Відкликання та огляд антивіруса Dr Web Security Space 9

  1. інтерфейс антивіруса

Вітаю тебе, дорогий читачу. Сьогодні у нас в гостях доктор. Ні, це не психіатр, як ти міг би подумати. Це Dr. Web Security Space 9. Раніше я собі ніяких антивірусів під маркою Dr. Web не ставив і тепер думав (буває зі мною і таке): писати огляд на звичайний антивірус або на Security Space. Але тому що я вже зробив огляди на Eset Smart Security 7 і Kaspersky Internet Security 2014 , Вважаю, що було чесно розповісти вам саме про Dr. Web Security Space 9.
Антивіруси Dr. Web далеко не найпопулярніші програми для безпеки в Росії. Що вже говорити про решту світу. Вважаю, що це дещо не справедливо, тому що Dr. Web одна з найстаріших компаній на ринку антивірусних рішень. Та й до того ж рівень захисту у них вельми і вельми гідний. Хоч Dr. Web і не беруть участь ні в яких офіційних тестах, але мій досвід використання Dr. Web CureIt !, аматорські тести користувачів, і епопея з вірусами шифрувальником (коли адекватний дешифратор був тільки у Доктор Веб) підтверджують надійність цих антивірусів. Мабуть, їм просто не вистачає агресивної рекламної компанії зі спонсорством Формули-1, залученням Джекі Чана і розвішуванням банерів (ну ви зрозуміли про кого я).
Установка. І тут відразу маємо новий рекорд за розміром дистрибутива. Я трохи обурювався, що Kaspersky Internet Security 2014 важить 227 Мб, а тут у нас майже всі 300. Круто. Що тільки там може стільки важити, незрозуміло. Далі зрозумієте про що я.
Перед установкою антивірус Dr. Web Security Space 9 запропонує нам вибрати пару налаштувань. Може і не таких корисних як в Avira 14 Free , Але хоч щось.
У першому вікні я вибрав «Встановити брандмауер». Адже це ж Dr. Web Security Space 9, а значить комплексне антивірусне рішення, куди ж тут без брандмауера.

У другому погодився на використання хмарних технологій. Вони зараз використовуються практично у всіх антивірусних програмах і гірше від цього не буде точно.

Установка пройшла гладко і спокійно. Dr. Web Security Space 9 попередив мене, що не варто використовувати декілька антивірусів одночасно, проте сумніваюся, що це попередження читають все поголовно.

інтерфейс антивіруса


Схоже, це буде найбільша епічність частина мого огляду. Вся справа в тому, що інтерфейс як би є, але в той же час головного вікна антивіруса немає. Dr. Web прямо-таки заявляє: «Я не такий як всі!». У тестах не беремо участь, чи не піаримося, ще й інтерфейс збиває з пантелику. Основне меню антивірусної програми зав'язано на треї (правому нижньому кутку панелі завдань Windows). Там оселився зелений павучок. Наводимо на нього мишкою і оскільки мишка велика, а павучок маленький, він не зжирає її, а виводить спливаюче вікно зі зведеною інформацією про статус антивіруса Dr. Web Security Space 9.

Щоб побачити подібність головного меню, на павучка потрібно натиснути (але не тапком). Відкриється непоказна сіра менюшка в стилі контекстних меню інших програм. За замовчуванням інтерфейс відкривається в призначеному для користувача режимі, в якому нам недоступні налаштування. Тому перейдемо в «Адміністративний режим». Ось вам і весь інтерфейс. Коли будемо розглядати настройки, ви помітите, що у них є нормальне адекватне вікно, а поки переходимо до компонентів захисту.

Захисні компоненти антивіруса



Незважаючи на те, що Dr. Web Security Space 9 є комплексним антивірусним рішенням, модулів у нього небагато. Все тільки найнеобхідніше.
Spider Guard. Так називається файловий антивірус, що стежить за системою у фоновому режимі, що використовує анти-руткіт технології, евристичний аналіз і якусь унікальну технологію Origins Tracing, про яку в довідці до ладу нічого не написано. Сюди я так само відніс би проактивний захист (в Dr. Web Security Space 9 вона називається превентивної). Окремої назви для модуля превентивного захисту немає, зате є окремий розділ в настройках. Ніби як і всі, але варто було мені почитати на офіційному сайті про технології, які використовує антивірусне ядро ​​Dr. Web Security Space 9, поважати цей антивірус я став ще більше. Технології: Fly-Code, аналіз структурної ентропії, ScriptHeuristic, емуляція виконання. Загалом багато підводних каменів, яких ми не бачимо ні в інтерфейсі Dr. Web Security Space 9, ні в довідці. Зате на офіційному сайті є опис всього цього з великою кількістю розумних слів. Як воно працює я зрозумів лише частково, але враження потужного антивіруса виробляє виразно. Однак, на мою думку, що інші антивірусні компанії застосовують аналогічні технології, інакше Dr. Web за відсотками виявлення шкідливого коду залишали б усіх далеко позаду. Просто інші не описують свої внутрішні технології. Знову Dr. Web відзначилися.
Spider Mail. Поштовий антивірус. Перевіряє листи в поштових клієнтах на наявність вірусів і спаму.
Spider Gate. Так зветься веб-антивірус. Перевіряє http трафік; посилання, що передаються через сервіси обміну повідомленнями (ICQ); а також відкриваються сайти по базі недовірених.
Батьківський контроль. Він тут зроблений набагато краще ніж в антивірусі Eset Smart Security 7. Можна обмежувати: відкриваються сайти, час користування інтернетом, доступ до флеш-накопичувачів і CD \ DVD дисків, доступ до папок і файлів, і навіть висновок документів на друк.
Брандмауер. Екран, який контролює мережеву активність додатків, а також захищає ваш комп'ютер від мережевих атак.
Сканер. Ну і антивірусний сканер, де ми можемо вибрати вид перевірки і запустити аналіз наших файлів і папок на наявність вірусів.
Це все. Загалом Dr. Web Security Space 9 пропонує нам тільки найнеобхідніші компоненти захисту. Все таки від комплексного антивірусного рішення хочеться більшого (косий погляд у бік KIS 14). Є ще резервне копіювання файлів, але на нього будемо дивитися в частині присвяченій налаштувань, оскільки налаштувати цю можливість можна тільки звідти. Там же подивимося на проактивний захист.

Налаштування антивіруса


Налаштувань не особливо багато і більшість з них за замовчуванням виставлені оптимально. Я постарався нарити хоч щось корисне і додаткова накрутка налаштувань не обов'язкова. Просто можна зробити так, як я описав, невелика користь від цього бути повинна.

Основні. На вкладці основних налаштувань відкриваємо розділ «Превентивний захист». Я б на місці розробників виніс це все в окремий модуль і вивів пунктик в основне меню антивірусної програми. Але стати розробником Dr. Web мені не світить, тому подивитися на превентивний захист можна тільки в розділі налаштувань. За замовчуванням рівень блокування для превентивного захисту виставлений на «Мінімальний», і я категорично не раджу вам його міняти без наявності певного «багажу» знань. У списку захищаються областей ми бачимо тільки назви параметрів, ніяких підказок немає. У довідці описані тільки 4 пункти. Назви захищаються областей заплутують ще більше, а якщо виставити неправильні можна запросто угробити вашу операційну систему. Тому, якщо ви не експерт, то це налаштування не чіпаємо і намагаємося на неї не дихати.
Тут же можна побачити ту саму функцію резервного копіювання, що іменується «Захист від втрати даних». За замовчуванням вимкнено. Можна вибрати файли, копії яких будуть створюватися, і періодичність копіювання. Кому-небудь може стати в нагоді, але не мені.
Dr.web Cloud. Якщо при установці ви забули включити функцію використання хмари, це можна зробити тут.
Самозахист. Собі я б поставив галку на «Забороняти емуляцію дій користувача», на той випадок, якщо вірус спробує змінити налаштування Dr. Web Security Space 9. Хоча, ймовірність такого події малоймовірна, вірус швидше просто винесе антивірус ногами вперед, якщо зможе звичайно. Так то у Dr. Web Security Space 9 хороша система самозахисту, так що можете спати спокійно.
Spider Gate. Розділ «Дії». Поставимо 2 галки на «Неперевірені» і «Пошкоджені». На всякий випадок.
Spider Guard. Можна встановити режим перевірки на «Параноїдальний». А можна і не ставити. Користь, швидше за все, буде мінімальна, а «гальма» можуть з'явитися. Поставте галку на «Перевіряти інсталяційні пакети». Якщо користуєтеся софтом з неперевірених джерел, може виручити.
Тут же розділ «Дії». Для останніх 3 пунктів (програми-жарти, програми злому, потенційно небезпечні) ставимо «Переміщати в карантин».
Ось і все. Брандмауер налаштовувати не будемо. Знавці самі розберуться, а новачкам там робити нічого.

Підсумковий відгук. Висновки щодо огляду антивіруса


З підведенням підсумків мого рев'ю Dr. Web Security Space 9 виникли невеликі труднощі. Справа в тому, що цей антивірус не залишив після себе певних вражень: ні яскраво виражених поганих, ні яскраво виражених хороших. Це непогане антивірусне рішення, з гідним рівнем захисту, але воно нічим не виділяється на тлі звичайних антивірусів. Хіба що диким інтерфейсом, та й то до нього швидко звикаєш. Модулів трохи, але найнеобхідніші є. Загалом хороший середнячок, з інтерфейсом на любителя. Тільки ось на тлі більш популярних комплексних антивірусних рішень Dr. Web Security Space 9 блякне. І тут стає зрозуміло чому у Dr. Web така невелика частка ринку. Дуже шкода, очікував більшого.

PS
Добрий доктор-павучок
Всю сістемку оплетет.
Злісний вірус, як жучок,
У павутинку потрапить.
Я пишу якусь маячню,
Ось такий от вірш.


UPD: Читайте огляд нової версії Dr. Web Security Space 10

Дополнительная информация

rss
Карта