Вільнюсом на 2-х колесах: як орендувати велосипед у столиці Литви

Трохи більше місяця у Вільнюсі працює Cyclocity - нова система самообслуговування з прокату велосипедів. Тепер кожен городянин і турист може орендувати двоколісний транспорт в будь-який час дня і ночі. Holiday.by розбирався в тому, що для цього потрібно. Трохи більше місяця у Вільнюсі працює Cyclocity - нова система самообслуговування з прокату велосипедів

Для початку зазначимо, що «велопрокат самообслуговування» - ідея не нова. Вони є в багатьох великих містах світу. Але литовський досвід радує своєю продуманістю і якийсь інтуїтивної зрозумілістю. Навіть той факт, що на станціях оренди велосипедів немає ні слова, написаного по-російськи, не повинні зменшувати зручності користування системою Cyclocity.

Отже, почнемо по-порядку. Велосипедні станції розташовані переважно в центрі міста, на відстані близько кілометра один від одного. Це зроблено для того, щоб кожен велосипедист міг в будь-який час взяти або повернути орендованого раніше «залізного коня». А якщо на стоянці немає вільних машин, користувач може без особливих проблем дістатися до прилеглої станції прокату.

Самі велосипеди пофарбовані в оранжевий колір, що робить їх прекрасно помітними при будь-якому освітленні. У Тель-Авіві, до слова, орендні велосипеди пофарбовані в зелений колір, за рахунок цього знайти станції прокату, що причаїлися серед тропічної зелені міських бульварів, досить важко. але повернемося до Вільнюса . Щоб скористатися велосипедом, потрібно обзавестися особистої карткою Cyclocity. Її можна отримати на станціях прокату, а активувати через інтернет. Для цього слід внести реєстраційний внесок на сезон в розмірі 30 літів (1 $ = 2.6 літа).

6 літа)

Одна з найприємніших особливостей системи Cyclocity - безкоштовна їзда протягом першої півгодини оренди велосипеда. Далі діє наступна схема: другі 30 хвилин на цьому ж велосипеді обійдуться в півтора літа, треті півгодини - в 5, а четверті - 12 літів. Спочатку здається, що це дорого, але практика показує, що за півгодини майже завжди можна дістатися до місця призначення. Або встигнути припаркувати велосипед на одній зі станцій і там же взяти інший.

Як стверджують організатори проекту, користувачі, при розумному використанні велосипедів, зможуть кататися звістка сезон за один реєстраційний внесок.

Спеціально для туристів розроблена система покупки квитків на 3 дні, коштує ця послуга 10 літів (3.8 $). Для цього потрібно знайти теріманал на станції оренди і купити квиток за допомогою банківської картки. Квиток містить PIN-код, який допоможе користувачеві зареєструватися на сайті проекту та отримати всю необхідну інформацію.

Цікаво також, що відповідальність за збереження велосипеда несе користувач. Саме тому потрібно навчитися правильно паркувати орендованого «залізного коня». Два тихих аудіосигналу і зелений індикатор, замигають на стенді, підтвердять, що велосипед припаркований правильно. У разі, якщо їх не буде, а користувач залишить велосипед на парковці, то відповідальність за викрадення велосипеда буде нести саме він.

Нагадаємо, що користуватися помаранчевими велосипедами можна буде до кінця сезону - 15 жовтня. У наступному році очікується збільшення реєстраційного внеску на сезон до 69 літів.

Фото Elena Qrimaliene

Читайте також:

Тури до Вільнюса в каталозі Holiday.by

Веломарафон в стилі ретро пройшов в столиці

Коли Мінськ стане велогородом?

Незвичайна нічна екскурсія пройде в Бресті 24 серпня

Тест Holiday.by: йдемо в «Відрив» або нічне орієнтування для «чайників» і професіоналів

Дополнительная информация

rss
Карта