уроки Flash

  1. Adobe Flash
  2. технології Flash
Flash все ширше застосовується для розробки веб-додатків. ActionScript 3.0, що з'явився у Flash CS3, - значне оновлення мови сценаріїв Flash, радикально вдосконалити об'єктно-орієнтовану розробку в Flash за рахунок формалізації синтаксису та методології.

Adobe Flash

Adobe Flash (раніше Macromedia Flash), або просто Flash, по-російськи часто пишуть флеш або флеш) - мультимедійна платформа компанії Adobe Systems для створення веб-додатків або мультимедійних презентацій. Широко використовується для створення рекламних банерів, анімації, ігор, а також відтворення на веб-сторінках відео-і аудіозаписів.
Платформа включає в себе ряд засобів розробки, перш за все Adobe Flash Professional і Adobe Flash Builder (раніше Adobe Flex Builder), а також програму для відтворення flash-контенту - Adobe Flash Player, хоча flash-контент вміють відтворювати і багато плеєри сторонніх виробників. Наприклад, SWF-файли можна переглядати за допомогою вільних плеєрів Gnash або swfdec, а FLV-файли відтворюються через мультимедійний програвач QuickTime і різні програвачі в UNIX-подібних системах при наявності відповідних плагінів.
Adobe Flash дозволяє працювати з векторною, растровою і з тривимірною графікою, використовуючи при цьому графічний процесор, а також підтримує двонаправлену потокову трансляцію аудіо і відео. Для КПК і інших мобільних пристроїв випущена спеціальна «полегшена» версія платформи Flash Lite, функціональність якої обмежена в розрахунку на можливості мобільних пристроїв і їх операційних систем.
Стандартним розширенням для скомпільованих flash-файлів (анімації, ігор та інтерактивних програм) є .SWF (Small Web Format; раніше розшифровувалося як Shockwave Flash, що викликало плутанину з ShockWave). Відеоролики в форматі Flash є файли з розширенням FLV або F4V (при цьому Flash в даному випадку використовується тільки як контейнер для відеозапису). Розширення FLA відповідає формату робочих файлів в середовищі розробки.
Однак, коли цю програму використовують для роботи над анімацією, то цей тип анімації являє собою суміш комп'ютерної та мальованої анімації, при тому всі персонажі таких мультфільмів 2D формату.

технології Flash

Flash-технології, або, як їх ще називають, технології інтерактивної веб-анімації, були розроблені компанією Macromedia і об'єднали в собі безліч потужних технологічних рішень в області мультимедійного представлення інформації. Орієнтація на векторну графіку в якості основного інструменту розробки flash-програм дозволила реалізувати всі базові елементи мультимедіа: рух, звук і інтерактивність об'єктів. При цьому розмір виходять програм мінімальний і результат їх роботи не залежить від дозволу екрану у користувача - а це одні з основних вимог, що пред'являються до інтернет-проектам.
По суті, Flash Player представляє собою віртуальну машину, на якій виконується завантажений з Інтернету код flash-програми.
В основі анімації в Flash лежить векторний морфінг, тобто плавне «перетікання» одного ключового кадру в інший. Це дозволяє робити складні мультиплікаційні сцени, задаючи лише кілька ключових кадрів. Продуктивність Flash Player при відтворенні анімації в кілька разів перевищує продуктивність віртуальної машини JavaScript в браузерах, що підтримують попередній стандарт HTML5, хоча в багато разів поступається додатків, які працюють взагалі без використання віртуальних машин.
Flash використовує мову програмування ActionScript, заснований на ECMAScript.
1 травня 2008 компанія Adobe оголосила про початок проекту Open Screen Project (англ.) Рос. (Веб-сайт проекту). Мета проекту - створення загального програмного інтерфейсу для персонального комп'ютера, мобільних пристроїв і побутової електроніки, що означає однакове функціонування однієї програми під усіма перерахованими видами пристроїв. В рамках проекту:
Знімаються обмеження на використання специфікацій SWF і FLV / F4V.
Публікуються API для портування Adobe Flash Player на різні пристрої.


На підтримку проекту і поширення платформи Flash на мобільних пристроях на даний момент виступило 58 компаній, серед яких AMD, ARM, Google, HTC, Intel, Motorola, Nokia, NVIDIA, QNX, Sony Ericsson і ін.
Flash Player портований на мобільну платформу Android, випущені мобільні пристрої з апаратним прискоренням flash-додатків (включаючи AIR-додатки).
Деякі виробники ПЗ для мобільних пристроїв намагаються замінити або обмежити поширення Flash на свої нові мобільні платформи:
Apple - на HTML5 для iPhone, iPod touch і iPad
Microsoft - на Silverlight для Windows Phone 7
Oracle - на JavaFX
У Flash Player реалізована можливість мультівещанія на прикладному рівні.

Adobe припинила випуск оновлень Flash Player для Android 10 вересня 2013 року. Був випущений Flash Player версії 11.1.111.73 для Android 2.x і 3.x, а також Flash Player версії 11.1.115.81 для Android 4.0.x. Ці релізи стали останніми оновленнями Flash Player для мобільної платформи Android. Хоча Adobe не рекомендує використовувати ці, вже застарілі версії, але їх можна встановити [7] і використовувати для відтворення Flash вмісту, навіть в більш сучасних версіях Android. Введення в технологію Flash
Основи роботи з Flash MX
Робота з окремими об'єктами
малювання
Робота з кольором
Робота з текстом
анімація
шари
Створення та редагування символів
Створення інтерактивних фільмів
публікація фільму

Дополнительная информация

rss
Карта