Зовнішній жорсткий диск - дуже зручна річ для безлічі різних випадків - нестача основний пам'яті в комп'ютері або ноутбуці, необхідність переносити великі обсяги інформації, потрібно резервне копіювання документів, фотографій і так далі, в будь-якому з цих та ще безлічі випадків допоможе цей самий зовнішній HDD накопичувач . І сьогоднішня стаття допоможе вам з вибором цього самого зовнішнього жорсткого диска.
Вступ
Для вибору зовнішнього HDD накопичувача потрібно розібратися з деякими нюансами, тобто, що конкретно вам потрібно і для чого, давайте ж спробуємо розібратися, подивимося головні критерії вибору.
Так само є ще накопичувачі з форм-фактором 3,5. Вони вже не такі компактні і в основному використовуються як доповнення до комп'ютера, який не обов'язково носити з собою, до того ж у них є ще один мінус - їм потрібне додаткове харчування, тобто підключення до 220В.
Тепер давайте розберемося, за якими критеріями будемо вибирати зовнішній жорсткий диск, які вимоги повинен мати наш майбутній жорсткий диск.
Тип підключення
Відразу подумайте який тип підключення повинен мати ваш майбутній накопичувач. Найпопулярніший тип це - USB 2.0 і USB 3.0 (який є більш удосконаленим інтерфейсом), швидкість якого перевищує в 10 разів швидкості USB 2.0, але це, звичайно чисто теоретично, на практиці ж все в кілька разів. USB 3.0 має зворотну сумісність з USB 2.0.
Так само, самий швидкісний інтерфейс має Thunderbolt, який використовується в ноутбуках Apple. Теоретично, його швидкість в двоє вище швидкості USB 3.0.
Звичайно, якщо у вас простий комп'ютер або ноутбук з USB, то природно вам потрібно брати накопичувач з USB інтерфейсом.
У даній статті ми не будемо розглядати інтерфейси SATA, eSATA, SCSI і т.д., тільки тому, що ці інтерфейси більше до внутрішніх жорстких дисків відносяться.
обсяг
Обсяг зовнішнього вінчестера, так само є одним з головних достоїнств зовнішнього жорсткого диска. Тут вже, як то кажуть "на смак і колір ...". Можу лише сказати, якщо знаєте, що для великих завдань диск не потрібно, наприклад, тільки для резервного зберігання документів, фотографій і т.д, то, вибираєте не дуже великого розміру, якщо ж потрібно для зберігання величезної кількості файлів (фільми, ігри, музика), то вибирати варто вже більшого обсягу, тут менше одного терабайта брати, думаю, не варто. Загалом дивіться конкретно під які потреби вам потрібно накопичувач.
Та й в будь-якому випадку, ціна тут особливої ролі не грає, пара сотень "гигов" в різниці буде лише відрізнятися декількома сотнями рублів. А так, жорсткий диск на 1 Тб буде вистачати цілком, для резервного зберігання інформації, постійних програм і утиліт, які потрібно носити з собою, ну і для фільмів ще місця бу.
Так само, непогано було б звернути увагу на ...
Виробник
Виробника варто вибирати якісного, не купуйте всякий китайський ширвжиток. На даний момент, одними з кращих виробників жорстких дисків, є:
Western Digital (WD), Seagate (Maxtor), Hitachi, Samsung.
Матеріал корпусу
Матеріал корпусу зовнішнього жорсткого диска може бути виконаний як з пластмаси, так і з металу. Ви можете купити з металевим корпусом, такий буде надійніший, ніж пластмасовий. Так само бувають накопичувачі з гумовим покриттям, що часто буває у "Transcend", вони так само досить надійні.
Дизайн
Багато, вибираючи накопичувач, намагаються вибрати максимально придатний їм дизайн, тому і ви можете вибрати собі щось підходяще, адже є, з чого вибирати.
підсумок
Тепер, коли ми розібралися з вибором зовнішнього жорсткого диска (HDD накопичувач), можете сміливо йти в магазин за покупкою, адже ви знаєте, що конкретно вам потрібно і вже можете вибрати відповідне по вашим вимогам.