Вибираємо зовнішній жорсткий диск для комп'ютера, поради експертів!

  1. SSD або HDD?
  2. плюси HDD
  3. обсяг
  4. Стаціонарний або переносний?
  5. Швидкість читання / запису
  6. підключення
  7. Форм-фактор
  8. Зовнішній вигляд

Привіт, дорогі читачі

Привіт, дорогі читачі.

Сьогодні, хочу поговорити про зовнішні жорсткі диски. Прийшов час і мій SAMSUNG M3 Portable на 500 ГБ канув в лету.

Вивчаючи ринок, в пошуках підходящого пристрою, стало очевидно, що з моменту покупки останнього мого сховища даних, ця сфера сильно просунулася вперед.

Тому, зібравши воєдино всі свої знання, отримані в процесі, хочу поділитися ними з вами.

Кожне сховище має ряд власних характеристик, наприклад - ціна, обсяг пам'яті, швидкість зчитування і запису, форм-фактор і ін. Саме вони і стануть нашими помічниками, при виборі відповідної моделі. Від них відштовхувався і я, при виборі. Нижче, будуть представлені критерії вибору пам'яті в порядку убування значущості того чи іншого параметра. Зазначу, що на виняткову достовірність такого способу я не претендую, адже для когось більш значущим може стати фактор ціни, зовнішнього вигляду або форм-фактора.

SSD або HDD?

SSD або HDD

Суперечки про те, який тип постійних запам'ятовуючих пристроїв краще, ведеться з моменту появи перших SSD. Прихильники флеш пам'яті спираються на помітну перевагу в швидкості роботи і загальній зручності. Володарі HDD готові пожертвувати нею, заради збереження даних. Для наочності, давайте уявимо плюси і мінуси обох варіантів.

плюси HDD

  • перевірене часом рішення
  • відносно низька ціна
  • надійність
  • стресостійкість
  • волого-пило захищеність

мінуси HDD

  • обмежена швидкість передачі даних
  • чутливість до перегріву

Плюси SSD:

  • мале енергоспоживання
  • безшумність
  • компактність
  • швидша робота програм і додатків

З іншого боку, вони не позбавлені і недоліків:
- висока ціна;
- обмежене число циклів перезапису.
Вирішувати, що краще - справа кожного. Від себе хочеться сказати, що на сьогодні кожна з систем має свої вагомі плюси і помітні недоліки. Якщо пристрій працює в режимі постійного використання, то флеш-пам'ять підходить для цих цілей краще. Постійну дискову, краще вибирати як надійне сховище, великої кількості даних

обсяг

Параметр умовний, так як кожен підбирає ємність накопичувача під свої потреби. Незважаючи на це, зараз на ринку важко знайти жорсткі диски менше 500 гб і флеш-пам'ять менше 64 гб. При виборі ємності диска варто звернути на два важливі параметри:
- деякі застарілі системи можуть не відображати накопичувачі, об'ємом понад 2 ТБ;
- через невелику «хитрощі» виробників, а саме - вважати 1 ГБ 1000 Мб, а не одна тисяча двадцять чотири покладених, реальний розмір накопичувачів менше, зазначеного. Тому в жорсткому диску на 500ГБ, реальних всього 465 (комп'ютер вважає ємність як годиться).

Стаціонарний або переносний?

Стаціонарний або переносний

Головна особливість зовнішніх накопичувачів в тому, що їх можна використовувати не тільки як мобільне сховище, а й як стаціонарне. Постійний зв'язок з комп'ютером розширює місце для зберігання даних, а окремі системи дозволяють створити власне мультимедіа сховище або накопичувач даних для відновлення ПК. Наприклад, підключені через високошвидкісні порти диски, цілком можуть зберігати відео, фото, інші об'ємні дані.

Питання про те, який з варіантів - краще, не ведеться. Тут ми розглядаємо тільки наші вимоги і фактичну практичність рішень. Так, немає сенсу купувати стаціонарний накопичувач, якщо необхідно постійно переносити великі обсяги даних з одного ПК на інший. Труднощі виникають і при спробі використовувати зовнішній диск на постійній основі, не всі моделі витримують такі режими, нерідко перегріваються і виходять з ладу.

Швидкість читання / запису

Один з дійсно важливих параметрів, що визначає наскільки комфортно буде працювати з даними. Більшість продавців і навіть виробників накопичувачів, вказують не реальну швидкість диска, а максимально можливу пропускну здатність шини, ось чому:
Реальна пропускна здатність визначається:

1) Швидкістю обертання шпинделя
1) Швидкістю обертання шпинделя. Найчастіше у продажу можна зустріти диски зі швидкістю 5400 об / хв, 7200 об / хв, рідше 10000 і більше об / хв. Перший варіант підходить для неактивного використання накопичувача, зберігання даних, його ще називають економічним, так як компонент споживає мало енергії, досить тихий. Накопичувачі зі швидкістю обертання 7200 об / хвилину - оптимальний варіант для більшості користувачів. Він гарантує компроміс між швидкістю читання / запису, економічністю і довговічністю пристрою. Сховища зі швидкістю шпинделя від 10000 оборотів призначені для найвимогливіших до швидкості передачі даних користувачів. На практиці через більш високу вартість і високого енергоспоживання, їх застосовують в стаціонарних системах.

Зверніть увагу! З ростом швидкості обертання шпинделя підвищується не тільки енергоспоживання комп'ютера, але і тепловіддача, а також рівень шуму для жорстких дисків.

2) Обсягом кеш пам'яті. Кеш пам'ять - це ділянка накопичувача, призначений для тимчасового зберігання зчитувати або записуються даних. Він дозволяє згладити різницю, між пропускною спроможністю шини та реальною швидкістю накопичувача, тим самим, забезпечуючи швидшу його роботу. Кеш пам'ять зовнішніх дисків може бути розміром 8, 16 або 32 МБ.
Як це працює? Якщо ви ще не заплуталися, давайте розглянемо як виходить реальна швидкість, на практиці. При записи, комп'ютер може віддавати інформацію швидше, ніж диск може записати, також можуть відбуватися тимчасові «осідання» швидкості, тому частина даних поміщається в кеш.

Аналогічна ситуація з читанням, при цьому варто розуміти, що процес запису в кеш і читання займає частки секунди.
В результаті, чим вище швидкість шпинделя і більше кеш, тим передача даних відбувається швидше. У зовнішніх накопичувачах ці значення обмежуються інтерфейсом підключення, який ріже швидкість роботи, до власної пропускної здатності.

підключення

Для сучасних зовнішніх сховищ існують такі типи інтерфейсів для підключення:
USB 2.0 - застарілий, на сьогодні інтерфейс для підключення. Головний його недолік - низька швидкість, в порівнянні з конкурентами. Хоча навіть зараз можна знайти зовнішні дискові накопичувачі з цим інтерфейсом для підключення.

USB 3.0 - оптимальний і найпоширеніший інтерфейс для підключення зовнішніх накопичувачів. Швидкість передачі даних 5 Гбіт / с робить роботу з такими пристроями комфортної, а популярність інтерфейсу - доступним для більшості користувачів.

USB 3
USB 3.1 - друге покоління цього стандарту дозволило добитися приросту швидкості обміну даними в 2 рази або 10 Гбіт / с. Найчастіше накопичувачі з таким типом підключення відносяться до твердотілим, так як саме флеш-пам'ять може в повній мірі реалізувати пропускну здатність інтерфейсу.

Wi-Fi - універсальний тип підключення, характерний для стаціонарних накопичувачів. До такого сховища може підключиться будь-який пристрій в будинку, будь то планшет, смартфон, ноутбук, ПК або навіть смарт ТВ. В результаті отримуємо - резервне сховище і величезний мультимедійний склад.
FireWire, Thunderbolt - високошвидкісні стандарти інтерфейсів для техніки APPLE.

Форм-фактор

Зараз на ринку представлені кілька форм-факторів для зовнішньої пам'яті - 3.5, 2.5 і 1.8 дюйма. Стандартним, вважають розмір 3.5 дюйма. Він - більш ємний, має більший обсяг кешу і вищу максимальну швидкість шпинделя. Такі підійдуть для будь-якої стаціонарної системи. З недоліків - потреба в додатковому харчуванні, тому такі і без того чималі диски, комплектуються додатковим блоком живлення.

Диски, розміром 2
Диски, розміром 2.5 дюйма помітно менше і мають ряд інших відмінностей. Перш за все, такий форм-фактор дозволяє носити накопичувач з собою, навіть в кишені. Через меншого розміру вони більш економічні, не вимагають додаткового живлення, безшумні і ідеально підходять в якості компактних зовнішніх накопичувачів.
Найбільш компактні 1.8 дюймові сховища представляють твердотільні SSD диски. Очевидне їх перевага - мінімальний розмір, мала вага і при цьому значна ємність.

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд

Для подібних компонентів, вагомим параметром є - зовнішній вигляд. Виробники розуміють, що нерідко зовнішній накопичувач виступає в якості стильного аксесуара. Тому в продажу можна знайти корпусу стилізовані під дерево, метал, карбон. На вибір покупця пропонуються різні забарвлення і принти. Деякі виробники випускають особливі кастомниє лінійки, в яких представлені різні готові варіанти швидко замінних корпусів.

Якщо хочете практичності - вибирайте прості моделі з однотонного пластика. Для екстремалів і тих, хто цінує свої персональні дані пропонуються моделі захищені від вологи і падіння. Також є спеціальні диски з кодовими замками та іншими засобами захисту.

Величезний вибір зовнішніх жорстких дисків [urlspan] тут [/ Urlspan]

SSD або HDD?
SSD або HDD?
Стаціонарний або переносний?
Як це працює?

Дополнительная информация

rss
Карта