Депутати затягують паски українцям, і при цьому не відмовляють собі в ділових поїздках по світу.
У 2015 році на закордонні поїздки нардепів пішло 7,4 млн грн ua.depositphotos.com
У минулому році депутати Верховної Ради офіційно витратили 7,4 млн грн на ділові поїздки за кордон. У 2016 році нардепи встигли використати 4 млн грн, пишуть вести з посиланням на офіційну відповідь Апарату ВРУ.
Згідно з відповіддю Апарату Верховної Ради, в список найпопулярніших країн, відвідуваних народними обранцями, увійшли Франція, Бельгія, США, Нідерланди, Ізраїль і Туреччина. Рекордсменами-мандрівниками виявилися депутати, що входять до складу делегацій в ПАРЄ, штаб якої розташований в Страсбурзі (Франція).
У переліку держав виявили і не зовсім стандартні маршрути. Наприклад, Людмила Денисова, яка обіймає посаду голови комітету ВРУ з соціальних питань, в 2015 році відвідала В'єтнам, а новоспечений головний прокурор України Юрій Луценко літав до Китаю. Нестор Шуфрич, який входить в опозиційний блок, побував в Монголії. А нардеп від партії Батьківщина Іван Крулько злітав в Південну Африку - в Республіку Замбія.
Інфографіка, дані за 2015-2016 рр Апарат ВРУ за запитом Вістей
Читай також: На підвищення зарплат держслужбовців забули виділити гроші - заступник міністра освіти
Депутатам відшкодовуються витрати на переліт, послуги готелів та готелів, а також добові. Розмір добових залежить від напрямку поїздки. Наприклад, для відрядження до Страсбурга їх величина може складати від $ 50 до $ 170, у Японії - від $ 50 до $ 250, поїздки в Монголію обходяться від $ 39 до $ 79. Примітно, що депутатам належить фінансувати ділові візити лише в тому випадку, якщо Верховна Рада дає офіційне доручення на це. Оплату "дружніх візитів", за словами депутата Ігоря Лапіна, покладають на плечі нардепів.
"За свій рахунок я в цьому році їздив до Саудівської Аравії. Витратив купу грошей на переліт і, явно, їх не поверну - навіть розраховувати не буду. Одного разу я був на такому засіданні, і своїх грошей не отримали навіть ті депутати, які їздили за прямим дорученням Ради ", - поскаржився нардеп Ігор Лапін.
Читай також: Головний люстраторів Мін'юсту змовчала, звідки у неї нова квартира
Колишній народний депутат Тарас Чорновіл розповів, що раніше узгодження закордонних поїздок нардепів було більш дисциплінованим. Для того щоб відрядження компенсували, документ повинен був підписуватися спікером ВР. "А всі офіційні польоти спікера Ради супроводжувалися декількома депутатами - керівниками груп міжпарламентської дружби. Крім того, існувала система бартеру: вони приймають нас за свій рахунок, а ми їх - за свій ", - зазначив Чорновіл.
"Делегації часто ділилися на три групи: частина селилася в більш дорогих готелях і брала компенсацію, частина селилася так, щоб не втрачати марку, і в підсумку теж повертала витрати, а були й ті, хто розселявся в приміських готелях або пансіонах", - поділився спогадами Тарас Чорновіл. Нинішні народні обранці запевняють, що на сьогоднішній день нічого не змінилося.
Читай також: Стало відомо, скільки Прокурор-няша офіційно заробила в минулому році
"Їздив на ПАРЄ і Партнерство Україна-ЄС в якості делегата, кожен раз жили в трьох- або чотиризірковому готелі. Добових не дали, але готелі за системою "все включено". Ніяких додвитрат не сплатили ", - розповів депутат Дмитро Добродомов.
У політолога Миколи Спиридонова інша думка. Він переконаний, що нардепи прибідняються. "З відрядженнями нардепів панує повна плутанина, а тому ведуть себе депутати відповідно: сфотографувалися в музеї, кафе. Навіть не ховаються. А іноді беруть з собою помічників, дружин, навіть коханок. Потрібно вимагати більш чітких звітів про поїздки за кордон ", - упевнений Спиридонов.
Читай також: Стало відомо, скільки задекларував син Порошенка
Раніше повідомлялося про те, скільки офіційно отримує глава Нацбанку Валерія Гонтарєва і її заступники.
Дивись також - Парубій: з зарплати депутатів віднімаються гроші за прогули:
Парубій: з зарплати депутатів віднімаються гроші за прог ...
0:00 / 4:12