Вести.Ru: ретрофутуризм. Огляд камерафона Nokia 808 PureView

Операційна система з минулого, камера з майбутнього - в смартфоні Nokia 808 PureView внутрішні суперечності гострі, як у героїв Достоєвського. Наскільки добре знімає 41-мегапіксельний апарат і чи підходить він для чогось, крім фотозйомки, розбиралися Вести. Ru.

Камера
Почнемо з хорошої новини - камера у Nokia 808 PureView не просто відмінна, вона чудова. Смартфон - ідейний спадкоємець 12-мегапіксельного смартфона Nokia N8 , Що вийшов в 2010-му, довгий час колишнім не тільки флагманом фінської компанії, але і самим просунутим камерафоном на ринку. Над камерою PureView інженери компанії працювали останні п'ять років.

Фотографії, що видаються 41-мегапіксельним сенсором 808-й, на порядок перевершують за якістю що-небудь, бачене мною на смартфонах. Можна говорити, наприклад, що HTC One X знімає краще, ніж HTC Sensation і трохи гірше, ніж Samsung Galaxy S III, але в порівнянні з побувала на тесті в Вістях. Ru нової "Нокією" все вони знімають приблизно однаково.

Як цього вдалося досягти? Секрет номер один - величезний сенсор на 41 мільйон точок. До відома, кожен з його пікселів приблизно такого ж розміру, як піксель сенсора iPhone 4 S, приблизно 1,4 мікрона. Але пікселів цих в 5 разів більше, і фізично площа сенсора в 5 разів більше, його габарити 10,82 x 7,52 мм. Плюс до сенсора додані оптика Carl Zeiss і справжня спалах Ксенону в тандемі з LED - "ліхтариком" для підсвічування. Все це господарство розташовується в "наросте" висотою приблизно в 3-4 мм, розташованому на задній панелі.

Секрет номер два - технологія програмної обробки PureView. Якщо використовувати спеціальний режим, смартфон видасть кадр дозволом все-таки не 41 (це фізичне число точок сенсора, "робочих" з них менше), а 38 (або 34, якщо вибрати "Ширкоформатная" співвідношення сторін 16: 9) мегапікселів. При 100-відсотковому збільшенні якість такого кадру вже відмінне для сучасного смартфона, на рівні того ж iPhone 4 Sілі Galaxy S III. Але надмірне (якщо ви не зібралися друкувати постер на всю стіну або продавати фото в гламурний журнал) дозвіл дозволяє в режимі PureView за допомогою програмних алгоритмів зменшити його до звичних 8 мегапікселів, неймовірно підвищивши різкість і практично повністю позбувшись колірного і яскравості шуму.

Тобто одна точка результуючого зображення (можна вибрати 8, 5 або 2 мегапікселя) "збирається" з декількох розташованих поруч точок вихідного 38-мегапіксельного кадру. В результаті її яскравість і кольоровість максимально точно відповідає тому, що в тому ж кадрі бачить людське око. Коли робиш цією камерою перші кілька кадрів, просто не віриш, що це знято на смартфон.

Програмна оболонка камери проста, але гнучка. Є повністю автоматичний режим (видає фото розміром 5 мегапікселів, вони ще чіткіше 8-мегапіксельних), є "тематичні" режими зйомки - пейзаж, макро, портрет, ніч, спорт і т.п. Але існує і "художній" режим, в якому користувач може зберегти три довільних варіанти налаштувань. Регулюється режим датчика (повне вирішення або PureView), дозвіл "зменшених" знімків, співвідношення сторін, стиснення JPEG, кольоровість (звичайний, яскраві кольори, сепія, чорно-білий).

Також є можливість брекетинга - зйомки 3 або 5 кадрів підряд з різною експозицією. Потім з них при бажанні можна зібрати HDR-знімок. Правда, доведеться скористатися сторонніми програмами, вбудованого режиму HDR у Nokia 808 немає. Режим покадрової зйомки дозволяє робити від 2 до 1500 кадрів з інтервалом від 5 секунд до 30 хвилин. Стане в нагоді, якщо ви хочете зібрати (знову-таки, буде потрібно окрема програма на комп'ютері) гарне відео з динамічно сідаючим сонцем або швидко пливуть по небу хмарами. Є і автотаймер на 2, 10 або 30 секунд. Слайдерами можна задати насиченість, контрастність і різкість для кожного варіанта налаштувань.

Крім пресетів, в "Мистецькому" режимі користувачеві доступні безпосередньо на головному екрані камери регулювання спалаху, експозиції і балансу білого. Виставити останній вручну, по білому листу, на жаль, не можна. Нарешті, можна активувати або відключити віртуальний фільтр нейтральної щільності (ND Filter), що дозволяє на висококонтрастних зображеннях зберегти максимум деталей як на світлих, так і на темних ділянках.

Краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати. Ці знімки зроблені в режимі PureView з результуючим здатністю 8 мегапікселів:

А тепер пропоную порівняти фотографії, зроблену Nokia 808 і Samsung Galaxy S III:

А тепер пропоную порівняти фотографії, зроблену Nokia 808 і Samsung Galaxy S III:

При 100-відсотковому збільшенні видно, що картинка у Samsung "замиленою", деталізація куди гірше. Та й кольору занадто теплі, менш "правдиві":

Відео апарат теж знімає добре, проте "вау-ефекту", як від фотографій, тут немає. Присутні й звичайні для смартфонів проблеми з автофокусом, і "заїкання" відео при зйомці в Full HD сцен з великою кількістю дрібних деталей.

Разом, Nokia 808 PureView обладнаний кращою камерою в смартфоні на сьогодні, залишає конкурентів далеко позаду. Напевно і Apple, і Samsung і інші виробники зараз працюють над чимось схожим, але що і коли у них вийде, поки неясно. В Nokia 808 PureView смартфони фототехнології майбутнього можна використовувати вже сьогодні. Правда, все інше у вашому апараті буде з минулого. Про це - нижче.

Зовнішність, ергономіка
Взявши Nokia 808 PureView в руку відразу розумієш, що в ньому головне - камера. Модуль зі спалахом, захищеним GorillaGlass об'єктивом і прорізом динаміка видається над задньою кришкою міліметра на 3-4 і витонченості і так не тонкому смартфонів не додає. У той же час, чорна передня панель зі скла Gorilla Glass з ледь помітною потрійний механічної кнопкою під екраном виглядає стильно і сучасно. Чи не підкачав і матовий, шорсткий, за відчуттям дуже міцний пластик корпусу. Краш-тестів я не проводив, але створюється враження, що смартфон просто неубіваемий.

До ергономіки є пара зауважень. По-перше, особисто мені незручна розблокування смартфона слайдером на правому ребрі замість звичної по іншим сучасним апаратам кнопки. Доводиться напружуватися, рух здається неприродним. Другий момент - вага в 166 грамів і зміщений до верхньої частини корпусу центр тяжкості. Тримати Nokia 808 в руці з незвички незручно. Зовнішність пристрою (особливо при погашенні екрані) досить сучасна і незвичайна. Якби не товщина і "наріст" камери, можна було б назвати апарат красивим.

При погляді на екран здається, що тримаєш в руках машину часу - на дисплеї з діагоналлю 4 дюйми дозволом 640 точок по вертикалі і 360 по горизонталі вмістилося 230 400 точок. Для порівняння, на 4,3 дюймовому дисплеї Sony Xperia S їх, при дозволі 1280 на 720 точок, 921 600, вчетверо більше. Не можу сказати, що великі пікселі сильно кидаються в очі, щоб їх побачити, треба придивлятися. Але просто уявіть - камера в 41 мегапікселів і дисплей в 0,2 мегапікселя, двісті і більше разів різниця.

Прийшовши до тями від такого кричуще "бюджетного" дозволу, відзначимо, що з квітами у AMOLED -дисплеєм Nokia 808 PureView повний порядок, передача кольору правдива, немає перенасиченості, глибокий чорний колір.

Інтерфейс, швидкодія
Якби нинішня, "допіленная" версія Symbian (точніше, тепер це називається Nokia Belle ) З'явилася два роки тому, історія фінської фірми могла б скластися інакше. Сьогодні ж навіть в такому, відшліфованому вигляді ця ОС, до того ж безнадійно прив'язана до низького дозволу екрану (640 x 360 точок), не витримує порівняння ні з iOS, ні з Android, ні з активно освоюється Nokia в лінійці Lumia Windows Phone. Не допомагає навіть швидка і майже гладка робота інтерфейсу робочих столів і меню - програми все одно запускаються помітно довше, ніж на інших платформах, і реагують на дії користувача повільніше.

Зовні операційна система Nokia Belle схожа найбільше на Android - спадаюча панель сповіщень, віджети, меню програм тепер без папок. Приблизно так само "Волга" схожа на Toyota Camry - 4 двері, 4 колеса, вітрове скло, кермо, габарити подібні, ну і їде, в кінці кінців. Схоже, підсліпувата бабуся без окулярів може переплутати. Схоже, але не те.

Nokia Belle як та "Волга" - їде, але задоволення водія від їзди під великим питанням. Так, є всі типові для смартфонів додатки - вбудований "соціальний" клієнт для Facebook і Twitter, пошта, музичний і відеоплеєр, майже пристойний браузер, погода, дійсно непогані карти з навігацією по кожній із майже сотні країн світу. Ще, з зручного, вбудований FM -трансміттер, що дозволяє передавати музику з апарат наприклад на автомагнітолу, що не обладнану роз'ємом для підключення смартфона. Правда, доведеться неабияк попрацювати, намагаючись знайти вільну частоту для його роботи. У забитому московському FM -ефіри це вельми непросто.

На смартфон встановлена ​​мобільна версія Microsoft Office, що дозволяє переглядати і редагувати документи, таблиці та презентації. Правда, в неї чомусь не додали підтримку хмарного сервісу SkyDrive, що знижує корисність програми. Є в комплекті поставки і гри - гонки, "пташки", якась логічна аркада. Тобто не можна сказати, що Nokia 808 це не смартфон. Але це смартфон, безумовно, незручний і з куди більш обмеженими можливостями, ніж у апаратів на iOS, Android і навіть Windows Phone. Головним чином обмеженість обумовлена ​​дефіцитом якісних додатків. Єдиний плюс в плані роботи - економне витрачання батареї, як правило, одного заряду мені вистачало на два дні.

Купівля, висновки Nokia 808 PureView варто зараз в столичних магазинах близько 25 000 рублів. Чи не пораджу нікому крім фанатів мобільної фотографії або серцево співпереживати фінської компанії віддавати за апарат стільки грошей. Звичайно, знімки смартфон робить чудові, вони, після копіювання через Camera Connection Kit, здорово виглядають на надчітке екрані нового iPad (на якому, до речі, можна їх художньо обробити і вразити якістю картинки фоловерів в Instagram). У той же час, будь-який бюджетний Android -смартфон дасть користувачеві куди більше різноманітних можливостей, ніж Nokia 808. Додавши пару тисяч до ціннику Nokia 808 PureView, можна купити iPhone 4 Sілі Galaxy SIII, у яких, до того ж, відмінні (хоча і відчутно поступаються фінському супер-камерафонах) камери.

Швидше за все, в Nokia усвідомлюють відсутність у апарату ринкових перспектив, хіба що вони з'являться, коли ціна буде знижена вдвічі. У той же час, не випустити його компанія не могла, фірмі Стівена Ілопа терміново потрібно було продемонструвати споживачам, акціонерам, та й самої себе, напевно, теж, що вона ще здатна видавати речі абсолютно інноваційні. Якістю камер в смартфонах в останні пару років серйозно перейнялися буквально всі виробники (потрібно було встигнути за першим "вбивцею цифромильниць", iPhone 4), але саме Nokia вдалося зробити принциповий прорив в цій області.

Nokia 808 PureView - це просто демонстрація технології, нічого більш розумного фінська компанія зробити просто не встигала. але цією моделлю справу абсолютно точно не обмежиться . Я дуже здивуюся, якщо до кінця року ми не побачимо смартфон Nokia з такою ж, або аналогічної за більшістю параметрів камерою, побудований на платформі Windows Phone 8. При цьому я НЕ здивуюся, якщо камера в наступному поколінні iPhone, анонса якого чекають цієї осені , Залишиться колишньою або обмежиться підвищенням дозволу до 12 мегапікселів. Якість при цьому зросте не дуже значно.

Швидше за все, щоб гідно відповісти на PureView від Nokia, конкурентам знадобиться не менше року. Як вони дадуть відповідь - можна фантазувати. Особисто мені бачиться окремий компактний модуль (можливо, поєднаний з чохлом), що підключається до iPhone або Android -смартфону і дозволяє за рахунок якісної оптики і аналогічної PureView технології робити чудові знімки. У нього може бути навіть передбачено використання змінних об'єктивів. Щоб інтегрувати подібні камери безпосередньо в смартфон, при нинішньому рівні технологій доведеться неминуче жертвувати його стрункістю. Але більшість споживачів не готові платити таку ціну за високоякісні знімки.

Детальні характеристики смартфона Nokia 808 PureView на сайті виробника

Огляди інших флагманських смартфонів на Вестях.Ru: "Робот" -аттракціон. Огляд смартфона Samsung Galaxy S III Еталон №3. Огляд смартфона Galaxy Nexus
Містер Ікс. Огляд Android-смартфона HTC One X
Карликовий телевізор. Огляд смартфона Sony Xperia S
Дорого і розумно. Огляд Android-смартфона PRADA 3.0 від LG
Фінські вікна. Огляд Windows-смартфона Nokia Lumia 800
Суперлопата. Огляд смартфона Samsung Galaxy Note

Як цього вдалося досягти?

Дополнительная информация

rss
Карта