Відмінності безкоштовного і платного хостингу

  1. Безкоштовний хостинг
  2. платний хостинг

Якщо ви вирішили розмістити в Інтернеті свій сайт, то в першу чергу вам необхідно визначитися, який саме вид   хостингу для сайту   ви будете використовувати Якщо ви вирішили розмістити в Інтернеті свій сайт, то в першу чергу вам необхідно визначитися, який саме вид хостингу для сайту ви будете використовувати. Відмінності безкоштовного і платного хостингу - тема, яка, напевно, цікавить багатьох початківців користувачів. Тому в цій статті ми розберемо основні моменти, що стосуються цих різновидів хостингу.

Почнемо з безкоштовного.

Безкоштовний хостинг

плюси

Очевидно, що головним (і часто єдиним) плюсом безкоштовного хостингу є відсутність плати за надання користувачеві простору на сервері. Тому такий хостинг підійде для початківців користувачів, які хочуть зрозуміти, як розмістити свій проект в інтернеті, публікують особисті сторінки або просто експериментують. Кілька років тому безкоштовні майданчики активно використовувалися для розміщення власних блогів, зараз існує багато безкоштовних блогових платформ (Blogger, WordPress.com, LiveJournal і інші), які можна використовувати для цього виду веб-активності.

Інша перевага безкоштовного хостингу - надання готових макетів і шаблонів для створення сайту. Фактично, ви отримуєте основу, яку потім налаштовуєте і заповнюєте на свій розсуд. Це зручно для початківців користувачів, так як сайт можна зробити і опублікувати досить швидко.

Розмістити сайт на безкоштовному хостингу можна дійсно швидко і легко - але не варто забути про підводні камені.

мінуси

Безкоштовний хостинг має ряд мінусів і обмежень, які обов'язково потрібно мати на увазі, розміщуючи сайт.

По-перше, безкоштовні сайти, як правило, розміщуються на доменах третього рівня. А значить, сайти будуть гірше індексуватися пошуковими системами та й просто гірше запам'ятовуватися. Якщо ви робите сайт для себе, то це може бути не так важливо, а ось якщо ви хочете створити сайт з вигодою (наприклад, продавати що-небудь), то домен може стати одним з вирішальних чинників популярності вашого сайту. Якщо коротко: домени третього рівня навряд чи буде використовувати серйозна компанія (і користувачі це розуміють).

По-друге, сайти на безкоштовному хостингу, як правило, працюють повільніше. Це може негативно позначитися на пошуковому просуванні сайту, як і пункт вище. Та й дисковий простір на безкоштовному хостингу зазвичай невелика.

По-третє, безкоштовний хостинг може не підійти під технічні вимоги вашого сайту, так як, швидше за все, буде мати технічні, системні обмеження, що стосуються, наприклад, виконання скриптів.

По-четверте, не варто думати, що безкоштовний хостинг - це гра в чеснота. Нічого не буває просто так, і безкоштовний хостер точно так же хоче отримати прибуток або хоча б частково окупити надані послуги. Це виливається в те, що на вашому сайті може з'явитися реклама: банери хостинг-провайдера, контекстна реклама і так далі.

По суті, безкоштовний хостинг - це відсутність будь-яких гарантій, сайт вам не належить. Хостер може не просто додати на сайт рекламу, а й навіть заблокувати сайт або видалити.

Відсутність гарантій - це один з головних мінусів безкоштовного хостингу, поряд з низькою безпекою.

Тому зробимо висновок: безкоштовний хостинг в першу чергу зручний для домашніх сторінок користувачів, інших простих некомерційних проектів, а також для сайтів, які в подальшому можна буде перенести на платний хостинг.

Перейдемо до платного хостингу.

платний хостинг

Більшість web-майстрів роблять свій вибір на користь платного хостингу, який набагато більш надійний і надає набагато більше можливостей. В цьому випадку вам доведеться щомісяця (або щорічно) віддавати певну суму за використання хостингу.

Але слід пам'ятати, що хостинг-провайдери надають велику кількість тарифів - від самих бюджетних і базових до преміальних і розширених - тому підібрати підходящий варіант не складе труднощів.

Варіанти платного хостингу

Залежно від способу зберігання на сервері платні хостинги діляться на наступні типи: віртуальні хостинги, віртуальні виділені і виділені сервери, також іноді виділяють Колокація.

Віртуальний хостинг є найекономічнішим видом хостингу, так як на одному веб-сервері розміщується відразу кілька сайтів, і всі вони використовують загальні ресурси.

Тому такий варіант підходить для невеликих проектів, яким не потрібно багато місця для розміщення інформації, і які не перевищуватимуть обумовлений відсоток ресурсів продуктивності.

При виборі віртуального виділеного сервера (Який також називається VPS - Virtual Private Server - або VDS - Virtual Dedicated Server) ви отримуєте певне місце на диску, а також частина загальної пам'яті і процесорний час сервера. При цьому на сервері можуть розташовуватися і інші сайти, однак вони не можуть використовувати ресурси, які були виділені саме вам.

Іншими словами, такий тип розміщення є більш автономним, ніж віртуальний хостинг , І за своєю функціональністю схожий з виділеним сервером, проте деякі обмеження по наданих ресурсів все одно діють.

Виділений сервер , Як правило, вибирають для великих проектів з високими вимогами, тобто для порталів, які не можуть співіснувати з іншими сайтами на одному сервері. В цьому випадку у вашому розпорядженні виявляється цілий сервер, і ви можете налаштувати його для виконання тільки своїх завдань (наприклад, встановити необхідну операційну систему та програмне забезпечення). Саме тому цей тип хостингу є найдорожчим.

Колокація (або colocation) дозволяє користувачеві отримати місце в дата-центрі хостинг-провайдера, тобто розмістити там свій власний сервер, а також отримати відповідне технічне обслуговування. Відповідальність за працездатність сервера, в тому числі за забезпечення електрикою, доступ до каналів Інтернету та інші ресурси, лежить цілком на хостинг-провайдера.

Повернемося до плюсів і мінусів.

плюси

На платному хостингу можна вибрати будь-яку бажану доменне ім'я (якщо воно не було зареєстровано раніше). Вільно вибирати можна і доменну зону; якщо раніше популярними були в основному .com, .net і .org, а також .ru, то зараз все частіше зустрічаються оригінальні доменні зони на зразок .me, .tel, а також кирилична зона .рф.

Будь тариф платного хостингу має на увазі отримання певних ресурсів, на які ви сміливо можете розраховувати. Це виражається в більш швидкій роботі сайту, та й більшої стабільності сайту в цілому.

Природно, на платному хостингу і мови не йде про будь-якої реклами з боку хостера, та й обмежень практично немає: сайт можна зробити таким, яким ви захочете.

При цьому створити свій сайт можна практично так само швидко, як і при використанні безкоштовного хостингу: наприклад, в Timeweb встановити одну з CMS можна буквально за хвилину.

Більш того, платний хостинг дає можливість налаштовувати не тільки сайт, але і сервер (якщо вибирати один з тарифів VDS або виділеного сервера). Тому на платному хостингу можна знайти тариф, відповідний для будь-якого проекту, незалежно від його системних вимог.

Платний хостинг надійний: вибираючи співпрацю з компанією, ви укладаєте з нею договір, який визначає права і обов'язки як замовника, так і виконавця.

Крім того, хостинг-компанії, що пропонують платний хостинг, як правило, здійснюють технічну підтримку користувачів, куди клієнти можуть звернутися 24/7. Це не просто зручна, а дійсна необхідна служба, де клієнтам не тільки дають відповіді на питання, а й допомагають впоратися з деякими проблемами.

мінуси

Головний мінус платного хостингу, якщо порівнювати його з безкоштовним, - це, звичайно, необхідність оплачувати хостингові послуги, а також платити за використання домену.

Ще один момент - при замовленні VDS або виділеного сервера потрібно мати достатні технічні знання для адміністрування сервера. Це не мінус, але початківцям користувачам варто це враховувати.

висновок

Безкоштовний і платний хостинг мають різні цілі і, як правило, вибираються для різних завдань.

Невеликі блоги та особисті сторінки з низькою відвідуваністю можна розмістити на безкоштовному хостингу.

Платний хостинг - це правильний вибір для комерційного проекту, а також для будь-яких більш-менш серйозних проектів, яким потрібна надійна і захищена майданчик.

Дополнительная информация

rss
Карта