У вже далекому 2012 році, компанія NVIDIA представила на ринок апаратні засоби для прискорення графіки в віртуальних робочих столах (VDI) і додатках. З цього часу використання графіки в віртуальної робочої середовищі стало не рідкістю і цілком звичайним і типовим рішенням.
Компанії в Росії, які займаються проектуванням об'єктів, мають потребу в гарному графічний адаптер необхідному для роботи в CAD-додатках. У кожного технічного фахівця за проектами повинна стояти робоча станція, яка забезпечує потрібну графічну продуктивність. Перехід в віртуальні середовища забезпечує адміністраторам масу переваг, але вони все пропадають, якщо частина співробітником працює на своїх локальних робочих станціях. Використання графічних адаптерів NVIDIA GRID допомагає реалізувати роботу фахівцем по роботі зі складною графікою. Це програмно-апаратний комплекс, що дозволяє реалізувати роботу зі складною графікою в віртуальному середовищі.
Провідні виробники обладнання та програмного забезпечення підтримують графічну карту NVIDIA GRID. До виробників апаратних рішень можна віднести: Cisco , Dell , HP, Fujitsu , Lenovo . Програмні рішення для віртуалізації складної графіки: VMware, Microsoft , Citrix.
На даний момент існує 3 варіанти реалізації графічної підсистеми в віртуальних робочих столах:
1) Пряме виділення графічного адаптера на віртуальну машину (GPU pass-through).
2) Програмна віртуалізація графічного адаптера (Shared GPU).
3) Апаратна віртуалізація графічного адаптера (Virtual GPU).
Перший варіант є найбільш продуктивним, це пов'язано з тим, що виділення потужності графічного адаптера відбувається безпосередньо, минаючи гипервизор. Реалізація даного варіанту розв'язання задачі є у всіх сучасних Гіпервізор. Недоліком даного рішення є те, що кількість користувачів цієї системи обмежена кількістю графічних адаптерів в системі.
Другий варіант предпол агает, що гипервизор виртуализирует графічний адаптер, представляючи віртуальної машини частина ресурсів від адаптера. По суті це працює так само, як і з усіма іншими апаратними ресурсами (процесор, пам'ять, дисковий простір). Рішення досить зручно, якщо не використовувати складну графіку. Число користувачів, які використовують графічний адаптер, зростає за рахунок віртуалізації адаптера. Але недоліком такого рішення є, то, що на віртуалізацію графічної карти і обробку API запитів, йде дуже багато ресурсів, і завантаження інших апаратних засобів сильно зростає.
Третій варіант рішення представляє компанія NVIDIA, і до недавнього часу таке рішення підтримувала тільки компанія Citrix, серед своїх конкурентів. Зараз реалізацію даного рішення можна здійснити в Citrix XenDesktop і VMware Horizon 6.1.
Графічний адаптер розділяється на кілька vGPU, кожен з яких надаються користувачеві (віртуальній машині), як окремий графічний адаптер. Гипервизор в цьому варіанті бере участь тільки як засіб для управління vGPU, а команди від кожної віртуальної машини передаються безпосередньо в графічний адаптер. Дане рішення є найбільш оптимальний в плані продуктивності, тому що воно об'єднує в собі два попередніх: продуктивність близьку до прямого виділення графічного адаптера і можливість поділу графічного адаптера на декількох користувачів.
Побудова VDI зі складною графікою щодо просто в реалізації, необхідно лише апаратне забезпечення, з можливість установки графічної карти в нього, і гипервизор для віртуалізації робочих столів. Рішення з графічним адаптером підійде для великих компаній або проектних організацій, які переходять або перейшли на віртуалізацію робочих столів.