В якій валюті вигідніше брати іпотеку? Розрахунок в рублях, доларах і євро. Поради

  1. Переваги та недоліки оформлення іпотеки в доларах
  2. Переваги та недоліки оформлення іпотеки в євро
  3. Переваги та недоліки оформлення іпотеки в рублях
Російські банки, як правило, пропонують своїм клієнтам покупку нерухомості в кредит в трьох основних валютах: гривнях, доларах або євро. Досить часто потенційні позичальники сумніваються, в якій валюті взяти іпотеку .

Переваги та недоліки оформлення іпотеки в доларах



Долар - світова резервна валюта, універсальний платіжний засіб. Кредити в американських доларах банки видають під більш низький відсоток. Наприклад, ставка по кредиту в доларах становить близько 10% річних, тоді як в рублях цей показник доходить до 13%. Недолік кредиту на житло в доларах: розмір щомісячних платежів, а в результаті і повної вартості кредиту знаходиться в постійній залежності від обмінного курсу. При цьому, зростання зарплат відстає в часі зі знеціненням рубля.

Припустимо, наприклад, виплата по іпотеці в місяць становить 500 доларів США. На початок червня обмінний курс долар-рубль на міжбанківському ринку - 34 рубля за долар. Тобто позичальник змушений віддавати банку 17000 рублів на місяць. На даний момент обмінний курс становить 36,40 рублів за долар, відповідно виплата по кредиту буде дорівнює 18200 рублів. 1200 рублів на місяць - відчутна різниця.

Переваги та недоліки оформлення іпотеки в євро

Ситуація з євро точно така ж як і з доларом. Так, кредитні ставки по іпотеці в даній валюті нижче, ніж в рублях. Однак тим, хто збирається брати іпотеку у валюті, варто пам'ятати про залежність суми переплати від валютних коливань. Вигідною така угода може стати тільки для тих, чиї доходи зафіксовані в одній з даних валют.

Переваги та недоліки оформлення іпотеки в рублях

Найоптимальніший варіант - якщо ви отримуєте дохід у рублях - оформлення іпотеки в національній валюті. Такий крок допоможе уникнути ризиків, пов'язаних з девальвацією.

Розглянемо приклад, в якому розрахуємо реальну переплату по кредитах на житло в іноземній валюті (доларах США) і рублях з урахуванням динаміки зміни курсу і різниці в облікових ставках.

Отже, кредит оформлявся в 2004 році терміном на 10 років. Вартість іпотеки - 500 тис. Доларів або за середнім курсом 2004 року (27,75 рублів за долар) 13,875 млн. Рублів. Ставки по іпотечному кредитуванню склали 10,5% і 15,5% в доларах і рублях відповідно.

Як ми бачимо з таблиць, переплата за доларовим кредитом склала б 7,4 млн. Рублів, тоді як по рублевому позикою - 9,7 млн. Рублів. Така ситуація склалася через те, що різниця в процентних ставках істотно вище, ніж девальвація рубля. Однак спред між ставками у валюті і рублях знижується, а ризик девальвації залишається на високому рівні. Кредит краще брати все-таки в рублях.

Читайте також

Дополнительная информация

rss
Карта