Якщо ви замислювалися про створення свого сайту, то напевно вивчали тему розміщення сайту в мережі, про підбір хостингу. Але хостинг хороший для розміщення вже готового сайту, коли початківець веб-майстер уже розібрав ази сайтобудування і адміністрування хостингу. А щоб розібратися в ази, або ж проводити експерименти в сайтобудування, зручно використовувати свій власний хостинг, віртуальний сервер, який завжди під рукою, за використання якого не треба платити, на якому можна проводити будь-які експерименти.
Для цієї мети відмінно підійде дистрибутив віртуального сервера Open Server. Даний програмний комплекс, який включає в себе готовий веб сервер, можна скачати на сторінці http://open-server.ru/download.html
OpenServer пропонується в трьох пакетах:
- Open Server Full - повна версія, яка включає в себе саму платформу віртуального веб сервера, а також широкий набір програм, який стане в нагоді кожному веб-майстру і розробнику сайтів.
- Open Server Mini - тільки платформа веб сервера без набору програм.
- Open Server Apps Pack - пакет розширення від Open Server Mini до Open Server Full.
Щоб познайомитися з Open Server в даному огляді ми зупинимося на пакеті Open Server Mini. Для цього на сторінці завантаження виберемо Open Server Mini, наберемо лише великі червоні літери і натиснемо скачати. Після цього ми перейдемо на сторінку вибору типу завантаження. Є два типи завантаження: з пожертвуванням будь-якої суми грошей на підтримку проекту та без пожертви. У першому випадку користувач отримує канал з необмеженою швидкістю завантаження, у другому випадку - обмежений канал з дуже малою швидкістю завантаження, який не вимагає додаткових ресурсів від сервера розробників проекту.
Не будемо заглиблюватися в тему скачування пакета і відразу перейдемо до встановлення та використання. Після скачування ми отримуємо файл установки. Відкриваємо його і установник пропонує вибрати шлях для розпакування дистрибутива, бажано щоб це був корінь диска, за замовчуванням пропонується диск С :, але можна вибрати будь-який інший диск, якщо у вас їх декілька. Деякий час установник вивантажує дистрибутив в папку Open Server.
Після закінчення вивантаження можна запускати Open Sever. Заходимо в папку Open Sever і запускаємо Open Server.exe, після цього нам запропонують вибрати мову програми - російська, українська, або англійська. Вибираємо мову і в панелі завдань з'явиться червоний прапорець - це і є та панелька, з якою ми зможемо управляти нашим віртуальним сервером. Кількома по прапорці і з'являється панель управління з меню.
Найперший крок після установки - це настройка програмної платформи. Розглянемо найпростіші, але необхідні настройки. У першій вкладці «Основні», якщо у вас Windows7, то необхідно поставити галочку на пункті «Вимагати обліковий запис Адміністратора», якщо цього не зробити, то OpenSever не зможе керувати файлом hosts і запускати ваші віртуальні домени.
Другий крок по налаштуванню - вкладка «Меню». Тут для зручності видимості всіх ваших майбутніх сайтів в панелі OpenServer ставимо галочку на «Показувати сайти в головному меню». І, щоб ваші сайти прямо з панелі відкривалися в потрібному браузері (якщо це не той браузер, який налаштований на ПК за замовчуванням), то вибираємо браузер в поле «Відкривати веб-сторінки в зазначеному браузері». Можна так само набудувати програму для редагування файлів, у мене це Notepad ++ з підсвічуванням коду, і файловий менеджер, наприклад FTP-клієнт FileZilla , За допомогою якого можна буде також відправляти фали ваших сайтів на реальний хостинг.
Третій крок по налаштуванню - вкладка «Кодування». Якщо ви плануєте робити ваші сайти на таких системах управління сайтами, як Worfpress, Joomla !, Drupal, або просто робити HTML-сторінки, то для HTTP-сервера сміливо можна ставити кодування за замовчуванням UTF-8. Кодування для MySQL-сервера залишаємо як є.
Якщо ви використовуєте Skype, то він за замовчуванням може займати порт 80, за яким працюватиме веб сервер, тому необхідно налаштувати Skype на роботу з іншим портом. Для цього ми йдемо в пункт меню «Інструменти» програми Skype, далі «Налаштування» і у вікні вибираємо вкладку «Додатково» і потім пункт «З'єднання», тут необхідно зняти галочку з пункту «Використовувати порти 80 ...» і натискаємо «Зберегти» . Skype повідомить, що зміни вступлять при наступному запуску програми, тому ми перезапускаємо Skype. Тепер не буде конфлікту при одночасному використанні Open Server і Skype.
Після початкових налаштувань ми можемо приступити до використання Open Sever. Натискаємо на значок червоного прапорця в треї і в панелі, що з'явилася натискаємо на «Запустити» із зеленим прапорцем. Чекаємо деякий час і коли прапорець в треї спочатку зміниться на жовтий, а потім на зелений, то це означає, що наш віртуальний сервер Open Server запущено.
Щоб побачити роботу Open Server, відкриваємо панель і натискаємо на пункт localhost - це папка з сайтом, яка вже створена за замовчуванням. Якщо відкрився браузер і сторінка за адресою http: // localhost з текстом «Ласкаво просимо в Open Server! Вау! Він працює 😉 »означає наш домашній сервер працює і ми можемо створювати на ньому наші тренувальні сайти!
А в наступній статті ми розглянемо, як створити на Open Server наш сайт на прикладі установки системи управління контентом WordPress .
Для більш детального і наочного ознайомлення з даною темою подивіться навчальне відео:
Автор: Антон Кременецький