Вибір скрипта CMS для створення Інтернет-магазину в 2018 році

  1. 1. Використання коробкових CMS для створення інтернет-магазинів
  2. CMS для створення інтернет-магазину CS-Cart
  3. CMS для створення інтернет-магазину 1С Бітрікс
  4. 2. З використанням безкоштовних скриптів CMS для створення інтернет-магазинів
  5. Скрипт для створення інтернет-магазину WooCommerce для WordPress
  6. CMS для створення інтернет-магазину OpenCart
  7. 3. Використання онлайн сервісів для створення інтернет-магазинів
  8. Онлайн платформа для создания інтернет-магазину InSales

Давним-давно в далекій галактиці ми займалися розробкою сайтів під ключ з усіма наслідками, що випливають. Насправді це була моя перша робота, про яку я згадую як про сам безтурботний період мого життя.

Я приходив на роботу до дев'ятої ранку з посмішкою на обличчі і йшов близько восьмої вечора все з тієї ж посмішкою. Тоді мене ще не хвилювало KPI, кількість кліків, закриті конверсії і вартість кінцевого ліда, а воронки продажів не шикувалися в моїй голові при кожному новому побачене рекламному оголошенні в метро.

Я порпався в скриптах CMS з ранку до вечора, перечитував по десятому разу книгу з актуальної тоді PHP версії 5.3 і робочий мануал по MySQL намагаючись судорожно знайти рецепт створення чергового велосипеда з підручних олівців без напису Fatal Error. І все було круто, прозоро і зрозуміло.

Потім з'явилися Лендінгем і арбітраж трафіку. Так-так, в тому вигляді, в якому ви його знаєте зараз, він з'явився саме в кінці 2010 року. Та й все плюшки інтернет маркетингу входять в стандартний перелік вимог до резюме інтернет-маркетолога сьогодні підтягнулися саме до січневих свят 2011 року. І понеслося.

Російськомовний інтернет змінювався судорожними стрибками. Люди йшли на поводу моди, не маючи уявлення, що таке UX, знаходячи випадкових виконавців на біржах фріланса, які повинні були зробити те, що нібито мало продавати. Про упаковку бізнесу і маркетингові канали продажів тоді ще ніхто не замислювався. Все "під копірку" думали, що «під кожен» навіть самий нікчемний товар потрібно зробити Лендінг і він обов'язково зайде.

Ми ставилися до всього цього скептично, не вступаючи в полеміку з клієнтами і спостерігали, як змінювалося мислення людей. Я як і раніше вважаю, що не можна робити ставок тільки на один продукт, вкладати в нього все і очікувати, що він вистрілить. Це схоже на бінарних опціонах або іншим видам ставок, де гравець найчастіше програє, свідомо розуміючи це, але йдучи проти здорового глузду.

На кожен товар знайдеться свій покупець рано чи пізно або не знайдеться зовсім, тому слід моніторити ринок або пропонувати право вибору. Вибір повинен бути завжди. Користувач розпещений кількістю пропозицій на ринку і вибираючи між чорною, білої та сірої машиною він обов'язково вибере червону, головне її запропонувати. «Вау ефект» ніхто не відміняв. А самолюбство це взагалі двигун будь-якого прогресу.

Клієнта потрібно балувати можливістю вибору, і він обов'язково до вас повернеться. Якщо ви ще не знаєте, то найбільший прибуток приносять саме старі лояльні до вас клієнти, вони повертаються знову і знову паралельно рекомендуючи вас своїм друзям, колегам і знайомим.

Сьогодні ми поговоримо про інструменти для фундаментального бізнесу в інтернеті, а саме про інтернет магазини, що володіють широким переліком товарів. Якраз "тими", які дають клієнту то саме право вибрати саме червону машину серед чорних, білих і сірих.

З 2010 року по даний момент мені довелося брати участь в розробці, створенні, веденні та доопрацюванні трохи більше ніж два десятки повноцінних інтернет магазинів, починаючи від домашнього текстилю та трикотажу до продажу чаю, авторських шкіряних виробів і септиків. Тобто розвернутися і вивчити всю супутню «біль» конкретних ніш бізнесу і технічну сторону питання було де.

Варто враховувати що вимоги замовників часто пов'язані з невиразним уявленням про те що вони хочуть бачити в підсумку і в цьому криється суть проблеми. Якщо розглядати типове технічне завдання, яке потрапляє безпосередньо до програмістам або менеджеру проектів, часто можна побачити відсутність галочок в брифі біля пунктів стосуються підтримки проектів виконавцем з усіма наслідками, що випливають. І зараз ми розберемося добре це чи погано і до чого це веде.

Розглянемо питання з позиції замовника. Беручи проект інтернет магазину у виконавця замовнику повинно залишатися тільки такі. Створення карток нових товарів і безперешкодне підключення нових модулів при необхідності до існуючої системи в пару-трійку кліків. Голова хворіти при цьому не повинна. А бізнес повинен розвиватися і функціонувати.

Повертаємося до реальності. Все йде набагато складніше, тому що більшість існуючих движків CMS для створення інтернет-магазинів живе своїм життям і часто викликає у кінцевого користувача тремор або того гірше відчуття паніки.

Тепер давайте визначимося, які CMS можна використовувати для створення інтернет магазинів, а які CMS коштувати використовувати. І так, я не обмовився. Якщо розглядати інтернет магазин як окремо взятий продукт користувач може вибирати з трьох основних варіантів.

Варіант А: Використовувати готове коробкове рішення і розгорнути інтернет магазин буквально за добу, без будь-яких істотних проблем.

Варіант B: Використовувати безкоштовне або умовно безкоштовне рішення складається з тисяч розрізнених модулів і плагінів, яким можливо буде потрібно доопрацювання, вкладення додаткових коштів і трата дорогоцінного часу якого парою просто немає.

Варіант З: Використання готових онлайн платформ з постійною фіксованою абонентською платою за всі ваші "хотілки" і доопрацювання.

Цікаво? Тоді, зараз ми розглянемо всі три викладених варіанти.

І почнемо ми з популярних коробкових рішень, які дозволяють розгорнути ваш інтернет магазин буквально за добу і одразу починати продавати. Тут я буду спиратися на дані рейтингу CMS для інтернет-магазинів і власний досвід роботи з цими двигунами.

1. Використання коробкових CMS для створення інтернет-магазинів

CMS для створення інтернет-магазину CS-Cart

Давним-давно в далекій галактиці ми займалися розробкою сайтів під ключ з усіма наслідками, що випливають

Двигун інтернет-магазину CS-Cart друга за популярністю CMS для створення інтернет-магазинів в Росії після дітища 1С. Чому друга? Тому що якщо бути чесним студіям вигідніше продавати Бітрікс і тримати клієнта на короткому повідку, тому що всі доопрацювання без яких ви не обійдетеся у випадку з 1С коштуватимуть грошей. І однією-двома-трьома доробками ви швидше за все не обмежитеся.

Мій колишній роботодавець зробив близько шести десятків інтернет магазинів на Бітрікс за останні десять років і основне джерело доходу його фірми це як раз обслуговування потреб і "хотелок" власників цих самих інтернет-магазинів.

Для того щоб ви розуміли суть проблеми уявіть штат в 8 чоловік який отримує нормальну зарплату знімаючи офіс в центрі Москви тільки надаючи підтримку і постійно щось допілівая в цих самих інтернет магазинах на 1С Бітрікс. І це не жарти.

Але повернемося до самої CS-Cart.

CS-Cart самостійна самодостатня коробочки CMS для створення інтернет магазинів будь-якої складності не вимагає якихось особливих проблем з хостингом. Скрипт інтернет-магазину можна розгорнути як на звичайному віртуальному хостингу середньої цінової категорії, так і на VDS і VPS якщо ви налаштовані більш ніж серйозно. В цьому і криється один з найбільш жирних плюсів CS-Cart. Даючи фору всім іншим. Читаючи мій огляд далі я думаю ви зрозумієте чому.

Для зручності користувачів існує можливість установки демо-версії на цілих 30 днів на ваш сервер, щоб оцінити всі можливості, які надає система CS-Cart. У демо-версії движка інтернет-магазину надається повний доступ до всіх функцій CMS. Творці CS-Cart не бачать сенсу урізати функціонал свого продукту. Так що ущемленим себе точно ніхто не відчує.

Також є онлайн-демо вітрини інтернет-магазину , Куди з метою демонстрації запхали все що можна, щоб ви змогли оцінити, що реалізується засобами CS-Cart.

Зайві функції легко відключаються і при необхідності магазин можна зробити мінімалістичним або "задурити" і зробити аналог скажімо Lamoda або Wildberries, з усіма новомодними маркетинговими тригерами на кшталт кинутих кошиків, системи лояльності, індивідуальних знижок та оповіщення про зміну статусу замовлення клієнта. CS-Cart вас в цьому не обмежує, так що робити можна все, що душі завгодно.

Що стосується підтримки, то версії CS-Cart виходять із завидною регулярністю і оновлення не викликають проблем. Для любителів "почитати" викладена детальна документація , Щоб не промахнуться, там де і так все інтуїтивно зрозуміло. Для всіх інших викладено більше сотні відео роликів де освітлено все що може прийти на розум при створенні інтернет магазину і докладно показано як це все втілити в життя уникаючи витрат на послуги сторонніх програмістів, якщо ви не володієте спеціальними знаннями. Говорячи простою мовою, вивчивши відео інструкції з CS-Cart впоратися навіть восьмирічний дитина.

І так, якщо у вас ніколи не було досвіду установки CMS на хостинг, все так же детально показано в навчальних відео. На момент написання даної статті творці CS-Cart наснимали цілих 53 години. Що справді вражає.

Тепер перейдемо до функціоналу движка інтернет-магазину, а саме до того що відрізняє CMS CS-Cart від подібних рішень.

З коробки вам буде доступно:

  • Массoвий імпорт і експорт товарів з файлу або прайс-листа постачальника в кілька кліків
  • Можливість одночасного масового редагування даних в товарних групах
  • Створення необмеженої кількості характеристик товарів і можливість порівняння товарів між собою
  • Створення зручних множинних фільтрів товарів
  • Створення опцій товарів, тобто «Додати подарункову упаковку» в момент замовлення і т.п.
  • Створення статусів замовлень. Наприклад «замовлення в обробці», «замовлення відвантажено» і т.д.
  • Автоматичні повідомлення покупців і співробітників магазина при виконання тих чи інших цільових дій або зміну статусу замовлення
  • Управління правами адміністраторів. Тобто можна дозволити щоб окремо взятий співробітник міг виконувати в інтернет магазині тільки певні функції, замість того щоб давати йому повний доступ. Тобто разгранічіваніе ролей.
  • Створення груп клієнтів з індивідуальною системою лояльності. Тобто накопичувальними знижками, спеціальними цінами і індивідуальними пропозиціями.
  • Наявність візуального редактора блоків на сторінці, тобто будь-яку сторінку інтернет-магазину можна змінити саме так як вам потрібно. Самі сторінки моделюються з блоків.
  • Редагування вмісту сторінки прямо з вітрини, без необхідності заходити в панель адміністратора
  • Можливість продажу цифрових товарів з функцією превью товару. Наприклад, прослуховування перших 10 секунд аудіозапису.
  • Підписка на повідомлення про надходження на склад відсутніх товарів
  • Швидкий перегляд картки товару в спливаючому вікні
  • Захист зображень товарів водяними знаками
  • Інтеграція інтернет магазину CS-Cart з такими службами доставки як Пошта Росії, PickPoint, СПСР, СДЕК, ПЕК і ін. З автоматичним розрахунком вартості доставки до місця отримання
  • Інтеграція магазину з найпопулярнішими платіжними системами онлайн і функція виставлення платіжних квитанцій Ощадбанку для оплати товарів
  • Функція аналізу кинутих кошиків, щоб зрозуміти на якому етапі клієнт зупинився в момент створення замовлення
  • Інтеграція товарів інтернет-магазину з Яндекс Маркетом
  • Повна інтеграція інтернет-магазину з 1С Підприємство, з можливістю управління залишками інтернет-магазину прямо з 1С.

При всьому цьому ви отримуєте повністю адаптивний дизайн під будь-які мобільні пристрої і шикарну швидкість завантаження сторінок інтернет магазину якщо вірити Google PageSpeed.

Справедливості заради потрібно уточнити, що техпідтримка все-таки платна і виявляється за кредити підтримки. З базової ліцензією йдуть 50 безкоштовних кредитів (рішення одного питання обійдеться вам в 5-10 кредитів). Коли вони закінчаться, їх можна спокійно докупити. Однак відповіді на багато питань є в документації і відеоуроку, а також безкоштовну розгорнуту допомогу можна легко отримати на офіційному форумі https://forum.cs-cart.ru/ .

Вартість довічної ліцензії CS-Cart 24.500 рублів. Тобто купуючи систему один раз вона назавжди залишається вашою. При цьому оновлення системи протягом першого року використання безкоштовні.

CMS для створення інтернет-магазину 1С Бітрікс

CMS для створення інтернет-магазину 1С Бітрікс

1С Бітрікс найпоширеніша версія коробочки система для створення інтернет магазинів в Росії. Чому це так, я вже писав вище. Величезним плюсом Бітрікс є його зручність для менеджерів які проводять 90% свого робочого дня не вилазячи з системи 1С. Інтеграція між продуктами 1С якщо не чудова, то на тверду четвірку працює точно. І було б смішно якби це було не так.

Так само як і в CS-Cart у Бітрікс є свій Маркетплейс в якому можна придбати все що вашій душі завгодно або знадобиться для вашого бізнесу в період використання CMS.

З плюсів системи зазначу величезна кількість фахівців які з нею працюють, так що є варіант «знайти кого дешевше», коли вам припре. А припре обов'язково не раз і не два. Про це теж написано вище тому повторюватися не буду.

Адекватна тех. підтримка здатна проконсультувати вас як вирішити банальні проблеми протягом 1-2х діб з моменту звернення. В інших випадках вас відправлять до програмістам. Так що потрібно бути морально готовим.

З явних мінусів.
- Коробкова версія по функціоналу бідніший ніж у тій же самій CS-Cart, в базі ми маємо стандартний функціонал движка інтернет-магазину, але не більше того
- Більш вимогливий до хостингу в технічному плані, відповідно будьте готові до збільшення щомісячних витрат за цією статтею витрат на істотну суму
- Всі оновлення скрипта системи інтернет-магазину платні

Вартість довічної ліцензії 1С Бітрікс починається від 59.000 рублів

2. З використанням безкоштовних скриптів CMS для створення інтернет-магазинів

Тут зазвичай вибір падає на плагін WooCommerce для WordPress або CMS OpenCart. І зараз я мабуть узагальню, так як «танці з бубном» колись були для мене стандартною практикою і я вважав що це нормально.

Скрипт для створення інтернет-магазину WooCommerce для WordPress

На сьогоднішній день WordPress це найпопулярніша система для створення сайтів На сьогоднішній день WordPress це найпопулярніша система для створення сайтів. Якщо вірити статистиці більше половини сайтів в інтернеті зроблено на основі WordPress. А оскільки мова йде про інтернет-магазини найпопулярнішим плагіном для останнього є саме скрипт WooCommerce.

WooCommerce не поганий плагін, але він голий. Він не вміє практично нічого сам по собі крім основних функцій "Вітрина-товар-корзина-доставка". Весь інший "цивілізований" функціонал інтернет магазину в даному випадку нарощується за допомогою сторонніх плагінів.

І тут знову три шляхи розвитку подій.

- Чим більше плагінів тим повільніше працює ваш сайт, пошукові системи на це лаються і падає ранжування по SEO в результатах пошуку, при цьому користувачі нервують і не чекають завантаження вашого сайту йдуть до конкурентів.
- Ситуація друга, багато дійсно хороші продумані плагіни для вашого інтернет магазину можуть бути платними і при цьому назад несумісними з версією того ж самого WordPress, тому може знадобитися допомога з боку в їх доопрацюванні, якщо ви не гуру роботи з PHP і базами даних, а це знову таки гроші.
- І третій момент. Інтернет магазин з коробки при "пасивних знаннях" з вашого боку може почати функціонувати вже через добу після його розміщення на сервері. А інтернет-магазин з використанням WooCommerce спочатку вимагає дуже багато роботи над ним і в кінцевому підсумку ви будете витрачати дорогоцінний час або нудитися в очікуванні якщо цим питанням займається "знає" людина зі сторони.

А тепер самий жирний мінус цього движка інтернет-магазину для WordPress. Практично жодна сумісність з онлайн-касами, яку ви зобов'язані використовувати в рамках 54-ФЗ. І це зводить нанівець усю привабливість "безкоштовності" WooCommerce.

CMS для створення інтернет-магазину OpenCart

У скрипта інтернет-магазину OpenCart на сьогоднішній день практично ті ж самі проблеми, що і у WooCommerce У скрипта інтернет-магазину OpenCart на сьогоднішній день практично ті ж самі проблеми, що і у WooCommerce. За винятком того що вимоги до хостингу тут більш серйозні і те саме вимогам 1С Бітрікс. Якщо все це переводити в гроші будьте готові віддати рівно в два рази більшу суму ніж за WooCommerce або CS-Cart.

І це ще не все. Для наочності ми витратили 5 днів щоб подружити останню версію OpenCart з хостингом Nic.Ru шляхом «танців з бубном» і підсумкової покупкою найдорожчого тарифу цього хостинг-провайдера. Заплатив за це звичайно ж замовник.

З використанням Онлайн-кас ситуація приблизно та ж що і з WooCommerce. Інтеграція ще жодного разу не закінчилася без залучення парочки сторонніх програмістів навіть маючи готові рішення від самих сервісів що надають послуги онлайн-кас. Хоча якщо напружитися реалізувати все це можна.

Все плюшки як і у дорослих побратимів так само можна придбати окремо і якщо ви налаштовані робити серйозний інтернет-магазин використовуючи Open-Cart готуйте ще 300-400 доларів зверху. Безкоштовний сир тільки в мишоловці. Вся технічна підтримка здійснюється швидше "з вуст в уста", і знову таки потрібно бути добре технічно підкованим ну або відмінно володіти англійською мовою, рішення зазвичай знаходяться на Stackoverflow. Так що вибір залишається за вами.

І останній третій варіант.

3. Використання онлайн сервісів для створення інтернет-магазинів

Онлайн платформа для создания інтернет-магазину InSales

Найвдалішім прикладом таких систем на мій погляд є InSales Найвдалішім прикладом таких систем на мій погляд є InSales. InSales Досить симпатична штука если вині хочете морочітіся собі з хостингом. Від вас вимагається лише заповнювати необхідні поля і в кінцевому підсумку інтернет магазин буде готовий до використання. Така тема ідеально підходить в ситуаціях коли трафік на сайт женеться через контекстну рекламу, а товар у продажу актуальний тільки в якийсь певний період часу. В інших випадках потрібно продавати щось понад маржинальне щоб окупити послуги Insales.

Варто враховувати той факт, що у випадку з InSales ви купуєте виключно підписку і варто вам перестати платити ваш сайт перетворитися на гарбуз і попелюшку доведеться починати все спочатку.

У InSales є свій Маркетплейс, де можна знайти круті рішення для вашого інтернет-магазину. На них так само продається підписка. Наприклад розширення «Поштовий бланк» коштує від 490 рублів на місяць. Разом за сам InSales і пару-трійку цікавих булочок у нас натекает серйозна сума абонентської плати. Тому перш ніж використовувати такі рішення потрібно все гарненько спочатку прорахувати.

Вартість щомісячної абонентської плати за Insales без урахування вартості плагінів становить від 1720 рублів.

Підведемо підсумок

Створення інтернет магазину сьогодні відрізняється від безхмарного створення інтернет магазину ще пару років назад. В умовах суворої дійсності, в рамках вступу в силу закону 152-ФЗ про захист персональних даних і закону 54-ФЗ про обов'язкове використання онлайн кас для ведення бізнесу в інтернеті оптимальним варіантом буде використання коробкових CMS пропонують готові рішення для інтеграції з усіма необхідними сервісами у уникнути витрати часу і заощадження ваших коштів на наступні доопрацювання.

Сподіваюся інформація виявилася вам корисною і своєчасною. підпісуйтесь на канал цього блогу в месенджері Telegram и канал цього блогу в месенджері тамтого , Мені приємно, вам корисно. І нагадую, що я завжди на зв'язку. Ви можете писати мені на email вказаний в контактах. Відповідаю завжди.

Цікаво?
Чому друга?

Дополнительная информация

rss
Карта