В умовному реченні першого типу (First Conditional) в «if clause» використовується просте даний час, в той час як в «main clause» - Future Simple.

[If + Present Simple], + [Future Simple]

Умова першого виду відноситься до теперішнього або майбутнього часу, і має на увазі можливе умова і ймовірний результат. Такі пропозиції засновані на фактах і використовуються для передачі інформації про реальний світ і конкретних ситуаціях. Ми часто використовуємо такі пропозиції, коли маємо на увазі якісь попередження. В умовних пропозиціях першого типу ситуація завжди реальна, а часові форми відносяться як до справжнього, так і до майбутнього.

Nota Bene: У головному реченні замість майбутнього часу для вираження ступеня впевненості, дозволу або рекомендації щодо результату можна використовувати модальнідієслова.

  • Другий тип умовних речень.

В умовному реченні другого виду (Second Conditional) в підрядному реченні умови використовується простий минулий час, а в головному реченні вживається дієслово «would» і інфінітив без частки «to». Нижче наведені формула і приклад вживання:

[If + Past Simple], + [Would + Bare Infinitive]

Коли ми хочемо передати малоймовірну або гіпотетичну ідею і можливий результат, то як раз і використовуємо умова другого типу. Такі пропозиції не ґрунтуються на реальній ситуації. Час відноситься до сьогодення, але ситуація завжди гіпотетична (яка може статися, а може і ні).

Nota Bene: Абсолютно буденно говорити «If I were» замість «If I was» (умовний спосіб). Більш того, в умовних пропозиціях другого виду можна використовувати і модальнідієслова в головному реченні замість «would» для вираження певної міри впевненості, дозволу або рекомендації щодо результату.

Більш того, в умовних пропозиціях другого виду можна використовувати і модальнідієслова в головному реченні замість «would» для вираження певної міри впевненості, дозволу або рекомендації щодо результату

ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ ГЛАГОЛА З WOULD В CONDITIONAL II Затвердження (+) Заперечення (-) Питання (+) / Питання (-) I would quit I would not quit Would / Would not I quit? You would quit You would not quit Would / Would not you quit? He would quit He would not quit Would / Would not he quit? She would quit She would not quit Would / Would not she quit? We would quit We would not quit Would / Would not we quit? They would quit They would not quit Would / Would not they quit?

  • Третій тип умовних речень.

В умовному реченні третього типу (Third Conditional) використовуються минулі часові форми, а саме перфект минулого часу і дієслово «would» з перфектний інфінітивом (Тобто «have» і дієслово у третій формі, про як).

[If + Past Perfect], + [Would + Have + V3]

Умова 3-го типу відноситься до неможливого / нереальному події в минулому і його ймовірного результату, також в минулому. Такі пропозиції з «if» вважаються повністю гіпотетичними, тому що вже занадто пізно для того, щоб умова або результат втілилися в життя. В умовних пропозиціях третього типу завжди присутня певна тінь жалю. Реальність протилежна або ж суперечить тому, що йдеться в реченні.

Nota Bene: Як і в вищезазначених пропозиціях з «if» в третьому вигляді, також, допускається вживання модальних дієслів в головному реченні замість «would». Це обумовлено необхідністю висловити певний відсоток упевненості стосовно результату.

Іноді, скорочена на листі форма « 'd» дієслів «would» і «had» може збивати з пантелику, особливо, якщо ви не впевнені в побудові умовних пропозиціях третього типу. З цієї причини, запам'ятайте два правила:

  • Дієслово «would» ніколи не використовується в «if clause». Якщо в реченні c if з'являється « 'd», то це скорочення від «had».
  • Дієслово «had» ніколи не вживається перед дієсловом «have». Якщо « 'd» варто з займенником перед «have», то це скорочення від «would».

ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ ГЛАГОЛА З WOULD В CONDITIONAL III Затвердження (+) Заперечення (-) Питання (+) / Питання (-) I would have read I would not have read Would / Would not I have read? You would have read You would not have read Would / Would not you have read? He would have read He would not have read Would / Would not he have read? She would have read She would not have read Would / Would not she have read? We would have read We would not have read Would / Would not we have read? They would have read They would not have read Would / Would not they have read?

УМОВНІ ПРОПОЗИЦІЇ В англійській мові Тип If Clause Main Clause 0 Present Simple
If I drink hot cocoa with marshmallows, Present Simple
I sleep pretty well. 1 Present Simple
If I drink hot cocoa with marshmallows tonight, Future Simple
I will sleep pretty well. 2 Past Simple
If I drank hot cocoa with marshmallows tonight, Would + Infinitive (without «to»)
I would sleep pretty well. 3 Past Perfect
If I had drunk hot cocoa with marshmallows last night, Would + Have + Verb (3rd form)
I would have slept pretty well.

висновок

Результат наших дій безпосередньо залежить від ряду умов, саме тому в нашій мові присутні обороти, які як раз і допомагають сформулювати думку. Як ви могли помітити, в англійській мові всього чотири основні типи умовних речень, яким притаманні свої особливі форми і правила вживання.

Тепер ви знаєте тонкощі вживання сonditionals в англійському. І щоб закріпити знання на практиці - пройдіть вправу по Умовним пропозицій . Вивчайте англійську ефективно, адже, ніколи напевно не знаєш, коли випаде можливість поніжитися на пісочку в іншій країні ;-)

Велика і дружна сім'я EnglishDom

Що таке умовне пропозицію в англійській мові?
ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ ГЛАГОЛА З WOULD В CONDITIONAL II Затвердження (+) Заперечення (-) Питання (+) / Питання (-) I would quit I would not quit Would / Would not I quit?
You would quit You would not quit Would / Would not you quit?
He would quit He would not quit Would / Would not he quit?
She would quit She would not quit Would / Would not she quit?
We would quit We would not quit Would / Would not we quit?
They would quit They would not quit Would / Would not they quit?
ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ ГЛАГОЛА З WOULD В CONDITIONAL III Затвердження (+) Заперечення (-) Питання (+) / Питання (-) I would have read I would not have read Would / Would not I have read?
You would have read You would not have read Would / Would not you have read?
He would have read He would not have read Would / Would not he have read?

Дополнительная информация

rss
Карта