відновлення традиції

Microsoft знову зібрала розробників на конференцію DevCon

В результаті з'явився масштабний форум «Платформа» та цілий ряд галузевих заходів для розробників та ІТ-фахівців, які використовують продукти Microsoft.

У нинішньому році вирішено відродити DevCon - в кінці травня Microsoft знову зібрала розробників на конференцію під такою назвою в будинку відпочинку «Покровське», недалеко від Звенигорода. За словами Олександра Ложечкін, директора департаменту стратегічних технологій Microsoft в Росії, DevCon 2011 покликана продемонструвати можливості платформи розробки, пропонованої корпорацією, в усіх напрямках, включаючи створення корпоративних додатків, веб-розробку, розробку для мобільних пристроїв і, звичайно, хмарні технології.

Виступаючи на DevCon, Ніл Леслі, корпоративний директор зі стратегічних технологій Microsoft, повторив всі ключові анонси, зроблені трохи більше місяця тому на міжнародній конференції для розробників MIX11 (див. «Браузер і телефон» , Computerworld Росія, № 10, 2011), серед яких попередня версія браузера Internet Explorer 10, бета-версія плагіна для створення функціонально багатих веб-додатків Silverlight 5, пакет засобів розробки для ігрового пристрою Kinect для Windows, оновлення мобільної платформи Windows Phone 7 під кодовою назвою Mango. Корпорація постійно відзначає зростання популярності своєї нової ОС для мобільних пристроїв, випущеної минулої осені, приводячи значну статистику розміщення додатків незалежних розробників на віртуальній торговому майданчику Windows Phone Marketplace. З осені придбання додатків на Marketplace буде доступно і для користувачів в Росії, крім того, вітчизняним розробникам буде простіше помістити туди свої рішення і заробити на цьому завдяки угоді Microsoft з компанією Softkey.

Мобільні пристрої сьогодні виявляються тісно пов'язані з хмарними додатками, все частіше стаючи одним з кращих інтерфейсів для такого роду рішень. У відповідь на цю тенденцію в Microsoft випустили набір засобів Windows Azure Toolkit for Devices, що підтримує розробку клієнтських компонентів для хмарних систем на платформах Windows Phone 7 і iPhone, а в перспективі і на Android. В цілому, для розробки хмарних додатків на базі Windows Azure цілком достатньо кваліфікованого володіння інструментарієм Visual Studio 2010 запевнив аудиторію DevCon Тім О'Брайн, корпоративний директор по платформної стратегії в штаб-квартирі департаменту стратегічних технологій Microsoft. Однак при цьому необхідно розуміти особливості роботи додатків в хмарі, щоб домагатися ефективного результату. О'Брайн підкреслив, що просто розмістити додаток архітектури «клієнт-сервер» на віддаленій виртуализированной майданчику аж ніяк не означає створити хмарне додаток. Додаток в хмарі має бути універсально масштабується - «еластичним», здатним швидко відновлюватися при збоях, вміти працювати з сервісами зовнішніх постачальників. Вчитися реалізовувати ці та інші важливі характеристики - основне завдання розробників, які хочуть розкрити потенціал хмарної парадигми.

У DevCon 2011 року прийняла участь понад 650 осіб, проведення конференції планується зробити щорічним. Крім того, у розробників буде ще одна можливість отримати вичерпну інформацію про технології Microsoft. У листопаді вперше в Москві відбудеться конференція з міжнародним статусом - TechEd. У світі форуми компанії під цією маркою висвітлюють широке коло тем для ІТ-фахівців, включаючи розробників ПЗ. За словами Ложечкін, TechEd в Москві продовжить лінію «Платформи», але істотно розширить її масштаби як за кількістю учасників, так і за кількістю і якісним складом представлених доповідей.

Дополнительная информация

rss
Карта