Вибір браузера, порівняння провідних браузеровОбучаемся.com

  1. Найпопулярніші браузери
  2. Зручність веб-серфінгу в мережі
  3. Зручне відображення вкладок
  4. Захист ваших даних в браузерах
  5. У Chrome захист краще за всіх

Привіт шановні читачі і передплатники мого блогу. Сьогодні піде мова про програми, без яких неможливий серфінг в інтернеті. Власне з яких ви зараз і читаєте цю статтю. І ви правильно думаєте, мова про веб браузерах, а точніше порівняння 4 основних лідерів споживчої мережі інтернету.

Я вже давненько думав написати порівняння про роботу і функціональності провідних браузерів, але якось руки не доходили поки я не прочитав відмінну статтю в журналі CHIP. Вона і зіграла ключову роль в написанні цієї статті. Хочу зауважити, що писати я буду спираючись на власний досвід, а також на проведені тести і дослідження в лабораторії Чіп.

Вам напевно цікаво яких лідерів я вибрав для порівняння і огляду. Ну що ж, це не секрет, сьогодні ми будемо порівнювати і аналізувати 4 браузера: Chrome, Firefox, Opera і Internet Explorer. Ви напевно помітили, що немає тут Яндекс браузера, а все тому, що його ім'я відоме нам давно, а ось використання дуже і дуже мало серед населення.

Найпопулярніші браузери

За кордоном одним з найбільш лідируючих браузерів є Chrome, російськомовне ж населення більш переважно до Firefox. А ось Opera і Internet Explorer поки відстають від своїх попередників. Для наочності хочу вам надати діаграму дослідження в цьому напрямку початку 2014 року. За кордоном одним з найбільш лідируючих браузерів є Chrome, російськомовне ж населення більш переважно до Firefox Дивним може видатися той факт, що в Росії лідирує на другому місці Explorer 11, але все це обумовлено в широкому розповсюдженні чи використанні за рахунок того, що він йде за замовчуванням в кожній операційній системі Windows.

Зручність веб-серфінгу в мережі

Для людей, які працюють з великою кількістю одночасно відкритих вкладок, потрібен гнучко настроюється браузер призначеного для користувача інтерфейсу і інтуїтивно зрозумілими функціями.

Користувачі або як я люблю виражатися користувачі бродять по мережі, як ніби перемикають кнопки на пульті ТВ. Вантажать сайт, шукають на ньому одне з посилань, відкривають в новій вкладці, паралельно шукаючи в за ключовим словом далі в рядку пошуку. При цьому часто переходяд з однієї вкладки на іншу і назад. Для того, щоб такі маніпуляції проходили без проблем у браузера має бути практичне керівництво вкладками і закладками. У трьох наших розглянутих кандидатів (Firefox, Chrome і Internet Explorer) реалізовано це стандартним способом - через підміню і зручні для цього використання закладки під адресним рядком. В Opera ж, наголос робиться на більш елегантну в своєму задумі систему: стартова сторінка браузера пропонує набір ярликів, які можна об'єднати в папки і назвати кожну папку своїми іменами, що є вельми і вельми зручно. Хоча варто відзначити, що іконки заставок автоматично не оновлюються, а це трохи бентежить. Користувачі або як я люблю виражатися користувачі бродять по мережі, як ніби перемикають кнопки на пульті ТВ Крім усього іншого, цей браузер не дозволяє імпортувати закладку в HTML-файл, за що ми і знизимо оцінку в фінальному порівнянні.

Управління вкладками в більшості браузерах працює аналогічно, хоча є деякі відмінності. Наприклад, якщо необхідно тримати кілька відкритих вкладок в IE 11 їх не можна зберігати у вигляді групи закладок, як в інших браузерах. Хром, Опера і IE дозволяють одним кліком дублювати вкладки разом з історією через контекстне меню, а ось користувачам Firefox потрібно скопіювати посилання, вручну відкрити нову вкладку і там вибрати пункт «Вставити і перейти».

Зручне відображення вкладок

IE - єдиний браузер відображає маленьку заставку всіх абсолютно відкритих вкладок на панелі завдань Windows, якщо провести курсором по значку IE. Це дуже витончене і досить таки практичне рішення.

Функція пошуку у кожному з розглянутих браузерів інтегрована в рядок введення адреси URL. Винятком є ​​Firefox, який видає результати «живого» пошуку, коло яких звужується з введенням кожного наступного символу. Не сперечаюся, це зручно, але погано для захисту ваших даних. Хоча цю функцію можна деактивувати за допомогою налаштувань браузера. Слід також сказати пару слів про буквеному скорочення і його призначення в браузерах Chrome, Firefosx і Opera, що дозволяє інтегрувати його в пошук.

На перший погляд все 4 браузера відмінно справляються з поставленими їм завданнями і пошуком в мережі, однак при щоденному використанні в багатьох аспектах виявляються різні відхилення.

Захист ваших даних в браузерах

Більшість браузерів має велику кількість захисних функцій, деякі вже включені за замовчуванням, а інші вимагають додаткового втручання і зміни в налаштуваннях.

Одним з найнебезпечніших джерел зараження вашого комп'ютера і втратою даних є різні ненадійні плагіни: зокрема, щоб зламати браузер, а можливо і ваш ПК, зловмисники використовують всілякі «дірки» в захисті PDF Reader, Flash і Java. Для цього вебпросмотрщік ізолює і обмежує можливості плагінів від основного процесу з обмеженими правами.

Chrome, Opera і IE 11 зробили крок ще далі. Будь-яка вкладка відкрита в цих браузерах виводиться в ізольованих процесах. Chrome, Opera і IE 11 зробили крок ще далі Приклад вказав в скріншоті зробленому на своєму ноутбуці. Це не всі плюси, таке рішення значно підвищує швидкість роботи браузера при високих навантаженнях. І навіть, якщо кака-то вкладка «впаде», то це не стане гальмувати роботу всього браузера, що спостерігалося раніше, в старих версіях. Але є і мінус, це підвищує навантаження на ОЗУ.

У Chrome захист краще за всіх

Гугл вирішив перевершити всіх у захисті користувачів і його браузер випускається з уже встановленими плагінами для PDF і Flash, що значно підвищує комфортність користувача і знижує ризик атак, а ще Google постійно оновлює ці доповнення в своїх браузерах. Чи не маловажним фактором є і те, що в Chrome і Firefox деактивовано плагін Java, який часто застосовують для злому клієнтських браузерів і ПК. Якщо говорити про Flash, то в тому ж Chrome і Opera плагін можна налаштувати так, що він буде запускатися тільки на вимогу. Так звана опція «Click-to-Play», яку можна активувати в меню налаштувань.

Великим плюсом є надійний захист браузерів від переходу на шкідливі сайти. На тестах з 100 шкідливих сайтів були отримані наступні результати: Chrome - 90, Opera - 96, IE - 61. Але якщо сторінки існували більше доби в пошукових системах, то всі браузери їх вдало потім блокують.

Але що стосується захисту ваших вводяться і виведених даних на сайтах, то на ділі лідер Firefox. Його вихідний код знаходиться у вільному доступі в мережі, а по-друге, в ньому передбачена функція управління паролями: вам досить знати лише майстер-пароль, щоб заходити на будь-який сайт. Google і Opera використовують відкриту систему WebEngine, але володіють інтерфейсами з закритим кодом, а IE так той взагалі закритий.

У плані робочих характеристик не один з наданих браузерів не дав приводу для критики. Хоча по швидкості Chrome випередив своїх опонентів, а IE виявився гіршим у видачі відповідей на запити. Для повсякденного використання всі ці браузери хороші, хоча я віддаю перевагу Chrome і Firefox.

Не варто також забувати, що браузер - це не антивірусна система і він не зобов'язаний, та й не зможе захистити вас і ваші дані від витоку з 100% гарантією. Для цих цілей існують як платні, так і безкоштовні антивірусні програми , Які і виконують основну задачу вашого захисту.

Chrome 32Firefox 11IE 11Opera 18Загальна оцінка

95,7 91,2 87,9 87,2 Управління (50%) 96 91 87 82 Безпека (25%) 93 89 86 89 Робочі характеристики (25%) 97 93 92 96 УПРАВЛІННЯ Меню / панель закладок да / да да / да да / да нет / нет Імпорт закладок та (комфортний) та (комфортний) та (комфортний) немає (дуже обмежений) Розширені функції пошуку в адресному рядку стандартна пошукова система, альтернативний пошук через скорочення , пропозиція результатів при наборі стандартна пошукова система, альтернативний пошук через скорочення стандартна пошукова система, пропозиція результато пошуку при наборі стандартна пошукова система, альтенрнатівний пошук через скорочення, пропозиція результатів при наборі Чисте відображення Flash / PDF да / да немає / так ні / ні ні / ні Важливі функції вкладок прикріпити / відновити / зберегти як групу / копіювати прикріпити / відновити / зберегти як групу копіювати / відновити прикріпити / відновити / зберегти як групу / копіювати Жести мишею і кнопками миші через доповнення (Add-on) через доповнення (Add-on) немає да (немає персоналізації) Розширення через доповнення дуже хороша дуже хороший я гарна гарна «Click-to-Play» для Flash та (стандартно) ні ні так (стандартно) Сінхрогізація з мобільною версією да (через акаунт у Google) та (через Firefox-Sync) немає (заявлена в Windows Phone 8.1) та ( через акаунт у Opera) Різні профілі користувача та (не захищені паролем) ні ні ні опціальний стиснення даних немає ні та (режим Offroad) БЕЗПЕКА Надійне виконання в Sandbox та (вкладки плагіни) частково (тільки плагіни) та (вкладки і плагіни) та ( вкладки і плагіни) Додатки для розширень захисту від відстеження та (наприклад, Ghostey) та (наприклад, Ghostey) та (наприклад, та особи Франунгофера) та (наприклад, Ghostey) Активоване плагін Java Тільки після введення користувача Тільки після введення користувача автоматична активація автоматична активація Майстер-пароль ні так ні (паролі читаються за допомогою допоміжної програми) немає (паролі читається відкритим текстом) ВИМІР ВЕЛИЧИНИ Browsermark, балів 6169 5612 4654 6028 WebXPRT 2013 Benchmark, балів 1869 +1368 1322 тисячі вісімсот дев'яносто два Peacekeeper, балів 5454 2811 3148 4972 тест HTML 5 (макс 555), балів 503 446 365 494 3D-тест Phishtank (1000 рибок), кадрів / с 33 30,5 41 , 5 34,5 Час завантаження: 1-й запуск / наступні запуски, з 4,7 / 1 2,6 / 1,1 4,4 / 0,9 6,8 / 1,1 Час за рузке: проста тестова сторінка, з 1,4 1,3 1 1,4 Займаний обсяг пам'яті: 1 вкладка / 10 вкладок, Мбайт 117/349 128/171 62/311 128/354 Заблоковані актуальні мошшеніческіе сайти% 90 88 61 96 Підтримувані видеокодеки H.264, Theora, WebM H.264, Theora, WebM H.264 Theora, WebM

Дополнительная информация

rss
Карта