Нагадаємо, що з релізом програмної платформи Windows 10 для персональних комп'ютерів корпорація Microsoft відмовилася від звичної нумерації випускаються пакетів оновлень (Service Pack 1, SP2 і т. Д.) І зробила вибір на користь сервіс-паків з оригінальними назвами - November Update, Anniversary Update , Creators Update, Fall Creators Update. Нинішній, п'ятий за рахунком апдейт Spring Creators Update (в професійних колах відомий як Redstone 4 або 1803) розвиває закладені в попередніх оновленнях напрацювання і привносить в операційну систему масу нових функцій і особливостей. Про багатьох з них вже розповідалося в наших новинних публікаціях , І, щоб розставити всі крапки над «i», ми вирішили об'єднати всі наявні відомості про нововведення «десятки» в один матеріал.
Оптимізована система установки великих оновлень. З випуском Windows 10 Spring Creators Update компанія Microsoft внесла ряд змін в процес обробки і інсталяції великих пакетів оновлень. Тепер пригнічує обсяг підготовчих операцій, пов'язаних з розпакуванням і копіюванням системних файлів, а також перенесенням налаштувань і даних, виконується в фоновому режимі. Як запевняють розробники, такий підхід дозволив істотно - майже в два рази - скоротити тривалість так званої офлайн-фази, коли проводиться перезавантаження комп'ютера, установка драйверів і виконання інших важливих завдань, які блокують доступ до робочого оточення ОС.
«Тимчасова шкала» (Timeline). Одна з найочікуваніших функцій Windows 10, яка дозволяє протоколювати виконуються на комп'ютері дії і швидко відновлювати роботу з тим чи іншим додатком. За допомогою Timeline можна переглядати і відновлювати сеанси роботи з веб-сторінками в браузері Edge, дії з файлами і документами в додатках Microsoft Office, повертатися до минулих дій в програмах «Карти» (Maps), «Новини» (News) і багатьох інших. Для зручності повернення до минулих дій передбачені смуга прокрутки з анотаціями та засоби пошуку, в тому числі за певною датою.
Особливістю «Тимчасової шкали» є те, що вона автоматично синхронізує інформацію з усіма пов'язаними з обліковим записом користувача пристроями. Завдяки цьому можна, наприклад, почати роботу на ноутбуці в дорозі, а потім продовжити її будинку за настільною системою. Крім того, підтримка Timeline реалізована в деяких додатках Microsoft для мобільних платформ iOS і Android.
Для активації «Тимчасової шкали» досить скористатися комбінацією клавіш «Win + Tab» або кликнути мишею по елементу «Подання завдань» (Task View) в панелі завдань Windows 10
Керувати параметрами Timeline можна в налаштуваннях Windows 10 в меню "Конфіденційність" -> «Журнал дій» (Privacy -> Activity History)
Засіб перегляду діагностичних даних. З метою зробити Windows 10 більш прозорою і відкритою з точки зору проблем конфіденційності, Microsoft включила до складу операційної системи новий додаток «Перегляд діагностичних даних» (Diagnostic Data Viewer) і можливість видалення зібраних ОС телеметричних даних. Тепер будь-який користувач може проаналізувати діагностичну інформацію, яку Windows 10 відправляє в Microsoft, і зробити відповідні висновки. Отримати доступ до засобу перегляду діагностичних даних можна у вікні налаштувань, в розділі "Конфіденційність" -> «Діагностика та відгуки» (Privacy -> Diagnostics & Feedback).
Microsoft прислухалася до критики користувальницької аудиторії і розширила настройки конфіденційності ОС
За допомогою програми Diagnostic Data Viewer можна подивитися, які діагностичні дані відправляються в Microsoft. Захоплююча чтиво!
Покращений ігровий режим (Game mode). З випуском пакета оновлень Spring Creators Update трохи змінився ігровий режим, що оптимізує роботу комп'ютера і підвищує його продуктивність в ігрових додатках. Тепер в режимі Game mode, який активується комбінацією клавіш «Windows + G», стало простіше переходити до відеозаписів з ігор, вмикати / вимикати мікрофон і камеру, міняти назви онлайн-трансляцій та налаштовувати параметри ігрового оточення. Також розробники передбачили можливість вибору колірного оформлення ігрової панелі. Як то кажуть, дрібниця, а приємно!
Ігровий режим Windows 10
Калібрування HDR-дисплеїв. З прицілом на сучасні телевізори та монітори, що підтримують роботу з відеоконтентом в форматі HDR, компанія Microsoft додала в налаштування Windows 10 функцію калібрування таких дисплеїв. Нові параметри розташовані в розділі «Додатки» -> «Відтворення відео» (Apps -> Video playback). Там же доступна функція автоматичної обробки відеопотоку з метою поліпшити передачу, яка транслюється на монітор або ТВ картинку.
Засіб калібрування HDR-дисплеїв
Швидке сполучення з Bluetooth-аксесуарами. Завдяки новій функції Quick Pair Windows 10 Spring Creators Update дозволяє підключати Bluetooth-периферію до комп'ютера буквально в один клік. Досить перемкнути пристрій в режим сполучення, дочекатися появи повідомлення на робочому столі і натиснути кнопку «Підключити» (Connect). Зворотною стороною такого витонченого підходу є те, що ця функція вимагає відповідної апаратної підтримки і зараз скористатися нею можуть тільки власники миші Microsoft Surface Precision Mouse . В майбутньому, безсумнівно, з'являться і інші пристрої.
Функція Quick Pair дозволяє підключати Bluetooth-пристрої до ПК одним клацанням миші
Швидкий обмін даними між пристроями. У весняному творчому оновленні Windows 10 завдяки функції Near Share стало простіше обмінюватися «по повітрю» файлами і іншими даними між фізично близько розташованими пристроями. Near Share, яка, по суті, являє собою аналог знайомого користувачам операційних систем macOS і iOS інструменту AirDrop, автоматично знаходить прилеглі пристрої і використовує для передачі даних Bluetooth або Wi-Fi Direct. Користувачеві досить усього лише вибрати вимагають пересилання дані, в контекстному меню клацнути по кнопці «Поділитися» і вказати цільове пристрій, власник якого отримає повідомлення про те, що знаходиться поблизу комп'ютер намагається чимось поділитися з ним. У разі позитивної відповіді дані з'являться на ПК, планшеті або смартфоні одержувача.
Функція Near Share активується в налаштуваннях Windows 10 і істотно спрощує передачу файлів між пристроями
Для включення / відключення функції Near Share можна також використовувати панель повідомлень Windows 10
Покращення безпеки Windows. Щоб користувачам було простіше стежити за безпекою свого робочого оточення, Microsoft в налаштуваннях ОС перейменувала сторінку «Захисник Windows» (Windows Defender) в «Безпека Windows» (Windows Security) і кардинально переробила її структуру, виділивши різні галузі захисту і об'єднавши всі пов'язані з інформаційною безпекою параметри в одному вікні. Використовуючи новий пункт меню «Безпека пристрою» (Device Security), тепер можна отримувати доступ до вбудованих в ПК апаратних засобів захисту і управляти ними.
Оновлені налаштування безпеки Windows 10
Ще одне поліпшення в плані безпеки - контроль доступу будь-яких додатків Windows (в тому числі традиційних) до камери пристрою. Якщо раніше представлені в розділі "Конфіденційність" -> «Камера» (Privacy -> Camera) налаштування приватності діяли тільки для встановлених з Microsoft Store програм, то тепер це обмеження прибрано, і управляти доступом до камери можна для всіх без винятку встановлених в системі додатків .
Контроль доступу додатків Windows до камери
Іншим важливим нововведенням стала можливість швидкого налаштування системних дозволів для встановлених з Microsoft Store додатків. Тепер для конфігурації прав доступу досить в меню «Пуск» натиснути правою кнопкою миші по значку програми і вибрати команду «Додатково» -> «Установки» (More -> App settings). В результаті відкриється вікно з параметрами обраної програми і настройками прав доступу до ресурсів ПК.
Покращення Microsoft Edge. В кращу сторону змінився вбудований в Windows 10 браузер. З найбільш значущих доробок виділимо: змінену панель перегляду обраного, журналу переглядів і завантажень; можливість відключати звук на що відтворює аудіо вкладці; автоматичне введення даних банківських карт в веб-форми і автозаповнення паролів в режимі InPrivate; новий інтерфейс режиму читання, що включає додаткові інструменти для роботи з файлами PDF і EPUB; синхронізацію метаданих, заміток, закладок і анотацій між пристроями користувача для книг з Microsoft Store; підтримку технології EPUB Media Overlays і функції читання книг за допомогою екранного диктора. Згадки також заслуговують можливість використання розширень в режимі InPrivate і вертикального закріплення засобів розробника Microsoft Edge, підтримка прогресивних веб-додатків (Progressive Web App, PWA), технології push-повідомлень і відкритих форматів OGG Vorbis для аудіо та Theora для відео, а також розширень CSS для варіативних шрифтів OpenType. Про всі нововведення браузера Edge можна прочитати в нашому окремому матеріалі .
Оновлений Microsoft Edge
Покращення рукописного введення. Windows 10 Spring Creators Update пропонує користувачам новий спосіб рукописного введення. Якщо раніше рукописний ввід виконувався в панелі, окремої від текстового поля, і користувачеві доводилося перемикати увагу між двома областями екрану, то тепер можливості ОС дозволяють писати від руки прямо в текстовому полі. Щоб активувати нову функцію, потрібно торкнутися пером текстового поля. Воно розшириться і надасть область для рукописного введення, який автоматично розпізнається операційною системою і перетворюється в текст.
Панель рукописного введення тепер автоматично вбудовується в текстові поля
На додаток до вищезазначених поліпшень розробники розширили можливості рукописного введення, додавши підтримку нових мов: хінді (Hindi), валлійського (Welsh), сесото (Sesotho), волоф (Wolof) і маорі (Maori).
Установка пріоритету мобільного трафіку над Wi-Fi. Власникам портативних комп'ютерів з вбудованим модулем 4G / LTE може стати в нагоді нова функція Windows 10, що дозволяє автоматично активувати LTE-підключення в разі погіршення сигналу Wi-Fi, зниження швидкості передачі даних або використання незахищених мереж.
Можливості установки ліміту трафіку. В налаштуваннях оновленої «десятки» тепер можна встановити обмеження на використання даних і / або обмежити фонову завантаження даних через підключення Wi-Fi і Ethernet, а також через мобільні мережі. Це може бути актуально для тих, хто користується послугами інтернет-провайдерів з лімітованим трафіком і хоче налаштувати параметри використання даних у відповідності зі своїми потребами і бюджетом. Щоб контроль за використанням даних зробити ще більш простим, можна натиснути правою кнопкою миші по вкладці «Використання даних» (Data usage) і закріпити її в меню «Пуск». Після виконання цієї дії в згаданому меню з'явиться «жива» плитка з актуальною інформацією про використання даних. Такий ось корисний «лайфхак».
Поліпшене керування використанням даних
Покращення платформи Windows Mixed Reality. також доопрацьована в Windows 10 Spring Creators Update платформа змішаної реальності Windows Mixed Reality, яка обзавелася рядом нових функцій. Зокрема, фахівцями Microsoft були оптимізовані автоматичні настройки параметрів продуктивності, покращено швидкодію ігор SteamVR і знижена інтенсивність використання пам'яті відеокарти, додані нове оточення Skyloft і можливість робити фотографії змішаної реальності за допомогою контролера: досить натиснути кнопку, утримуючи клавішу Windows. Також повідомляється про додавання тактильного зворотного зв'язку для ігор SteamVR, підвищенні загальної стабільності платформи і усунення ряду помилок.
Відеодемонстрація можливостей платформи Windows Mixed Reality
Новий режим 3D View при редагуванні об'ємних моделей в Paint 3D. З випуском першого «творчого» апдейта в арсеналі Windows 10 з'явився створений з прицілом на початківців користувачів графічний редактор Paint 3D, що містить прості і зручні інструменти для роботи з тривимірною графікою. Весняний пакет оновлень привніс в редактор нову функцію 3D View, що дозволяє обертати тривимірні макети і редагувати їх, переглядаючи об'єкти під будь-яким кутом і з різних ракурсів. За запевненням Microsoft, з появою режиму редагування 3D View створювати тривимірні моделі стало простіше, ніж коли-небудь.
Paint 3 D надає інструменти для творчості, які підходять користувачам будь-якого рівня - і професіоналам дизайну, і всім бажаючим креативно представити свої ідеї
Швидкий доступ до налаштувань Windows Defender з контекстного меню. Дрібна, але важлива доробка в інтерфейсі системи: тепер клацанням правою кнопкою миші по значку «Захисника Windows» в області сповіщень відкривається повноцінне контекстне меню, що дозволяє запустити швидку перевірку ПК на предмет шкідливих додатків, оновити бази Windows Defender, настроїти повідомлення і відкрити центр безпеки Windows 10.
Покращення «Захисника Windows»
Інші зміни. Чималу Windows 10 Spring Creators Update реалізовано інших нововведень і поліпшень. З заслуговують згадки перерахуємо наступні:
- подальші зміни дизайну операційної системи в рамках концепції Fluent Design;
- розвиток персонального помічника Cortana і панелі швидкого доступу до контактів «Люди» (My People);
- можливість встановлювати шрифти і мовні пакети з магазину Microsoft Store;
- розширені параметри масштабування дисплея і DPI;
- нову функцію «Фокусування уваги» (Focus Assist), яка надає розширені можливості управління і відключення повідомлень;
- доопрацьовану підсистему Windows Subsystem for Linux (WSL), відтепер підтримуючу віддалені підключення і виконання фонових завдань;
- поліпшення жестів для високоточних сенсорних панелей;
- нові інструменти для розробників, в тому числі використовують штучний інтелект;
- розширені можливості сенсорної клавіатури і можливість включення підказок для апаратної клавіатури;
- можливість обмеження швидкості скачування оновлень через Windows Update;
- додаткову схему електроживлення «Максимальна продуктивність» (Ultimate Performance).
Функція «Фокусування уваги» дозволяє гнучко налаштовувати параметри повідомлень ...
... і потім в один клік перемикатися між налаштованими режимами
Шрифти в Microsoft Store
У режимі електроживлення Ultimate Performance система забезпечує максимально можливу продуктивність ПК
Такі основні нововведення та зміни великого «весняного» оновлення «десятки». Апдейт вже почав поширюватися через систему Windows Update і незабаром надійде всім користувачам ПК під управлінням Windows 10. Процес це не швидкий і з метою забезпечення сумісності з різними конфігураціями апаратних платформ здійснюється Microsoft поетапно. Зазвичай ця процедура займає кілька тижнів - варто запастися терпінням.
Той, хто не бажає чекати своєї черги, може вручну оновити операційну систему за допомогою розробленого Microsoft інструменту Media Creation Tool . При цьому потрібно буде віддавати собі звіт в своїх діях і розуміти, що при виникненні проблем їх рішення може затягнутися на тривалий час. На цей випадок ми настійно рекомендуємо створити резервну копію встановленої ОС. Зробити це можна стандартними засобами Windows за допомогою розташованого в налаштуваннях програмної платформи компонента «Створення резервної копії та відновлення».
Якщо Ви помітили помилку - виділіть необхідний текст і натисніть CTRL + ENTER.