Вибір спалаху | Strobius - сайт про фото, спалахи і світло

  1. Як вибрати спалах?
  2. бюджетні моделі
  3. Коментар від Strobius
  4. Полу-професійні спалаху
  5. професійні спалаху
  6. Коментар від Strobius
  7. макроспалахи
  8. Коментар від Strobius.

Стаття присвячена підбору зовнішнього спалаху для використання внакамерном режимі. У простих словах розповідається, за якими критеріями проходить вибір, на що варто звертати увагу, чим керуватися. Дуже слушні поради для початківців фотографів.

Якщо ви захоплюєтеся фотографією більш-менш серйозно, то ви напевно замислювалися про незалежні від зовнішніх умов джерела світла, і, як наслідок, міркували над покупкою зовнішнього спалаху для вашого фотоапарата. Зовнішня (накамерні) спалах дає фотографу величезні можливості як при репортажної зйомки, так і для проведення постановочних фотосесій. Але як вибрати спалах, яка потрібна саме вам? У цій статті ми розповімо про найважливіші характеристики спалахів, на які необхідно звернути увагу при покупці, а також допоможемо вибрати потрібну вам спалах.

Купуючи будь-яку річ треба насамперед почитати про її характеристики. І вибір спалаху - не виняток. Тому перш за все дізнаємося, які характеристики особливо важливі при виборі спалаху. Розуміння цих речей допоможе вам надалі розібратися в модельному ряду і вибрати відповідну вам спалах.

Розуміння цих речей допоможе вам надалі розібратися в модельному ряду і вибрати відповідну вам спалах

Провідне число - основна характеристика спалаху, що говорить про її максимально потужності.

Провідне число вказує максимальна відстань в метрах з якого можна отримати правильно експонований кадр при ISO 100 і діафрагмі 1.

Простіше кажучи, чим більше провідне число, тим більше максимальна потужність спалаху.

TTL - це технологія по якій камера заміряє експозицію і виставляє потужність спалаху для отримання правильно експонованого кадру. Іноді, спалах робить попередній імпульс перед кадром для оцінки ступеня освітленості. Кожен виробник фототехніки використовує свої напрацювання для поліпшення звичайного TTL, наприклад, Nikon використовує i-TTL, а Canon - E-TTL.

Автоматичний зум. Знімаючи зум об'єктивом, фотограф часто змінює фокусну відстань. Для того, щоб відповідати зміні фокусної відстані спалаху оснащуються автоматичним зумом. Він являє собою розсіюють лінзу, що знаходиться відразу перед лампою спалаху. Переміщаючись, вона змінює розсіювання світла.

Таким чином, використовуючи зум, спалах може зосереджувати імпульс в центрі кадру, або давати більш світло, що заповнює. А значить, спалах буде сама підлаштовуватися під кадр який ви знімаєте, будь то групова фотографія або великопланових портрет знятий на довгій фокусній відстані.

Мінімальний час перезарядки - вказується час перезарядки спалаху при використанні нових АА батарей. Ця характеристика особливо важлива, якщо ви плануєте знімати репортажі, де від швидкості перезарядки спалаху залежить - чи встигнете ви "піймати" кадр чи ні.

Контроль експозиції - ця опція описує доступні режими зйомки для спалаху, наприклад - повільна синхронізація, придушення ефекту «червоних очей», синхронізація по задній шторці, автоматична високошвидкісна синхронізація FP, блокування потужності спалаху та інші.

Поворотна головка дозволяє змінювати напрямок світлового потоку. Простіше кажучи, ця характеристика говорить про те, чи зможете ви направити головку спалаху в стелю або в сторону.

Це основні характеристики спалахів. Так само в залежності від моделі є такі можливості, як пробне спрацьовування, що тестують передспалаху, додаткове освітлення авто АФ, що моделює світло та інші "фішки".

Тепер, коли ми знаємо, що означають характеристики спалаху, спробуємо вибрати модель, яка підходить саме вам.

Як вибрати спалах?

Перш за все, треба визначитися - для яких зйомок вам потрібна спалах і виходячи з цього вибирати модель, яка вам підійде.

По суті всі спалахи можна розділити на три класи:

бюджетні моделі

бюджетні моделі

Бюджетні спалахи коштують у межах 2000-3000 рублів і по суті абсолютно марні. Справа в тому, що практично у всіх спалахів цієї категорії відсутня можливість повороту головки спалаху. А значить, ви не зможете направити спалах в стелю або вбік. Виходить, бюджетна спалах мало чим відрізняється від вбудованої в фотоапараті, крім потужності.

Коментар від Strobius

Такі спалахи можуть бути корисні тільки для заповнення тіней, коли основним світлом є НЕ спалах, а який-небудь інший джерело (сонячне світло, ліхтарі, лампи розжарювання і т.п.). Якщо використовувати такий спалах як основний ( «малює») джерело світла, то нічого доброго з таких кадрів не вийде, і причому не тільки тому, що ці моделі малопотужні, а ще й «спалах-у-лоб» - один з найпривабливіших, з точки зору художності, типів світла.

Проте, через свого розміру такі моделі можуть бути корисні, коли фотограф виходить кудись і не хоче тягати з собою зайвих тягарів. Але, повторюся - при використанні тільки в якості заповнює спалаху для промальовування тіньових частин кадру. Ніяк інакше.

Полу-професійні спалаху

Якщо на сімейних святах або вечірках друзів вам хочеться робити хороші фотографії - вам потрібна саме напів-професійний спалах. Вона дасть вам великі можливості для зйомки, при адекватних фінансових витратах на її покупку. Завдяки можливості зміни положення головки спалаху - ви зможете направити спалах в стелю, а її потужності вистачити, щоб дати досить сильне світло для освітлення всього кадру.

У Canon напів-професійну спалах представляє модель SpeedLite 430EX, а у Nikon - Speedlight SB-600/700, у Olympus - FL-36R, у Sony - HVL-F42AM, у Pentax - AF-360FGZ. Так само є дешевші моделі сторонніх виробників, наприклад Yongnuo YN-467/468, AcmePower TF-138. Практика показує, що "рідні" спалахи працюють стабільніше і ефективніше, але вони все-таки набагато дорожче і, якщо ви знімаєте зі спалахами нечасто, то цілком можливо вам не варто витрачати зайві гроші на брендові спалаху.

професійні спалаху

Такі спалахи використовують професійні фотографи Такі спалахи використовують професійні фотографи. Професійні спалахи мають велику потужність, швидко перезаряджаються (що дуже важливо в умовах, наприклад, репортажної зйомки), а так само мають великі настройки і можливість підключення зовнішнього акумуляторного блоку. Якщо ви хочете серйозно займатися репортажної зйомкою, всі ці функції вам необхідні. Професійний спалах у Canon - Speedlite 580EX II, а у Nikon відповідно Speedlight SB-800 і SB-900, Olympus - FL-50R, Sony - HVL-F58AM.

Коментар від Strobius

Насправді, такі спалахи мають набагато більше функцій, вони дуже серйозно взаємодіють з камерою за всіма параметрами - починаючи від обраних ІСО-діафрагма-витримка, і закінчуючи визначенням режиму вимірів потужності необхідного імпульсу (тільки по центру кадру, з урахуванням зовнішнього освітлення і т . Д.). І дуже значний плюс таких спалахів - величезні можливості управляти світлом при використанні спалаху поза камерою. Але це питання виходить за рамки вибору спалахів для використання на камерах, тому буде висвітлений в інших статтях на сайті.

макроспалахи

макроспалахи

Якщо ви захоплюєтеся макрофотографій - знімаєте квіти, рослини або комах, вам потрібна саме така спалах. Суть макроспалахи в тому, що вона кріпитися на сам об'єктив, тим самим її світло буде йти прямо на об'єкт зйомки. При використанні звичайної спалаху, світло йде зверху від об'єктива. А значить, якщо ви знімаєте маленький об'єкт, світло може просто на нього не потрапити або ви отримаєте негарні тіні. Макроспалахи підсвітить тіні на вашому об'єкті зйомки і ви зможете отримати цікаву фотографію.

Коментар від Strobius.

До речі, в мережі зустрічаються фотографи, які захоплено знімають макроспалахи і портрети. При цьому іноді можуть виходити дуже цікаві кадри, але в такій зв'язці потрібно бути дуже акуратним, так як безтіньовий малюнок від кільцевих спалахів далеко не завжди гарний і доречний.

Як ви бачите, найголовніше, це визначитися з тим, що ви хочете знімати. Чи потрібна вам спалах просто для зйомки друзів на вечірках або для серйозних репортажних зйомок - для кожної цілі ви можете знайти потрібну вам модель.

Посилання на оригінал статті: fototips.ru

Як вибрати спалах?
Але як вибрати спалах, яка потрібна саме вам?
Як вибрати спалах?

Дополнительная информация

rss
Карта