Види комп'ютерних вірусів. І як з ними боротися

  1. Схожі статті:

Ця стаття для тих, хто не хоче стати жертвою чергового трояна або шпигуна, а також для тих, хто вже попався в спритні мережі вірусів Ця стаття для тих, хто не хоче стати жертвою чергового трояна або шпигуна, а також для тих, хто вже попався в спритні мережі вірусів.

Почнемо ми мабуть з більш поширеного вірусу - Трояна.

Троян

Цей «гадениш» з'явився приблизно разом з першими програмами. Ці шкідники спочатку існували заради «приколу» над користувачами, а не з метою наживи.

Минуло багато років і тепер ми сприймаємо слово «вірус», як будь-яку шкідливу програму, здатну розмножуватися. Пам'ятайте дискети? Так ось, раніше тільки за допомогою них можна було заразити комп'ютер, а тепер що? Флешки, інтернет, диски і т.д. - носії цієї інфекції (Не лякайтеся, не всі звичайно). Головний носій цих самих вірусів це інтернет. Типовий користувач навіть не підозрює, що просто сидячи в інтернеті він може підхопити заразу в одну мить.

У мене на комп'ютері стоїть хороший антивірус, чого і вам раджу. У мене стоїть платний варіант -Avast! Premier

Якщо у вас немає такої програми, то шанс заразитися дорівнює майже 100%. Ну а якщо зловили цю гидоту, то читайте як очистити комп'ютер від вірусів . Навіщо потрібні всякі антивіруси, фаєрволи і таке інше? Читайте далі.

Що може трапиться, якщо не захищати свій комп'ютер від цієї погані?

Вірус може в мить відформатувати ваш жорсткий диск, легко! А там можуть бути важливі документи або фотографії, їх більше не повернути! Повністю ... Є деякі програми, які можуть частково відновити файли, але шанс відновлення хоча б більше 15% файлів дуже малий і майже дорівнює нулю.
Також є так званий «кіберкрімінала». Хакери (творці цієї гидоти) можуть за допомогою трояна вкрасти дані вашої кредитної картки або зіпсувати важливі документи.
Троян можна поділити на кілька видів:

черв'як

Назва цього виду дала їх можливість поширюватися в величезних кількостях за допомогою мережевих ресурсів. Так як черв'яки має досить малий розмір, то і поширюються дуже швидко! Як же вони поширюються? Дуже просто! Вони проникають на комп'ютер, шукають інші комп'ютери, які підключені до зараженої машині і відсилають свої копії. Черви можуть видаляти документи тих програм, в які ввійшли. Виявити такий вірус дуже важко.

вірус

Це програма, яка проникає в програми (найчастіше браузери або провідник) і впроваджує свій код в них. Можуть керувати окремими програмами або щоб усі комп'ютери в цілому. Швидкість поширення повільніше, ніж у черв'яків, а й шкоду вони можуть завдати набагато більше.

троянські програми

Такі екземпляри нездатні заразити програму, вони не можуть самостійно проникнути в комп'ютер. Такі віруси видаляють файли, призводять комп'ютер до зависання або крадуть інформацію.

Поширюються під видами програм. Основні джерела поширення це пошта і інтернет, однак можуть бути встановлені з флешки або диска. Шкоди, що завдається троянами перевищує в два, а то і в три рази, ніж звичайна вірусна атака.

По-перше, щоб не попастися необхідно не використовувати піратський софт. У всіх кряком є ​​трохи вірусу. Тобто якщо користуєтеся піратським софтом (а хто ж ним не користується!), то шанси отримати цю капость значно зростають.

По-друге, не встановлювати безкоштовні програми від розробників, про які ви ніколи не чули. Якщо вже програма вам дуже потрібна, то почитайте про цю програму. Чи не є вона вірусом?

По-третє, не качайте софт з невідомих сайтів, саме при установки софта з таких сайтів, шанс заразитися трояном більше всіх.

Найпоширеніші з цих трьох видів це черви, далі йдуть трояни і віруси.

Подивимося ще кілька видів вірусів.

шпигуни

Віруси, які відстежують всю діяльність користувача, або в певній програмі. Існують «кейлогери» або клавіатурні шпигуни, вони відправляють інформацію про натиснутих клавішах творцеві, за допомогою кейлогерів можна наприклад, вкрасти паролі або прочитати повідомлення, які користувач комусь відправляв.
Шпигунів дуже важко обчислити, адже вони не відображаються в процесах і ніяк не завантажують систему. Правда толку від них мало, якщо у жертви немає інтернету.

настирливі програми

Знаєте, таку програму, як Супутник від Mail, або Яндекс Бар Знаєте, таку програму, як Супутник від Mail, або Яндекс Бар? Так, ці програми теж можна вважати вірусами, адже вони примусово встановлюють стартову сторінку в браузері або сприяють появі небажаних спливаючих вікон. Звичайно вони ніяк не зашкодять вам, що не видалять файлів, які не вкрадуть конфіденційної інформацію. (Напевно) Жартую. Таких розробок безліч. Як вони з'являються? Деякі розробники програм укладають договір з Mail.ru і вставляють їх код в свої комп'ютерні розробки.

Ми закінчили з описом видів вірусів. Тепер перейдемо до способів захисту від них.

фаєрвол

Фаєрвол блокує несанкціоноване впровадження вірусів Фаєрвол блокує несанкціоноване впровадження вірусів. Найбільш відомі: Kaspersky Anti-Hacker, Outpost Firewall або як зображено на малюнку зліва дуже хороший безкоштовний фаєрвол - comodo.
Іноді буває, що фаерфоли блокують деякі мережеві ігри, хоча вони безпечні. Якщо ви геймер, то зміст фаервола може стати для вас невеликою проблемою. Це просто попередження.

антивіруси

Основні програми для захисту від вірусів. Їх дуже багато, але не всі вони допомагають. Можна виділити: Avast, Kaspersky, Avira, Eset Nod32, AVG, Dr.Web. Вибирайте! Антивіруси захистять вас від троянів, хробаків і деяких шпигунів.

правильні браузери

Існують браузери із захистом від шкідливих сайтів. Браузери без такого захисту можна використовувати, але не рекомендується. Відмінний браузер Google Chrome.

Запобіжні заходи

Напевно найголовніше правило - не приймайте файли від невідомих людей. Чи не повідомляйте e-mail кому попало. Перевіряйте кожен файл, завантажений з інтернету, на наявність цієї гидоти.

На цьому у мене все. Сподіваюся, ця стаття допоможе вам і ви ніколи не отримаєте черговий троян або черв'як. Але ніхто не захищений від цього.

І маленький ролик про цю гидоту.

Схожі статті:

Запис має мітки: безпеку

Пам'ятайте дискети?
Так ось, раніше тільки за допомогою них можна було заразити комп'ютер, а тепер що?
Навіщо потрібні всякі антивіруси, фаєрволи і таке інше?
Що може трапиться, якщо не захищати свій комп'ютер від цієї погані?
Як же вони поширюються?
Чи не є вона вірусом?
Як вони з'являються?

Дополнительная информация

rss
Карта