Види (Комп'ютерних) Вірусів і Їх Характеристика 2018

  1. Види комп'ютерних вірусів і їх характеристика Добридень! Кожен з нас чув таке слово, як комп'ютерний...
  2. Види комп'ютерних вірусів
  3. Резидентні види комп'ютерних вірусів і нерезидентні
  4. Види комп'ютерних вірусів за принципом функціонування
  5. Секрети ефективного видалення вірусів

Види комп'ютерних вірусів і їх характеристика

Види комп'ютерних вірусів і їх характеристика

Добридень! Кожен з нас чув таке слово, як комп'ютерний вірус. Частина людей про це поняття знає досить багато, але для більшості читачів, це слово залишається загадковим, незрозумілим, чимось далеким.

Що значить комп'ютерний вірус? Давайте на початку дамо визначення звичайного вірусу. Вірус, це своєрідний кристал, який має своє ДНК, цитоплазму і інші елементи. Але вірус не має свого ядра, не є самостійним організмом і не може існувати поза будь-якого живої істоти, будь то клітина або багатоклітинний організм.

Віруси можуть перебувати в періоді сплячки, інкубації або в активному періоді. Все це відноситься і до комп'ютерний вірусам. Суть їх дійсно схожа. Вони також вбудовуються в інший організм, тобто програму, змінюють її код, активно розмножуються, іноді навіть пошкоджують залізо ПК. Також, як і у звичайних вірусів, види комп'ютерних вірусів досить різноманітні.

Можна сказати, що вірус комп'ютера - це програма, яка здатна створювати багаторазові свої дублі, вбудовуватися в код інших програмних забезпечень, в пам'ять системи, її автозагрузку , Впроваджувати свої численні дублі різними шляхами.

Завданням комп'ютерних вірусів є збій в роботі різних програмних систем, видалення багатьох файлів, збій в структурі інформації, блокування в роботі різних вузлів ПК з метою ускладнення їх працездатності.

І це дійсно так, ось буквально три дні тому, до мене зайшов племінник, я йому скачував гри через торрент. В процесі скачування, на екрані монітора стали з'являтися різні непотрібні мені ярлики різних програм.

Мені потім довелося видаляти ці софти, але це дурниця, головне, що в при цьому увійшов вірус, який я їли видалив. І то зробив це в «безпечному режимі роботи ПК» (При цьому режимі включається тільки частина драйверів і інших програм, найнеобхідніша, що дає можливість шукати вірус без збоїв в роботі антивіруса).

Раджу його застосовувати, тому що багато вірусів насамперед прагнуть відключити антивірус, що і сталося з моїм комп'ютером. Включається він досить легко, натискаєте на кнопку жорсткого перезавантаження (поруч з кнопкою "Пуск"), в процесі завантаження вам запропонують три варіанти включення, одні з яких це «Звичайний режим» і «Безпечний».

Також хочу вам дати пораду, коли ви завантажуєте через торрент , Завжди дивіться, що ви качаєте, скільки файлів. Зазвичай файл повинен бути один, якщо це одна програма, а не кілька. Якщо їх кілька - це вже підозріло!

Також стежте, чи немає серед скачуваних додатків так званих файлів з назвою «Тиха установка». Якщо побачили подібний файл, відразу забирайте з нього галочку. Інакше, не зрозуміло, що ви встановите!

І ще одна порада, якщо ви користуєтеся Касперського, краще виберіть KIS, тому що він блокує подібні файли тихої установки! Взагалі не варто економить на хорошому антивірус! Але повернемося до видів вірусів.

Види комп'ютерних вірусів і їх стадії

З приводу стадій залягання вірусу, вона буває Латентної, інкубаційних та Активної (Найнебезпечніша!).

А) Латентний період - на даний час вірус знаходиться в ОС без активних дій. Людина його може і не помітити. Його здатний в даному стані помітити лише антивірус , І то тоді, коли почне сканувати весь комп'ютер.

В) Період інкубації - на відміну від попереднього, досить небезпечний період. В цьому періоді код вірусного ПО виробляє активацію і в безлічі дублює себе, розподіляючи свої дублі не тільки по різні частини конкретного ПК, а й у всесвітню мережу.

Одна з неприємних складових даного періоду - багато вірусів починають через ваш ЕОМ активно спамити по різним поштових сервісів. При цьому, відповідати за їхні витівки доведеться вам!

При цьому людина може помітити подібну стадію, а може і ні. Тому, якщо ваш ПК став повільніше працювати, завантажувати інформацію і відправляти пошту, варто на це звернути увагу! Я б сказав, що при цьому можливі три варіанти:

  1. Ваш комп'ютер сильно захаращений різним сміттям і необхідно терміново провести його чистку, наприклад, програмою прискорювач комп'ютера (Найбезпечніший варіант);
  2. Якийсь елемент вашого ПК вийшов з ладу;
  3. Ваш шановний комп підхопив вірус!

С) Активний період (найнебезпечніша стадія). При цьому, вірусне ПО продовжує активно розмножуватися усіма доступними шляхами. Активно проявляє свої шкідницькі задуми. Людина подібну діяльність відразу помічає, тому що проявляється його суть - зникнення програм, вимикання різних служб. Відбуваються порушення в продуктивності системи, аж до псування різних елементів ПК.

Види комп'ютерних вірусів

Види комп'ютерних вірусів

1. Файлові вірусні програми. Зазвичай виробляють своє втілення в файли запуску різних софтів. При цьому, вони активуються при запуску софта, і виробляють вплив на його працездатність. Також впроваджуються в бібліотеку операційки, її прикладних програм, реєстрові файли, драйвера та інше.

При цьому відбувається або заміна різних кодів програми, на яку відбувається атака, або створюється ярмо змінений дублікат. Вірусне ПО активується, в цьому випадку, під час включення даного софта. З усіх видів комп'ютерних вірусів, даний набув найбільшого поширення.

2. Завантажувальні вірусні програми. Впроваджуються в сектора завантажень, збереження інформації (це може бути жорсткий диск, лазерні диски, флешки). Під час запуску операційки, з зараженого пристрою йде активація шкідливого ПЗ. При цьому, вірус порушує працездатність завантажувача ОС, унеможливлюючи її роботу або роботу конкретних програм.

3. Симбіоз файлово-завантажувальних шкідників. Включає в себе функції перших двох вірусів при цьому створюючи особливу небезпеку функціональності ПК.

4. Віруси документів (макровірусние ПО) - зазвичай впроваджуються в офісні програми, на кшталт Word, Excle, Open Office та ін. Через макроси даних софтів. Макроси уявляю собою конкретні, певні дії в даному текстовому редакторі. Ці дії створюються заздалегідь самим користувачем.

Макроси і є мета даного виду вірусів (Саме з цієї причини багато користувачів не хочуть користуватися макросами в офісних програмах, хоча, велика частина людей просто не вміє ними користуватися.).

5. Віруси мережі. Проводять поширення за рахунок служб мережі і її протоколів. Наприклад, згаданий вище поштовий спам, впровадження до софт за допомогою завантажувача FTP, впровадження в файли з використанням мережевих служб. Також досить небезпечне вірусне ПО, тому що вірус не тільки не тільки наповнює собою конкретний комп'ютер, але прагнути вийти в інтернет і заразити безліч інших.

Резидентні види комп'ютерних вірусів і нерезидентні

Даний метод заснований принципі існування всередині комп'ютера.

Під резидентність розуміється вірусне ПО, яке, при запуску зараженого софта залишається в пам'яті конкретної програми і після її виключення. Подібний вірус створює зайві процеси на жорсткому диску, при цьому витрачаючи його ресурс. Часто заражає інші працюють софти, змінюючи їх суть. Частенько стежить за діями людини, записуючи їх (різні паролі, сайти, які відвідав людина, можна сказати, програма шпигун).

Нерезидентним же вірусний софт - складова частина програми, яка заражена і існує лише під час її роботи.

Але, розмірковуючи здраво, відзначимо - далеко не кожен вірус несе в собі дійсну небезпеку. Частина з них особливої ​​небезпеки не представляє. Подібні віруси завершують діяльність певних програм, виробляють різне відео, звуки, виходять на певні інтернет ресурси, зайвий раз навантажують операційну систему.

Подібних шкідницьких ПО - більшість. Але, як ми вже відзначали, частина вірусів - дійсно небезпечні. Вони стирають контактну інформацію людини, зраджую файли документів, вносять зміни в систему і що значно гірше, в апаратуру ПК (Один раз, коли я тільки починав знайомство з ПК, мій комп'ютер підчепив такий вірус, що довелося з нього прати всі дані повністю. Зараз я б так не вчинив, я б зайшов в «Безпечний режим, активував антивірус і просканувати весь ПК від А до я).

Раджу почитати: - Як заробити в інтернеті 36 способів і Як скачати музику з ВК

Види комп'ютерних вірусів за принципом функціонування

Трояни - назва говорить сама за себе. Поводяться так, як вів Троянський кінь. Моделюють власні модулі під модулі інших софтів, створюють файли з такими ж назвами і функціональністю. Замінюють дані реєстру, різні ссилочку модулів софта на власні, які викликають модуль вірусного ПЗ.

Також трояни знищують дані людини, займаються спамом, стежать за дією людини. Велика частина троянів дублювати себе не можуть, але, зате їх важко обчислити. Часто звичайного сканування ПК при цьому мало.

Паразити - займаються виведенням файлів з робочого стану. Виявити їх просто, але, в більшості випадків, пошкоджений файл стає робочим.

Невидимки - люблять маскуватися проти сканування. Маскування відбувається методом заміни шкідницького коду корисним, коли їх відстежують, також виводять функціональні модулі з роботи при скануванні. Приховують свої процеси та інше.

Реплікатори - сенс даних шкідників в якнайшвидшому розмноженні по різних куточках комп'ютера. Частенько самі шкідництвом не займаються, а служать чимось на зразок транспорту для інших шкідників.

Матівірующіеся - даний шкідник не має постійної сигнатури. Він змінює совою код під час роботи і під час виробництва копій. Звідси, простим антивірусом їх важко відстежити. Що б їх виявити, бажано застосування еврітіческого аналізу.

Відпочиваючі - досить небезпечний вид шкідників, тому що протягом тривалого періоду можуть перебувати в стані анабіозу, поширюючись по інтернету. Щоб відбулося активування, необхідні певні умови, на кшталт часу, дати. При цьому, в один і той же час виходить з ладу пристойну кількість ПК, що може викликати катастрофу, як в прямому, так і в переносному сенсі (особливо на великих і значущих підприємствах). Схоже вже траплялося, наприклад, під час річниці Чорнобиля, коли вийшли з робочого стану тисячі ПК.

Самошифруються - дані віруси небезпечні тим, що зберігають і поширюють свою інформацію в зашифрованому стані. Через це вони часто недоступні більшості антивірусів.

Я перерахував основні види комп'ютерних вірусів, але їх більше. Тому, необхідне прийняття захисних заходів. А кращим захистом є недопущення зараження. Тому, як я говорив вище:

  • не економте на хорошому антивірус;
  • разом з антивірусом, встановіть і файрвол;
  • значущі дані бажано скопіювати на знімні носії;
  • стежте за тим, що ви завантажуєте;
  • не варто користуватися не знайомими флешками (також і лазерними дисками);
  • при використанні сторонніх флешок перевіряйте їх на віруси;
  • під час завантаження через Торрент, прибирайте галочки з файлів «Тиха завантаження»;
  • під час установки файлів, прибирайте галки з рядків, функції яких ви не розумієте;
  • з Російських антивірусів, я б порекомендував KIS, тому що у звичайного Касперського менше функціонал (KIS не тільки антивірус, але і файрвол).

На цьому я буду статтю закінчувати. Я сподіваюся, що на зрозумілій мові пояснив про основні види комп'ютерних вірусів і їх функціональність.

Секрети ефективного видалення вірусів

Якщо якщо ви бажаєте більш детально вивчити комп'ютерні віруси, а головне, навчитися їх правильно видаляти, я і швидко видаляти, я б порадив вам вивчити мою безкоштовну книгу « Як швидко видалити комп'ютерний вірус ? »У ній я якомога більш детальніше розповідає про багато тонкощів видалення різних вірусів. У тому числі і рекламних. Також, вивчивши дану книгу, ви зможете ще й заробляти, видаляючи віруси у інших людей, що не маловажно в наш час (зайвий заробіток не коли не буває зайвим!).

Для більш докладної інформації про даний курс просто клікніть по зображенню і ви перейдете на сторінку з детальним описом книги! Види комп'ютерних вірусів дуже різноманітні.

Успіхів вам і благополуччя! Слідкуйте за своїми комп'ютерами!

Андрій Зімін 12.03.2015г.

анекдот:

анекдот:

Що значить комп'ютерний вірус?

Дополнительная информация

rss
Карта