Вибираємо антивірус для "Андроїда": великий огляд програм-захисників | KV.by

  1. Вибираємо антивірус для "Андроїда": великий огляд програм-захисників Можливо, головний недолік так...
  2. Вибираємо антивірус для "Андроїда": великий огляд програм-захисників
  3. Вибираємо антивірус для "Андроїда": великий огляд програм-захисників
  4. Вибираємо антивірус для "Андроїда": великий огляд програм-захисників

Вибираємо антивірус для "Андроїда": великий огляд програм-захисників

Можливо, головний недолік так званих відкритих операційних систем - вразливість перед шкідливими програмами. І якщо не забезпечити своїм устроєм належний захист, віруси легко можуть нівелювати всі переваги таких систем. Сьогодні ми розповімо вам про ряд популярних додатків для мобільної ОС Android, які допоможуть не тільки вберегти свій смартфон або планшет від «брудного» коду, але і зберегти конфіденційність персональних даних, знайти загублений або вкрадений девайс, а також оптимізувати його роботу.

В нашу добірку потрапила рівно дюжина антивірусних програм від різних розробників. Складаючи цю добірку, ми орієнтувалися в першу чергу на два показники: популярність додатки в сервісі Google Play і хороший користувальницький рейтинг. З приблизною аудиторією і середньою оцінкою програм ви можете ознайомитися нижче по тексту. Звертаємо вашу увагу на те, що це не зовсім рейтинг. Описані додатки можуть сильно відрізнятися між собою, так що присвоювати їм якісь конкретні місця було б, мабуть, некоректно.

Описані додатки можуть сильно відрізнятися між собою, так що присвоювати їм якісь конкретні місця було б, мабуть, некоректно

Із задоволенням відзначимо, що в добірці знайшлося місце двом вітчизняним продуктам - мова про розробки відомих російських компаній Dr.Web і «Лабораторія Касперського». Забігаючи вперед, відразу скажемо, що «наші» додатка цілком гідні уваги. Окремо відзначимо Dr.Web v.9 Anti-virus, з якого ми і почнемо огляд.

Dr.Web v.9 Antivirus (розробник: Doctor Web)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн. У повній версії / більше 50 млн. У Light-версії

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4 у повній версії / 4,5 у Light-версії

Dr.Web v.9 Anti-virus представлений в Google Play в двох варіантах. Є істотно урізана Light-версія, а також повна, безкоштовно користуватися якою можна протягом двох тижнів. В Light-версії відсутні такі важливі функції, як антиспам, антизлодій, firewall і батьківський контроль , Тому розробники настійно радять обзавестися повноцінним рішенням. Його-то ми зараз і розглянемо.

Основний компонент Dr.Web v.9 Anti-virus - це, власне, антивірус. У головному меню можна включити або відключити монітор SpIDer Guard, який захищає систему в режимі реального часу, або активувати сканер. У сканері можна не тільки запустити швидку (скануються встановлені додатки) або повну (скануються всі файли) перевірку, а й самостійно задати директорії в менеджері файлів. У налаштуваннях програми можна вказати, чи хочете ви, щоб SpIDer Guard і сканер звертали увагу, наприклад, на файли в архівах і рекламні програми.

Під пунктом SpIDer Guard розташувався чорний список. Відразу зауважимо, що ця функція в Dr.Web v.9 Anti-virus реалізована краще, ніж в більшості аналогів. Тут можна не просто вказати номера, з яких ви не хочете приймати дзвінки та повідомлення. Можна, наприклад, тимчасово заблокувати взагалі всі вхідні дзвінки і SMS або заборонити прийом викликів тільки з тих номерів, які не мають в вашому списку контактів. Можна також створювати спеціальні списки і перемикатися між ними в залежності від ситуації. Ця фішка може виявитися дуже зручною, припустимо, якщо ви категорично не хочете розмовляти з начальством у вихідний день, але при цьому не хочете вимикати апарат.

Місцевий антизлодій також відрізняється хорошою функціональністю. Тут є - навскидку - все опції стандартного захисту від крадіжки. Наприклад, можна наказати програмі блокувати телефон в разі перезавантаження або заміни SIM-карти, видалити всі дані після 10 помилок при введенні пароля, дистанційно керувати девайсом за допомогою SMS і так далі. Зрозуміло, програма дозволяє також дізнатися місце розташування апарата. Крім цього, можна створити напис для екрану блокування , Яка поінформує знайшов телефон людини про те, як з вами зв'язатися.

Одна з відмінних рис АНТИВОР в Dr.Web v.9 Anti-virus - так звані довірені номера. Після того як ви вкажете номера друзів і близьких, віддалено взаємодіяти з загубленим або украденим гаджетом можна буде не тільки з комп'ютера, але і з інших телефонів.

У мобільному Dr.Web є ще одна досить рідкісна для подібних програм фішка - аналог батьківського контролю. За замовчуванням додаток блокує лише сайти, які містять шкідливі програми. Але можна «попросити» антивірус фільтрувати ресурси, які містять, наприклад, інформацію про наркотики та тероризмі, а також блокувати соціальні мережі і чати.

І, нарешті, програма містить зручний брандмауер. З його допомогою ви можете контролювати доступ різних додатків до інтернету, стежити за витратою трафіку і навіть «дозувати» трафік, наприклад, задати обмеження в 100 МБ в день.

Що ж, Dr.Web користується великою популярністю безумовно не просто так. Якщо вам потрібен саме антивірус, позбавлений всілякої «мішури», це додаток цілком можна розглядати. Тим більше що ліцензія на рік коштує менше, ніж у більшості конкурентів.

Avast Mobile Security & Antivirus (Avast Software)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4

Базовий набір функцій Avast Mobile Security & Antivirus включає в себе сканування на віруси, перевірку надійності мережі Wi-Fi, захист додатків за допомогою пін-коду, фільтр дзвінків і SMS, брандмауер, а також лічильник трафіку і монітор додатків. Антивор, як і утиліти для бекапа і економії заряду батареї, доведеться встановити додатково.

Антивірусний сканер дозволяє налаштовувати автоматичну перевірку (це, на жаль, зустрічається не у всіх подібних програмах), а також задавати категорії даних для сканування. Ви можете як просканувати пристрій повністю, так і попросити Avast перевірити, скажімо, тільки додатки. На відміну від Dr.Web, тутешній сканер не дозволяє вказувати конкретні папки.

Функція «Безпека Wi-Fi» може виявитися корисною, якщо ви використовуєте публічні точки доступу. Avast визначить, наскільки надійно шифрування мережі, і перевірить її на предмет вразливостей.

Антивор традиційно допоможе вам визначити місцезнаходження зниклого або вкраденого девайса. Скористатися цією можливістю можна безпосередньо на сайті програми (як і у випадку з аналогами). Антивор також дозволяє віддалено управляти пристроєм через SMS.

Крім цього антизлодій в преміум-версії вміє робити фотографії або голос «несанкціонованого» власника, коли той спробує розблокувати апарат або зробити дзвінок. Це підвищить шанси на те, що ваш гаджет благополучно до вас повернеться, а зловмисник понесе заслужене покарання. У платній версії програми є ще одна цікава фішка. Якщо ваш пристрій виявиться за межами заданого радіуса, автоматично здійсниться заданий вами дію, наприклад, включиться сирена або станеться блокування .

З блокуванням додатків все зрозуміло без зайвих слів. Якщо якийсь додаток містить, наприклад, ваші конфіденційні дані, можна захистити його пін-кодом. Для відновлення пін-коду програма попросить вас або завести обліковий запис в системі Avast, або вказати додатковий номер телефону. У безкоштовної версії програми можна захистити тільки два додатки. Щоб встановлювати пін-коди на необмежену кількість додатків, потрібно купити преміум.

Окремо зупинятися на брандмауері, лічильнику трафіку і моніторі додатків ми не станемо - тут все абсолютно стандартно.

Наостанок зазначимо додаткові функції, які надає преміум. По-перше, платна версія дозволить вам віддалено відправляти SMS. По-друге, в ній є спеціальний детектор , За допомогою якого можна ефективно позбавлятися від рекламних повідомлень в додатках. По-третє, в преміум-версії мобільного Avast можна віддалено відновлювати не тільки журнали дзвінків і SMS, список контактів і фотографії, а й додатки, а також музику і відео.

До речі, розробники пропонують «прокачати» до преміум в тому числі на безкоштовній (ну, майже) основі. Щоб отримати пробну платну версію на місяць, користувачеві необхідно запропонувати спробувати Avast п'яти людям зі свого списку контактів. Точно таким же чином можна продовжити преміум на термін до трьох місяців. А тепер, як то кажуть, нюанс: якщо ваш тарифний план не включає безкоштовну відправку SMS, з балансу буде списана, власне, вартість п'яти повідомлень. Звичайно, це буде дешевше , Ніж просто купити преміум, але все одно злегка неприємно.

Інших серйозних претензій до Avast Mobile Security & Antivirus у нас, мабуть, немає. Зауважимо, що користувачі, які поставили програмі низьку оцінку в Google Play, в основній своїй масі скаржаться на високе споживання апаратних ресурсів і баггі. Але при тестуванні особисто ми не зіткнулися ні з тим, ні з іншим.

AVG (AVG Mobile)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн. У безкоштовної версії (для смартфонів) / більше 100 тис. У платній версії

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4 у безкоштовної версії (для смартфонів) / 4,6 у платній версії.

Взагалі, в Google Play є два безкоштовних варіанту антивіруса AVG - для смартфонів і планшетів. Але їх функціональність практично не відрізняється, і різниця зводиться, що й зрозуміло, до інтерфейсу.

«Бонусні» можливості платної версії програми перетинаються з тими, що були у випадку з Avast. Так, купивши AVG, ви отримаєте додатково: камеру- «пастку», яка зробить фото людини, який спробує зламати ваш телефон, можливість блокування пристрою в разі заміни SIM-карти, захист програм і налаштувань паролем, а також резервне копіювання додатків на SD- карту. Крім цього, ви позбудетеся від реклами всередині програми. Деякі можливості «просунутої» версії можна безкоштовно випробувати протягом місяця.

AVG складається з чотирьох головних компонентів - це «Захист», «Захист від крадіжки», «Продуктивність» і «Конфіденційність».

У блоці «Захист» ви виявите набір антивірусних функцій. Програма дозволяє провести як повне, так і вибіркове сканування. Можна також перевірити інший пристрій (для цього, правда, буде потрібно завантажити додатковий «модуль» AVG Zen) і - в автоматичному режимі - зовнішню систему зберігання даних. До речі, згадана утиліта AVG Zen надасть можливість не просто перевіряти, а й дистанційно керувати гаджетами, які ви зареєструєте системі. А ще в AVG можна задати частоту автоматичної перевірки, вибрати рівень чутливості сканера і визначити, чи бажаєте ви серфить по інтернету в безпечному режимі .

Антивор пропонує вже звичні можливості: визначення місцезнаходження девайса, автоматичну або віддалено керовану блокування і так далі. Повторимося, камера- «пастка» і блокування апарату в разі заміни SIM-карти доступні тільки в повній версії продукту.

Розглянемо блок «Конфіденційність». Він складається зі звичайного - в порівнянні з Dr.Web навіть простенького - чорного списку, досить зручною можливості видалення даних (в тому числі по категорії), блокування і резервного копіювання додатків (ці фішки доступні в платній версії), а також функції «Конфіденційність в інтернеті ». Остання з названих можливостей не «вшита». Її, як і Zen, потрібно встановлювати окремо - в цьому випадку мова йде про програму AVG PrivacyFix. Ця утиліта призначена в першу чергу для управління настройками конфіденційності в соцмережах .

Як легко можна здогадатися з назви, блок «Продуктивність» присвячений оптимізації роботи девайса. У ньому можна переключити апарат в режим економного енергоспоживання, « вбити »Непотрібні процеси, вивчити« вага »додатків і моніторити споживаний ними трафік. Крім цього AVG дозволяє очищати кеш, але ... і для цього потрібно встановити додаткову програму, на цей раз AVG Cleaner.

Напевно, ви вже здогадалися, який один з головних недоліків AVG. Відверто кажучи, необхідність додатково завантажувати відразу декілька окремих утиліт, щоб отримати повну функціональність, дуже напружує. При цьому рішення від AVG не тільки не перевершує багатьох конкурентів, але і місцями їм поступається. З плюсів можна виділити зручний інтерфейс і можливість керувати іншими пристроями. Ще один позитивний нюанс: на відміну від більшості конкурентів, повна версія AVG просить внести лише один платіж, а не заохочувати розробників раз на місяць або рік.

CM Security (Cheetah Mobile)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,7

Ось ми і дісталися до першого з нашого списку повністю безкоштовного антивіруса .

На основному екрані CM Security ви відразу побачите дві великі кнопки - кнопку швидкого сканування системи і «Хмарне сховище».

Після закінчення сканування програма детально розповість вам про виявлені проблеми і, природно, запропонує їх вирішити. Просто, зручно і наочно.

Місцеве хмарне сховище дозволяє зберігати до 2 ГБ різних даних з вашого пристрою в зашифрованому вигляді, а якщо точніше - контакти, SMS, фото і журнал викликів. Тут теж немає нічого складного. Додаток CM Security взагалі дуже лаконічне і доброзичливе - по відношенню до користувачів, а не до вірусів, звичайно.

У верхньому правому куті екрану ви виявите три іконки. Натиснувши на першу з них, можна вибрати програми, які ви хочете захистити графічним паролем; ця функція тут носить назву «AppLock». Друга кнопка приведе вас до списку рекомендованих програм - на цьому творці CM Security, власне, і заробляють. Ну, а тап по третій іконці відкриє меню з усіма іншими можливостями програми. Розглянемо їх.

Для початку, CM Security вміє окремо сканувати SD-карти. Відразу їдемо далі - тут все зрозуміло.

У додатку є антизлодій, який, фактично, став такою ж обов'язковою складовою антивірусної програми, як антивірусний сканер. За допомогою АНТИВОР на сайті розробників можна дізнатися, де знаходиться ваш девайс, поставити на екран блокування повідомлення для того, хто знайде апарат, і задати звук сирени. Тут же вам знову запропонують зберегти важливі дані в хмарі, щоб вони не виявилися безповоротно втраченими, якщо вам все-таки не вдасться знайти свій гаджет.

У тому ж меню, що випадає знаходяться чорний список (як і в AVG, він дуже простенький) і налаштування. В налаштуваннях можна, крім іншого, задати параметри антивірусного сканера, в тому числі автоматичну перевірку, а також захистити акумулятор від перезарядження і змінити опції безпеки.

Для очищення телефону від «сміттєвих» даних і оптимізації роботи доведеться встановити ще один додаток від Cheetah Mobile - дуже популярну утиліту Clean Master. Не до кінця зрозуміло, чому розробники не об'єднали функціональність своїх програм, але так добре, працює Clean Master вельми гідно.

З одного боку, CM Security - це начебто нічим не примітна програма, окремо можна відзначити хіба що дуже високу швидкість її роботи. З іншого - вона ідеально підійде середньостатистичному, не надто вимогливому користувачеві: нічого зайвого, простота у використанні, всі справи. Звідси, втім, випливає і головний мінус: додатки, про які ми розповідали вище, можуть похвалитися деякими нехай і некритичними, але все ж корисними функціями, які в CM Security відсутні.

Kaspersky Internet Security ( «Лабораторія Касперського»)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,6

Безкоштовна версія мобільного антивіруса від «Лабораторії Касперського» пропонує досить скромну - в порівнянні з деякими конкурентами - функціональність. У базовому додатку є тільки антивірусний сканер, фільтр викликів і SMS та антизлодій.

У сканері можна налаштувати автоматичний запуск і задати дії при виявленні загрози. Також можна вказати, чи всі файли потрібно перевірити чи ж тільки додатки і архіви. З перевірки, до речі, можна виключити системні програми - це дещо зменшить час сканування.

Можливості захисту від крадіжки цілком собі стандартні. Можна змусити зниклий мобільник потайки сфотографувати зловмисника, включити сирену, заблокувати і знайти пристрій на карті і, нарешті, віддалено очистити апарат від особистих даних. Крім цього, антизлодій дозволяє відправляти на девайс команди і з інтернету, і в SMS, а також блокувати апарат в разі заміни SIM-карти. Загалом, нічого принципово нового.

У фільтрі дзвінків і SMS можна вказати відразу і заборонені, і дозволені контакти. Для кожної з цих категорією можна визначити, що саме заборонити або дозволити - скажімо, тільки SMS або ще й дзвінки. На жаль, створювати нові категорії, як в Dr.Web, не можна. Зате можна буквально одним дією заблокувати прийом SMS з номерів, в яких містяться літери. Це допоможе вам позбавитися від SMS-спаму.

Крім описаних можливостей платна версія мобільного KIS надає наступне: «просунутий» антивірус, веб-фільтр з захистом від фішингу, приховування конфіденційних контактів, дзвінків і SMS від сторонніх очей, а також блокування SMS, які містять небезпечні посилання.

Ось, власне, и все. Для додатки від однієї з провідних компаній в області комп'ютерної безпеки, на наш погляд, замало. Втім, «Лабораторія Касперського» зарекомендувала себе як досить надійний бренд, і це, в принципі, може схилити чашу терезів на користь її застосування.

ESET Mobile Security & Antivirus (ESET)

Кількість скачувань в Google Play: більше 1 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,6

Як і «Лабораторія Касперського», автори ESET Mobile Security & Antivirus не надто балують користувачів функціональністю в безкоштовній версії. В цьому випадку вам також доведеться заплатити за ряд фішок, які деякі інші розробники пропонують просто за «спасибі». Йдеться про таких функціях: автоматичне блокування апарату в разі його крадіжки, сканування за розкладом (можна ще встановити автоматичне сканування під час зарядки девайса), Автоматичне оновлення бази сигнатур, настройка вхідних дзвінків і повідомлень, а також загальний «аудит» безпеки пристрою .

Базова версія програми включає в себе хіба що, хм, базові функції, яких в ESET Mobile Security & Antivirus, на жаль, не так вже й багато.

В налаштуваннях антивірусного сканера можна лише вказати рівень сканування, вибравши один з трьох параметрів. У платній версії програми, як уже було сказано, присутні також можливості сканування за розкладом і під час зарядки пристрою. В розширених настройках програми додаткових опцій сканера ви не знайдете.

Антивор в ESET Mobile Security & Antivirus вміє робити, з більшого, те ж саме, що і його «колеги». Зокрема він підкаже вам GPS-координати вашого девайса, при необхідності включить сирену, сфотографує зловмисника і надасть віддалене управління апаратом через веб або SMS. Тут можна задати і довірені номера, за допомогою яких можна скинути пароль , Якщо ви його забули. Ця фішка не те щоб унікальна, але є далеко не у всіх аналогах. Крім цього, якщо ви помітите свій гаджет в системі ESET як загублений, всі дії, які будуть відбуватися з ним, будуть направлятися до вашого профілю. Це допоможе вам і поліції «вирахувати» злодія.

Нарешті, можна включити антифішинг для безпечного інтернет-серфінгу і захистити налаштування програми паролем.

Підсумок: в плані функціональності - і не тільки у безкоштовній версії - ESET Mobile Security & Antivirus на тлі ряду конкурентів виглядає не дуже привабливо. До речі, безкоштовно користуватися преміум-варіантом програми можна протягом місяця.

360 Security (Qihoo 360)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,5

Як і CM Security, програма 360 Security поєднує в собі стандартні функції антивірусної програми і додатків, які оптимізують роботу системи, таких як Clean Master. Все це абсолютно безкоштовно. По всій видимості, розробники заробляють на рекламі, яка відображається в меню установки додатків.

Управління основними функціями 360 Security виконано в дуже лаконічному стилі. Вибравши один з трьох головних екранів, можна очистити кеш, оптимізувати пам'ять або провести сканування на віруси.

Додаткові функції можна виявити в окремому меню. «Асортимент» можливостей практично такий же, як у CM Security. Того, що є, більшості користувачів буде досить. Набір функцій включає в себе можливість дізнаватися місце розташування телефону, захищати паролем додатка, журнали дзвінків і SMS і інші дані, додавати небажані контакти в чорний список, управляти встановленими додатками і видаляти їх і, нарешті, стежити за витрачанням інтернет-трафіку і встановлювати на нього ліміт .

З істотних плюсів можна відзначити швидку роботу додатка, а також корисні функції по оптимізації системи . До основних мінусів ми віднесемо брак віддаленого управління апаратом і відсутність запланованого автоматичного сканування. Загалом, 360 Security - це майже що «близнюк» CM Security. Тільки на російську мову додаток 360 Security переведено відчутно гірше.

Avira Antivirus Security (Avira)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,3

За своєю функціональністю додаток Avira Antivirus Security недалеко пішло від тих же KIS і ESET. На користь цієї програми, проте, говорить те, що без малого всі фішки доступні в безкоштовній версії. За гроші ви додатково отримаєте хіба що безпечний інтернет-серфінг, часте автоматичне оновлення бази (у безкоштовній версії запит відбувається раз на добу) і технічну підтримку.

А так - все знайоме. Є антивірус, в якому можна задати параметри перевірки (типи файлів, пошук adware-програм і підозрілих додатків) і перевірку за розкладом.

Після реєстрації в системі Avira антизлодій покаже за запитом розташування вашого девайса, включить сирену і видалить дані з пристрою або заблокує його. Опція з довіреними номерами в цьому додатку відсутній.

Як і в багатьох програмах від конкурентів Avira, тут можна захистити паролем вибрані додатки.

Знову ж таки, як і майже у всіх інших розглянутих сьогодні рішеннях, в Avira можна «забанити» якісь конкретні номери або взагалі всі номери, яких немає в списку ваших контактів. Також можна переглянути, хто з чорного списку намагався до вас додзвонитися або відправити вам повідомлення.

А ось тепер - про цікаве. Avira вміє виявляти в вашому списку контактів адреси електронної пошти, які піддавалися атакам . Також програма підкаже, які компанії останнім часом користувалися особливою популярністю у хакерів. Звичайно, далеко не факт, що листи, відправлені з «підозрілого» ящика, зможуть вам як-небудь нашкодити, але взяти їх на замітку не завадить. За цю функцію впевнено ставимо додатком плюсик.

Крім цього, Avira радує симпатичним і не перевантаженим інтерфейсом і, як наслідок, зручністю у використанні, ну а головне: без малого всі важливі функції доступні у безкоштовній версії. Хоча, звичайно, в порівнянні з іншою програмою на «А» - Avast - можливості Avira не вражають. Наостанок зауважимо, що російській версії цього додатка не існує - для багатьох це може стати істотним мінусом.

McAfee Security & Antivirus (McAfee (Intel Security))

McAfee Security & Antivirus (McAfee (Intel Security))

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,3

Як і Avira, додаток McAfee Security & Antivirus досить лояльно по відношенню до користувачів, які не хочуть купувати антивірус для свого мобільного девайса. Відмінності платної версії від безкоштовної не надто суттєві: повний варіант додатково надасть хіба що техпідтримку і можливість резервного копіювання мультимедійних даних, а також позбавить вас від реклами всередині програми.

Антивірус в цьому додатку перевіряє, фактично, все. Програма вміє не тільки сканувати систему (включаючи файли на флешці), але і розпізнавати шкідливий код і посилання в SMS, повідомленнях в СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ , Електронних листах і так далі. McAfee Security & Antivirus навіть здатна визначати підозрілі посилання в QR-кодах! Також в програмі можна встановлювати регулярність і час сканування і оновлення антивірусних баз. А ось вибирати конкретні директорії для перевірки не можна.

Набір можливостей захисту від крадіжки цілком гідний. Можна дистанційно керувати даними і захистом девайса за допомогою облікового запису в системі і за допомогою SMS. При необхідності контактні дані та SMS на втраченому або вкраденому апараті будуть зарезервовані - і їх можна буде відновити на новому пристрої. І, звичайно ж, за допомогою цього додатка можна включити сирену, а також отримати координати гаджета і фотографію зловмисника. Загалом, антизлодій у McAfee вийшов добротний.

До речі, на відміну від багатьох інших програм, рішення від McAfee підкреслює, що, наприклад, за SMS, в яких ви відправляли команди на свій апарат, і інші передані дані оператор може списувати з вашого балансу гроші.

Для використання АНТИВОР вам, природно, потрібно зареєструватися в системі. Крім іншого програма попросить вас придумати «єдиний» пін-код - надалі вам доведеться вводити його при зміні різних персональних налаштувань, наприклад, при блокуванні додатків.

У блоці «Конфіденційність» ви можете вивчити, до яких даними мають доступ встановлені програми, захистити додатки пін-кодом, налаштувати і вибрати один з декількох профілів використання апарату (що, до речі, дуже зручно, якщо пристроєм користуєтеся не тільки ви), а також створити списки заборонених і дозволених контактів. В принципі, тут є практично все, що може вам знадобитися.

Додаток також забезпечує безпечну роботу в інтернеті і аналізує з'єднання Wi-Fi.

Безкоштовна версія McAfee Security & Antivirus дозволяє робити резервну копію списку контактів, журналу викликів і SMS, в тому числі в автоматичному режимі, що передбачено для регулярної актуалізації. Якщо ви купите повну версію програми, зможете робити також резервну копію мультимедіа-файлів.

McAfee Security & Antivirus заслуговує на увагу не тільки через непоганий функціональності, але і завдяки досить гнучким налаштувань. Єдиний нюанс: додаток досить круте, в тому числі в плані інтерфейсу, і тим, хто зовсім не хоче морочитися з параметрами, напевно, краще доглянути що-небудь простіше.

Norton Security & Antivirus (NortonMobile)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4

Чесно кажучи, додаток Norton Security & Antivirus відразу викликає не дуже позитивні емоції. Розробники програми грішать тим же, чим «Лабораторія Касперського» і ESET. Щоб отримати доступ до так званого раднику по додатках, резервного копіювання, веб-захисту і блокування викликів і SMS, доведеться заплатити.

Віднімаємо з «джентльменського набору» зазначені вище функції - і отримуємо в залишку не дуже спокусливі можливості. Фактично, безкоштовна версія пропонує тільки антивірусний сканер і захист від крадіжки, причому нічого особливого і вже тим більше унікального тут немає і в помині.

«Нічого особливого і унікального» можна сказати і про інші функції програми: резервне копіювання, веб-захист, блокування викликів і повідомлень, а також «аудит» безпеки. По суті, розробники реалізували лише необхідний мінімум. Налаштувань також не вистачає.

І при цьому повна версія Norton Security & Antivirus буде обходитися вам в цілих 30 доларів в рік! На наш погляд, не дуже розумно платити такі гроші, коли на ринку є куди більш «просунуті» і при цьому безкоштовні (або майже безкоштовні) аналоги.

Lookout Security & Antivirus (Lookout)

Кількість скачувань в Google Play: більше 50 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,5

Творці нашого передостаннього «пацієнта» з Lookout Mobile Security виявилися не набагато щедрішими, ніж розробники Norton. Додаток просить грошей в тому числі за такі досить тривіальні опції, як віддалене знищення даних на вкраденому апараті, резервне копіювання журналу викликів і веб-безпека. Це вже не кажучи про резервне копіювання знімків, отриманні фотографії злодія і інформації про місцезнаходження девайса, а також визначенні того, до яких ваших даних мають доступ інші програми.

Ось і виходить, що, наприклад, антизлодій в безкоштовній версії Lookout вміє тільки відстежувати місце розташування гаджета і включати сирену. Не можна навіть дистанційно заблокувати свій пристрій!

Втім, навіть платна версія програми не може похвалитися широкими можливостями. Все більше ніж просто стандартно: антивірус (ну, хоча б з опцією сканування за розкладом), резервне копіювання, антизлодій (досить куций в порівнянні з деякими аналогами), перевірка сайтів на безпеку і інформування про доступ до даних з боку інших додатків. У програмі відсутні навіть такі, здається, вже обов'язкові для класу функції, як, наприклад, чорний список і захист додатків паролем!

Завершують цю сумну картину дрібні шрифти при нераціональному використанні простору. Виявити дійсно істотні плюси, які згладили б в цілому негативне враження від Lookout, нам, на жаль, не вдалося.

Trustlook Security & Antivirus (Trustlook)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4

Закінчимо сьогоднішню підбірку пропозицією від компанії Trustlook.

Натискання великий кнопки в стартовому вікні запустить сканування системи. Перевірити на віруси SD-карту можна за допомогою меню, що випадає у верхньому правому куті екрану.

Повернемося на головний екран. Крім кнопки сканування на ньому розташовані іконки ще чотирьох функцій - це захист від крадіжки, резервне копіювання даних, монітор процесів та деинсталлятор додатків.

Антивор включає в себе тільки стандартні можливості: дистанційна блокування пристрою і знищення даних, приховане фотографування злодія, відстеження місця розташування гаджета і включення сирени.

Trustlook дозволяє зробити «хмарний» бекап лише контактів, SMS і журналу дзвінків. Збереження мультимедійних даних не передбачено. Не виключено, що ця опція буде додана в майбутньому.

Решта дві функції - це «вбивця» процесів і деинсталлятор додатків. До слова, не зовсім зрозуміло, чому розробники не об'єднали їх в один блок.

У випадаючому меню можна знайти також управління конфіденційністю, різні параметри для серфінгу в інтернеті (наприклад, батьківський контроль і сканування на загрози) і додаткові налаштування. В меню налаштувань можна кастомизировать оповіщення та режими сканування.

На цьому функціональність Trustlook, в общем-то, закінчується. І, до речі, не всіма можливостями вийде скористатися в базовій версії. Добре, що програма не буде відразу нахабно вимагати гроші, а попросить запросити в систему двох ваших друзів і натомість дозволить користуватися всіма функціями протягом 15 днів.

Підвести підсумок і порадити вам лише одне з розглянутих програм дуже складно. Рекомендуємо відштовхуватися в першу чергу від своїх реальних, а не потенційних потреб. Так, якщо ви не дуже активно користуєтеся мобільним інтернетом і у вас в пріоритеті оптимізація процесів, вам, швидше за все, вистачить функціональності CM Security. Якщо ваша мета - забезпечити максимальний захист від шкідливих програм, обов'язково враховуйте має славу творця в цьому відношенні і звертайте увагу на нагороди від дослідницьких компаній. Ну, а у деяких з описаних програм є свої унікальні особливості, і наявність якихось особливих фішок безумовно полегшить вам вибір.

І найголовніше: завжди будьте пильними!

Вибираємо антивірус для "Андроїда": великий огляд програм-захисників

Можливо, головний недолік так званих відкритих операційних систем - вразливість перед шкідливими програмами. І якщо не забезпечити своїм устроєм належний захист, віруси легко можуть нівелювати всі переваги таких систем. Сьогодні ми розповімо вам про ряд популярних додатків для мобільної ОС Android, які допоможуть не тільки вберегти свій смартфон або планшет від «брудного» коду, але і зберегти конфіденційність персональних даних, знайти загублений або вкрадений девайс, а також оптимізувати його роботу.

В нашу добірку потрапила рівно дюжина антивірусних програм від різних розробників. Складаючи цю добірку, ми орієнтувалися в першу чергу на два показники: популярність додатки в сервісі Google Play і хороший користувальницький рейтинг. З приблизною аудиторією і середньою оцінкою програм ви можете ознайомитися нижче по тексту. Звертаємо вашу увагу на те, що це не зовсім рейтинг. Описані додатки можуть сильно відрізнятися між собою, так що присвоювати їм якісь конкретні місця було б, мабуть, некоректно.

Описані додатки можуть сильно відрізнятися між собою, так що присвоювати їм якісь конкретні місця було б, мабуть, некоректно

Із задоволенням відзначимо, що в добірці знайшлося місце двом вітчизняним продуктам - мова про розробки відомих російських компаній Dr.Web і «Лабораторія Касперського». Забігаючи вперед, відразу скажемо, що «наші» додатка цілком гідні уваги. Окремо відзначимо Dr.Web v.9 Anti-virus, з якого ми і почнемо огляд.

Dr.Web v.9 Antivirus (розробник: Doctor Web)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн. У повній версії / більше 50 млн. У Light-версії

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4 у повній версії / 4,5 у Light-версії

Dr.Web v.9 Anti-virus представлений в Google Play в двох варіантах. Є істотно урізана Light-версія, а також повна, безкоштовно користуватися якою можна протягом двох тижнів. В Light-версії відсутні такі важливі функції, як антиспам, антизлодій, firewall і батьківський контроль , Тому розробники настійно радять обзавестися повноцінним рішенням. Його-то ми зараз і розглянемо.

Основний компонент Dr.Web v.9 Anti-virus - це, власне, антивірус. У головному меню можна включити або відключити монітор SpIDer Guard, який захищає систему в режимі реального часу, або активувати сканер. У сканері можна не тільки запустити швидку (скануються встановлені додатки) або повну (скануються всі файли) перевірку, а й самостійно задати директорії в менеджері файлів. У налаштуваннях програми можна вказати, чи хочете ви, щоб SpIDer Guard і сканер звертали увагу, наприклад, на файли в архівах і рекламні програми.

Під пунктом SpIDer Guard розташувався чорний список. Відразу зауважимо, що ця функція в Dr.Web v.9 Anti-virus реалізована краще, ніж в більшості аналогів. Тут можна не просто вказати номера, з яких ви не хочете приймати дзвінки та повідомлення. Можна, наприклад, тимчасово заблокувати взагалі всі вхідні дзвінки і SMS або заборонити прийом викликів тільки з тих номерів, які не мають в вашому списку контактів. Можна також створювати спеціальні списки і перемикатися між ними в залежності від ситуації. Ця фішка може виявитися дуже зручною, припустимо, якщо ви категорично не хочете розмовляти з начальством у вихідний день, але при цьому не хочете вимикати апарат.

Місцевий антизлодій також відрізняється хорошою функціональністю. Тут є - навскидку - все опції стандартного захисту від крадіжки. Наприклад, можна наказати програмі блокувати телефон в разі перезавантаження або заміни SIM-карти, видалити всі дані після 10 помилок при введенні пароля, дистанційно керувати девайсом за допомогою SMS і так далі. Зрозуміло, програма дозволяє також дізнатися місце розташування апарата. Крім цього, можна створити напис для екрану блокування , Яка поінформує знайшов телефон людини про те, як з вами зв'язатися.

Одна з відмінних рис АНТИВОР в Dr.Web v.9 Anti-virus - так звані довірені номера. Після того як ви вкажете номера друзів і близьких, віддалено взаємодіяти з загубленим або украденим гаджетом можна буде не тільки з комп'ютера, але і з інших телефонів.

У мобільному Dr.Web є ще одна досить рідкісна для подібних програм фішка - аналог батьківського контролю. За замовчуванням додаток блокує лише сайти, які містять шкідливі програми. Але можна «попросити» антивірус фільтрувати ресурси, які містять, наприклад, інформацію про наркотики та тероризмі, а також блокувати соціальні мережі і чати.

І, нарешті, програма містить зручний брандмауер. З його допомогою ви можете контролювати доступ різних додатків до інтернету, стежити за витратою трафіку і навіть «дозувати» трафік, наприклад, задати обмеження в 100 МБ в день.

Що ж, Dr.Web користується великою популярністю безумовно не просто так. Якщо вам потрібен саме антивірус, позбавлений всілякої «мішури», це додаток цілком можна розглядати. Тим більше що ліцензія на рік коштує менше, ніж у більшості конкурентів.

Avast Mobile Security & Antivirus (Avast Software)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4

Базовий набір функцій Avast Mobile Security & Antivirus включає в себе сканування на віруси, перевірку надійності мережі Wi-Fi, захист додатків за допомогою пін-коду, фільтр дзвінків і SMS, брандмауер, а також лічильник трафіку і монітор додатків. Антивор, як і утиліти для бекапа і економії заряду батареї, доведеться встановити додатково.

Антивірусний сканер дозволяє налаштовувати автоматичну перевірку (це, на жаль, зустрічається не у всіх подібних програмах), а також задавати категорії даних для сканування. Ви можете як просканувати пристрій повністю, так і попросити Avast перевірити, скажімо, тільки додатки. На відміну від Dr.Web, тутешній сканер не дозволяє вказувати конкретні папки.

Функція «Безпека Wi-Fi» може виявитися корисною, якщо ви використовуєте публічні точки доступу. Avast визначить, наскільки надійно шифрування мережі, і перевірить її на предмет вразливостей.

Антивор традиційно допоможе вам визначити місцезнаходження зниклого або вкраденого девайса. Скористатися цією можливістю можна безпосередньо на сайті програми (як і у випадку з аналогами). Антивор також дозволяє віддалено управляти пристроєм через SMS.

Крім цього антизлодій в преміум-версії вміє робити фотографії або голос «несанкціонованого» власника, коли той спробує розблокувати апарат або зробити дзвінок. Це підвищить шанси на те, що ваш гаджет благополучно до вас повернеться, а зловмисник понесе заслужене покарання. У платній версії програми є ще одна цікава фішка. Якщо ваш пристрій виявиться за межами заданого радіуса, автоматично здійсниться заданий вами дію, наприклад, включиться сирена або станеться блокування .

З блокуванням додатків все зрозуміло без зайвих слів. Якщо якийсь додаток містить, наприклад, ваші конфіденційні дані, можна захистити його пін-кодом. Для відновлення пін-коду програма попросить вас або завести обліковий запис в системі Avast, або вказати додатковий номер телефону. У безкоштовної версії програми можна захистити тільки два додатки. Щоб встановлювати пін-коди на необмежену кількість додатків, потрібно купити преміум.

Окремо зупинятися на брандмауері, лічильнику трафіку і моніторі додатків ми не станемо - тут все абсолютно стандартно.

Наостанок зазначимо додаткові функції, які надає преміум. По-перше, платна версія дозволить вам віддалено відправляти SMS. По-друге, в ній є спеціальний детектор , За допомогою якого можна ефективно позбавлятися від рекламних повідомлень в додатках. По-третє, в преміум-версії мобільного Avast можна віддалено відновлювати не тільки журнали дзвінків і SMS, список контактів і фотографії, а й додатки, а також музику і відео.

До речі, розробники пропонують «прокачати» до преміум в тому числі на безкоштовній (ну, майже) основі. Щоб отримати пробну платну версію на місяць, користувачеві необхідно запропонувати спробувати Avast п'яти людям зі свого списку контактів. Точно таким же чином можна продовжити преміум на термін до трьох місяців. А тепер, як то кажуть, нюанс: якщо ваш тарифний план не включає безкоштовну відправку SMS, з балансу буде списана, власне, вартість п'яти повідомлень. Звичайно, це буде дешевше , Ніж просто купити преміум, але все одно злегка неприємно.

Інших серйозних претензій до Avast Mobile Security & Antivirus у нас, мабуть, немає. Зауважимо, що користувачі, які поставили програмі низьку оцінку в Google Play, в основній своїй масі скаржаться на високе споживання апаратних ресурсів і баггі. Але при тестуванні особисто ми не зіткнулися ні з тим, ні з іншим.

AVG (AVG Mobile)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн. У безкоштовної версії (для смартфонів) / більше 100 тис. У платній версії

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4 у безкоштовної версії (для смартфонів) / 4,6 у платній версії.

Взагалі, в Google Play є два безкоштовних варіанту антивіруса AVG - для смартфонів і планшетів. Але їх функціональність практично не відрізняється, і різниця зводиться, що й зрозуміло, до інтерфейсу.

«Бонусні» можливості платної версії програми перетинаються з тими, що були у випадку з Avast. Так, купивши AVG, ви отримаєте додатково: камеру- «пастку», яка зробить фото людини, який спробує зламати ваш телефон, можливість блокування пристрою в разі заміни SIM-карти, захист програм і налаштувань паролем, а також резервне копіювання додатків на SD- карту. Крім цього, ви позбудетеся від реклами всередині програми. Деякі можливості «просунутої» версії можна безкоштовно випробувати протягом місяця.

AVG складається з чотирьох головних компонентів - це «Захист», «Захист від крадіжки», «Продуктивність» і «Конфіденційність».

У блоці «Захист» ви виявите набір антивірусних функцій. Програма дозволяє провести як повне, так і вибіркове сканування. Можна також перевірити інший пристрій (для цього, правда, буде потрібно завантажити додатковий «модуль» AVG Zen) і - в автоматичному режимі - зовнішню систему зберігання даних. До речі, згадана утиліта AVG Zen надасть можливість не просто перевіряти, а й дистанційно керувати гаджетами, які ви зареєструєте системі. А ще в AVG можна задати частоту автоматичної перевірки, вибрати рівень чутливості сканера і визначити, чи бажаєте ви серфить по інтернету в безпечному режимі .

Антивор пропонує вже звичні можливості: визначення місцезнаходження девайса, автоматичну або віддалено керовану блокування і так далі. Повторимося, камера- «пастка» і блокування апарату в разі заміни SIM-карти доступні тільки в повній версії продукту.

Розглянемо блок «Конфіденційність». Він складається зі звичайного - в порівнянні з Dr.Web навіть простенького - чорного списку, досить зручною можливості видалення даних (в тому числі по категорії), блокування і резервного копіювання додатків (ці фішки доступні в платній версії), а також функції «Конфіденційність в інтернеті ». Остання з названих можливостей не «вшита». Її, як і Zen, потрібно встановлювати окремо - в цьому випадку мова йде про програму AVG PrivacyFix. Ця утиліта призначена в першу чергу для управління настройками конфіденційності в соцмережах .

Як легко можна здогадатися з назви, блок «Продуктивність» присвячений оптимізації роботи девайса. У ньому можна переключити апарат в режим економного енергоспоживання, « вбити »Непотрібні процеси, вивчити« вага »додатків і моніторити споживаний ними трафік. Крім цього AVG дозволяє очищати кеш, але ... і для цього потрібно встановити додаткову програму, на цей раз AVG Cleaner.

Напевно, ви вже здогадалися, який один з головних недоліків AVG. Відверто кажучи, необхідність додатково завантажувати відразу декілька окремих утиліт, щоб отримати повну функціональність, дуже напружує. При цьому рішення від AVG не тільки не перевершує багатьох конкурентів, але і місцями їм поступається. З плюсів можна виділити зручний інтерфейс і можливість керувати іншими пристроями. Ще один позитивний нюанс: на відміну від більшості конкурентів, повна версія AVG просить внести лише один платіж, а не заохочувати розробників раз на місяць або рік.

CM Security (Cheetah Mobile)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,7

Ось ми і дісталися до першого з нашого списку повністю безкоштовного антивіруса .

На основному екрані CM Security ви відразу побачите дві великі кнопки - кнопку швидкого сканування системи і «Хмарне сховище».

Після закінчення сканування програма детально розповість вам про виявлені проблеми і, природно, запропонує їх вирішити. Просто, зручно і наочно.

Місцеве хмарне сховище дозволяє зберігати до 2 ГБ різних даних з вашого пристрою в зашифрованому вигляді, а якщо точніше - контакти, SMS, фото і журнал викликів. Тут теж немає нічого складного. Додаток CM Security взагалі дуже лаконічне і доброзичливе - по відношенню до користувачів, а не до вірусів, звичайно.

У верхньому правому куті екрану ви виявите три іконки. Натиснувши на першу з них, можна вибрати програми, які ви хочете захистити графічним паролем; ця функція тут носить назву «AppLock». Друга кнопка приведе вас до списку рекомендованих програм - на цьому творці CM Security, власне, і заробляють. Ну, а тап по третій іконці відкриє меню з усіма іншими можливостями програми. Розглянемо їх.

Для початку, CM Security вміє окремо сканувати SD-карти. Відразу їдемо далі - тут все зрозуміло.

У додатку є антизлодій, який, фактично, став такою ж обов'язковою складовою антивірусної програми, як антивірусний сканер. За допомогою АНТИВОР на сайті розробників можна дізнатися, де знаходиться ваш девайс, поставити на екран блокування повідомлення для того, хто знайде апарат, і задати звук сирени. Тут же вам знову запропонують зберегти важливі дані в хмарі, щоб вони не виявилися безповоротно втраченими, якщо вам все-таки не вдасться знайти свій гаджет.

У тому ж меню, що випадає знаходяться чорний список (як і в AVG, він дуже простенький) і налаштування. В налаштуваннях можна, крім іншого, задати параметри антивірусного сканера, в тому числі автоматичну перевірку, а також захистити акумулятор від перезарядження і змінити опції безпеки.

Для очищення телефону від «сміттєвих» даних і оптимізації роботи доведеться встановити ще один додаток від Cheetah Mobile - дуже популярну утиліту Clean Master. Не до кінця зрозуміло, чому розробники не об'єднали функціональність своїх програм, але так добре, працює Clean Master вельми гідно.

З одного боку, CM Security - це начебто нічим не примітна програма, окремо можна відзначити хіба що дуже високу швидкість її роботи. З іншого - вона ідеально підійде середньостатистичному, не надто вимогливому користувачеві: нічого зайвого, простота у використанні, всі справи. Звідси, втім, випливає і головний мінус: додатки, про які ми розповідали вище, можуть похвалитися деякими нехай і некритичними, але все ж корисними функціями, які в CM Security відсутні.

Kaspersky Internet Security ( «Лабораторія Касперського»)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,6

Безкоштовна версія мобільного антивіруса від «Лабораторії Касперського» пропонує досить скромну - в порівнянні з деякими конкурентами - функціональність. У базовому додатку є тільки антивірусний сканер, фільтр викликів і SMS та антизлодій.

У сканері можна налаштувати автоматичний запуск і задати дії при виявленні загрози. Також можна вказати, чи всі файли потрібно перевірити чи ж тільки додатки і архіви. З перевірки, до речі, можна виключити системні програми - це дещо зменшить час сканування.

Можливості захисту від крадіжки цілком собі стандартні. Можна змусити зниклий мобільник потайки сфотографувати зловмисника, включити сирену, заблокувати і знайти пристрій на карті і, нарешті, віддалено очистити апарат від особистих даних. Крім цього, антизлодій дозволяє відправляти на девайс команди і з інтернету, і в SMS, а також блокувати апарат в разі заміни SIM-карти. Загалом, нічого принципово нового.

У фільтрі дзвінків і SMS можна вказати відразу і заборонені, і дозволені контакти. Для кожної з цих категорією можна визначити, що саме заборонити або дозволити - скажімо, тільки SMS або ще й дзвінки. На жаль, створювати нові категорії, як в Dr.Web, не можна. Зате можна буквально одним дією заблокувати прийом SMS з номерів, в яких містяться літери. Це допоможе вам позбавитися від SMS-спаму.

Крім описаних можливостей платна версія мобільного KIS надає наступне: «просунутий» антивірус, веб-фільтр з захистом від фішингу, приховування конфіденційних контактів, дзвінків і SMS від сторонніх очей, а також блокування SMS, які містять небезпечні посилання.

Вибираємо антивірус для "Андроїда": великий огляд програм-захисників

Можливо, головний недолік так званих відкритих операційних систем - вразливість перед шкідливими програмами. І якщо не забезпечити своїм устроєм належний захист, віруси легко можуть нівелювати всі переваги таких систем. Сьогодні ми розповімо вам про ряд популярних додатків для мобільної ОС Android, які допоможуть не тільки вберегти свій смартфон або планшет від «брудного» коду, але і зберегти конфіденційність персональних даних, знайти загублений або вкрадений девайс, а також оптимізувати його роботу.

В нашу добірку потрапила рівно дюжина антивірусних програм від різних розробників. Складаючи цю добірку, ми орієнтувалися в першу чергу на два показники: популярність додатки в сервісі Google Play і хороший користувальницький рейтинг. З приблизною аудиторією і середньою оцінкою програм ви можете ознайомитися нижче по тексту. Звертаємо вашу увагу на те, що це не зовсім рейтинг. Описані додатки можуть сильно відрізнятися між собою, так що присвоювати їм якісь конкретні місця було б, мабуть, некоректно.

Описані додатки можуть сильно відрізнятися між собою, так що присвоювати їм якісь конкретні місця було б, мабуть, некоректно

Із задоволенням відзначимо, що в добірці знайшлося місце двом вітчизняним продуктам - мова про розробки відомих російських компаній Dr.Web і «Лабораторія Касперського». Забігаючи вперед, відразу скажемо, що «наші» додатка цілком гідні уваги. Окремо відзначимо Dr.Web v.9 Anti-virus, з якого ми і почнемо огляд.

Dr.Web v.9 Antivirus (розробник: Doctor Web)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн. У повній версії / більше 50 млн. У Light-версії

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4 у повній версії / 4,5 у Light-версії

Dr.Web v.9 Anti-virus представлений в Google Play в двох варіантах. Є істотно урізана Light-версія, а також повна, безкоштовно користуватися якою можна протягом двох тижнів. В Light-версії відсутні такі важливі функції, як антиспам, антизлодій, firewall і батьківський контроль , Тому розробники настійно радять обзавестися повноцінним рішенням. Його-то ми зараз і розглянемо.

Основний компонент Dr.Web v.9 Anti-virus - це, власне, антивірус. У головному меню можна включити або відключити монітор SpIDer Guard, який захищає систему в режимі реального часу, або активувати сканер. У сканері можна не тільки запустити швидку (скануються встановлені додатки) або повну (скануються всі файли) перевірку, а й самостійно задати директорії в менеджері файлів. У налаштуваннях програми можна вказати, чи хочете ви, щоб SpIDer Guard і сканер звертали увагу, наприклад, на файли в архівах і рекламні програми.

Під пунктом SpIDer Guard розташувався чорний список. Відразу зауважимо, що ця функція в Dr.Web v.9 Anti-virus реалізована краще, ніж в більшості аналогів. Тут можна не просто вказати номера, з яких ви не хочете приймати дзвінки та повідомлення. Можна, наприклад, тимчасово заблокувати взагалі всі вхідні дзвінки і SMS або заборонити прийом викликів тільки з тих номерів, які не мають в вашому списку контактів. Можна також створювати спеціальні списки і перемикатися між ними в залежності від ситуації. Ця фішка може виявитися дуже зручною, припустимо, якщо ви категорично не хочете розмовляти з начальством у вихідний день, але при цьому не хочете вимикати апарат.

Місцевий антизлодій також відрізняється хорошою функціональністю. Тут є - навскидку - все опції стандартного захисту від крадіжки. Наприклад, можна наказати програмі блокувати телефон в разі перезавантаження або заміни SIM-карти, видалити всі дані після 10 помилок при введенні пароля, дистанційно керувати девайсом за допомогою SMS і так далі. Зрозуміло, програма дозволяє також дізнатися місце розташування апарата. Крім цього, можна створити напис для екрану блокування , Яка поінформує знайшов телефон людини про те, як з вами зв'язатися.

Одна з відмінних рис АНТИВОР в Dr.Web v.9 Anti-virus - так звані довірені номера. Після того як ви вкажете номера друзів і близьких, віддалено взаємодіяти з загубленим або украденим гаджетом можна буде не тільки з комп'ютера, але і з інших телефонів.

У мобільному Dr.Web є ще одна досить рідкісна для подібних програм фішка - аналог батьківського контролю. За замовчуванням додаток блокує лише сайти, які містять шкідливі програми. Але можна «попросити» антивірус фільтрувати ресурси, які містять, наприклад, інформацію про наркотики та тероризмі, а також блокувати соціальні мережі і чати.

І, нарешті, програма містить зручний брандмауер. З його допомогою ви можете контролювати доступ різних додатків до інтернету, стежити за витратою трафіку і навіть «дозувати» трафік, наприклад, задати обмеження в 100 МБ в день.

Що ж, Dr.Web користується великою популярністю безумовно не просто так. Якщо вам потрібен саме антивірус, позбавлений всілякої «мішури», це додаток цілком можна розглядати. Тим більше що ліцензія на рік коштує менше, ніж у більшості конкурентів.

Avast Mobile Security & Antivirus (Avast Software)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4

Базовий набір функцій Avast Mobile Security & Antivirus включає в себе сканування на віруси, перевірку надійності мережі Wi-Fi, захист додатків за допомогою пін-коду, фільтр дзвінків і SMS, брандмауер, а також лічильник трафіку і монітор додатків. Антивор, як і утиліти для бекапа і економії заряду батареї, доведеться встановити додатково.

Антивірусний сканер дозволяє налаштовувати автоматичну перевірку (це, на жаль, зустрічається не у всіх подібних програмах), а також задавати категорії даних для сканування. Ви можете як просканувати пристрій повністю, так і попросити Avast перевірити, скажімо, тільки додатки. На відміну від Dr.Web, тутешній сканер не дозволяє вказувати конкретні папки.

Функція «Безпека Wi-Fi» може виявитися корисною, якщо ви використовуєте публічні точки доступу. Avast визначить, наскільки надійно шифрування мережі, і перевірить її на предмет вразливостей.

Антивор традиційно допоможе вам визначити місцезнаходження зниклого або вкраденого девайса. Скористатися цією можливістю можна безпосередньо на сайті програми (як і у випадку з аналогами). Антивор також дозволяє віддалено управляти пристроєм через SMS.

Крім цього антизлодій в преміум-версії вміє робити фотографії або голос «несанкціонованого» власника, коли той спробує розблокувати апарат або зробити дзвінок. Це підвищить шанси на те, що ваш гаджет благополучно до вас повернеться, а зловмисник понесе заслужене покарання. У платній версії програми є ще одна цікава фішка. Якщо ваш пристрій виявиться за межами заданого радіуса, автоматично здійсниться заданий вами дію, наприклад, включиться сирена або станеться блокування .

З блокуванням додатків все зрозуміло без зайвих слів. Якщо якийсь додаток містить, наприклад, ваші конфіденційні дані, можна захистити його пін-кодом. Для відновлення пін-коду програма попросить вас або завести обліковий запис в системі Avast, або вказати додатковий номер телефону. У безкоштовної версії програми можна захистити тільки два додатки. Щоб встановлювати пін-коди на необмежену кількість додатків, потрібно купити преміум.

Окремо зупинятися на брандмауері, лічильнику трафіку і моніторі додатків ми не станемо - тут все абсолютно стандартно.

Наостанок зазначимо додаткові функції, які надає преміум. По-перше, платна версія дозволить вам віддалено відправляти SMS. По-друге, в ній є спеціальний детектор , За допомогою якого можна ефективно позбавлятися від рекламних повідомлень в додатках. По-третє, в преміум-версії мобільного Avast можна віддалено відновлювати не тільки журнали дзвінків і SMS, список контактів і фотографії, а й додатки, а також музику і відео.

До речі, розробники пропонують «прокачати» до преміум в тому числі на безкоштовній (ну, майже) основі. Щоб отримати пробну платну версію на місяць, користувачеві необхідно запропонувати спробувати Avast п'яти людям зі свого списку контактів. Точно таким же чином можна продовжити преміум на термін до трьох місяців. А тепер, як то кажуть, нюанс: якщо ваш тарифний план не включає безкоштовну відправку SMS, з балансу буде списана, власне, вартість п'яти повідомлень. Звичайно, це буде дешевше , Ніж просто купити преміум, але все одно злегка неприємно.

Інших серйозних претензій до Avast Mobile Security & Antivirus у нас, мабуть, немає. Зауважимо, що користувачі, які поставили програмі низьку оцінку в Google Play, в основній своїй масі скаржаться на високе споживання апаратних ресурсів і баггі. Але при тестуванні особисто ми не зіткнулися ні з тим, ні з іншим.

AVG (AVG Mobile)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн. У безкоштовної версії (для смартфонів) / більше 100 тис. У платній версії

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4 у безкоштовної версії (для смартфонів) / 4,6 у платній версії.

Взагалі, в Google Play є два безкоштовних варіанту антивіруса AVG - для смартфонів і планшетів. Але їх функціональність практично не відрізняється, і різниця зводиться, що й зрозуміло, до інтерфейсу.

«Бонусні» можливості платної версії програми перетинаються з тими, що були у випадку з Avast. Так, купивши AVG, ви отримаєте додатково: камеру- «пастку», яка зробить фото людини, який спробує зламати ваш телефон, можливість блокування пристрою в разі заміни SIM-карти, захист програм і налаштувань паролем, а також резервне копіювання додатків на SD- карту. Крім цього, ви позбудетеся від реклами всередині програми. Деякі можливості «просунутої» версії можна безкоштовно випробувати протягом місяця.

AVG складається з чотирьох головних компонентів - це «Захист», «Захист від крадіжки», «Продуктивність» і «Конфіденційність».

У блоці «Захист» ви виявите набір антивірусних функцій. Програма дозволяє провести як повне, так і вибіркове сканування. Можна також перевірити інший пристрій (для цього, правда, буде потрібно завантажити додатковий «модуль» AVG Zen) і - в автоматичному режимі - зовнішню систему зберігання даних. До речі, згадана утиліта AVG Zen надасть можливість не просто перевіряти, а й дистанційно керувати гаджетами, які ви зареєструєте системі. А ще в AVG можна задати частоту автоматичної перевірки, вибрати рівень чутливості сканера і визначити, чи бажаєте ви серфить по інтернету в безпечному режимі .

Антивор пропонує вже звичні можливості: визначення місцезнаходження девайса, автоматичну або віддалено керовану блокування і так далі. Повторимося, камера- «пастка» і блокування апарату в разі заміни SIM-карти доступні тільки в повній версії продукту.

Розглянемо блок «Конфіденційність». Він складається зі звичайного - в порівнянні з Dr.Web навіть простенького - чорного списку, досить зручною можливості видалення даних (в тому числі по категорії), блокування і резервного копіювання додатків (ці фішки доступні в платній версії), а також функції «Конфіденційність в інтернеті ». Остання з названих можливостей не «вшита». Її, як і Zen, потрібно встановлювати окремо - в цьому випадку мова йде про програму AVG PrivacyFix. Ця утиліта призначена в першу чергу для управління настройками конфіденційності в соцмережах .

Як легко можна здогадатися з назви, блок «Продуктивність» присвячений оптимізації роботи девайса. У ньому можна переключити апарат в режим економного енергоспоживання, « вбити »Непотрібні процеси, вивчити« вага »додатків і моніторити споживаний ними трафік. Крім цього AVG дозволяє очищати кеш, але ... і для цього потрібно встановити додаткову програму, на цей раз AVG Cleaner.

Напевно, ви вже здогадалися, який один з головних недоліків AVG. Відверто кажучи, необхідність додатково завантажувати відразу декілька окремих утиліт, щоб отримати повну функціональність, дуже напружує. При цьому рішення від AVG не тільки не перевершує багатьох конкурентів, але і місцями їм поступається. З плюсів можна виділити зручний інтерфейс і можливість керувати іншими пристроями. Ще один позитивний нюанс: на відміну від більшості конкурентів, повна версія AVG просить внести лише один платіж, а не заохочувати розробників раз на місяць або рік.

CM Security (Cheetah Mobile)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,7

Ось ми і дісталися до першого з нашого списку повністю безкоштовного антивіруса .

На основному екрані CM Security ви відразу побачите дві великі кнопки - кнопку швидкого сканування системи і «Хмарне сховище».

Після закінчення сканування програма детально розповість вам про виявлені проблеми і, природно, запропонує їх вирішити. Просто, зручно і наочно.

Місцеве хмарне сховище дозволяє зберігати до 2 ГБ різних даних з вашого пристрою в зашифрованому вигляді, а якщо точніше - контакти, SMS, фото і журнал викликів. Тут теж немає нічого складного. Додаток CM Security взагалі дуже лаконічне і доброзичливе - по відношенню до користувачів, а не до вірусів, звичайно.

У верхньому правому куті екрану ви виявите три іконки. Натиснувши на першу з них, можна вибрати програми, які ви хочете захистити графічним паролем; ця функція тут носить назву «AppLock». Друга кнопка приведе вас до списку рекомендованих програм - на цьому творці CM Security, власне, і заробляють. Ну, а тап по третій іконці відкриє меню з усіма іншими можливостями програми. Розглянемо їх.

Для початку, CM Security вміє окремо сканувати SD-карти. Відразу їдемо далі - тут все зрозуміло.

У додатку є антизлодій, який, фактично, став такою ж обов'язковою складовою антивірусної програми, як антивірусний сканер. За допомогою АНТИВОР на сайті розробників можна дізнатися, де знаходиться ваш девайс, поставити на екран блокування повідомлення для того, хто знайде апарат, і задати звук сирени. Тут же вам знову запропонують зберегти важливі дані в хмарі, щоб вони не виявилися безповоротно втраченими, якщо вам все-таки не вдасться знайти свій гаджет.

У тому ж меню, що випадає знаходяться чорний список (як і в AVG, він дуже простенький) і налаштування. В налаштуваннях можна, крім іншого, задати параметри антивірусного сканера, в тому числі автоматичну перевірку, а також захистити акумулятор від перезарядження і змінити опції безпеки.

Для очищення телефону від «сміттєвих» даних і оптимізації роботи доведеться встановити ще один додаток від Cheetah Mobile - дуже популярну утиліту Clean Master. Не до кінця зрозуміло, чому розробники не об'єднали функціональність своїх програм, але так добре, працює Clean Master вельми гідно.

З одного боку, CM Security - це начебто нічим не примітна програма, окремо можна відзначити хіба що дуже високу швидкість її роботи. З іншого - вона ідеально підійде середньостатистичному, не надто вимогливому користувачеві: нічого зайвого, простота у використанні, всі справи. Звідси, втім, випливає і головний мінус: додатки, про які ми розповідали вище, можуть похвалитися деякими нехай і некритичними, але все ж корисними функціями, які в CM Security відсутні.

Kaspersky Internet Security ( «Лабораторія Касперського»)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,6

Безкоштовна версія мобільного антивіруса від «Лабораторії Касперського» пропонує досить скромну - в порівнянні з деякими конкурентами - функціональність. У базовому додатку є тільки антивірусний сканер, фільтр викликів і SMS та антизлодій.

У сканері можна налаштувати автоматичний запуск і задати дії при виявленні загрози. Також можна вказати, чи всі файли потрібно перевірити чи ж тільки додатки і архіви. З перевірки, до речі, можна виключити системні програми - це дещо зменшить час сканування.

Можливості захисту від крадіжки цілком собі стандартні. Можна змусити зниклий мобільник потайки сфотографувати зловмисника, включити сирену, заблокувати і знайти пристрій на карті і, нарешті, віддалено очистити апарат від особистих даних. Крім цього, антизлодій дозволяє відправляти на девайс команди і з інтернету, і в SMS, а також блокувати апарат в разі заміни SIM-карти. Загалом, нічого принципово нового.

У фільтрі дзвінків і SMS можна вказати відразу і заборонені, і дозволені контакти. Для кожної з цих категорією можна визначити, що саме заборонити або дозволити - скажімо, тільки SMS або ще й дзвінки. На жаль, створювати нові категорії, як в Dr.Web, не можна. Зате можна буквально одним дією заблокувати прийом SMS з номерів, в яких містяться літери. Це допоможе вам позбавитися від SMS-спаму.

Крім описаних можливостей платна версія мобільного KIS надає наступне: «просунутий» антивірус, веб-фільтр з захистом від фішингу, приховування конфіденційних контактів, дзвінків і SMS від сторонніх очей, а також блокування SMS, які містять небезпечні посилання.

Вибираємо антивірус для "Андроїда": великий огляд програм-захисників

Можливо, головний недолік так званих відкритих операційних систем - вразливість перед шкідливими програмами. І якщо не забезпечити своїм устроєм належний захист, віруси легко можуть нівелювати всі переваги таких систем. Сьогодні ми розповімо вам про ряд популярних додатків для мобільної ОС Android, які допоможуть не тільки вберегти свій смартфон або планшет від «брудного» коду, але і зберегти конфіденційність персональних даних, знайти загублений або вкрадений девайс, а також оптимізувати його роботу.

В нашу добірку потрапила рівно дюжина антивірусних програм від різних розробників. Складаючи цю добірку, ми орієнтувалися в першу чергу на два показники: популярність додатки в сервісі Google Play і хороший користувальницький рейтинг. З приблизною аудиторією і середньою оцінкою програм ви можете ознайомитися нижче по тексту. Звертаємо вашу увагу на те, що це не зовсім рейтинг. Описані додатки можуть сильно відрізнятися між собою, так що присвоювати їм якісь конкретні місця було б, мабуть, некоректно.

Описані додатки можуть сильно відрізнятися між собою, так що присвоювати їм якісь конкретні місця було б, мабуть, некоректно

Із задоволенням відзначимо, що в добірці знайшлося місце двом вітчизняним продуктам - мова про розробки відомих російських компаній Dr.Web і «Лабораторія Касперського». Забігаючи вперед, відразу скажемо, що «наші» додатка цілком гідні уваги. Окремо відзначимо Dr.Web v.9 Anti-virus, з якого ми і почнемо огляд.

Dr.Web v.9 Antivirus (розробник: Doctor Web)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн. У повній версії / більше 50 млн. У Light-версії

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4 у повній версії / 4,5 у Light-версії

Dr.Web v.9 Anti-virus представлений в Google Play в двох варіантах. Є істотно урізана Light-версія, а також повна, безкоштовно користуватися якою можна протягом двох тижнів. В Light-версії відсутні такі важливі функції, як антиспам, антизлодій, firewall і батьківський контроль , Тому розробники настійно радять обзавестися повноцінним рішенням. Його-то ми зараз і розглянемо.

Основний компонент Dr.Web v.9 Anti-virus - це, власне, антивірус. У головному меню можна включити або відключити монітор SpIDer Guard, який захищає систему в режимі реального часу, або активувати сканер. У сканері можна не тільки запустити швидку (скануються встановлені додатки) або повну (скануються всі файли) перевірку, а й самостійно задати директорії в менеджері файлів. У налаштуваннях програми можна вказати, чи хочете ви, щоб SpIDer Guard і сканер звертали увагу, наприклад, на файли в архівах і рекламні програми.

Під пунктом SpIDer Guard розташувався чорний список. Відразу зауважимо, що ця функція в Dr.Web v.9 Anti-virus реалізована краще, ніж в більшості аналогів. Тут можна не просто вказати номера, з яких ви не хочете приймати дзвінки та повідомлення. Можна, наприклад, тимчасово заблокувати взагалі всі вхідні дзвінки і SMS або заборонити прийом викликів тільки з тих номерів, які не мають в вашому списку контактів. Можна також створювати спеціальні списки і перемикатися між ними в залежності від ситуації. Ця фішка може виявитися дуже зручною, припустимо, якщо ви категорично не хочете розмовляти з начальством у вихідний день, але при цьому не хочете вимикати апарат.

Місцевий антизлодій також відрізняється хорошою функціональністю. Тут є - навскидку - все опції стандартного захисту від крадіжки. Наприклад, можна наказати програмі блокувати телефон в разі перезавантаження або заміни SIM-карти, видалити всі дані після 10 помилок при введенні пароля, дистанційно керувати девайсом за допомогою SMS і так далі. Зрозуміло, програма дозволяє також дізнатися місце розташування апарата. Крім цього, можна створити напис для екрану блокування , Яка поінформує знайшов телефон людини про те, як з вами зв'язатися.

Одна з відмінних рис АНТИВОР в Dr.Web v.9 Anti-virus - так звані довірені номера. Після того як ви вкажете номера друзів і близьких, віддалено взаємодіяти з загубленим або украденим гаджетом можна буде не тільки з комп'ютера, але і з інших телефонів.

У мобільному Dr.Web є ще одна досить рідкісна для подібних програм фішка - аналог батьківського контролю. За замовчуванням додаток блокує лише сайти, які містять шкідливі програми. Але можна «попросити» антивірус фільтрувати ресурси, які містять, наприклад, інформацію про наркотики та тероризмі, а також блокувати соціальні мережі і чати.

І, нарешті, програма містить зручний брандмауер. З його допомогою ви можете контролювати доступ різних додатків до інтернету, стежити за витратою трафіку і навіть «дозувати» трафік, наприклад, задати обмеження в 100 МБ в день.

Що ж, Dr.Web користується великою популярністю безумовно не просто так. Якщо вам потрібен саме антивірус, позбавлений всілякої «мішури», це додаток цілком можна розглядати. Тим більше що ліцензія на рік коштує менше, ніж у більшості конкурентів.

Avast Mobile Security & Antivirus (Avast Software)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4

Базовий набір функцій Avast Mobile Security & Antivirus включає в себе сканування на віруси, перевірку надійності мережі Wi-Fi, захист додатків за допомогою пін-коду, фільтр дзвінків і SMS, брандмауер, а також лічильник трафіку і монітор додатків. Антивор, як і утиліти для бекапа і економії заряду батареї, доведеться встановити додатково.

Антивірусний сканер дозволяє налаштовувати автоматичну перевірку (це, на жаль, зустрічається не у всіх подібних програмах), а також задавати категорії даних для сканування. Ви можете як просканувати пристрій повністю, так і попросити Avast перевірити, скажімо, тільки додатки. На відміну від Dr.Web, тутешній сканер не дозволяє вказувати конкретні папки.

Функція «Безпека Wi-Fi» може виявитися корисною, якщо ви використовуєте публічні точки доступу. Avast визначить, наскільки надійно шифрування мережі, і перевірить її на предмет вразливостей.

Антивор традиційно допоможе вам визначити місцезнаходження зниклого або вкраденого девайса. Скористатися цією можливістю можна безпосередньо на сайті програми (як і у випадку з аналогами). Антивор також дозволяє віддалено управляти пристроєм через SMS.

Крім цього антизлодій в преміум-версії вміє робити фотографії або голос «несанкціонованого» власника, коли той спробує розблокувати апарат або зробити дзвінок. Це підвищить шанси на те, що ваш гаджет благополучно до вас повернеться, а зловмисник понесе заслужене покарання. У платній версії програми є ще одна цікава фішка. Якщо ваш пристрій виявиться за межами заданого радіуса, автоматично здійсниться заданий вами дію, наприклад, включиться сирена або станеться блокування .

З блокуванням додатків все зрозуміло без зайвих слів. Якщо якийсь додаток містить, наприклад, ваші конфіденційні дані, можна захистити його пін-кодом. Для відновлення пін-коду програма попросить вас або завести обліковий запис в системі Avast, або вказати додатковий номер телефону. У безкоштовної версії програми можна захистити тільки два додатки. Щоб встановлювати пін-коди на необмежену кількість додатків, потрібно купити преміум.

Окремо зупинятися на брандмауері, лічильнику трафіку і моніторі додатків ми не станемо - тут все абсолютно стандартно.

Наостанок зазначимо додаткові функції, які надає преміум. По-перше, платна версія дозволить вам віддалено відправляти SMS. По-друге, в ній є спеціальний детектор , За допомогою якого можна ефективно позбавлятися від рекламних повідомлень в додатках. По-третє, в преміум-версії мобільного Avast можна віддалено відновлювати не тільки журнали дзвінків і SMS, список контактів і фотографії, а й додатки, а також музику і відео.

До речі, розробники пропонують «прокачати» до преміум в тому числі на безкоштовній (ну, майже) основі. Щоб отримати пробну платну версію на місяць, користувачеві необхідно запропонувати спробувати Avast п'яти людям зі свого списку контактів. Точно таким же чином можна продовжити преміум на термін до трьох місяців. А тепер, як то кажуть, нюанс: якщо ваш тарифний план не включає безкоштовну відправку SMS, з балансу буде списана, власне, вартість п'яти повідомлень. Звичайно, це буде дешевше , Ніж просто купити преміум, але все одно злегка неприємно.

Інших серйозних претензій до Avast Mobile Security & Antivirus у нас, мабуть, немає. Зауважимо, що користувачі, які поставили програмі низьку оцінку в Google Play, в основній своїй масі скаржаться на високе споживання апаратних ресурсів і баггі. Але при тестуванні особисто ми не зіткнулися ні з тим, ні з іншим.

AVG (AVG Mobile)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн. У безкоштовної версії (для смартфонів) / більше 100 тис. У платній версії

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4 у безкоштовної версії (для смартфонів) / 4,6 у платній версії.

Взагалі, в Google Play є два безкоштовних варіанту антивіруса AVG - для смартфонів і планшетів. Але їх функціональність практично не відрізняється, і різниця зводиться, що й зрозуміло, до інтерфейсу.

«Бонусні» можливості платної версії програми перетинаються з тими, що були у випадку з Avast. Так, купивши AVG, ви отримаєте додатково: камеру- «пастку», яка зробить фото людини, який спробує зламати ваш телефон, можливість блокування пристрою в разі заміни SIM-карти, захист програм і налаштувань паролем, а також резервне копіювання додатків на SD- карту. Крім цього, ви позбудетеся від реклами всередині програми. Деякі можливості «просунутої» версії можна безкоштовно випробувати протягом місяця.

AVG складається з чотирьох головних компонентів - це «Захист», «Захист від крадіжки», «Продуктивність» і «Конфіденційність».

У блоці «Захист» ви виявите набір антивірусних функцій. Програма дозволяє провести як повне, так і вибіркове сканування. Можна також перевірити інший пристрій (для цього, правда, буде потрібно завантажити додатковий «модуль» AVG Zen) і - в автоматичному режимі - зовнішню систему зберігання даних. До речі, згадана утиліта AVG Zen надасть можливість не просто перевіряти, а й дистанційно керувати гаджетами, які ви зареєструєте системі. А ще в AVG можна задати частоту автоматичної перевірки, вибрати рівень чутливості сканера і визначити, чи бажаєте ви серфить по інтернету в безпечному режимі .

Антивор пропонує вже звичні можливості: визначення місцезнаходження девайса, автоматичну або віддалено керовану блокування і так далі. Повторимося, камера- «пастка» і блокування апарату в разі заміни SIM-карти доступні тільки в повній версії продукту.

Розглянемо блок «Конфіденційність». Він складається зі звичайного - в порівнянні з Dr.Web навіть простенького - чорного списку, досить зручною можливості видалення даних (в тому числі по категорії), блокування і резервного копіювання додатків (ці фішки доступні в платній версії), а також функції «Конфіденційність в інтернеті ». Остання з названих можливостей не «вшита». Її, як і Zen, потрібно встановлювати окремо - в цьому випадку мова йде про програму AVG PrivacyFix. Ця утиліта призначена в першу чергу для управління настройками конфіденційності в соцмережах .

Як легко можна здогадатися з назви, блок «Продуктивність» присвячений оптимізації роботи девайса. У ньому можна переключити апарат в режим економного енергоспоживання, « вбити »Непотрібні процеси, вивчити« вага »додатків і моніторити споживаний ними трафік. Крім цього AVG дозволяє очищати кеш, але ... і для цього потрібно встановити додаткову програму, на цей раз AVG Cleaner.

Напевно, ви вже здогадалися, який один з головних недоліків AVG. Відверто кажучи, необхідність додатково завантажувати відразу декілька окремих утиліт, щоб отримати повну функціональність, дуже напружує. При цьому рішення від AVG не тільки не перевершує багатьох конкурентів, але і місцями їм поступається. З плюсів можна виділити зручний інтерфейс і можливість керувати іншими пристроями. Ще один позитивний нюанс: на відміну від більшості конкурентів, повна версія AVG просить внести лише один платіж, а не заохочувати розробників раз на місяць або рік.

CM Security (Cheetah Mobile)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,7

Ось ми і дісталися до першого з нашого списку повністю безкоштовного антивіруса .

На основному екрані CM Security ви відразу побачите дві великі кнопки - кнопку швидкого сканування системи і «Хмарне сховище».

Після закінчення сканування програма детально розповість вам про виявлені проблеми і, природно, запропонує їх вирішити. Просто, зручно і наочно.

Місцеве хмарне сховище дозволяє зберігати до 2 ГБ різних даних з вашого пристрою в зашифрованому вигляді, а якщо точніше - контакти, SMS, фото і журнал викликів. Тут теж немає нічого складного. Додаток CM Security взагалі дуже лаконічне і доброзичливе - по відношенню до користувачів, а не до вірусів, звичайно.

У верхньому правому куті екрану ви виявите три іконки. Натиснувши на першу з них, можна вибрати програми, які ви хочете захистити графічним паролем; ця функція тут носить назву «AppLock». Друга кнопка приведе вас до списку рекомендованих програм - на цьому творці CM Security, власне, і заробляють. Ну, а тап по третій іконці відкриє меню з усіма іншими можливостями програми. Розглянемо їх.

Для початку, CM Security вміє окремо сканувати SD-карти. Відразу їдемо далі - тут все зрозуміло.

У додатку є антизлодій, який, фактично, став такою ж обов'язковою складовою антивірусної програми, як антивірусний сканер. За допомогою АНТИВОР на сайті розробників можна дізнатися, де знаходиться ваш девайс, поставити на екран блокування повідомлення для того, хто знайде апарат, і задати звук сирени. Тут же вам знову запропонують зберегти важливі дані в хмарі, щоб вони не виявилися безповоротно втраченими, якщо вам все-таки не вдасться знайти свій гаджет.

У тому ж меню, що випадає знаходяться чорний список (як і в AVG, він дуже простенький) і налаштування. В налаштуваннях можна, крім іншого, задати параметри антивірусного сканера, в тому числі автоматичну перевірку, а також захистити акумулятор від перезарядження і змінити опції безпеки.

Для очищення телефону від «сміттєвих» даних і оптимізації роботи доведеться встановити ще один додаток від Cheetah Mobile - дуже популярну утиліту Clean Master. Не до кінця зрозуміло, чому розробники не об'єднали функціональність своїх програм, але так добре, працює Clean Master вельми гідно.

З одного боку, CM Security - це начебто нічим не примітна програма, окремо можна відзначити хіба що дуже високу швидкість її роботи. З іншого - вона ідеально підійде середньостатистичному, не надто вимогливому користувачеві: нічого зайвого, простота у використанні, всі справи. Звідси, втім, випливає і головний мінус: додатки, про які ми розповідали вище, можуть похвалитися деякими нехай і некритичними, але все ж корисними функціями, які в CM Security відсутні.

Kaspersky Internet Security ( «Лабораторія Касперського»)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,6

Безкоштовна версія мобільного антивіруса від «Лабораторії Касперського» пропонує досить скромну - в порівнянні з деякими конкурентами - функціональність. У базовому додатку є тільки антивірусний сканер, фільтр викликів і SMS та антизлодій.

У сканері можна налаштувати автоматичний запуск і задати дії при виявленні загрози. Також можна вказати, чи всі файли потрібно перевірити чи ж тільки додатки і архіви. З перевірки, до речі, можна виключити системні програми - це дещо зменшить час сканування.

Можливості захисту від крадіжки цілком собі стандартні. Можна змусити зниклий мобільник потайки сфотографувати зловмисника, включити сирену, заблокувати і знайти пристрій на карті і, нарешті, віддалено очистити апарат від особистих даних. Крім цього, антизлодій дозволяє відправляти на девайс команди і з інтернету, і в SMS, а також блокувати апарат в разі заміни SIM-карти. Загалом, нічого принципово нового.

У фільтрі дзвінків і SMS можна вказати відразу і заборонені, і дозволені контакти. Для кожної з цих категорією можна визначити, що саме заборонити або дозволити - скажімо, тільки SMS або ще й дзвінки. На жаль, створювати нові категорії, як в Dr.Web, не можна. Зате можна буквально одним дією заблокувати прийом SMS з номерів, в яких містяться літери. Це допоможе вам позбавитися від SMS-спаму.

Крім описаних можливостей платна версія мобільного KIS надає наступне: «просунутий» антивірус, веб-фільтр з захистом від фішингу, приховування конфіденційних контактів, дзвінків і SMS від сторонніх очей, а також блокування SMS, які містять небезпечні посилання.

Вибираємо антивірус для "Андроїда": великий огляд програм-захисників

Можливо, головний недолік так званих відкритих операційних систем - вразливість перед шкідливими програмами. І якщо не забезпечити своїм устроєм належний захист, віруси легко можуть нівелювати всі переваги таких систем. Сьогодні ми розповімо вам про ряд популярних додатків для мобільної ОС Android, які допоможуть не тільки вберегти свій смартфон або планшет від «брудного» коду, але і зберегти конфіденційність персональних даних, знайти загублений або вкрадений девайс, а також оптимізувати його роботу.

В нашу добірку потрапила рівно дюжина антивірусних програм від різних розробників. Складаючи цю добірку, ми орієнтувалися в першу чергу на два показники: популярність додатки в сервісі Google Play і хороший користувальницький рейтинг. З приблизною аудиторією і середньою оцінкою програм ви можете ознайомитися нижче по тексту. Звертаємо вашу увагу на те, що це не зовсім рейтинг. Описані додатки можуть сильно відрізнятися між собою, так що присвоювати їм якісь конкретні місця було б, мабуть, некоректно.

Описані додатки можуть сильно відрізнятися між собою, так що присвоювати їм якісь конкретні місця було б, мабуть, некоректно

Із задоволенням відзначимо, що в добірці знайшлося місце двом вітчизняним продуктам - мова про розробки відомих російських компаній Dr.Web і «Лабораторія Касперського». Забігаючи вперед, відразу скажемо, що «наші» додатка цілком гідні уваги. Окремо відзначимо Dr.Web v.9 Anti-virus, з якого ми і почнемо огляд.

Dr.Web v.9 Antivirus (розробник: Doctor Web)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн. У повній версії / більше 50 млн. У Light-версії

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4 у повній версії / 4,5 у Light-версії

Dr.Web v.9 Anti-virus представлений в Google Play в двох варіантах. Є істотно урізана Light-версія, а також повна, безкоштовно користуватися якою можна протягом двох тижнів. В Light-версії відсутні такі важливі функції, як антиспам, антизлодій, firewall і батьківський контроль , Тому розробники настійно радять обзавестися повноцінним рішенням. Його-то ми зараз і розглянемо.

Основний компонент Dr.Web v.9 Anti-virus - це, власне, антивірус. У головному меню можна включити або відключити монітор SpIDer Guard, який захищає систему в режимі реального часу, або активувати сканер. У сканері можна не тільки запустити швидку (скануються встановлені додатки) або повну (скануються всі файли) перевірку, а й самостійно задати директорії в менеджері файлів. У налаштуваннях програми можна вказати, чи хочете ви, щоб SpIDer Guard і сканер звертали увагу, наприклад, на файли в архівах і рекламні програми.

Під пунктом SpIDer Guard розташувався чорний список. Відразу зауважимо, що ця функція в Dr.Web v.9 Anti-virus реалізована краще, ніж в більшості аналогів. Тут можна не просто вказати номера, з яких ви не хочете приймати дзвінки та повідомлення. Можна, наприклад, тимчасово заблокувати взагалі всі вхідні дзвінки і SMS або заборонити прийом викликів тільки з тих номерів, які не мають в вашому списку контактів. Можна також створювати спеціальні списки і перемикатися між ними в залежності від ситуації. Ця фішка може виявитися дуже зручною, припустимо, якщо ви категорично не хочете розмовляти з начальством у вихідний день, але при цьому не хочете вимикати апарат.

Місцевий антизлодій також відрізняється хорошою функціональністю. Тут є - навскидку - все опції стандартного захисту від крадіжки. Наприклад, можна наказати програмі блокувати телефон в разі перезавантаження або заміни SIM-карти, видалити всі дані після 10 помилок при введенні пароля, дистанційно керувати девайсом за допомогою SMS і так далі. Зрозуміло, програма дозволяє також дізнатися місце розташування апарата. Крім цього, можна створити напис для екрану блокування , Яка поінформує знайшов телефон людини про те, як з вами зв'язатися.

Одна з відмінних рис АНТИВОР в Dr.Web v.9 Anti-virus - так звані довірені номера. Після того як ви вкажете номера друзів і близьких, віддалено взаємодіяти з загубленим або украденим гаджетом можна буде не тільки з комп'ютера, але і з інших телефонів.

У мобільному Dr.Web є ще одна досить рідкісна для подібних програм фішка - аналог батьківського контролю. За замовчуванням додаток блокує лише сайти, які містять шкідливі програми. Але можна «попросити» антивірус фільтрувати ресурси, які містять, наприклад, інформацію про наркотики та тероризмі, а також блокувати соціальні мережі і чати.

І, нарешті, програма містить зручний брандмауер. З його допомогою ви можете контролювати доступ різних додатків до інтернету, стежити за витратою трафіку і навіть «дозувати» трафік, наприклад, задати обмеження в 100 МБ в день.

Що ж, Dr.Web користується великою популярністю безумовно не просто так. Якщо вам потрібен саме антивірус, позбавлений всілякої «мішури», це додаток цілком можна розглядати. Тим більше що ліцензія на рік коштує менше, ніж у більшості конкурентів.

Avast Mobile Security & Antivirus (Avast Software)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4

Базовий набір функцій Avast Mobile Security & Antivirus включає в себе сканування на віруси, перевірку надійності мережі Wi-Fi, захист додатків за допомогою пін-коду, фільтр дзвінків і SMS, брандмауер, а також лічильник трафіку і монітор додатків. Антивор, як і утиліти для бекапа і економії заряду батареї, доведеться встановити додатково.

Антивірусний сканер дозволяє налаштовувати автоматичну перевірку (це, на жаль, зустрічається не у всіх подібних програмах), а також задавати категорії даних для сканування. Ви можете як просканувати пристрій повністю, так і попросити Avast перевірити, скажімо, тільки додатки. На відміну від Dr.Web, тутешній сканер не дозволяє вказувати конкретні папки.

Функція «Безпека Wi-Fi» може виявитися корисною, якщо ви використовуєте публічні точки доступу. Avast визначить, наскільки надійно шифрування мережі, і перевірить її на предмет вразливостей.

Антивор традиційно допоможе вам визначити місцезнаходження зниклого або вкраденого девайса. Скористатися цією можливістю можна безпосередньо на сайті програми (як і у випадку з аналогами). Антивор також дозволяє віддалено управляти пристроєм через SMS.

Крім цього антизлодій в преміум-версії вміє робити фотографії або голос «несанкціонованого» власника, коли той спробує розблокувати апарат або зробити дзвінок. Це підвищить шанси на те, що ваш гаджет благополучно до вас повернеться, а зловмисник понесе заслужене покарання. У платній версії програми є ще одна цікава фішка. Якщо ваш пристрій виявиться за межами заданого радіуса, автоматично здійсниться заданий вами дію, наприклад, включиться сирена або станеться блокування .

З блокуванням додатків все зрозуміло без зайвих слів. Якщо якийсь додаток містить, наприклад, ваші конфіденційні дані, можна захистити його пін-кодом. Для відновлення пін-коду програма попросить вас або завести обліковий запис в системі Avast, або вказати додатковий номер телефону. У безкоштовної версії програми можна захистити тільки два додатки. Щоб встановлювати пін-коди на необмежену кількість додатків, потрібно купити преміум.

Окремо зупинятися на брандмауері, лічильнику трафіку і моніторі додатків ми не станемо - тут все абсолютно стандартно.

Наостанок зазначимо додаткові функції, які надає преміум. По-перше, платна версія дозволить вам віддалено відправляти SMS. По-друге, в ній є спеціальний детектор , За допомогою якого можна ефективно позбавлятися від рекламних повідомлень в додатках. По-третє, в преміум-версії мобільного Avast можна віддалено відновлювати не тільки журнали дзвінків і SMS, список контактів і фотографії, а й додатки, а також музику і відео.

До речі, розробники пропонують «прокачати» до преміум в тому числі на безкоштовній (ну, майже) основі. Щоб отримати пробну платну версію на місяць, користувачеві необхідно запропонувати спробувати Avast п'яти людям зі свого списку контактів. Точно таким же чином можна продовжити преміум на термін до трьох місяців. А тепер, як то кажуть, нюанс: якщо ваш тарифний план не включає безкоштовну відправку SMS, з балансу буде списана, власне, вартість п'яти повідомлень. Звичайно, це буде дешевше , Ніж просто купити преміум, але все одно злегка неприємно.

Інших серйозних претензій до Avast Mobile Security & Antivirus у нас, мабуть, немає. Зауважимо, що користувачі, які поставили програмі низьку оцінку в Google Play, в основній своїй масі скаржаться на високе споживання апаратних ресурсів і баггі. Але при тестуванні особисто ми не зіткнулися ні з тим, ні з іншим.

AVG (AVG Mobile)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн. У безкоштовної версії (для смартфонів) / більше 100 тис. У платній версії

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4 у безкоштовної версії (для смартфонів) / 4,6 у платній версії.

Взагалі, в Google Play є два безкоштовних варіанту антивіруса AVG - для смартфонів і планшетів. Але їх функціональність практично не відрізняється, і різниця зводиться, що й зрозуміло, до інтерфейсу.

«Бонусні» можливості платної версії програми перетинаються з тими, що були у випадку з Avast. Так, купивши AVG, ви отримаєте додатково: камеру- «пастку», яка зробить фото людини, який спробує зламати ваш телефон, можливість блокування пристрою в разі заміни SIM-карти, захист програм і налаштувань паролем, а також резервне копіювання додатків на SD- карту. Крім цього, ви позбудетеся від реклами всередині програми. Деякі можливості «просунутої» версії можна безкоштовно випробувати протягом місяця.

AVG складається з чотирьох головних компонентів - це «Захист», «Захист від крадіжки», «Продуктивність» і «Конфіденційність».

У блоці «Захист» ви виявите набір антивірусних функцій. Програма дозволяє провести як повне, так і вибіркове сканування. Можна також перевірити інший пристрій (для цього, правда, буде потрібно завантажити додатковий «модуль» AVG Zen) і - в автоматичному режимі - зовнішню систему зберігання даних. До речі, згадана утиліта AVG Zen надасть можливість не просто перевіряти, а й дистанційно керувати гаджетами, які ви зареєструєте системі. А ще в AVG можна задати частоту автоматичної перевірки, вибрати рівень чутливості сканера і визначити, чи бажаєте ви серфить по інтернету в безпечному режимі .

Антивор пропонує вже звичні можливості: визначення місцезнаходження девайса, автоматичну або віддалено керовану блокування і так далі. Повторимося, камера- «пастка» і блокування апарату в разі заміни SIM-карти доступні тільки в повній версії продукту.

Розглянемо блок «Конфіденційність». Він складається зі звичайного - в порівнянні з Dr.Web навіть простенького - чорного списку, досить зручною можливості видалення даних (в тому числі по категорії), блокування і резервного копіювання додатків (ці фішки доступні в платній версії), а також функції «Конфіденційність в інтернеті ». Остання з названих можливостей не «вшита». Її, як і Zen, потрібно встановлювати окремо - в цьому випадку мова йде про програму AVG PrivacyFix. Ця утиліта призначена в першу чергу для управління настройками конфіденційності в соцмережах .

Як легко можна здогадатися з назви, блок «Продуктивність» присвячений оптимізації роботи девайса. У ньому можна переключити апарат в режим економного енергоспоживання, « вбити »Непотрібні процеси, вивчити« вага »додатків і моніторити споживаний ними трафік. Крім цього AVG дозволяє очищати кеш, але ... і для цього потрібно встановити додаткову програму, на цей раз AVG Cleaner.

Напевно, ви вже здогадалися, який один з головних недоліків AVG. Відверто кажучи, необхідність додатково завантажувати відразу декілька окремих утиліт, щоб отримати повну функціональність, дуже напружує. При цьому рішення від AVG не тільки не перевершує багатьох конкурентів, але і місцями їм поступається. З плюсів можна виділити зручний інтерфейс і можливість керувати іншими пристроями. Ще один позитивний нюанс: на відміну від більшості конкурентів, повна версія AVG просить внести лише один платіж, а не заохочувати розробників раз на місяць або рік.

CM Security (Cheetah Mobile)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,7

Ось ми і дісталися до першого з нашого списку повністю безкоштовного антивіруса .

На основному екрані CM Security ви відразу побачите дві великі кнопки - кнопку швидкого сканування системи і «Хмарне сховище».

Після закінчення сканування програма детально розповість вам про виявлені проблеми і, природно, запропонує їх вирішити. Просто, зручно і наочно.

Місцеве хмарне сховище дозволяє зберігати до 2 ГБ різних даних з вашого пристрою в зашифрованому вигляді, а якщо точніше - контакти, SMS, фото і журнал викликів. Тут теж немає нічого складного. Додаток CM Security взагалі дуже лаконічне і доброзичливе - по відношенню до користувачів, а не до вірусів, звичайно.

У верхньому правому куті екрану ви виявите три іконки. Натиснувши на першу з них, можна вибрати програми, які ви хочете захистити графічним паролем; ця функція тут носить назву «AppLock». Друга кнопка приведе вас до списку рекомендованих програм - на цьому творці CM Security, власне, і заробляють. Ну, а тап по третій іконці відкриє меню з усіма іншими можливостями програми. Розглянемо їх.

Для початку, CM Security вміє окремо сканувати SD-карти. Відразу їдемо далі - тут все зрозуміло.

У додатку є антизлодій, який, фактично, став такою ж обов'язковою складовою антивірусної програми, як антивірусний сканер. За допомогою АНТИВОР на сайті розробників можна дізнатися, де знаходиться ваш девайс, поставити на екран блокування повідомлення для того, хто знайде апарат, і задати звук сирени. Тут же вам знову запропонують зберегти важливі дані в хмарі, щоб вони не виявилися безповоротно втраченими, якщо вам все-таки не вдасться знайти свій гаджет.

У тому ж меню, що випадає знаходяться чорний список (як і в AVG, він дуже простенький) і налаштування. В налаштуваннях можна, крім іншого, задати параметри антивірусного сканера, в тому числі автоматичну перевірку, а також захистити акумулятор від перезарядження і змінити опції безпеки.

Для очищення телефону від «сміттєвих» даних і оптимізації роботи доведеться встановити ще один додаток від Cheetah Mobile - дуже популярну утиліту Clean Master. Не до кінця зрозуміло, чому розробники не об'єднали функціональність своїх програм, але так добре, працює Clean Master вельми гідно.

З одного боку, CM Security - це начебто нічим не примітна програма, окремо можна відзначити хіба що дуже високу швидкість її роботи. З іншого - вона ідеально підійде середньостатистичному, не надто вимогливому користувачеві: нічого зайвого, простота у використанні, всі справи. Звідси, втім, випливає і головний мінус: додатки, про які ми розповідали вище, можуть похвалитися деякими нехай і некритичними, але все ж корисними функціями, які в CM Security відсутні.

Kaspersky Internet Security ( «Лабораторія Касперського»)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,6

Безкоштовна версія мобільного антивіруса від «Лабораторії Касперського» пропонує досить скромну - в порівнянні з деякими конкурентами - функціональність. У базовому додатку є тільки антивірусний сканер, фільтр викликів і SMS та антизлодій.

У сканері можна налаштувати автоматичний запуск і задати дії при виявленні загрози. Також можна вказати, чи всі файли потрібно перевірити чи ж тільки додатки і архіви. З перевірки, до речі, можна виключити системні програми - це дещо зменшить час сканування.

Можливості захисту від крадіжки цілком собі стандартні. Можна змусити зниклий мобільник потайки сфотографувати зловмисника, включити сирену, заблокувати і знайти пристрій на карті і, нарешті, віддалено очистити апарат від особистих даних. Крім цього, антизлодій дозволяє відправляти на девайс команди і з інтернету, і в SMS, а також блокувати апарат в разі заміни SIM-карти. Загалом, нічого принципово нового.

У фільтрі дзвінків і SMS можна вказати відразу і заборонені, і дозволені контакти. Для кожної з цих категорією можна визначити, що саме заборонити або дозволити - скажімо, тільки SMS або ще й дзвінки. На жаль, створювати нові категорії, як в Dr.Web, не можна. Зате можна буквально одним дією заблокувати прийом SMS з номерів, в яких містяться літери. Це допоможе вам позбавитися від SMS-спаму.

Крім описаних можливостей платна версія мобільного KIS надає наступне: «просунутий» антивірус, веб-фільтр з захистом від фішингу, приховування конфіденційних контактів, дзвінків і SMS від сторонніх очей, а також блокування SMS, які містять небезпечні посилання.

Ось, власне, и все. Для додатки від однієї з провідних компаній в області комп'ютерної безпеки, на наш погляд, замало. Втім, «Лабораторія Касперського» зарекомендувала себе як досить надійний бренд, і це, в принципі, може схилити чашу терезів на користь її застосування.

ESET Mobile Security & Antivirus (ESET)

Кількість скачувань в Google Play: більше 1 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,6

Як і «Лабораторія Касперського», автори ESET Mobile Security & Antivirus не надто балують користувачів функціональністю в безкоштовній версії. В цьому випадку вам також доведеться заплатити за ряд фішок, які деякі інші розробники пропонують просто за «спасибі». Йдеться про таких функціях: автоматичне блокування апарату в разі його крадіжки, сканування за розкладом (можна ще встановити автоматичне сканування під час зарядки девайса), автоматичне оновлення бази сигнатур, настройка вхідних дзвінків і повідомлень, а також загальний «аудит» безпеки пристрою .

Базова версія програми включає в себе хіба що, хм, базові функції, яких в ESET Mobile Security & Antivirus, на жаль, не так вже й багато.

В налаштуваннях антивірусного сканера можна лише вказати рівень сканування, вибравши один з трьох параметрів. У платній версії програми, як уже було сказано, присутні також можливості сканування за розкладом і під час зарядки пристрою. В розширених настройках програми додаткових опцій сканера ви не знайдете.

Антивор в ESET Mobile Security & Antivirus вміє робити, з більшого, те ж саме, що і його «колеги». Зокрема він підкаже вам GPS-координати вашого девайса, при необхідності включить сирену, сфотографує зловмисника і надасть віддалене управління апаратом через веб або SMS. Тут можна задати і довірені номера, за допомогою яких можна скинути пароль , Якщо ви його забули. Ця фішка не те щоб унікальна, але є далеко не у всіх аналогах. Крім цього, якщо ви помітите свій гаджет в системі ESET як загублений, всі дії, які будуть відбуватися з ним, будуть направлятися до вашого профілю. Це допоможе вам і поліції «вирахувати» злодія.

Нарешті, можна включити антифішинг для безпечного інтернет-серфінгу і захистити налаштування програми паролем.

Підсумок: в плані функціональності - і не тільки у безкоштовній версії - ESET Mobile Security & Antivirus на тлі ряду конкурентів виглядає не дуже привабливо. До речі, безкоштовно користуватися преміум-варіантом програми можна протягом місяця.

360 Security (Qihoo 360)

Кількість скачувань в Google Play: понад 100 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,5

Як і CM Security, програма 360 Security поєднує в собі стандартні функції антивірусної програми і додатків, які оптимізують роботу системи, таких як Clean Master. Все це абсолютно безкоштовно. По всій видимості, розробники заробляють на рекламі, яка відображається в меню установки додатків.

Управління основними функціями 360 Security виконано в дуже лаконічному стилі. Вибравши один з трьох головних екранів, можна очистити кеш, оптимізувати пам'ять або провести сканування на віруси.

Додаткові функції можна виявити в окремому меню. «Асортимент» можливостей практично такий же, як у CM Security. Того, що є, більшості користувачів буде досить. Набір функцій включає в себе можливість дізнаватися місце розташування телефону, захищати паролем додатка, журнали дзвінків і SMS і інші дані, додавати небажані контакти в чорний список, управляти встановленими додатками і видаляти їх і, нарешті, стежити за витрачанням інтернет-трафіку і встановлювати на нього ліміт .

З істотних плюсів можна відзначити швидку роботу додатка, а також корисні функції по оптимізації системи . До основних мінусів ми віднесемо брак віддаленого управління апаратом і відсутність запланованого автоматичного сканування. Загалом, 360 Security - це майже що «близнюк» CM Security. Тільки на російську мову додаток 360 Security переведено відчутно гірше.

Avira Antivirus Security (Avira)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,3

За своєю функціональністю додаток Avira Antivirus Security недалеко пішло від тих же KIS і ESET. На користь цієї програми, проте, говорить те, що без малого всі фішки доступні в безкоштовній версії. За гроші ви додатково отримаєте хіба що безпечний інтернет-серфінг, часте автоматичне оновлення бази (у безкоштовній версії запит відбувається раз на добу) і технічну підтримку.

А так - все знайоме. Є антивірус, в якому можна задати параметри перевірки (типи файлів, пошук adware-програм і підозрілих додатків) і перевірку за розкладом.

Після реєстрації в системі Avira антизлодій покаже за запитом розташування вашого девайса, включить сирену і видалить дані з пристрою або заблокує його. Опція з довіреними номерами в цьому додатку відсутній.

Як і в багатьох програмах від конкурентів Avira, тут можна захистити паролем вибрані додатки.

Знову ж таки, як і майже у всіх інших розглянутих сьогодні рішеннях, в Avira можна «забанити» якісь конкретні номери або взагалі всі номери, яких немає в списку ваших контактів. Також можна переглянути, хто з чорного списку намагався до вас додзвонитися або відправити вам повідомлення.

А ось тепер - про цікаве. Avira вміє виявляти в вашому списку контактів адреси електронної пошти, які піддавалися атакам . Також програма підкаже, які компанії останнім часом користувалися особливою популярністю у хакерів. Звичайно, далеко не факт, що листи, відправлені з «підозрілого» ящика, зможуть вам як-небудь нашкодити, але взяти їх на замітку не завадить. За цю функцію впевнено ставимо додатком плюсик.

Крім цього, Avira радує симпатичним і не перевантаженим інтерфейсом і, як наслідок, зручністю у використанні, ну а головне: без малого всі важливі функції доступні у безкоштовній версії. Хоча, звичайно, в порівнянні з іншою програмою на «А» - Avast - можливості Avira не вражають. Наостанок зауважимо, що російській версії цього додатка не існує - для багатьох це може стати істотним мінусом.

McAfee Security & Antivirus (McAfee (Intel Security))

McAfee Security & Antivirus (McAfee (Intel Security))

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,3

Як і Avira, додаток McAfee Security & Antivirus досить лояльно по відношенню до користувачів, які не хочуть купувати антивірус для свого мобільного девайса. Відмінності платної версії від безкоштовної не надто суттєві: повний варіант додатково надасть хіба що техпідтримку і можливість резервного копіювання мультимедійних даних, а також позбавить вас від реклами всередині програми.

Антивірус в цьому додатку перевіряє, фактично, все. Програма вміє не тільки сканувати систему (включаючи файли на флешці), але і розпізнавати шкідливий код і посилання в SMS, повідомленнях в соціальних мережах , Електронних листах і так далі. McAfee Security & Antivirus навіть здатна визначати підозрілі посилання в QR-кодах! Також в програмі можна встановлювати регулярність і час сканування і оновлення антивірусних баз. А ось вибирати конкретні директорії для перевірки не можна.

Набір можливостей захисту від крадіжки цілком гідний. Можна дистанційно керувати даними і захистом девайса за допомогою облікового запису в системі і за допомогою SMS. При необхідності контактні дані та SMS на втраченому або вкраденому апараті будуть зарезервовані - і їх можна буде відновити на новому пристрої. І, звичайно ж, за допомогою цього додатка можна включити сирену, а також отримати координати гаджета і фотографію зловмисника. Загалом, антизлодій у McAfee вийшов добротний.

До речі, на відміну від багатьох інших програм, рішення від McAfee підкреслює, що, наприклад, за SMS, в яких ви відправляли команди на свій апарат, і інші передані дані оператор може списувати з вашого балансу гроші.

Для використання АНТИВОР вам, природно, потрібно зареєструватися в системі. Крім іншого програма попросить вас придумати «єдиний» пін-код - надалі вам доведеться вводити його при зміні різних персональних налаштувань, наприклад, при блокуванні додатків.

У блоці «Конфіденційність» ви можете вивчити, до яких даними мають доступ встановлені програми, захистити додатки пін-кодом, налаштувати і вибрати один з декількох профілів використання апарату (що, до речі, дуже зручно, якщо пристроєм користуєтеся не тільки ви), а також створити списки заборонених і дозволених контактів. В принципі, тут є практично все, що може вам знадобитися.

Додаток також забезпечує безпечну роботу в інтернеті і аналізує з'єднання Wi-Fi.

Безкоштовна версія McAfee Security & Antivirus дозволяє робити резервну копію списку контактів, журналу викликів і SMS, в тому числі в автоматичному режимі, що передбачено для регулярної актуалізації. Якщо ви купите повну версію програми, зможете робити також резервну копію мультимедіа-файлів.

McAfee Security & Antivirus заслуговує на увагу не тільки через непоганий функціональності, але і завдяки досить гнучким налаштувань. Єдиний нюанс: додаток досить круте, в тому числі в плані інтерфейсу, і тим, хто зовсім не хоче морочитися з параметрами, напевно, краще доглянути що-небудь простіше.

Norton Security & Antivirus (NortonMobile)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4

Чесно кажучи, додаток Norton Security & Antivirus відразу викликає не дуже позитивні емоції. Розробники програми грішать тим же, чим «Лабораторія Касперського» і ESET. Щоб отримати доступ до так званого раднику по додатках, резервного копіювання, веб-захисту і блокування викликів і SMS, доведеться заплатити.

Віднімаємо з «джентльменського набору» зазначені вище функції - і отримуємо в залишку не дуже спокусливі можливості. Фактично, безкоштовна версія пропонує тільки антивірусний сканер і захист від крадіжки, причому нічого особливого і вже тим більше унікального тут немає і в помині.

«Нічого особливого і унікального» можна сказати і про інші функції програми: резервне копіювання, веб-захист, блокування викликів і повідомлень, а також «аудит» безпеки. По суті, розробники реалізували лише необхідний мінімум. Налаштувань також не вистачає.

І при цьому повна версія Norton Security & Antivirus буде обходитися вам в цілих 30 доларів в рік! На наш погляд, не дуже розумно платити такі гроші, коли на ринку є куди більш «просунуті» і при цьому безкоштовні (або майже безкоштовні) аналоги.

Lookout Security & Antivirus (Lookout)

Кількість скачувань в Google Play: більше 50 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,5

Творці нашого передостаннього «пацієнта» з Lookout Mobile Security виявилися не набагато щедрішими, ніж розробники Norton. Додаток просить грошей в тому числі за такі досить тривіальні опції, як віддалене знищення даних на вкраденому апараті, резервне копіювання журналу викликів і веб-безпека. Це вже не кажучи про резервне копіювання знімків, отриманні фотографії злодія і інформації про місцезнаходження девайса, а також визначенні того, до яких ваших даних мають доступ інші програми.

Ось і виходить, що, наприклад, антизлодій в безкоштовній версії Lookout вміє тільки відстежувати місце розташування гаджета і включати сирену. Не можна навіть дистанційно заблокувати свій пристрій!

Втім, навіть платна версія програми не може похвалитися широкими можливостями. Все більше ніж просто стандартно: антивірус (ну, хоча б з опцією сканування за розкладом), резервне копіювання, антизлодій (досить куций в порівнянні з деякими аналогами), перевірка сайтів на безпеку і інформування про доступ до даних з боку інших додатків. У програмі відсутні навіть такі, здається, вже обов'язкові для класу функції, як, наприклад, чорний список і захист додатків паролем!

Завершують цю сумну картину дрібні шрифти при нераціональному використанні простору. Виявити дійсно істотні плюси, які згладили б в цілому негативне враження від Lookout, нам, на жаль, не вдалося.

Trustlook Security & Antivirus (Trustlook)

Кількість скачувань в Google Play: більше 10 млн.

Середня призначена для користувача оцінка: 4,4

Закінчимо сьогоднішню підбірку пропозицією від компанії Trustlook.

Натискання великий кнопки в стартовому вікні запустить сканування системи. Перевірити на віруси SD-карту можна за допомогою меню, що випадає у верхньому правому куті екрану.

Повернемося на головний екран. Крім кнопки сканування на ньому розташовані іконки ще чотирьох функцій - це захист від крадіжки, резервне копіювання даних, монітор процесів та деинсталлятор додатків.

Антивор включає в себе тільки стандартні можливості: дистанційна блокування пристрою і знищення даних, приховане фотографування злодія, відстеження місця розташування гаджета і включення сирени.

Trustlook дозволяє зробити «хмарний» бекап лише контактів, SMS і журналу дзвінків. Збереження мультимедійних даних не передбачено. Не виключено, що ця опція буде додана в майбутньому.

Решта дві функції - це «вбивця» процесів і деинсталлятор додатків. До слова, не зовсім зрозуміло, чому розробники не об'єднали їх в один блок.

У випадаючому меню можна знайти також управління конфіденційністю, різні параметри для серфінгу в інтернеті (наприклад, батьківський контроль і сканування на загрози) і додаткові налаштування. В меню налаштувань можна кастомизировать оповіщення та режими сканування.

На цьому функціональність Trustlook, в общем-то, закінчується. І, до речі, не всіма можливостями вийде скористатися в базовій версії. Добре, що програма не буде відразу нахабно вимагати гроші, а попросить запросити в систему двох ваших друзів і натомість дозволить користуватися всіма функціями протягом 15 днів.

Підвести підсумок і порадити вам лише одне з розглянутих програм дуже складно. Рекомендуємо відштовхуватися в першу чергу від своїх реальних, а не потенційних потреб. Так, якщо ви не дуже активно користуєтеся мобільним інтернетом і у вас в пріоритеті оптимізація процесів, вам, швидше за все, вистачить функціональності CM Security. Якщо ваша мета - забезпечити максимальний захист від шкідливих програм, обов'язково враховуйте має славу творця в цьому відношенні і звертайте увагу на нагороди від дослідницьких компаній. Ну, а у деяких з описаних програм є свої унікальні особливості, і наявність якихось особливих фішок безумовно полегшить вам вибір.

І найголовніше: завжди будьте пильними!

Дополнительная информация

rss
Карта