Вибираємо VPS сервер для Бітрікс в Україні

  1. Для яких проектів підбираємо сервер?
  2. Як відбираємо провайдерів?
  3. результати
  4. Мірохост
  5. Хостинг Україна
  6. ХОСТПРО
  7. ГігаКлауд
  8. хмара
  9. SimpleCloud
  10. ScaleWay

Майже два роки тому ми робили огляд спеціалізованих хостингів для Бітрікс в Україні. За цей час статтю прочитали понад 5000 разів. Прийшов час оновити дані, але вивчивши ситуацію ми зрозуміли, що частина хостингів банально закрилася, частина прибрала окремі тарифи для Бітрікс, а нових імен нам особливо не траплялося. Спираючись на сформовану картину ми вирішили зробити новий огляд і тестування, але не shared хостингів, а провайдерів VPS - віртуальних або виділених серверів і хмарних сервісів декларують окремі тарифи для Бітрікс. Дивитися будемо на найпопулярніший сегмент схожий за ціною з "великими" тарифами хостингів.

Для яких проектів підбираємо сервер?

На відміну від тестування хостингів в цей раз я поступив простіше, на всіх випробовуваних серверах розгорнув backup одного і того ж магазину на редакції Бізнес (там де до цього дійшло) і перевірив показники без навантаження і під навантаженням від сервісу Loaddy протягом однакових відрізків часу. Окремою спробою проводилася установка базового магазину з коробки і тестування схожими методами, я розумію. що даний тест не можна порівняти з робочим навантаженням, але більшість спірних моментів визначити можна.

Як відбираємо провайдерів?

В відбір потрапили провайдери VPS - віртуальних або виділених серверів і хмарних рішень декларують спеціалізовані збірки під Бітрікс (в абсолютній більшості випадків це "Віртуальна машина Бітрікс") і просто підходять за параметрами пропозиції. Якщо минулого разу ми враховували тільки хостинг компанії України з цінами зафіксованими в гривні, то в цей раз підемо трохи далі і розглянемо кілька зарубіжних сервісів популярних на нашому ринку.

назва тариф Бітрікс тестовий період безнал ціна в грн. mirohost.net ні так так так ukraine.com.ua ні так так так gigacloud.com.ua та за запитом да да tucha.ua та за запитом так ні simplecloud.ru так ні ні ні scaleway.com та за запитом так ні hostpro .ua ні так так ні

Всі представлені компанії тестувалися на найнижчому з представлених в їх сітці тарифів.

Тестування проводимо з виставленням балів по ряду параметрів:

Етап 1: Юридичний відбір

  1. Декларування цін в грн. або жорсткий курс - + 1 бал
  2. Юридично представлений на території України (юридична особа) - + 1 бал
  3. Існує можливість безготівкової оплати - + 1 бал

Етап 2: Технічний відбір

  1. Проходження базового тесту на працездатність платформи - до + 2 бали як вважали?
  2. Наявність встановленого способу Бітрікс VM для CentOS - + 1 бал
  3. Технічні показники тарифів в залежності від середніх показників - від -1 бал до + 1 бал

Етап 3: Природний відбір

  1. Монітор продуктивності - від -2 бали до + 2 бали як вважали?
  2. Тестування навантаження до + 2 бали
  3. Час завантаження та установки базових образів - до + 1 бала
  4. Тестовий період - до + 1 бала
  5. Ціна тарифу - від -1 до + 2 бали як вважали?

Максимальна оцінка - 17 балів

результати

На початку розмістимо тих, хто вибув на проміжних етапах.

Мірохост

На сайті mirohost.net тестувався тариф eVPS-2 з показниками:

  • Процесор - 0.5 GHz
  • Пам'ять - 512 Mb
  • Місце - 8 Gb
  • Ціна - 219 грн / міс

Висновок: по суті тарифи лінійки eVPS - це не віртуальний сервер і не припускають власних налаштувань, це (в кращому випадку) хмарний хостинг загорнутий в красиву оболонку. Розглядати його в цьому огляді немає сенсу, у використанні eVPS притаманні всі фактори описані в минулому огляді .

Підсумок: Вибув

Хостинг Україна

На сайті ukraine.com.ua тестувався мінімальний тариф VPS / VDS з показниками:

  • Процесор - 1x2.8 GHz
  • Пам'ять - 2048 Mb
  • Місце - 25 Gb
  • Ціна - 240 грн / міс

Висновок: Після запуску нової лінійки VPS і злегка оновлених тарифів хостер повернувся в наш список. Все стало без проблем. Традиційна проблема з поштою і продуктивність сервера в 46 балів дозволяє рекомендувати сервера до розміщення.

Підсумок: Вибув

ХОСТПРО

На сайті hostpro.ua тестували мінімальний тариф Верткий + лінійки Linux VPS з заявленими показниками:

  • Процесор - 0.22 GHz
  • Пам'ять - 2048 Mb
  • Місце - 25 Gb
  • Ціна - 263.49 грн / міс

Висновок: Хостер заявляє потужність в 1 ядро від E5-2630 V4 (10 ядер - 2.20 GHz), що не може не радувати. Не дивлячись на відсутність в конфігурація VMBitrix встановлюють за запитом безкоштовно. Сподобалося - бекапи, реакція підтримки, окремі тарифні плани для додаткового бекапірованія. Чи не сподобалося - чомусь все йшло наперекосяк, то не працювала пошта, то довелося мучити cron з підтримкою, то ще щось. В цілому хостер заслужено має своїх фанатів і вельми непогані ресурси.

Підсумок: 9 балів

ГігаКлауд

На сайті gigacloud.ua тестували мінімальний тариф VM-1 лінійки S-Cloud Linux з заявленими показниками:

  • Процесор - 0.5 GHz
  • Пам'ять - 1 024 Mb
  • Місце - 20 Gb
  • Ціна - 210 грн / міс

Висновок: Провайдер - новачок на ринку хостингу в Україні з великими амбіціями. З того, що подобається - єдина панель управління сервером і клієнтським профілем, приємні тарифи і оперативна реакція з боку саппорта. Що не подобається - відсутність можливості бекапів навіть за окрему плату. Дуже важливий нюанс для нас, сподіваюся з'явиться можливість бекапа серверів хоча б за окрему плату як додатковий тариф. Окремі незручності викликає робота з панеллю в розрізі фінансів. Виражається це в тому, що з першого погляду не розумієш логіки виставлення рахунків (потрібно вчитатися в пояснення для розуміння) і реальної складності розуміння поточного залишку на рахунку.

Підсумок: 11 балів

хмара

На сайті tucha.ua тестували спеціалізований тариф TUCHAFLEX + 1 лінійки TUCHAFLEX з заявленими показниками:

  • Процесор - 0.26 * GHz
  • Пам'ять - 1 024 Mb
  • Місце - 10 Gb
  • Ціна - 16,5 EUR / міс або 531.30 грн / міс за курсом на день тесту

Хід установки:

На банері головної сторінки нам показують фантастичні 120,81 пунктів по монітору продуктивності, на сторінці опису тарифу горять і зовсім фантастичні 159,57 пункту. А ось візьмемо і перевіримо. Йдемо реєструватися, але не знаходимо демо періоду в описі. Пишемо в чат і вже через 25 хвилин отримуємо тестові доступи по тарифу TuchaFlex + 1 на пошту.

При першому вході бачимо базове вікно Віртуальної машини з пропозицією поставити пароль користувача Бітрікс.

При першому вході бачимо базове вікно Віртуальної машини з пропозицією поставити пароль користувача Бітрікс

Ми бачимо. що провайдер ставить образ машини у версії 7.0.1, на даний момент актуальною версією є 7.2.0. Вибираємо пароль, і проходимо процедуру створення хоста. Після чого можемо приступати до установки платформи.

Після чого можемо приступати до установки платформи

Установка пройшла гладко. На отримання базового набору файлів пішло не більше хвилини. Розгортання редакції Бізнес займає ще близько 8 хвилин. Відразу біжимо дивитися параметри php і сервера бази даних:

Відразу біжимо дивитися параметри php і сервера бази даних:

Запустимо перевірку сайту:

Єдина помилка в перевірці лежить більш на совісті самого Бітрікс і просто вирішується, а ось відсутність помилки з відправкою пошти стало приємним сюрпризом. Це перший провайдер у якого я не стикаюся з необхідністю перенастроювати пошту. Однозначну плюс. Побіжимо заміряти продуктивність в спокійному стані.

Не погано. Показник вище 55 пунктів на мінімальному тарифі - це хороший результат. Але не забуваємо. що це сайт без навантаження. Перевіримо під навантаженням і заодно подивимося як тримається і де знаходиться наш сервер.

Нашу навантаження сервер витримав. Продуктивність розташованого в Україні сервера замеренная під час тесту здивувала і виросла :) до 65 пунктів.

Дивимося як бойовий прогін вплинув на інші показники і бачимо, що тут проблемки проявилися, але в цілому все терпимо.

Дивимося як бойовий прогін вплинув на інші показники і бачимо, що тут проблемки проявилися, але в цілому все терпимо

висновок:
Отримані цифри не співпали з рекламними, але виявилися досить хорошими. Провайдер ніде не декларує 1 ядро ​​якого процесора закладено в його тарифи і яка реальна тактова частота, але отримавши доступ це можна з'ясувати самому. Тестовий доступ не декларується, але його можна замовити через чат підтримки.
Що подобається - показники отримані при тестуванні і можливість робити "знімки" системи для резервного копіювання, а так само докупити окремий тариф на бекапи для тих, кому цікаво чи замовити платну підтримку.
Що не подобається - за великим рахунком тільки ціна. За малому багато всяких "але" отриманих у висновках і ще одне "але" - це наявність купи різних панелей в яких доводиться розбиратися при користуванні послугами оператора. Я б сказав проблеми тут немає, адже у всіх багато різних панелей, але у поточного вони абсолютно різні стилістично (ось такий я естет). Окрема пісня - панель партнерського кабінету на WordPress з дефолтними заглушками і зустрічає плашкою - Доступний WordPress 4. *. *! Будь ласка, повідомте адміністратора сайту, а також опис тарифів у вигляді html коду. Це не проблема, але ...

Підсумок: 10 балів

SimpleCloud

На сайті simplecloud.ru тестували мінімальний тариф VM-1 лінійки S-Cloud Linux з заявленими показниками:

  • Процесор - 0.26 GHz
  • Пам'ять - 1 024 Mb
  • Місце - 20 Gb
  • Ціна - 250 руб / міс або 115 грн / міс за курсом на день тесту

Хід установки:

Не буду розписувати всю процедуру так як вона схожа з іншими провайдерами. Встановлюється версія машини 7.0.1, пошта після установки не ходить і вимагає донастройки. Панель продуктивності в молодшому тарифі не радує, але це все нівелюється ціною.

висновок:
Це провайдер для тих, хто знає що таке сервер і володіє мінімальними навичками адміністрування. Підтримка не стане з вами сюсюкаться і пояснювати прості речі - розбирайтеся самі або платить за адміністрування. При цьому хостер заявляє потужність в 1 ядро ​​від E5-2660 V3 (10 ядер - 2.60 GHz), що є відмінною начинкою. Не дивлячись на те, що образ в VMBitrix доступний тільки з тарифів з великими обсягами пам'яті, ми успішно встановили машину самі і все протестували. На більш "жирному" тариф. який найдорожче на 30 грн / міс доступно 2048 mb оперативної пам'яті і все повинно бути помітно краще при вельми і вельми доступною вартості. Сподобалося - ціна і можливість погодинної оплати сервера. швидке створення образу. Можливість створювати і зберігати бекапи. Чи не сподобалося - бекапи зберігаються за додаткові гроші :) це не подобається, але це справедливо. За час нашого тестування (а ми затрималися на довгих 3 місяці і використовували як резервний майданчик з реальним трафіком) були регулярні "падіння" в моменти невеликого навантаження, але це наслідки низького тарифу і більше питання до нас, ніж до сервера. Якщо Вас не бентежить російський IP, оплата картою і є знайомий адміністратор на всякий-випадок - це найкращий вибір у Східній Європі.

Підсумок: 7 балів

ScaleWay

Інноваційний провайдер з серця Європи. На сайті ScaleWay представлені сервера на різній архітектурі. Шикарні за параметрами ARM64 і представлені у всіх х86-64. Ми тестували тариф VC1S з лінійки х86-64 і ARM64-2GB з лінійки ARM

Забігаючи наперед скажемо, що якщо ви володієте достатніми знаннями і терпінням для настройки всього необхідного самостійно, без використання VMBitrix - то ваш вибір це ARM. Якщо ні - то тільки х86-64 так як Віртуальна машина на ARM архітектуру встановиться.

  • Процесор - 4 ядра ARM 64bit або 2 ядра X86 64bit
  • Пам'ять - 2048 Mb
  • Місце - 50 Gb
  • Ціна - 2,99 EUR / міс або 64,4 грн / міс за курсом на день тесту

Хід установки:

Установка на х86-64 проходить досить просто і єдиною відмінністю від серверів з попередньо встановленою машиною від Бітрікс є необхідність встановити її самостійно. Після, все відбувається стандартно і як описано раніше. Подивимося цифри.

Чесно, я вражений. Показник просто приголомшливий виходячи з вартості тарифу. Я не повірив своїм очам і трохи злукавив пустивши на сайт не просто тестову навантаження, а реальний трафік, та так і залишив його на місяць. Через місяць перезняв показники.

Через місяць перезняв показники

Решта показників на цей момент показали:

Решта показників на цей момент показали:

висновок:
Цікавий підхід до тарифів та інноваційний залізо. Два дата-центру в Європі. Відсутність безкоштовного техпідтримки. З того, що подобається - єдина панель, шикарні ціни за гідне залізо. Що не подобається - дефіцит серверів в нижніх цінових діапазонах, неможливість створення бекапу всього оточення без зупинки сервера. Була б моя воля я додав провайдеру пару балів від журі, але стримаюся.

Підсумок: 9 балів

Публікація в процесі наповнення

Підсумкова таблиця


Для яких проектів підбираємо сервер?
Як відбираємо провайдерів?
Для яких проектів підбираємо сервер?
Як відбираємо провайдерів?

Дополнительная информация

rss
Карта