Вибираємо диктофон для android-пристроїв: Wear Audio Recorder, Audio Recorder (Sony), Smart Voice Recorder і Диктофон (Splend Apps)

  1. Зміст вступ
  2. Wear Audio Recorder
  3. Початок роботи
  4. налаштування
  5. тестування
  6. висновки

Зміст

вступ

У будь-якого телефону і смартфона безліч базових функцій. Дзвінки та повідомлення ми не беремо до уваги - це основні. А серед стандартних програм відзначимо, наприклад, календар, калькулятор, диктофон і інші.



І якщо календарі і калькулятори ми вже розглянули, то додатки для запису аудіоінформації поки обходили нас стороною. Саме час надолужити згаяне.

У якості претендентів йдуть чотири додатки. Wear Audio Recorder - красивий, якісний і дуже просунутий варіант. Audio Recorder - простий, але дуже якісний диктофон відомої компанії Sony. Smart Voice Recorder один з перших «рекордеров» для OC Android, але на що він здатний зараз? Ну а «Диктофон» (Splend Apps) - середньостатистичне додаток з непоганою функціональністю. Решта версій ми розглянемо наступного разу.

Решта версій ми розглянемо наступного разу

Здавалося б, що цікавого в диктофоні і чим нас може не влаштувати стандартна програма? У більшості мобільних пристроїв, як правило, встановлені елементарні додатки, які оснащені двома-трьома клавішами і позбавлені будь-яких надбудов. А про різних форматах запису, таймінг, віджети і інших інноваційних штучках можна і не говорити. Але навіщо впадати у відчай, якщо доступна можливість встановити більш функціональне додаток? Саме про вибір стороннього диктофона і піде мова.



В якості тестового обладнання застосовувався планшет Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (CM11 на базі OC Android 4.4.4, Виконавча ART, процесор TI OMAP 4430, 2 x 1200 МГц, відеосопроцессор PowerVR 540 384 МГц, 1 Гбайт ОЗУ) і смартфон Xiaomi Redmi Note (Miui V6 на OC Android 4.4.2, Виконавча Dalvik, процесор MediaTek MT6592, 8 x 1700 МГц, відеосопроцессор Mali-450MP4 700 МГц, 2 Гб ОЗУ).

* Для тестування учасників використовувався тридцятисекундний уривок з пісні, згадати назву якої ми не можемо з авторських міркувань.

Wear Audio Recorder

знайомство



Чого чекає більшість користувачів від додатка для запису звуку? Як мінімум, простого і інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу, безлічі функцій і параметрів запису. Власне, все це і навіть більше пропонує Wear Audio Recorder. До речі, назва програми натякає на «співпрацю» з годинником, з'ясуємо і це.

Відеодемонстрація роботи програми:

Основні можливості програми Wear Audio Recorder:

  • Простий і зрозумілий у використанні диктофон Wear Audio Recorder дозволяє робити будь-які аудіозаписи: зустрічі, розмови, дзвінки, лекції та багато іншого. Записи можна робити як на годиннику Android Wear, так і на смартфонах;
  • Конфіденційність. Запис можна вести при вимкненому дисплеї. Також є функція заміни іконки записи в панелі повідомлень;
  • Синхронізація. Після закінчення запису на годиннику вони автоматично будуть додані в ваші записи на смартфоні. При бажанні ви можете синхронізувати записи з Dropbox або Google Drive;
  • Зручність зберігання записів. Всі записи можна розбити за тегами. Зберігати записи можна з інформації про геолокації. Також записами легко ділитися;
  • Різноманітність налаштувань. Регулювання якості звуку, фільтри придушення луни і шуму, пропуск тиші, можливість автостарту під час запуску програми.



Переваги версії Pro програми Wear Audio Recorder:

  • Вибір формату запису MPEG4;
  • Можна зробити більше трьох фото до запису;
  • Відтворення запису з допомогою стороннього додатка;
  • Збільшення гучності запису (на годиннику);
  • Пропуск тиші (на годиннику);
  • Придушення шуму (на годиннику);
  • Придушення луни (на годиннику);
  • Заміна іконки в повідомленні (на годиннику);
  • Автоматичний старт запису (на годиннику);
  • Автоматична зупинка після заданої тривалості запису;
  • Синхронізація з хмарними файловими сервісами Dropbox і Google Drive;
  • Синхронізація під час запису. Більше не доведеться чекати синхронізації після закінчення.

Початок роботи

Відразу ж після запуску програми нам пропонують її оцінити. Поки ми не розглянули її, тому приступаємо до подальшого огляду диктофона, а вже далі вирішимо, на яку оцінку гідна Wear Audio Recorder.

Власне, так і виглядає головний екран додатка. Інтерфейс стильний, сучасний - Material Design. Про це нам говорять не тільки верхня панель і плоский інтерфейс, але і кнопка запису, типова для даного стилю. «Змахує» повідомлення про оцінку, щоб не заважало.


Знизу екрану у нас панель швидких налаштувань. Можна встановити параметри якості, посилення, а також задіяти спеціальні опції: пропуск тиші, стерео, придушення луни і шуму. Можливостей багато і вони більш ніж цікаві, далі ми протестуємо їх з усіма подробицями.

Перед тим, як почати запис, рекомендую зайти в панель швидких налаштувань і встановити необхідні параметри.

Далі ми повертаємося на домашній екран і приступаємо до запису, натиснувши на заповітну кнопку, залучає биків кольору. Відкривається окреме меню з помітною забарвленням. Прямо по центру у нас лічильник часу, а внизу три клавіші: зупинити запис, видалити і підтвердити. Нічого незвичайного, крім можливості додати знімок.


Це корисна опція, завдяки якій ми по фотографії зможемо згадати ситуацію, в якій було зроблено запис. При її збереженні можна скористатися стандартним ім'ям - за датою створення запису, а можна відразу перейменувати файл. Ще до запису можна додати мітку (припустимо, якийсь уточнення по записаному розмови).

Після збереження нас перенаправляють на головний екран, де розташовуються всі файли. Будь-який запис можна відтворити, перейменувати, додати до неї мітку, поділитися нею, відтворити за допомогою стороннього додатка і переглянути інформацію про запис.

Останній пункт, особисто для мене, виявився найбільш цікавим. Крім всієї необхідної інформації ми можемо бачити координати того місця, де був здійснений запис. Така функція дуже нагадує ГЕО-тег на фотографіях, і, в принципі, це він і є.


Але на цьому функції Wear Audio Recorder не закінчуються. Після свайпа вправо нам відкривається додаткове меню. У ньому ми можемо розкласти файли по мітках (тем), написати розробнику, перейти в настройки і оцінити додаток.

І, швидше за все, в платній версії програма вміє синхронізувати записи з хмарними сховищами. Як не дивно, а синхронізація може здійснюватися паралельно із записом.

Wear Audio Recorder працює не тільки зі смартфонами і планшетами під управлінням OC Android, але і з розумними годинами на базі OC Android Wear. На жаль, годин для детального тестування у нас не знайшлося.

Судячи з скриншотам, додаток виглядає відповідно мобільної версії, правда, нас більше цікавить функціональність. При використанні годин Wear Audio Recorder може записувати звук прямо з них, зупиняти запис і багато іншого. Більшість функцій є в платній версії програми.

Пам'ятайте, на самому початку Wear Audio Recorder пропонувала оцінити її? Ми протестували програму, власне, вона більш ніж мене влаштувала, і я не забуваю її оцінити належним балом - «п'ятірка» йде в «карму» додатка. Єдине, чого мені не вистачає - віджету.

налаштування

При відвідуванні налаштувань буквально-таки дивуєшся великій кількості опцій. Крім вибору розташування папки із записами ми можемо додавати записи в системну бібліотеку, додавати до них розташування, налаштовувати відображення повідомлень, активувати безшумний режим, вибрати мікрофон для запису і так далі.


Всі опції докладно описані і роз'яснені, так що рекомендую відвідати настройки і підкоригувати все самостійно.

тестування

Версія додатка 2.6.4 Розмір дистрибутива 16 Мбайт Розмір програми в установленому вигляді 25 Мбайт Споживання ОЗУ 20 Мбайт

До запису звуку через Wear Audio Recorder у мене немає ні найменших нарікань. Ми можемо встановити якість звуку, ніж воно вище - тим файл об'ємніше і навпаки. Додатково можна підлаштувати посилення звуку, щоб виразніше чути записується голос. Відразу рекомендую активувати стереорежим. І не забуваємо про великих параметрах, що чекають нас в налаштуваннях.


Тепер про опціях, доступних в Wear Audio Recorder. Чудо-функції придушення шуму і луни - працюють. Природно, цифровий шум нікуди не подівся, та й нічого іншого від автоматичної операції на мобільному пристрої не очікувалося.

Зведена таблиця рівня якості звуку та інших параметрів.

Якість Частота Бітрейт / секунда Формат Канал Розмір файлу * Висока відсутня тисяча п'ятсот тридцять шість кбіт / с wav Стерео 5.5 Мбайт Гарне Немає даних 1411 кбіт / с wav Стерео 5.1 Мбайт Стандартне Немає даних 705 кбіт / с wav Стерео 2.5 Мбайт Нормальне відсутня 256 кбіт / с wav Стерео 930 Кбайт Низьке Немає даних 128 кбіт / с wav Моно 465 Кбайт

Потрібно згадати про те, що Wear Audio Recorder забезпечує набольший бітрейт серед всіх протестованих додатків - тисяча п'ятсот тридцять шість кбіт / с.

висновки


Записувати звук через Wear Audio Recorder одне задоволення! Програма красива, стильна і інтуїтивно зрозуміла. Вона отримала безліч додаткових функцій, таких як додавання фотографій до запису, ГЕО-теги, пропуск тиші, синхронізація файлів з хмарою і так далі. Але найголовніше, що звук пишеться в дуже і дуже хорошій якості. Окрема подяка за версію програми для Android Wear.

Безкоштовна версія програми більш ніж придатна для використання, оскільки основні обмеження полягають у відсутності функції запису файлів MPEG4 і автоматичної завантаженні записів в хмарні сховища. До слова, є й інші обмеження, але вони не критичні. Платна версія за $ 1.49 дозволяє безтурботно використовувати Wear Audio Recorder протягом року, а за $ 2.99 ми зможемо вічно експлуатувати версію Pro програми.

Telegram-канал @overclockers_news - це зручний спосіб стежити за новими матеріалами на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Сторінка 1 з 4

Оценітe матеріал

рейтинг: 4.1 з 5
голосів: 14

Smart Voice Recorder один з перших «рекордеров» для OC Android, але на що він здатний зараз?
Здавалося б, що цікавого в диктофоні і чим нас може не влаштувати стандартна програма?
Але навіщо впадати у відчай, якщо доступна можливість встановити більш функціональне додаток?
Пам'ятайте, на самому початку Wear Audio Recorder пропонувала оцінити її?

Дополнительная информация

rss
Карта