березневе заяву IBM про випуск найменшого в світі комп'ютера не залишилося без відповіді.
Фахівці з університету Мічігану на цьому тижні повідомили, що їм вдалося створити систему ще меншого розміру: якщо довжина сторони вироби IBM дорівнює 1 мм, то довжина сторони дітища мічіганцев - всього 0,3 мм. Для масштабу на фото «комп'ютер» показаний поруч з зернятком рису.
Вчені визнають, що зарахування таких пристроїв до комп'ютерів - питання визначення. Хоча система є програмованої і володіє компонентами введення-виведення, що знаходяться в її пам'яті програми і дані при пропажі живлення не зберігаються (як і в разі вищезгаданої розробки IBM).
Харчування забезпечує фотоелектричний перетворювач. Крім нього, є бездротової приймач. Оскільки габарити системи не дозволяють оснастити її радіочастотним приймачем, використовується оптичний канал у видимому діапазоні. Світло для харчування забезпечує базова станція, яка також служить для обміну даними.
Однією з серйозних проблем при створенні комп'ютера виявився вплив світла на роботу бескорпусной мікросхеми, в якій виникали небажані фотоелектричні ефекти. Крім того, при роботі від малопотужного джерела живлення загострилася проблема шумів в електричних сигналах. Однак обидві проблеми були вирішені.
Пристрій служить прецизійним датчиком температури, перетворює її свідчення в тривалість електронних імпульсів. Тривалість імпульсів вимірюється щодо зразкових імпульсів, що посилаються базовою станцією. В результаті комп'ютер може повідомляти про температуру в невеликих областях, таких як кластер живих клітин, з похибкою близько 0,1 ° С. Таке рішення затребуване в онкології. Мініатюрні біологічно сумісні датчики можна імплантувати лабораторним тваринам і спостерігати за показаннями температури в пухлини і в нормальної тканини, оцінюючи успіх чи невдачу терапії.
Розробка була виконана у співпраці з Mie Fujitsu Semiconductor Ltd. Japan і Fujitsu Electronics America Inc.