Водії повинні будуть проходити спеціальну атестацію і здавати на права раз в п'ять років. Допуск до керування авто водіїв в компаніях та ВП без спеціальної позначки буде заборонений. Це випливає з проекту закону Уряду РФ.
Працювати водійськими документами автоматично може наша програма « спрощенка 24/7 ». Для користувачів доступна консультація по всіх бухгалтерських питань 24 години на добу 7 днів на тиждень. Перший рік роботи в програмі « спрощенка 24/7 »Для вас абсолютно безкоштовний. Почніть прямо зараз.
Проектом пропонується встановити заборону на допуск до керування транспортними засобами водіїв, які не мають російських національних водійських посвідчень з відміткою про професійну компетентність водія під кодом «95» із зазначенням терміну її дії. Таким чином, правове регулювання пропонується поширити на водіїв, які здійснюють трудову діяльність в будь-якій сфері, в тому числі на водіїв, зайнятих за наймом, які здійснюють перевезення на транспортних засобах, для управління якими потрібні водійські посвідчення категорії A, M і B.
Водії, які здійснюють підприємницьку та трудову діяльність, будуть змушені звертатися за новим водійським посвідченням кожні 5 років. Проектом акта передбачається, що повторне отримання відмітки про професійну компетентність водія можливо тільки після проходження професійного навчання та складання іспитів - йдеться у відгуку Мінекономрозвитку на проект. Як зміняться правила ми незабаром розповімо в журналі "Бухгалтерія ІП". сьогодні два подарунки за підписку і знижка 10% .
Поправки в закон про безпеку дорожнього руху
Закон про безпеку дорожнього руху пропонується доповнити новою нормою:
«Право на керування транспортними засобами при здійсненні підприємницької та трудової діяльності підтверджується посвідченням водія з відміткою про професійну компетентність водія із зазначенням терміну її дії.
Відмітка про професійну компетентність водія підтверджує право на керування транспортними засобами при здійсненні підприємницької та трудової діяльності на термін 5 років.
Після закінчення терміну дії права на керування транспортними засобами при здійсненні підприємницької та трудової діяльності, пов'язаної з управлінням транспортними засобами, повторно вказане право надається особам, які склали іспити.
Особи, які незаконно здійснюють підприємницьку і трудову діяльність, пов'язану з керуванням транспортними засобами, несуть адміністративну відповідальність відповідно до законодавства Російської Федерації.
Іспит проводиться організацією, що здійснює освітню діяльність, для визначення відповідності отриманих знань, умінь і навичок загальнорозвиваючу програмі сфері управління транспортними засобами. Іспит включає в себе перевірку практичних навичок керування транспортними засобами та перевірку теоретичних знань в межах загальнорозвиваючих програм в сфері управління транспортними засобами »
зміни
При прочитанні статті враховуйте, що термін зберігання кадрових документів і первинки змінився . Подробиці читайте в журналі « спрощенка ». Вести кадровий облік онлайн можна в нашій програмі « спрощенка 24/7 ». акція: доступ до програми на рік для бухгалтерів - безкоштовно!
Заповнити кадрові документи онлайн
Нижче наводимо коментар Уряду до проекту закону.
В даний час підготовка водіїв автотранспортних засобів здійснюється відповідно до положень Федерального закону від 10 грудня 1995 № 196-ФЗ «Про безпеку дорожнього руху», Федерального закону від 29 грудня 2012 року № 273-ФЗ «Про освіту в Російській Федерації» , Зразкових програм професійного навчання водіїв транспортних засобів відповідних категорій і підкатегорій, затверджених наказом Міністерства освіти та науки Росії від 26 грудня 2013 р № 1408.
З урахуванням положень пункту 7 статті 73 Федерального закону № 273-ФЗ «Про освіту в Російській Федерації» водій автомобіля після проходження професійного навчання набуває професію і базові знання, навички в області управління транспортним засобом, безпеки дорожнього руху, а також знання і навички необхідні для здійснення ним трудової діяльності. Допускається водій до здійснення професійної діяльності та управління транспортним засобом після здачі іспитів ГИБДД МВС Росії.
Разом з тим, успішна здача іспитів ГИБДД МВС Росії фактично, підтверджують лише наявність базових навичок керування транспортним засобом, і знань в області безпеки дорожнього руху, перевірка отриманих навичок водіїв, пов'язаних із здійсненням трудової діяльності відсутня.
У Європейському союзі, система підготовки водіїв, бажаючих працювати за наймом, має на увазі додаткову екзаменацію водіїв з дисциплін професійного блоку. Так, основними документами в сфері підготовки водіїв-професіоналів в Європейському союзі є:
Директива Європейського парламенту та Ради ЄС від 15 липня 2003 № 2003/59 / ЄС «Про базової кваліфікації і періодичної перепідготовки водіїв деяких автотранспортних засобів, зайнятих в перевезенні товарів або пасажирів ...» згідно з якою, кожен водій, який бажає працювати за наймом, зобов'язаний отримати сертифікат професійної компетентності (СПК) і позначку в посвідченні водія під кодом «95». Він також повинен пройти додаткове професійне навчання в обсязі 280 годин теоретичних і 20 годин практичних занять в спеціалізованому центрі контраварійної підготовки;
В ході додаткового професійного навчання водій в Європейському союзі навчається методам раціональної завантаження транспортного засобу з використанням різних тар і піддонів, методам найкращого використання трансмісії (співвідношення швидкості і передачі, використання інерції з метою скорочення витрати палива), навичкам пом'якшення поздовжніх і бічних ривків при перевезенні пасажирів , ознайомиться із засобами спеціальної укладання для різних категорій товарів і т.д. Теоретична частина підготовки таких водіїв в Євросоюзі включає розділи про відповідальність за неправильне або невикористання тахографа, про ліцензії на транспортні операції, про спеціальні документах, що супроводжують вантаж, про формування позитивного іміджу компанії і т.д.
Таким чином, з метою посилення підготовки водіїв з дисциплін професійного блоку, наголошуємо на необхідності здійснення перевірки знань водія (додаткової екзаменації) з дисциплін професійного блоку, говориться в пояснювальній записці до проекту.
Законопроектом передбачено, що водій, який бажає працювати за наймом, повинен буде пройти додаткову екзаменацію з дисциплін професійного блоку у вигляді незалежної оцінки кваліфікації водіїв відповідно до положень Федерального закону від 3 липня 2016 р № 238-ФЗ «Про незалежної оцінки кваліфікації».
Перед проходженням незалежної оцінки кваліфікації, водієві необхідно буде пройти професійне навчання за програмами підвищення кваліфікації. Відповідні типові програми будуть затверджені Мінтрансом Росії.