Вибір віртуальної АТС. Порівняльний аналіз.

  1. Вибір віртуальної АТС - види віртуальних АТС
  2. інтеграції
  3. К-трекінг
  4. функціонал
  5. вартість
  6. підсумки
  7. про автора

Вибір віртуальної АТС складна і копітка заняття. Щоб знайти підходяще вам рішення, буде потрібно не один тиждень часу. У цій статті ми проаналізуємо популярні пропозиції на ринку: який функціонал вони надають, чим відрізняються і як працюють з CRM.

Вибір віртуальної АТС - види віртуальних АТС

Пропозиції на ринку можна розділити на дві категорії:

  1. Оператори з віртуальної АТС
  2. Віртуальні АТС як самостійний продукт.

Сучасні оператори надають широкий набір телефонних сервісів на одній платформі. Купуєте у оператора номер, використовуєте їх віртуальну АТС, кол-трекінг, інтеграцію і інші функції. Оплачуєте єдиний рахунок в одному місці і спілкуєтеся з однієї техподдержкой.

Однак у цього рішення є істотні недоліки. Для операторів продаж номерів і надання хвилин - це основний бізнес і джерело доходу, а віртуальна АТС йде як супутня послуга, яка не завжди буває належної якості.

Перевага АТС, як окремого сервісу, буде в більш широкому функціоналі: можна підключити номера декількох операторів, є колбек, доопрацювання будь-якої складності, інтеграції з безліччю CRM і кол-трекінгу.

інтеграції

Майже кожна віртуальна АТС інтегрується з amoCRM і Bitrix24. З менш популярними CRM інтеграція відбувається через API, за допомогою ваших розробників, або сторонніми сервісами за окрему плату. Наприклад HolyHope, RetailCRM і GetCourse написали інтеграцію з onlinePBX зі свого боку.

Наприклад HolyHope, RetailCRM і GetCourse написали інтеграцію з onlinePBX зі свого боку

Наявність інтеграції з CRM важливий критерій при виборі АТС

Функціонал інтеграції з amoCRM у різних АТС може відрізнятися. Самі базові функції - прослуховування дзвінків з інтерфейсу amoCRM і розподіл на відповідального співробітника всюди працює однаково, але в іншому робота інтеграцій відрізняється.

  • Телфин НЕ створює контакти автоматично, це доведеться робити вручну;
  • У Sipuni, Телфин, Zadarma, onlinePBX немає результату дзвінка;
  • Mango, Sipuni і Телфин не мають вбудованого в amoCRM віджета для здійснення дзвінків - WebRTC;
  • У onpbx додали результат дзвінка, почали працювати з нерозібраними, зробили автосозданіе угод і автозакритіем завдань по передзвону.

К-трекінг

На вибір віртуальної АТС також буде впливати можливості роботи з кол-трекингом , Який показує звідки прийшов клієнт і відстежує ефективність реклами.

Тут віртуальні АТС діляться на 3 категорії:

  • Є свій кол-трекінг (UIS, Mango). Це дешевше, але функціонал поступається сервісів, які спеціалізуються на цьому, таким як Roistat і Calltouch.
  • Немає свого кол-трекінгу (onlinePBX, Гравітел). АТС підключають до себе сторонні сервіси. В цьому випадку можна вибрати відповідне рішення, але буде дорожче. Onpbx має готову інтеграцію з Roistat і передає джерело в amoCRM.
  • Працюють через API або не працюють (Телфин, задарма, Яндекс.Телефонія і MCN).

Інтегруйте АТС з кол-трекингом, щоб знати яка реклама ефективніше

функціонал

Крім інтеграцій та роботи з кол-трекингом віртуальна АТС може надавати і інші можливості в області телефонії. Розглянемо три затребувані функції :

  • Список обдзвону. Завантажуєте базу, щоб автоматично дзвонити по всіх доданим номерами.
    Є у Mango Office, Sipuni, Voximlant, Мегафон, Oktell і Гравітел.
  • Зворотний дзвінок. На сайтах розміщується колбек, де клієнти будуть залишати номер телефону, щоб їм передзвонили.
    Платний віджет зворотного дзвінка - UIS, Mango Office, Sipuni (максимум на один сайт).
    Безкоштовний віджет зворотного дзвінка - Zadarma, onlinePBX, Яндекс.Телефонія.
  • FMC дозволяє використовувати стільникові телефони як офісні sip-апарати з усіма їх перевагами, такими як запис розмов в CRM, безкоштовні дзвінки колегам та вихідні дзвінки з корпоративного номера.
    З FMC не працюють: Voximlant, Zadarma, Яндекс.Телефонія і MCN.

вартість

Плата за використання віртуальної АТС залежить від функціоналу.

Існують і безкоштовні АТС. Наприклад у Zadarma, ви платите тільки за збільшене сховище записів і за хвилини. Але клієнти Zadarma часто використовують сторонні віртуальні АТС через нестачу можливостей. У Яндекс.Телефоніі і MCN є безкоштовні тарифи з обмеженим функціоналом, де за розширення доведеться вже платити.

Вартість віртуальної АТС може варіюватися від нуля до сотень тисяч рублів на місяць.

За ціноутворення АТС діляться на дві категорії:

  1. пакети
  2. модулі

У пакетних пропозиціях вибирається тариф з заявленим функціоналом. Вони відрізняються між собою набором послуг і відповідно ціною. Головний мінус подібної системи в тому, що не можна тонко підібрати функціонал в рамках тарифу. У пакеті можуть бути присутніми непотрібні функції, так і бути відсутнім потрібні.

Наприклад, потрібно зберігати більше записів дзвінків або додати більше номерів. Для цього доведеться переходити на просунутий тариф, де оплата збільшиться в 2 рази і буде багато функцій, які не будуть затребувані.

Тому деякі віртуальні АТС надають модульну систему, де платите тільки за те, що вам потрібно. Такого ціноутворення дотримується onlinePBX, де платними будуть підключені номера, користувачі і запис розмов, інше безкоштовно.

Є й проміжні варіанти, як у Mango Office, де складна і заплутана система розрахунку вартості. В основі лежать пакетні пропозиції, але за все, що не входить в тариф, доведеться доплачувати.

У Oktell вартість розраховується індивідуально під проект.

підсумки

Вибір віртуальної АТС ґрунтується на тому, який функціонал необхідний в компанії для комунікації з клієнтами і всередині фірми.

Інформацію по віртуальним АТС ми зібрали в одну таблицю , Де зручно буде порівняти пропозиції.

Інформацію по віртуальним АТС ми зібрали в одну   таблицю   , Де зручно буде порівняти пропозиції

У таблиці можна подивитися які АТС скільки коштують, як працюють з amoCRM, чи мають колбек, тестовий період і багато іншого.

Актуальна на липень 2017 року.

Oktell надає потужний і гнучкий функціонал, який не обмежуватиметься лише ті послуги телефонії. Все налаштовується індивідуально під проект, чому таке рішення буде найдорожчим на ринку.

Перевагою Мегафона буде робота через стільникові телефони без FMC сім-карт, однак є нарікання до стабільності і роботі технічної підтримки.

Яндекс.Телефонія, MCN і Zadarma підійдуть як бюджетне рішення з мінімальним функціоналом.

Sipuni, Телфин, UIS - оператори, які надають клієнтам віртуальну АТС. За функціоналом і вартості будуть на одному рівні.

Mango Office схожий на попередніх операторів, але з великим функціоналом і більшою вартістю.

Гравітел надає віртуальну АТС як повноцінний сильний продукт з широким функціоналом і вартістю трохи вище середньої по ринку.

OnlinePBX відрізняється тим, що не є оператором зв'язку, а надає різні сервіси в області телефонії з гнучкою системою налаштувань, безліччю інтеграцій та безкоштовних функцій.

Onpbx також є віртуальною АТС і пропонує найширші можливості інтеграції і функціоналу на одній платформі.

Всі розглянуті віртуальні АТС мають нюанси в своїй роботі, які в рамках однієї статті розглянути просто неможливо. Ми сконцентрували увагу саме на функціоналі, тому як саме він є вирішальним фактором вибору віртуальної АТС.

Якщо у вас з'явилися які-небудь питання, задавайте їх у коментарях, будемо раді відповісти.

про автора

Кирило Кірєєв
Керівник відділу продажу onlinePBX

Телефонія для бізнесу з інтеграцією в будь-яку CRM

підключити безкоштовно

Дополнительная информация

rss
Карта