Юзабіліті інтерфейсу в версіях 8.3.8 і 8.3.9

  1. 15.02.2016 Юзабіліті інтерфейсу в версіях 8.3.8 і 8.3.9
  2. Ширина списку поля введення
  3. Зручність роботи зі списками документів
  4. Команда завершення роботи користувача
  5. Прокрутка в таблицях динамічних списків
  6. Робота тонкого клієнта на сенсорних екранах
Головна Нотатки із Задзеркалля

15.02.2016 Юзабіліті інтерфейсу в версіях 8.3.8 і 8.3.9

Ми підготували ряд змін, які повинні зробити інтерфейс 1С: Підприємства зручнішим, підвищити його юзабіліті. Відомо, що на зручність роботи впливають не тільки великі, фундаментальні рішення, а й значна кількість «дрібниць», з якими постійно стикається користувач. У версіях 8.3.8 і 8.3.9 ми вирішили зібрати деякі «незручні дрібниці», і поліпшити їх роботу.

Ширина списку поля введення

Реалізовано в версії 8.3.8.1652.

Раніше ширина списку поля введення була постійною, і не змінювалася в процесі роботи. Коли ви знали, що уявлення елементів будуть свідомо довгими, ви могли встановити потрібну ширину списку за допомогою властивості ШірінаВипадающегоСпіска. Наприклад, для довідників видів діяльності або будь-яких списків, що містять регламентовані значення.

Але для інших списків, про які ви заздалегідь не знали, будуть в них довгі уявлення, чи ні, такий підхід не працював. Наприклад, в довіднику номенклатури можуть зустрічатися елементи як з довгими, так і з короткими уявленнями. В цьому випадку довгі уявлення в випадаючому списку не поміщаються по ширині. Побачити їх повністю можна тільки в підказці, що незручно при клавіатурному введенні.

А робити такий список свідомо широким теж незручно, тому що у великій кількості випадків він буде просто займати зайве місце на екрані.

Щоб вирішити цю проблему ми навчили, що випадає поля введення автоматично підлаштовувати свою ширину під ширину відображаються в ньому елементів.

Щоб вирішити цю проблему ми навчили, що випадає поля введення автоматично підлаштовувати свою ширину під ширину відображаються в ньому елементів

Тепер, якщо один з елементів ширше, ніж мінімальна ширина списку, то список, що випадає приймає ширину самого широкого відображуваного елемента. Але не більше розміру контейнера, в якому відображається список (в тонкому клієнті це розмір екрану, а в веб-клієнті це розмір форми).

Мінімальна ширина списку, як і раніше, визначається як максимальне значення з фіксованого значення, заданого константою в Платформі, і значення властивості ШірінаВипадающегоСпіска.

Якщо випадає вже відкритий, і в процесі підбору потрібно збільшити або зменшити його ширину, то зміна ширини відбувається з анімацією.

Посилання на цей ролик

Відео завантажується ...

Також ми змінили поведінку при натисканні клавіш Home і End. Раніше, коли поле перебувало в режимі редагування, і у нього був відкритий список, що випадає, натискання цих клавіш приводило до переміщення курсора вгору і вниз по списку.

Тепер, в аналогічній ситуації, ці клавіші переміщують каретку введення в початок і в кінець тексту в поле введення. А в поєднанні з клавішею Shift вони виділяють текст в поле. Така поведінка більше відповідає очікуванням користувачів і дозволяє працювати більш ефективно.

Зручність роботи зі списками документів

Реалізовано в версії 8.3.8.1652.

Робота зі списками документів або журналами документів дещо відрізняється від роботи з іншими списками. Документи мають ряд функціональних можливостей, які використовуються досить часто, але доступ до них у формі списку був не дуже зручним. Через меню Ще, або через командну панель форми.

Тепер ми додали ці команди в контекстне меню таблиці.

Команда завершення роботи користувача

Реалізовано в версії 8.3.8.1652.

Раніше користувачі, які звикли до роботи з веб-додатками, відчували певну незручність від того, що не бачили команди завершення роботи користувача. Вони звикли до того, що зазвичай така команда є, і вона знаходиться на видному місці. І щоб завершити роботу веб-додатки потрібно не просто закрити вікно браузера, а саме виконати цю команду. Яка, в тому числі, завершить і сеанс авторизації. Щоб при наступному запуску програми можна було увійти в нього «просто так», а тільки після введення логіна і пароля.

В 1С: Підприємство і команда Вихід, і команда Завершити роботу користувача ... (при використанні OpenID-аутентифікації) існують, але розташовуються в меню Файл, про що багато користувачів не знають.

Щоб зробити роботу користувачів більш звичною, ми додали команду завершення роботи в заголовок додатка, поруч з кнопкою Про програму. Вона відображається у вигляді гіперпосилання з ім'ям поточного користувача.

При натисканні на гіперпосилання відкривається діалог з ім'ям користувача і командою Завершити роботу.

Ця команда, при звичайній аутентифікації, завершує роботу клієнтського додатку. А при OpenID-аутентифікації вона завершує роботу користувача (OpenID logout) і також завершує роботу програми.

При публікації інформаційної бази на веб-сервері можна задати URL, за яким буде виконаний перехід після завершення роботи веб-клієнта цією командою. Наприклад, для повернення на основну сторінку постачальника сервісу, якщо користувач працював з додатком в моделі сервісу.

Прокрутка в таблицях динамічних списків

Реалізовано в версії 8.3.8.1652.

Ми змінили відображення вертикальної прокрутки в таблицях, пов'язаних з динамічними списками. Тепер під нижнім правим кутом таблиці знаходяться чотири кнопки, які дозволяють переміщатися в початок, в кінець таблиці, а також на сторінку вгору або на сторінку вниз.

Тепер під нижнім правим кутом таблиці знаходяться чотири кнопки, які дозволяють переміщатися в початок, в кінець таблиці, а також на сторінку вгору або на сторінку вниз

На наш погляд ці кнопки дозволяють зручніше і зрозуміліше виконувати найбільш часті дії у великих списках. Раніше не всі користувачі розуміли, як перейти в самий верх, самий низ списку, або як перегорнути сторінки. Тепер виконувати ці дії буде простіше. У тому числі і тому, що такий же підхід (перегортання) частково прийнятий в веб-додатках для показу дуже великих списків.

Вертикальна смуга, яка відображає прокрутку, тепер відсутній. А горизонтальна прокрутка відображається так само, як і раніше, під таблицею, в області, що не тримає кнопками. Але отрісовивается вона тепер (як і всі смуги прокрутки) більш темним кольором, ніж раніше, тому добре помітна в формі.

Вертикальну смугу прокрутки ми прибрали тому, що її поточний вид вводив в оману. Вони сприймали її як звичайну (таку ж, як всі інші) смугу прокрутки, і намагалися переміщати бігунок. Це не давало їм очікуваного результату, тому що динамічний список так не працює.

Завдання динамічного списку - швидко показати невелику частину з, можливо, величезного масиву даних, що зберігається в базі даних. При цьому динамічний список не аналізує весь наявний масив даних. З одного боку це дозволяє йому працювати швидко, з іншого боку, з цієї ж причини, він не має інформації про те, в якій частині масиву даних знаходиться частина, яку він відображає.

Тому, прибравши вертикальну смугу прокрутки з бігунком, ми, по суті, просто привели зовнішній вигляд таблиці динамічного списку у відповідність з його фактичними можливостями.

Робота тонкого клієнта на сенсорних екранах

Планується в версії 8.3.9.

У тонкому клієнті, спеціально для комфортної роботи на сенсорних екранах, ми реалізували прокрутку і масштабування жестами.

Для текстового документа, поля введення, графічної схеми, планувальника і форматованого документа прокрутка здійснюється двома пальцями.

Жест одним пальцем використовується в них для виділення або перетягування всередині елемента.

Для табличного документа прокрутка одним пальцем здійснюється тільки по вертикалі.

Для табличного документа прокрутка одним пальцем здійснюється тільки по вертикалі

По горизонталі жест одним пальцем використовується в ньому для виділення.

У той же час прокрутка двома пальцями працює в табличному документі по обох напрямках.

Для графічної схеми, географічної схеми і табличного документа ми реалізували масштабування за допомогою жесту масштабування.

Крім цього ми збільшили область натискання при торканні екрану для цілого ряду елементів, таких як прапорці в таблиці, гіперпосилання в командній панелі, значки відкриття / закриття вузлів дерева, значки переходу за ієрархічним списком і ін.

Також ми реалізували візуальне підтвердження натискання для кнопок форми і кнопок командній панелі. Зазвичай між натисканням і виконанням дії проходить деякий проміжок часу (час реакції). Тепер цей процес виглядає для користувача більш інформативним, і у нього не виникає сумнівів в тому, натиснув він кнопку.

Дополнительная информация

rss
Карта