Видалення вірусів і шкідливого коду з сайту

  1. Запобігання спробам злому
  2. Усунення наслідків злому

Злом сайту являє собою навмисне дію, спрямоване на отримання несанкціонованого доступу зловмисників до розділів адміністрування системи контролю та управління, або до певних файлів Злом сайту являє собою навмисне дію, спрямоване на отримання несанкціонованого доступу зловмисників до розділів адміністрування системи контролю та управління, або до певних файлів. Зломи можуть бути масовими і цільовими. Традиційно, жертвами цільових зломів є ресурси фінансових структур або важливих суспільно-політичних організацій. Масові ж зломи націлені на отримання майданчика для реалізації різних протиправних дій, прикладом яких можуть служити DDoS-атаки, поширення вірусних програм, спаму тощо. Популярність, відвідуваність і тематика самого сайту не мають значення для зловмисників, тому потенційною метою масового злому може бути абсолютно кожен сайт.

Запобігання спробам злому

Щоб уникнути злому, необхідно:

  • згенерувати (краще придумати!) складний пароль адміністративного доступу, що складається мінімум з восьми малих і великих літерних символів, а також цифр, які ні в одній клавіатурній розкладці не виступають зв'язковим словом (це стосується і всіх інших паролів);
  • уникати встановлення сторонніх плагінів, особливо з сумнівних джерел, віддаючи перевагу (по можливості) офіційним репозиторіїв Content Management System;
  • підтримувати систему управління контентом в стані, актуальному на даний момент, регулярно оновлюючи її до останньої версії, в коді якої CMS розробники виправили всі виявлені вразливості;
  • користуватися перевіреними антивірусними програмами, оскільки паролі для доступу до адміністративної панелі найчастіше викрадаються за допомогою спеціалізованих програм-шпигунів прямо з комп'ютера користувача;
  • використовувати функціонал, що перешкоджає перебору паролів, при наявності такого у CMS.

Усунення наслідків злому

Усунення виникли вразливостей особливих проблем не викликає. Як правило, достатньо оновити до останньої версії Content Management System (CMS), а також змінити існуючі паролі сайту і ftp.

Більш складним завданням є видалення стороннього коду. Проблема в тому, що більшість шкідливих скриптів не виявляються антивірусним ПЗ, оскільки не є вірусами. У випадках, коли злом вдається виявити вчасно, всі файли сайту можна видалити, відновивши їх надалі з наявної резервної копії. Однак, даний метод абсолютно неефективний у випадках, коли злом виявлений із запізненням, що відбувається найчастіше.

Ручний пошук стороннього коду - завдання досить трудомістка і складна. Першочерговою метою є знаходження скриптових файлів в директорії користувача аплоаду, медіа контенту і т. Д. Але подібним чином можна виявити лише малу частину (до 50%) шкідливого коду. Значно ефективніше з цим завданням справляється скрипт "Айболить", однак він не гарантує виявлення всіх шкідливих елементів і розрахований на роботу в автоматичному режимі, що може привести до видалення "незаражених" файлів.

Найкращі результати демонструє структурний пошук, що складається з трьох етапів:

  1. Аналіз характеру злому і визначення уразливості, що призвела до нього.
  2. Пошук підозрілих файлів по сигнатурам шкідливого коду.
  3. Аналіз фахівцем кожного з відібраних файлів вручну, для прийняття рішення про їх шкодочинності.

Результатом такої процедури ставати видалення всіх сторонніх файлів і очищення системи від шкідливого коду. Дана процедура вимагає найвищого рівня кваліфікації та великих затрат праці, однак це ефективний метод з найкращими результатами.

Очищення сайту від наслідків несанкціонованого доступу повинна проводитися гранично ретельно, адже єдиний непомічений веб-шелл повністю нівелює всю виконану роботу по очищенню.

Гарантії якості наших послуг з перевірки та очищення системи управління сайтами.

  1. Наш величезний досвід і кваліфіковані фахівці неодноразово і успішно проводили очистку сайтів від стороннього шкідливого коду.
  2. Наша база знань і унікальні інструменти пошуку веб-Шелл гарантують виявлення всіх шкідливих файлів.
  3. Наша зацікавленість в тому, щоб сайти наших клієнтів, не використовувалися для протиправних дій і не піддавалися зломів не менше, аніж у їх власників.

Послідовність дій замовника послуги в нашій компанії.

  1. оформляєте заявку із зазначенням вашого сайту і номера телефону.
  2. Чи підтверджуєте, по телефону або Skype, намір виконати перевірку і очистку сайту від шкідливого коду.
  3. Обговорюємо вартість робіт.
  4. Чи надаєте нам доступи до сайту, потім можете їх змінити.
    (Увага: ми не зберігаємо логіни і паролі користувачів і не використовуємо дані чужих акаунтів.)
  5. Чекаєте звіт про виконану роботу (не більше 24 годин).
  6. Чи приймаєте роботу (перша доба).

Чи приймаєте роботу (перша доба)

Додати коментар

Дополнительная информация

rss
Карта