На сьогоднішній день, на жаль, все ще існує думка, якщо не заходити на незнайомі сумнівні сайти в Інтернет, то антивірус встановлювати не потрібно, тому що ймовірність зараження вірусом ноутбука або персонального комп'ютера прагне до нуля.
На щастя, рівень комп'ютерної грамотності користувачів підвищується з кожним днем. Більшість людей розуміють, що шкідливе ПО може потрапити на комп'ютер або ноутбук різними шляхами, варто обмовитися, що не тільки комп'ютер або ноутбук - кількість загроз для смартфонів і планшетів неухильно зростає з кожним днем.
- Шкідливе ПЗ.
Саме в цю секунду, коли ви читаєте цю статтю в світі з'являються сотні нових шкідливих програм, і найцікавіше, що віруси вже давно не найпопулярніший серед них клас. На сьогоднішній день ноутбуків, комп'ютерів, смартфонів і планшетів користувачів загрожують трояни, черв'яки, бекдори, блокери, цей список шпигунського ПЗ можна довго продовжувати. Щодня кіберзлочинці модифікують, ускладнюють і вдосконалюють шкідливі програми. Рядового користувача підстерігає небезпека всюди - в піратської збірці операційної системи, на знімному диску знайомого, на скомпрометувати легальному сайті, в соціальних мережах.
Для чого пишеться шкідлива програма?
Як правило, вредоносносное ПО пишеться кіберзлочинцями не з метою хуліганства, більшість таких програм має на меті заробітку, шляхом крадіжки особистої інформації - це може бути ділова або особисте листування, банківські дані, логіни і паролі від соцмереж або ігрових акаунтів. Також зловмисники можуть використовувати заражений комп'ютер або ноутбук без відома користувача. Наприклад, з метою розсилки спаму, підключення ПК до ботнету і організації кібератак.
Фішинг - це вид інтернет-шахрайства, мета якого є отримання доступу до даних користувача, наприклад логінів і паролів.
Як працює фішинг атака?
Зловмисник виробляє розсилку листів від імені адміністрації сайтів або банків, можливі також приватні повідомлення всередині різних сервісів і соціальних мереж. У тексті листа міститься посилання на скомпрометований сайт, зовні відрізнити від справжнього, або на сайт з перенаправленням. Перебуваючи на такій сторінці користувач вводить свої логін і пароль, які він використовує для доступу до певного сайту, що дозволяє шахраям отримати контроль над аккаунтом або банківським рахунком користувача.
- Мобільні загрози.
Ні для кого ні секрет, що кількість мобільних загроз щодня зростає. У зв'язку із зростанням популярності мобільних пристроїв, зростає і число націлених на них шкідливих програм. Історія розвитку мобільних загроз багато в чому повторює еволюцію загроз для персональних комп'ютерів. Смартфони і планшети точно так само схильні до вірусів, троянів і експлойтів.
У Росії найпоширенішим типом загроз є SMS-трояни, вони відправляють платні SMS без участі власника смартфона. У зв'язку із зростанням популярності мобільних платежів, великого поширення отримують трояни, які крадуть дані для доступу до онлайн-банкам.
Всі прекрасно розуміють, що обсяг мобільного трафіку і число користувачів смартфонів буде рости. На жаль, це неухильно приведе до збільшення кількості мобільних загроз, тому до захисту мобільних пристроїв слід поставитися з тією ж відповідальністю, що і до захисту персонального комп'ютера або ноутбука.
Способи захисту від вірусних атак.
Антивірусне програмне забезпечення - найкращий спосіб захиститися від вірусних атак. придбати антивірус , Ви можете в розділі нашого інтернет магазину. Знання основ інформаційної безпеки, а також наявність оновленого до останньої версії антивіруса допомагає уникнути фішингових і вірусних атак.
У разі, якщо Ваш комп'ютер вже піддався вірусній атаці або Вам необхідна допомога в установці та налаштування антивірусного програмного забезпечення, вам зможуть допомогти наші ІТ - інженери, скористайтеся послугою Компьютерна допомога або привозите обладнання в сервісний центр самостійно.
Як працює фішинг атака?Для чого пишеться шкідлива програма?
Як працює фішинг атака?